Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kulturystyka, fitness, sporty siłowe i sylwetkowe...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
838 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 25 luty 2017 - 09:08

Wątek się fajnie rozwija, tak czytając ostatnią stronę apropos odkwaszania organizmu to warto najpierw sprawdzić sobie odczynniki zanim będzie do diety się wprowadzać produkty o odczynie zasadowym. Odczyn organizmu za bardzo w stronę zasadową będzie powodował zbyt małe zakwaszenie w żołądku i problemy z trawieniem niektórych produktów a w szczególności mięs.

Bo mylone są pojęcia zakwaszenia organizmu, nadkwasota i niedokwaszenie żołądka. Żołądek trzeba dokwaszać, żeby trawić białka. 

To jest takie same zamieszanie jak z ww. Proste, złożone, IG ładunek glikemiczny. Kiedy jeść, z czym łączyć, przy jakim wysiłku, po jakim typie wysiłku (tlenowy/beztlenowy itp). Wspomina się o HIITach, interwałach, tabatach, ale jak byłem kilka razy na siłowniach rożnych to mnie śmiech ogarnął patrząc jak tam wygląda taki HIIT. Koleś na luzaku klepną kilka podskoków przez 30s, 15 postał, puścił bąka i podszedł do tablicy i odznaczył ptaszka przy HIIT. Kur... jak po takim 15 min to dosłownie rzygam ze zmęczenia, a już nie ogarniam, jak mógłbym pierdzielnąć taki trening po "moim" godzinnym FBW. Po samym FBW jestem jak galareta. Druga sprawa to HIIT (tych prawdziwych) powinno się robić na podstawie stref tętna (dobrze wyznaczonych a nie 220 - wiek), bo inaczej przynoszą więcej szkody niż korzyści, szczególnie tym słabiej wyćwiczony.

 

 

Nie krytykuje niczego ani nikogo. Mam mętne pojęcie, co dowiodłem psując sobie zdrowie/organizm. Później, przy pomocy prawdziwego dietetyka, udaje (póki co) mi się to jakoś prostować. Dlatego tym zaczynającym, chcącym schudnąć i poprawić wygląd i wydolność, będę zawsze polecał przejście na lekki deficyt kcal, ograniczenie WW i jak największe mieszanie treningami, jednak z ograniczeniem długich jednostajnych wysiłków (patrz długie biegania w mitycznej strefie spalania tłuszczów, która nie istniej, bo ktoś pomylił wartości względne z bezwzględnymi). 

Jestem oczytanym laikiem, ale jak tak nieraz trafiam na różne rozmowy to człowieka dećko przerażenie ogarnia. 


Użytkownik krzychun edytował ten post 25 luty 2017 - 09:27


#162 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 luty 2017 - 09:45

Przecież o tym ciągle się tu trabi krzychun.nikt nikomu nie poleca Bóg wie czego. Przy próbie schudniecia,Redukcja masy ciała i BF niezastąpiony jest ujemny deficyt i wprowadzenie dodatkowych ćwiczeń ( tlenowe, beztlenowe-kwestia zaangazowania).I nikt nie mowi tu o godzinnym zapierdzielaniu na bieżni , orbicie czy rowerku bo przyniesie to więcej szkód niż korzyści.. nic tego nie zmieni

Co do tętna w interwałach, wyliczenie nie jest takie proste. Trzeba brać pod uwagę tętno spocxspocxynkowe danego osobnika, tętno maksymalne , współczynnik intensywności itp. To sprawa indywidualna. Gdybym miał posłużyć się ogólnym wzorem w necie zapewne karetka zabrała mnie z sali 😃

Użytkownik patu edytował ten post 25 luty 2017 - 09:51

  • szczupak1 lubi to

#163 ONLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 10 marzec 2017 - 14:53

U mnie po czterech tygodniach przerwy w lutym, spowodowanej dość silnym przeziębieniem i związanym z tym spadkiem wagi o kilka kilogramów (niektórzy tak mają), a następnie tłustym czwartkiem, ostatkami i związanym z tym dość znacznym rozpasaniem jeśli chodzi o słodkości, poziom tłuszczu przedstawiał się tak:

 

Załączony plik  CAM00523.jpg   42,07 KB   13 Ilość pobrań

 

 



#164 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 10 marzec 2017 - 19:34

 ujemny deficyt

 

Już ktoś wspominał, ale widać nieskutecznie. Ujemny może być bilans, a nie k**wa deficyt. Tak jak nie mogą być plusy ujemne, cofanie do tyłu i temu podobne.

Chyba że pisze to matematyk poeta wtedy ujemny deficyt oznacza wzrost.



