Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kulturystyka, fitness, sporty siłowe i sylwetkowe...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
838 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 24 marzec 2017 - 16:45

Amatorzy często zostają przy naturalnej kulturystyczne...znasz jakiego profi który nie napierdziela koksu, HGH, insy, peptydow, T3 czy clenbulerolu na wycince? Co tu porównywać??

Użytkownik patu edytował ten post 24 marzec 2017 - 16:45


#182 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 marzec 2017 - 17:17

Nie do końca zgodzę się z teorią że masa idzie w parze z siłą.  Cykl siłowy powinien poprzedzać cykl masowy.  Pozwala nam to  podnosić większe ciężary w wyższych seriach.  To takie wymuszenie na organizmie wyprodukowania dodatkowej, niezbędnej nam do funkcjonowania na siłowni :) masy mięśniowej.  Główna różnica między tymi dwoma cyklami to objętość treningowa.  A konkretnie.  Rodzaj ćwiczeń, ilość ćwiczeń, Ilość serii, ilość powtórzeń.  No i oczywiście dieta.  Kaloryczność jest w miarę zbliżona ale źródła makro już się od siebie różnią.  Dużo osób trenujących amatorsko  łączy te dwa etapy.  Tak samo jak dużo osób używa tego samego kija i kołowrotka do łowienia wszystkich drapieżników co dla nas amatorów, szczególnie na tym forum jest absurdem jak nie herezją  ;)   Dać się da, ale można to zrobić lepiej.



#183 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 24 marzec 2017 - 17:45

A znasz kulturyste ktory wykonuje trenning stricte siłowy lub caly cykl? Trojboistow, sztangistow, strongmanow owszem...profi żądzą sie swoimi prawami...po bombie na nandrolonie, stanozolu, boldenonie i trenbolonu nie muszą się martwic o przyrosty mocy😉

#184 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 marzec 2017 - 18:22

Nie siedzę juz tak w temacie zawodniczej kulturystyki jak kiedyś wiec nie jestem na czasie z obecnymi trendami. Lata temu tak mnie nauczono i właśnie tak trenowałem. Towar zawsze był od kąd pamiętam. Pomimo tego ćwiczono cyklicznie z tym ze startując w sezonie parę razy trochę inaczej te etapy wyglądały.

#185 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 24 marzec 2017 - 19:09

Ewolucja...niegdys pro uzywali testosteronu jako podstawy w cyklu, obecnie uzywaja go do mostów pomiędzy 😲. Dawniej definicje robiło się ciężką pracą , teraz ząglowaniem poszczególnymi lekami i hormonami. Niegdys kulturysci mielu wąskie talie, teraz to tylko pallumbolizm i przerosniete od chemi organy. Niegdys każdy mial problemy z rozbudową łydek, teraz jest wstrzykiwany domieśniowo synthol...teraz pytanie, czy to jeszcze sport czy hodowla?

#186 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 24 marzec 2017 - 19:10



...tylko dla dorosłych ...

Użytkownik patu edytował ten post 24 marzec 2017 - 19:11


#187 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2017 - 19:39

Chorzy ludzie. Nigdy tego nie zrozumiem.


  • tomi101 i maykel lubią to

#188 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 marzec 2017 - 20:40

Kiedyś było takie powiedzenie wśród kulturystów że rocznie robi się maksymalnie dwa cykle..  Z tym że każdy po 6 miesięcy :P  Tak naprawdę schodziło się z towaru tylko na dwa, trzy tygodnie żeby zrobić odblok.  Tu głównie chodziło właśnie o teścia.  Mostek był z innego środka który nie blokował produkcji testosteronu.  Teraz odblok robi się co miesiąc w trakcie cyklu.  Zostało to zapożyczone z zastępczej terapii hormonalnej stosowanej u mężczyzn w okresie andropauzy.  Nie wiem jak daleko cofasz się w czasie mówiąc o tym co robiło się kiedyś a teraz ale miej na uwadze że kiedyś było więcej zgonów wśród znanych kulturystów.  Nie zdziwiłbym się gdyby na przestrzeni ostatnich parunastu lat dawki zażywanych środków spadły.  Po latach okazało się że w niektórych w przypadkach czy bierzesz 600 mg czy 1000 mg przyrosty będą takie same.  Tylko skutki uboczne większe.  Co więcej, kiedyś 100% towaru pochodziło z obrotu farmaceutyczne.  Dzisiaj dużo środków pochodzi z undergroundowych labów.  Mam wrażenie że trochę odeszliśmy od tematu.  Jeśli na poważnie podchodzimy do robienia rzeźby, masy czy siły.  To tak jak już wcześniej napisałem każdy z tych cykli będzie wymagał innego treningu i diety. Owszem niektóre z tych etapów można połączyć.  Chyba że startujemy w konkurencjach siłowych i ograniczają nas kategorie wagowe.

 

p.s. Bostin Loyd jest idealnym przykładem gościa który bierze wszystko a i tak nic nigdy nie osiągnie.  Z bardzo prostej przyczyny, słabej genetyki.  Arnold nie brał jednaj dwudziestej tego co Loyd a wyglądał zdecydowanie lepiej.



