Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kulturystyka, fitness, sporty siłowe i sylwetkowe...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
838 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 luty 2017 - 18:02

Mi chodzi o termogeniki jak oxymax xt lub oparte na johambinie, kardio nie da rady mojemu smalcowi pójdę w interwały bardziej

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

#102 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 luty 2017 - 18:41

Plank to podstawa na mięśnie głębokie👍 . Po ok. Minucie telepiesz się jak porazony
  • Artech lubi to

#103 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 14 luty 2017 - 18:56

Super ćwiczenia jak ktoś ma problemy z lędźwiami (lordoza,przepuklina,zwyrodnienie itp)a chce zbudować mocny brzuch.Nie szkodząc przy tym plecom ,bo zachowuje się  w trakcie ćwiczeń naturalną krzywiznę kręgosłupa przy okazji wzmacniając jego dolny odcinek.  

https://www.t-nation...e-core-training

I przede wszystkim klasyczne planki: 

To jest wbrew pozorom bardzo trudne technicznie ćwiczenie. Ciężko je zrobić poprawnie. Nim właśnie i bocznymi, leczyłem szkieletowe. Ostatecznie 10x90s z przerwą 45s.



#104 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 luty 2017 - 19:25

Ja je wplatam do superserii łączonej z 3-4 ćwiczeń.

#105 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 14 luty 2017 - 19:31

Panowie - znacie jeszcze jakieś ćwiczenia na poprawę pleców i wzmocnienie brzucha? Mam problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Chodzi mi o ćwiczenia które można robić w domu.



#106 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 luty 2017 - 19:51

3-4 proste ćwiczenia...
Spinanie mięśni leżąc..








Użytkownik patu edytował ten post 14 luty 2017 - 20:00

  • asafa i Wartoslaw lubią to

#107 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 14 luty 2017 - 20:00

Dzięki Patryk!



#108 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 luty 2017 - 20:02

Nie ma za co. Mi ten zestaw bardzo pomógł

#109 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 14 luty 2017 - 20:26

Tego ostatniego ćwieczenia bym nie robił jeśli ktoś ma poważne problemy z lordozą.

Coś co może pomóc na nieduże problemy z kręgosłupem, a wywodzi się  Japonii:


Użytkownik maicke82 edytował ten post 14 luty 2017 - 20:31

  • patu, Qcyk i Pawgas lubią to

#110 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 20 luty 2017 - 21:40

Witam ,mam pytanko do bardziej doświadczonych kolegów :)

Mianowicie,czy jak robicie masę, powiedzmy przez okres 3 miesięcy, to przez ten czas trzymacie się jednego planu treningowego, czy go zmieniacie w trakcie cyklu? Chodzi mi zarówno o plan samych ćwiczeń jak i częstotliwość treningów. I czy to wygląda mniej więcej analogicznie na redukcji?



#111 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 luty 2017 - 22:14

To tylko 12tygodni. Możesz jechać jednym planem od czasu do czasu rotujac ćwiczeniami. Grunt zeby utrzymać progres w ciężarach, dodatni deficyt kaloryczny i dobrze wyliczone makroskladniki.

#112 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 21 luty 2017 - 10:26

No właśnie kończę taki cykl, ok 12 tygodniowy i doszedłem do ciekawych wniosków :)  rok temu robiłem podobny, tylko ok 16tyg ,sumiennie trzymałem się założonego planu. W tym roku z racji braku czasu, a czasami z lenistwa, często robiłem sobie nie jeden, a dwa dni odpoczynku między treningami. Przez to często jakaś partia mięśni wypadała z tygodniowego założenia :PRobiąć daną partię mięśni, nigdy nie powtarzałem tej  samej kolejności ćwiczeń, starałem się robić zawsze wszystko na odwrót niż tydzień wcześniej.  Dieta WŻ, bez żadnego wyliczania (po prostu się zbytnio na tym nie znam, ani zbytnio nie miałem na to czasu :lol: ) do tego typowy gainer. Efekty; lepsze niż rok wcześniej, w krótszym czasie :)  Trochę mnie to dziwi, bo zawsze jak czytałem na ten temat, to wszyscy kulturyści pisali, że najważniejsza w tym temacie jest właśnie sumienność, nie odpuszczanie żadnego treningu, pilnowanie diety....Teraz w końcu zamierzam przejść na redukcje i jestem ciekaw czy również będę mógł luźno podejść do tematu i osiągnąć  zamierzone cele...Największy problem stanowi dla mnie wybór diety, a potem stosowanie się do niej :P 



#113 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 luty 2017 - 17:47

Efekty lepsze bo?? Więcej wagi? Pytanie ile w tej masie jest mięsa a ile fatu i wody😊. Ja wolę jak tej zimy zrobić 4-5kg bez rozwalania bebechow, niż 10 zalewając się i budując bojler zamiast kaloryfera😅.
Teraz stopniowa redukcja bez drastycznego ścinania węgli i Hiit dla podkrecenia metabolizmu.
  • Karpiu95 lubi to

#114 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 21 luty 2017 - 19:44

Lepszy bo w zeszłym roku przybyło 10kg, a w tym 12kg w czasie krótszym o 1/4 :)  Jaka jakość tej masy? Wydaje mi się że nie najgorsza, patrząc na to że miałem 7msc przerwy, brzuch przybrał minimalnie. W innych partiach ciała nigdy mi się sadełko nie zbierało :P  Dziś korzystając z okazji, zrobiłem badanie składu masy ciała, wyszło że mam 16-17% tłuszczu, norma to max 20, z tego co miła pani mówiła :lol: Mam 193cm wzrostu i ważę teraz 98kg, wychodzi że mam kilka kg nadwagi, ale babka powiedziała że dla osób ćwiczących jest trochę inny przelicznik, no i żeby się nie przejmować....Powiedziałem jej w dużym streszczeniu, co jem i ile. Jak dołożę kardio po treningu siłowym i odmówię sobie codziennego 4paka i takich świństw jak np frytki z maka, to powinno się udać zejść do ok 10% fatu w 3-4miechy, tak że :D  :D  :D

