Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kulturystyka, fitness, sporty siłowe i sylwetkowe...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
838 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 luty 2017 - 00:41

Po każdym siłowym, przewaznie 4razy w tygodniu. Chociaz czasami gdy wiem że po ciężkim siłowym (martwy ciąg, plecy itp) brakuje ciut prądu, odpuszczam i robię zwykły cardio bez peak'ów tętna.

#122 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 luty 2017 - 12:06

Dobry temat, Patryk ;)

 

Z moimi ćwiczeniami jest problem.... Jak się wkręcę, to idzie policzona dieta, regularne treningi i ogólnie jest moc. A jak przyjdzie małe załamanie i przerwa (np. choroba), to później cholernie ciężko mi wrócić. I znowu budowanie formy prawie że od nowa :( Tak mam z siłownią, bieganiem itd. Dobrze, że choć mam organizm przyzwyczajony do wszelkiej aktywności, którą uprawiam już od chyba 6 roku życia :D

 

Padło pytanie o przedtreningówki. BetaAlanina jest ok. "Zwykła" kofeina bezwodna też daje kopa. Z termogenikami muszą szczególnie uważać osoby o słabym sercu. Najlepiej zacząć od mniejszych dawek i sprawdzić, jak reaguje organizm. Z mocnych preparatów polecam BlackBombs- jak to łykniesz, to MUSISZ iść na trening, czy choć pobiegać, bo człowieka roznosi od środka, a na siłowni ma ochotę podnieść całe żelastwo ;) Dobrze wchodzi i napędza właśnie z BetaAlaniną. Potliwość na wysokim poziomie, energia i chęć do treningu niesamowita. Z innych supli stosuję białko, kreatynę, BCAA i ZMA. Z kilku sprawdzonych producentów podeszły mi produkty KFD. Stosunek ceny do zawartości opakowań na bardzo wysokim poziomie. Ale najważniejsze to to, co padło wcześniej- micha. A na dłuższą metę czasem ciężko z tym ciągłym ważeniem, gotowaniem, zabieraniem jedzenia w pudełkach itd. Zwłaszcza, przy nieregularnych godzinach pracy...

 

Teraz właśnie jestem na etapie powrotu do działania. Jest jasno określony, długoterminowy plan do zrealizowania- mam nadzieję, że się uda ;)


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 23 luty 2017 - 12:50

  • Wartoslaw i Kuba (50cm+Perch Tracker) lubią to

#123 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 23 luty 2017 - 16:23

A ja dziś zaliczyłem pierwszy interwał po siłowym...zbytnio się nie forsowałem, tzn, szybki marsz, a potem dość szybki bieg ok 30s, potem znów marsz ok 60sek i znów bieg. Tak chyba 7 razy powtórzyłem i miałem dość :P teraz jakieś 30 minut po nadal się pocę i czuje że serducho szybko zasuwa.  Ostatni raz się tyle nabiegałęm jakieś 10lat temu za piłką w technikum :lol:  domniemam że jutro zakwasy mnie sparaliżują od pasa w dół...ale płuc nie wyplułem, wiec nie było aż tak źle.


  • coma lubi to

#124 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2017 - 16:39

Panowie specjaliści.

Zapytam tak na szybko. Co jeść a czego nie jeść. Podstawy.

 

Nie:

-cukier

-sól

-białe pieczywo

-browar

 

Tak:

-tuńczyk

-pieczywo żytnie

-jajka

-rośliny strączkowe

-szczupak na parze

 

 

Nie chodzi mi o super dietę dla pakerów tylko podstawy aby nie przytyć za bardzo, trochę rzeźby i więcej siły złapać. 

Ćwiczenie 3-4 razy w tygodniu na wioślarzu + planki.



#125 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 23 luty 2017 - 16:49

Ja osobiście redukuje. Jem rano normalne śniadanie. Kanapka (żytni chleb + jakieś mięcho) + cytrulina. Obiad zwykły domowy. Jest schabowy to go jem. Są kopytka to również je jem :) Po obiedzie 22g białka. Następnie na kolację jem przeważnie jakieś serki, najczęściej pitne i do tego 4 wafle ryżowe. Często kefiry. Po treningu kolejna porcja biała(z mlekiem) no i w połowie redukcji zatrzymuję suplementacją kreatyną. Nie piję gazowanych, słodkich napojów. Zero słodyczy. Jedynie jakieś syropy "0kcal" do wafli. Jeżeli już nie mogę wytrzymać zrobię sobie kisiel lub budyń. Mieszczę się w 1700 spokojnie. Czasami nawet nie. Czuję się dobrze i mam siłę :) Waga schodzi. Dziennie mam około 10000 tys. kroków :) Treningi 5 razy w tyg + cardio. 