#165 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 marzec 2017 - 19:48

Błąd drukarski ...ujemny bilans lub deficyt kaloryczny. Kazdy kto jest choc trochę w temacie wie o co chodzi.
Tak to jest jak na biegu pisze się ze smartfona

Użytkownik patu edytował ten post 10 marzec 2017 - 19:50


#166 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 24 marzec 2017 - 00:09

Kontuzja... Super. Przy wyciskaniu leżąc coś chrupnęło :( No i pauza.... Nie wiadomo na ile.



#167 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 24 marzec 2017 - 08:37

Ile żeś tam dzwigał ? :P 



#168 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 24 marzec 2017 - 08:49

95


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#169 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 24 marzec 2017 - 10:14

Koledzy, zakładając 3 x w tygodniu trening na rzeźbę - czy po każdym treningu robić cardio? Jeśli tak - to w jakim wymiarze czasowym?

 

Czy trenując jw warto dołożyć 1 x w tygodniu Indoor Cycling?

 

W 2 miesiące zrzuciłem sporo brzucha (około 6 kg), są pierwsze efekty w postaci masy mięśniowej. Pytanie - czy żeby zrzucić resztę tłuszczu powinienem odpalić mocniejsze cardio?

 

z góry dzięki za pomoc.



#170 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 24 marzec 2017 - 10:30

Kontuzja... Super. Przy wyciskaniu leżąc coś chrupnęło :( No i pauza.... Nie wiadomo na ile.


Rotator stawu barkowego?

#171 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 24 marzec 2017 - 10:39

Koledzy, zakładając 3 x w tygodniu trening na rzeźbę - czy po każdym treningu robić cardio? Jeśli tak - to w jakim wymiarze czasowym?

Czy trenując jw warto dołożyć 1 x w tygodniu Indoor Cycling?

W 2 miesiące zrzuciłem sporo brzucha (około 6 kg), są pierwsze efekty w postaci masy mięśniowej. Pytanie - czy żeby zrzucić resztę tłuszczu powinienem odpalić mocniejsze cardio?

z góry dzięki za pomoc.

Tak,po kazdym.A jaki to trenning na rzeżbę 😉?nie ma takiego pojęcia. Robiąc definicje zapierdzielamy jeszcze mocniej zeby przy ujemnym bilansie zachowac jak najwiecej masy miesniowej. Mięśnie muszą byc impulsowane. Do tego dieta i trenning aerobowy lub HIIT. I nie dluzej niz 25-30min..powyzej zaczynają sie negatywne skutki nadmiernego wyzwalania sie kortyzolu. Lepiej krócej ale i intensywniej, ja wybralem interwały. Di tego dobrze przyjmowac BCAA przed i po trenningu

Użytkownik patu edytował ten post 24 marzec 2017 - 10:41

  • wojciiech lubi to

#172 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 marzec 2017 - 11:07

Koledzy, zakładając 3 x w tygodniu trening na rzeźbę - czy po każdym treningu robić cardio? Jeśli tak - to w jakim wymiarze czasowym?

 

Czy trenując jw warto dołożyć 1 x w tygodniu Indoor Cycling?

 

W 2 miesiące zrzuciłem sporo brzucha (około 6 kg), są pierwsze efekty w postaci masy mięśniowej. Pytanie - czy żeby zrzucić resztę tłuszczu powinienem odpalić mocniejsze cardio?

 

z góry dzięki za pomoc.

Zawsze byłem przeciwnikiem robienia cardio po treningu siłowym.  Bardzo łatwo się wpakować w katabolizm.  Do anty katabolicznych właściwości BCAA też podchodziłbym z umiarem. No chyba że nie zależy nam na zachowaniu mięśni i najważniejsza jest spadająca waga.  Jeśli Twój trening na rzeźbę oznacza większą ilość powtórzeń i serii z krótszymi przerwami pomiędzy seriami. Do tego zdrową zbilansowaną dietę,  To dwa osobne treningi cardio w tygodniu powinny załatwić sprawę.

 

 

A jaki to trenning na rzeżbę ?nie ma takiego pojęcia. 

Sezon kulturysty generalnie składa się z czterech etapów.  Roztrenowanie, Siła, Masa i ostatecznie definicja(rzeźba).  Każdy z tych etapów rożni się od siebie  Treningiem, dietą - ilość kalorii i co ważniejsze ich źródło oraz ilością cardio.  Moim zdaniem śmiało można powiedzieć że jest trening na rzeźbę.  Zresztą tak samo jak na masę i siłę. 