Patu, pewnie że lepiej przytyć 5kg suchej mm :D  ale do tego trzeba nie tylko chęci i zapału, ale też sporo wiedzy i czasu...idąc na jakość, dieta chyba najważniejsza! Ja w kuchni coś tam działam, ale raczej na podstawowym poziomie :lol:  a żona w ciąży tak że wiesz, gotuje pod siebie, a ja pod nią :P

PS na brzuchu miałem co najwyżej 2pak :lol: i dodam że ćwiczę w domu, na dość mocno okrojonym osprzęcie.


Użytkownik Wartoslaw edytował ten post 21 luty 2017 - 19:45


#115 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 luty 2017 - 20:11

To nieźle- gratuluję. Ale zejść z 16% do 10% to jak przebiec 5tke triluchtem a zrobić maraton 😊. Tu trzeba walczyć o kazdy % i duzo pomaga tu genetyka. Ja Ze swoją raczej nigdy do takiego poziomu nie zejdę Ale na zawody się nie wybieram. Nie mam za to problemów z robieniem masy...szczególnie niekontrolowanej😅. dlatego micha w ryzach i Aero

#116 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 21 luty 2017 - 20:37

Dzięki, czyli faktycznie nie jest źle :)  Z masą też nie mam problemów, oczywiście jak ćwiczę i nie palę. Jak przestawałem ćwiczyć, to zaczynałem palić...być palaczem to tak jak bycie alkoholikiem :( Zaczynasz, jest fajnie, wydaje się że ma się nad tym full control...ale w końcu przychodzi moment że już nie ma chcę, tylko muszę, walczę z tą je.aną nikotyną od 16lat :angry:  Jak ćwiczę to mi zależy i rzucam, wytrzymam kilka miechów, max było dobry rok i porażka :(  Wystarczy jedna głupia fajka i po balu...A jak palę, to tracę apetyt, masa spada i kółko się zamyka :P  Teraz będę miał motywację jakiej jeszcze nigdy nie  miałem, urodzi nam się córeczka, także teraz chcę skończyć tym gównem raz na zawsze i w końcu trochę bardziej na poważnie podejść do tematu kulturystyki. Oczywiście  też się na zawody nie wybieram ;)  ale moje ogólne pojęcie o tym jak widać jest dość liche...

Patryk jakie ćwiczenia kardio polecisz początkującemu? Mam rowerek stacjonarny i w sumie o nim główni myślałem :lol:  Jak już się trochę rozkręcę, chciałem przejść na trening interwałowy. Wyczytałem że jest najlepszy na sadełko właśnie w kłopotliwych miejscach :D  Wiem że może być mega cięzko, ale rowerka próbowałem i nie czułem tego za grosz :P



#117 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 luty 2017 - 21:08

Wartoslaw pamiętaj że regeneracja mięśnia jest też istotna,

Czasem warto dac odpocząć aby mikro urazy nieco zregenerować,motywacja tez istotna.ja sobie trochę cwiczę i generalnie 3 dni sumienne, łączenie partii mieśniowych,do tego 2 razy hala (noga)w tygodniu.i przed każdym z treningów min 30min biegu na bieżni.

Po treningu polecam mega zimne pszysznice ,na zmianę z gorącym,super regeneracja,poza tym rozciąganie,wielu o tym zapomina.

Unikać rutyny,rotować w cwiczeniach,zaskakiwać mięśnie,to naprawdę daje super efekty,lepsze dużo niż utarty plan i wiecznie powtarzanie tych samych ruchów.


  • Wartoslaw lubi to

#118 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 21 luty 2017 - 23:09

Hasior właśnie o tym pisałem wcześniej, ja w tym roku, (okresie ćwiczeń) olałem wszystkie schematy, wywracałem co tygodniowe (często opóźnione) treningi do góry nogami i efekty lepsze niż przy schemacie :) a do tematu regeneracji podszedłem właśnie tak jak mówisz...uznałem że jest istotna i jak miałem jeszcze zakwasy, lub coś mnie bolało, bądź po prostu nie czułem się na siłach, przekładałem trening na następny dzień :lol: Mega szacun za manipulowanie wodą pod prysznicem! Ja nie boję się mrozu -25 ale zimnej wody, tym bardziej po ciepłej, to już owszem :P a na 30min bieżni to trza nie złą kondychę mieć :good: 



#119 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 luty 2017 - 23:15

Cały rok katowalem bieżnie po Trenningu siłowym... min.30min- organizm się do tego przyzwyczaił . Teraz 20min interwałow i serce w przełyku. Warto to zmieniać a i efekty na redukcji sporo lepsze bez zbędnego wyzwalania kortyzolu i spalania tkanki mięśniowej
  • Wartoslaw i kubazmech lubią to

#120 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 21 luty 2017 - 23:39

Właśnie o to chodzi, po treningu trza czuć że się żyje, katabolizmu również wolę uniknąć :D A interwały robisz tak jak cardio po siłowym, czy w dni wolne???Bo w sumie jak walniesz jedno po drugim, to obciążenie dla organizmu naprawdę megaaaa....