Użytkownik Kogut Fishing edytował ten post 23 luty 2017 - 16:51

  • Wartoslaw lubi to

#126 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 23 luty 2017 - 17:09

@godski ze mnie żaden specjalista, ale bez soli to raczej za wiele zjadliwych rzeczy nam nie zostanie :lol:  zdrowa nie jest, ale bez niej ciężko coś smacznego przyrządzić, w nie za dużych ilościach taka straszna nie jest. Ja obiecałem sobie że za chiny już nie ulegnę frytkom z głębokiej oliwy, to ponoć najgorsze co może być! Więc jak kebab to tylko z warzywami :D  Amatorsko podchodząc do tematu to weekendowe kilka browców  też chyba wielce nie zaszkodzi. Byle nie 4pak co dziennie :lol:  Ja właśnie z tym tematem walczę :lol:


  • Kamil Z. lubi to

#127 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 23 luty 2017 - 17:39

Panowie specjaliści.
Zapytam tak na szybko. Co jeść a czego nie jeść. Podstawy.

Nie:
-cukier
-sól
-białe pieczywo
-browar

Tak:
-tuńczyk
-pieczywo żytnie
-jajka
-rośliny strączkowe
-szczupak na parze


Nie chodzi mi o super dietę dla pakerów tylko podstawy aby nie przytyć za bardzo, trochę rzeźby i więcej siły złapać.
Ćwiczenie 3-4 razy w tygodniu na wioślarzu + planki.


Soli bym nie wyrzucał, ale ten szczupak na parze😃

#128 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2017 - 18:06

Czyli sól i szczupak odpada z listy ;)

Ryż też na + pewnie ale kurczaka i ryżu nie znoszę.

 

Zdecydowanie nie:

-cukier (napoje , słodycze)

-białe pieczywo

 

 

Czasem:

-piwo na nerki

 

Tak:

-tuńczyk

-pieczywo żytnie

-jajka

-rośliny strączkowe

-kefir

-chude mięso


Użytkownik godski edytował ten post 23 luty 2017 - 18:06

  • Wartoslaw lubi to

#129 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 23 luty 2017 - 18:29

Przyznam się bez bicia, że dieta, a raczej jej utrzymanie, jest dla mnie najtrudniejsze z tej całej zabawy w podnoszenie ciężarków :P



#130 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 luty 2017 - 18:42

Ja osobiście redukuje. Jem rano normalne śniadanie. Kanapka (żytni chleb + jakieś mięcho) + cytrulina. Obiad zwykły domowy. Jest schabowy to go jem. Są kopytka to również je jem :) Po obiedzie 22g białka. Następnie na kolację jem przeważnie jakieś serki, najczęściej pitne i do tego 4 wafle ryżowe. Często kefiry. Po treningu kolejna porcja biała(z mlekiem) no i w połowie redukcji zatrzymuję suplementacją kreatyną. Nie piję gazowanych, słodkich napojów. Zero słodyczy. Jedynie jakieś syropy "0kcal" do wafli. Jeżeli już nie mogę wytrzymać zrobię sobie kisiel lub budyń. Mieszczę się w 1700 spokojnie. Czasami nawet nie. Czuję się dobrze i mam siłę :) Waga schodzi. Dziennie mam około 10000 tys. kroków :) Treningi 5 razy w tyg + cardio. 

Nie wygląda to za dobrze.  Popraw michę.  Od ilości spożywanych kcal ważniejsze jest ich pochodzenie.   



#131 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 luty 2017 - 18:58

Godski- mięsa-nr 1 wołowina, piersi z indyka i kurczaka, ryby (szczególnie morskie typu dorsz, łosoś, tuńczyk, makrela), chude wedliny. Inne źródła białek to jaja , chude lub poltluste twarogi i serki wiejskie, grani. Warzywa krzywdy nie robią ale z owocami bym uważał ( szczególnie na noc). Banany są ok.. mają wysoki indeks glikemiczny i szybko uzupełniają glikogen po trenningu. Pieczywo tylko ciemne i ewentualnie wafle ryżowe. Raz na jakiś czas piwo nie pokrzyzuje Ci planow 😃. Soli bym nie ograniczał do zera, przy diecie niskoweglowodanowej jest niezbędna.o zdrowych tluszczach nie wspominam...
O.s. I nie pisz o szczupaku na parze bo dostaniesz bana od moderatora 😂