#189 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 marzec 2017 - 00:12

Akurat Arni byl prekursorem cykli wielosterydowych a jego kompan Andreas Munzer zmarł z przedawkowania. Tyle ze oni bili kilka środków na raz i jechali na diecie Low Carbo. Dopiero Dorian Yates zapoczątkował kuracje HGH i insuliny przez co dlugo był niedościgniony..później karuzela sie rozkrecila...farmaceutuka również.
Dla mnie to już nie sport, nawet oglądając filmy naszych lokalnych dzikow mizna zobaczyć ze trenning schodzi na drugi plan ... a reklamują HMB 😅😅😅

Istatnio ba Arnokd classic była dysputa na ten temat..w którym kierunku to zmierza ..przestano oceniać symetrie i jakość a wygrywają zmasowane mutanty z zołwimi brzuszkami

Użytkownik patu edytował ten post 25 marzec 2017 - 00:15


#190 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 marzec 2017 - 00:22

Chorzy ludzie. Nigdy tego nie zrozumiem.


Godski..stany to wielki rynek, a kulturystyka to niemal sport narodowy. Taki profi sponsorowany jest przez jedną z firm produkujących suplementy. A ze nie miał zapewne ich w łapie tylko sito z dupy to inna bajka. Towar sprzeda sie naiwnym nastolatkom zanim przejrzą na oczy ...

#191 ONLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 25 marzec 2017 - 00:49

(...) miej na uwadze że kiedyś było więcej zgonów wśród znanych kulturystów (...)

 

Nie wiem co masz na myśli pisząc "kiedyś", ale śmiem w to wątpić.

Greg Kovacs - 2013

Nasser el Sonbaty - 2013

Mike Matarazzo - 2014

Art Atwood 1973-2011

I jeszcze paru innych, których w tej chwili nie pamiętam.

 

Taki np. Flex Wheeler żyje z jedną nerką - nie swoją.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 25 marzec 2017 - 00:55


#192 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 marzec 2017 - 09:57

Zapomniałeś tylko dodać że większość z w/w zawodników zakończyło kariery lata temu jeszcze w czasach świetności.  A dlaczego? No właśnie.  

 

Stany były niewątpliwie kolebką kulturystyki.   Niemniej jednak mekka bodybuildingu powoli przenosi się z Muscle Beach Venice i słynnego Gold's Gym nad zatokę perską do Oxygen Gym w Kuwejcie.  Słynne Camel Crew.



#193 ONLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 25 marzec 2017 - 13:29

Dla mnie ci zawodnicy, których wymieniłem, nie są z "kiedyś" tylko z "niedawno". Oni wszyscy startowali jeszcze długo po 2000 r. A czy poumierali wiele lat po zakończeniu karier? Najwyżej kilka lat po, w wieku czterdziestu paru lat. Kariery kończyli zapewne z powodów zdrowotnych. Ten ostatni z wymienionych przeze mnie zszedł na atak serca w wieku 38 lat, a więc w szczycie tego, co umownie możemy nazwać "karierą sportową" (choć tak jak Patu napisał, bardziej na miejscu byłyby tu słowa "hodowla" albo "tuczenie").

Z pokolenia zawodowych kulturystów urodzonych w latach sześćdziesiątych i na początku lat siedemdziesiątych, a więc tego, do którego zaliczają się wyżej wymienieni, startuje jeszcze Dexter Jackson i to z powodzeniem. Pojawia się na Mr Olympia, Arnold Classic i innych konkursach i regularnie zajmuje miejsca na podium. Np. na ostatnim MrO był 3, wygrał AC w 2015 r.

Kevin Levrone, który po tym jak ponad 10 lat temu przestał startować i doprowadził swoją sylwetkę do zupełnej, absolutnej przeciętności, obecnie zamierza wrócić na poziom PRO.



#194 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 19:05

tak dla rozluźnienia :D https://m.youtube.co...h?v=v_hx4lpIWs8
  • BOB lubi to

#195 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 marzec 2017 - 20:48

Kevin jest na takiej bombie ze az swieci w nocy...
  • Krzysiek Rogalski lubi to

#196 ONLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 27 marzec 2017 - 18:31

Kevin jest na takiej bombie ze az swieci w nocy...

 

 

No co Ty... Ciężko trenuje i dobrze się odżywia :D 

Przecież na filmikach pokazują :rolleyes: 


  • patu i Kamil Z. lubią to

#197 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 02 kwiecień 2017 - 18:18

Cześć wam:!)

 

Nawet nie widziałem wcześniej tematu ale to moje drugie boom + wędkarstwo. Nie chciało mi się czytać wszystkiego ale widzę, że na końcu zeszliście już na konkretne upośledzenia sylwetki w najcięższej wadze.

 

Wródźcie do naturalnej kulturystyki nie wspominając o cyklach SAA(SterydyAnabolicznoAndrgenne) oraz suplementach/odżywkach bo to jeszcze większy rynek niż SAA - to wtedy chętnie będę tu zaglądał i się udzielał sprowadzając co poniektórych na ziemię :)

 

Poza tym może pokażecie swoje sylwetki? To będzie ciekawe. patu - taki nakręcony jesteś to może, pokaż jak Ci idzie :) . 

 

PZDR!


  • tomi101 i romeo7 lubią to

#198 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 kwiecień 2017 - 14:22

Od pokazywania to sa kulturyści. Wystarczy ze dobrze się czuje w swoim ciele, ze w ponad rok zrobiłem co zakładałem , czyli waga 93-96kg przy 88 w pasie (bywało i 115kg i 104cm obwodu)...ze zmieniłem nawyki żywieniowe a trenning stał się sposobem na stresogenne życie i daje sporo motywacji.
  • Kamil Z., godski i Gobio Gobio lubią to

#199 OFFLINE   Artur1125

Artur1125

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • Lokalizacjaśrodkowa Norwegia
  • Imię:Artur

Napisano 03 kwiecień 2017 - 14:56

...93-96kg przy jakim wzroście???

#200 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 kwiecień 2017 - 15:40

183cm