Użytkownik Pickerel edytował ten post 24 marzec 2017 - 11:16

  • wojciiech lubi to

#173 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 24 marzec 2017 - 11:14

Rotator stawu barkowego?


Tego też doświadczyłem, a teraz dolna cześć pleców.
  • szczupak1 lubi to

#174 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 24 marzec 2017 - 11:30

Sprawdź koniecznie kolego gęstość kości i to natychmiast. Czyli badanie na osteoporozę i to szybciutko. Wszyscy którzy ćwiczyli lub ćwiczą po 40 roku życia powinni to sprawdzić, nie zapomnicie także o badaniu nereczek bo białko lubi je zniszczyć. Wiem to z autopsji.



#175 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 24 marzec 2017 - 11:36

Panowie, dzięki.

 

Przyznam, że Wasze odpowiedzi są na tyle skomplikowane, że nie do końca ogarniam.

 

Rozwinę dokładniej.

Na ten moment ćwiczę 3 x w tygodniu - naprzemiennie 2 rodzaje treningów nogi/plecy/brzuch/ - /klatka/biceps/triceps.

Przez rzeźbę rozumiem, tak jak napisał @Pickerel, małe obciążenia, dużo powtórzeń, krótkie przerwy między seriami.

 

Do tego dorzuciłem w dni treningowe - od rana i po treningu:

http://fasklep.pl/fa...isolate-26.html

 

Staram się mieć ujemny bilans kaloryczny, dużo białka, mało węgli itd. 1 x w tygodniu pozwalam sobie na cheat day.

 

Od nowego miesiąca mam zamiar zacząć ten plan:

https://www.budujmas...e-3-dniowy.html

 

W podlinkowanym treningu jest tylko raz w tygodniu - tylko 25 min bieżni.

 

Czasowo nie ogarnę dwóch kolejnych treningów tak jak radzi Wojtek @Pickerel.

 

Czyli jak - te 25 min ostrego interwału raz w tygodniu wystarczy czy tak jak mówi @Patu - po każdym orka z interwałem (10-20 min)?

 

Jeśli odpowiedź znajduje się powyżej a nie skumałem - z góry przepraszam ;)


Użytkownik wojciiech edytował ten post 24 marzec 2017 - 11:38


#176 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 marzec 2017 - 12:13

Wszystko zależy od tego co rozumiesz przez trening cardio. Co innego będzie pół godziny biegu lub cyclingu na wysokich obrotach a parę minotowy protokół tabaty. Dużo też zależy od obecnego poziomu bf. Z gubieniem kg nie ma się co spieszyć bo wtedy rosną szanse na utratę tkanki mięśniowej.
Wracajac do treningu na rzeźbę to pamiętaj o zmianie proporcji wykonywanych ćwiczeń ze złożonych wielostawowych na izolujące.
  • wojciiech lubi to

#177 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 24 marzec 2017 - 13:33

Mam pytanie odnośnie

 

Sezon kulturysty generalnie składa się z czterech etapów.  Roztrenowanie, Siła, Masa i ostatecznie definicja(rzeźba).

 

Startujecie w zawodach?



#178 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 marzec 2017 - 15:11

Mam pytanie odnośnie

 

Startujecie w zawodach?

Pytasz poważnie czy może masz problemy ze zrozumieniem przeczytanego tekstu?


Użytkownik Pickerel edytował ten post 24 marzec 2017 - 15:24

  • patu lubi to

#179 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 24 marzec 2017 - 15:49

Mam pytanie odnośnie

Startujecie w zawodach?


Jeżeli masz jakieś założenia, to robisz zawody sam dla siebie... w głowie.
P.s. w kulturtstyce siła i masa jadą na jednym wózku. Chcąc ją budować musisz zwiększać obciążenia...

#180 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 24 marzec 2017 - 16:10

No masa z siłą jadą na jednym wózku do pewnego etapu, potem bywa różnie i dochodzi kwestia o jaką siłę chodzi, jak definiowaną, jak mierzoną. Widać to w sportach siłowych, że niekoniecznie ten z większą masą, dźwiga większe ciężary.

O zawody pytałem jak najbardziej poważnie, bo sport amatorski jednak rządzi się innymi prawami niż wyczynowy. W amatorskim chodzi ogólnie rzecz biorąc o utrzymanie pewnej formy wyższej niż u nie uprawiających sportu, a czasem nawet zbliżającą się do prezentowanej przez wyczynowców. W wyczynowym o uzyskanie maksymalnej formy na czas zawodów. Przenoszenie reżimów treningowych z wyczynu do sportu amatorskiego jest odrobinkę bez sensu.