Użytkownik patu edytował ten post 23 luty 2017 - 19:00

  • Kamil Z. lubi to

#132 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 23 luty 2017 - 19:08

Nie zalewam się tłustym jedzeniem.Jem tak jak zawsze jem. Kiedy potrzebuję więcej organizm daje mi znaki w postaci bólu głowy. Wtedy muszę szybko jakieś mięsko uzupełnić. Nie jem oczywiście cały czas schabowych :D :D. Kilka razy na miecha. Chodzi o to że nie ograniczam się do zwykłych posiłków i ograniczam "pokusy" .Ryby, piersi z kurczaka i indyka najczęściej jem. Ostatnio mam fazę na łososia :) Efekty cały czas idą w górę. Siłowe jak i sylwetkowe :)

 

Raz na miecha idę na duuuuźego Burgera <3

 

JJBB_1024x680.png


Użytkownik Kogut Fishing edytował ten post 23 luty 2017 - 19:32

  • Wartoslaw lubi to

#133 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 luty 2017 - 19:42

Jak boli głowa to najpierw węgle, bo to paliwo ...z tym białkiem po obiedzie to też bym zmienił...kreatyna nie wstrzymuje wody podskórnej a może zwiększyć wydolność podczas sesji Aero lub HI IT na redukcji

Użytkownik patu edytował ten post 23 luty 2017 - 19:44


#134 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 23 luty 2017 - 19:46

Każdy ma inny organizm i inne potrzeby. Najważniejsze by dać swojemu tyle paliwa ile potrzebuje :)  Jeśli są zadowalające efekty, to nie ma co zmieniać. A taki cheat meal, raz na jakiś czas, jest ponoć nawet wskazany! :lol:


  • Kogut Fishing lubi to

#135 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 23 luty 2017 - 19:56

Dokładnie, znam już wystarczająco swój organizmy. Gdybym tak szedł bez żadnych przerw :D :D A piwko mi już chodzi po głowie :D :D Ale damy radę!!! 

 

Powodzenia Panowie!


  • Wartoslaw lubi to

#136 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 23 luty 2017 - 20:03

Czyli sól i szczupak odpada z listy ;)

Ryż też na + pewnie ale kurczaka i ryżu nie znoszę.

 

Zdecydowanie nie:

-cukier (napoje , słodycze)

-białe pieczywo

 

 

Czasem:

-piwo na nerki

 

Tak:

-tuńczyk

-pieczywo żytnie

-jajka

-rośliny strączkowe

-kefir

-chude mięso

Nie mam nic do szczupaka jeśli chodzi o pokarm, ale ciężko byłoby mi zjeść rybę, która daję mi tyle frajdy;) O taki aspekt mi chodziło.



#137 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 23 luty 2017 - 20:09

Pamiętam początki zabawy z ciężarkami kupę lat temu...wszyscy po ok 15lat, wychudzone dojrzewające szczawiki :lol:  Ćwiczyliśmy wszyscy tak samo, plan treningowy bardzo yyyyyyyy zagmatwany :D :P  Po paru miesiącach, z powiedzmy 10 zapaleńców, została połowa. Po jednym było widać efekty, po drugim nie. I to nie koniecznie zależało od tego co się jadło! Tak jak Patryk pisał wcześniej, bardzo dużo zależy od genetyki. Jeden ma rozbudowaną klatę, drugi barki. I Choć każdy z nic chcę dorównać drugiemu swoją gorszą partią, nie są w stanie, nawet jak odpuszczą swą lepszą...ot taki paradoks :D  z zapotrzebowaniem kalorycznym jest chyba podobnie :)



#138 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 luty 2017 - 21:25

Zapotrzebowanie kaloryczne wynika raczej z masy ciała , wieku, aktywności (trenning, praca itp)

#139 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2017 - 21:33

Dzięki tak jak i za gotowce na brzuch. Działają.

 

 

Reasumując:

 

Zdecydowanie nie:

-cukier (napoje , słodycze)

-białe pieczywo

-tłuszcze typu masło, smalec, margaryna itp.

 

Czasem:

-piwo na nerki ;)

 

Tak:

-tuńczyk i inne morskie ryby nie hodowlane

-pieczywo żytnie

-jajka

-rośliny strączkowe i inne warzywa

-kefir

-chude mięso i wędliny

-kurczak

-z owoców banany

-warzywa

- ser biały i twarożki chude i półtłuste niesłodzone


Użytkownik godski edytował ten post 23 luty 2017 - 21:33


#140 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 luty 2017 - 22:39

Z węglowodanów płatki owsiane, kasza, ryż, ciemne makarony i ziemniaki które odkwaszaja organizm