Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Ultegra (2017 & 2021)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#341 ONLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 luty 2021 - 15:09

Wybierając pomiędzy nową Ultegra a Stradickiem, rozmiar 4000 z niższym przełożeniem, co byście wybrali?

#342 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 14 luty 2021 - 17:00

Oba są prawie jak stella więc bez znaczenia.
  • gulf i cristovo lubią to

#343 OFFLINE   robert7704

robert7704

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaDolnoslaskie
  • Imię:Robert

Napisano 15 luty 2021 - 09:45

Hybrydy to dziś norma, poprzedni TP, Vanquish, Exsence były z metali (za wyjątkiem rotorów) a obecne są hybrydowe czy to alu, magnez czy też CI4+.
Tak bardzo lubiane Biamastery FB były takimi samymi hybrydami, stare TP też tak miały, TP SW tak samo, stare modele Ultegr JDM tak samo i to wszystko działa :-)
Stradic FK mial alu i XT7, Sustain FI też chyba miał podobnie.


Wracając do Ultegry FC obudowa też jest hybrydowa, w JP można wyczytać że CI4+ i XT7.


Hybryda to nie połączenie rozmiaru 2500 z 4000 ????
Jak tu ???

https://www.mefistof...019-p-2233.html

#344 ONLINE   RybkaWoleju

RybkaWoleju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaZ nad Wody.
  • Imię:Włodek

Napisano 15 luty 2021 - 10:04

Hybryda nie wielkościowa ale hybryda w sensie użytych materiałów z jakich jest zbudowana obudowa.

 

Przykład :

Stradic Fl obudowa jest  lewej strony aluminowa, a prawa z XT7

Vanquish FB lewa z magnezu a prawa CI4+

TP FD lewa z aluminium, prawa CI4+

Nowa ultegra FC lewa CI4+, prawa XT7

nowy TP XD lewa aluminium, prawa CI4+

 

A hybryda wielkościowa to tak obudowa, przekładnia od 4000 a rotor z mniejszej wersji, pinion często jest niejaki bo niby jest od 4000 ale jak sprawdzałem otwór w pinionie to jest mniejszy pod ośkę o średnicy z 2500.

 

To tak na szybko.


Użytkownik RybkaWoleju edytował ten post 15 luty 2021 - 10:07

  • guciolucky i robert7704 lubią to

#345 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 luty 2021 - 10:04

Hebryda to ogólne pojęcie. Hybryda rozmiarów i hybryda materiałów korpusu to dwie oddzielne kwestie.

#346 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 luty 2021 - 10:07

Słowo hybryda w odniesieniu do korpusu było normalnym rozumieniem tego słowa jako skrzyżowanie czegoś z czymś, mieszaniec, połączenie dwóch różnych rzeczy w jednym.

Nikt nie twierdzi, że to nie ma prawa działać, ale niewątpliwie jest wyrazem raczej oszczędności, niż postępu. Inaczej Stella już dawno by była hybrydowa (cobym nie wykrakał, tfu tfu!). Najwyższa półka młynków to nieodmiennie full metal body, w tym jak najbardziej jednolity korpus (monokok Daiwy to jest właśnie postęp, choć też rozwiązanie to wprowadza pewne własne mankamenty) i pokrywa.

Co do hybrydowych Twinków przed modelem 2020, to kojarzę tylko model 02. Inne spotykane twiny (przez ruskich majstrów określane jako tzw. niedotwiny) to nie JDM (kto jeszcze pamięta to określenie?), a europejskie cudaki ala biomaster, dla zmyłki nazwane Twin Powerem (FA, a szczególnie FB i FC).

Jak to z Ultegrą i ichniejszą niby CI4+ obudową będzie to pożyjemy i zobaczymy. Tu widać wyniszczającą D i S politykę unikania samokonkurencji i w konsekwencji posuwania się nawet do autosabotażu. Ultegra to takie lawirowanie między Nascii, a Stradikiem czy Vanfordem. Nie może być z lichy, bo ludzie nie dołożą (do niego), ale też nie za dobry, bo ludzie nie dołożą (do tych drugich)

Użytkownik smokwelski edytował ten post 15 luty 2021 - 10:10

  • Biesan i Niusio99 lubią to

#347 ONLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 21 luty 2021 - 18:03

A wiadomo jak z kompatybilnością szpul ultegra fb a fc?

#348 ONLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 21 luty 2021 - 18:06

Wyczytałem tylko że w nowej long stroke. Więc chyba nie da rady.

#349 ONLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 24 luty 2021 - 17:23

Jak by ktoś widział model 4000xg lub hg poniżej 6 stówek to proszę o info
  • sirHarry lubi to

#350 OFFLINE   Rybak98

Rybak98

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 31 marzec 2021 - 10:39

Czy ktoś miał już może styczność z nowym wypustem Ultegry? Niektóre sklepy zaczynają mieć je na stanie.

Połączyłem z istniejącym tematem dotyczącym Ultegry


Użytkownik Jano edytował ten post 01 kwiecień 2021 - 11:35


#351 OFFLINE   bullet81

bullet81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Przemek

Napisano 31 marzec 2021 - 19:07

Ja dziś odebrałem dla młodej do okoniówki wziąłem 2500FC za dużo nie mogę powiedzieć bo kręciłem trochę na sucho. Fakt bardzo ładnie się prezentuje nie mam uwag co do wyglądu ale mam delikatnie mieszane odczucia bo widziałem tańsze kołowrotki gdzie na sucho kręciły ciut bardziej maślanie a gdzieś wyczytałem komentarz na FB jednego z serwisantów że pracuje jak masełko no moooooże i tak ale moim zdaniem nie do końca. Być może to tylko moje widizimisie lub to się zmieni z czasem użytkowania lub za bardzo porównuje do swojego TP 20  :lol:



#352 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 01 kwiecień 2021 - 05:42

Chiński plajstik , nie opłaca się.



#353 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 kwiecień 2021 - 07:19

Kolejne potwierdzenie teorii o nienajlepszej powtarzalności poszczególnych egzemplarzy?

Z tego co słychać, dotyczy to wszystkich modeli, i nie tylko Shimano, bo o konkurencji też tak mówią

#354 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 01 kwiecień 2021 - 08:12

Myśle, że duże różnice w kulturze pracy poszczególnych egzemplarzy danego modelu a tym samym odczucia użytkowników w dużym stopniu są spowodowane różnicami w percepcji bodźców przez poszczególne osoby. Przykład kolegi, który łowił Pennem bodajże Fierce czy jak to się tam nazywa. Kolega mówił mi jak to ten kołowrotek nie pracuje maślanie i jak on super nie nawija linki :D jak go wziąłem do reki to powiem szczerze, że moja podlodowa Catana która ma pewnie z 12 lat pracuje lepiej i nawija zdecydowanie lepiej.

Użytkownik 19john92 edytował ten post 01 kwiecień 2021 - 08:14

  • kris73 lubi to

#355 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 kwiecień 2021 - 13:37

To też prawda, ale podważa wcześniejszej tezy. Jak ktoś kupował w większym sklepie wybierając z kilku egzemplarzy, to wie że ma to sens

#356 OFFLINE   x-games

x-games

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marek

Napisano 05 kwiecień 2021 - 20:28

Nowa Ultegra 2021

 

 

Co do zmian ?

 

1.Obudowa lewa CI4+, prawa XT7

Moja Ultegra 2017 cała XT7 i jest bardzo sztywna :)

2.MicroModule II X-Ship i Silent Drive

3.Lewe łożysko posiada nakładkę na gniazdo przytrzymujące łożysko

4.Szersza i srebrna rolka w kabłąku !! Moja jest taka złota i dość wąska

 

Posiadam Ultegre C 5000 XG FC i w zasadzie złego słowa nie powiem !!!!

No może co sam zepsułem i wymieniłem :)

Łożysko pod wormem oraz rączce dałem zamiast tulejki.

Nowe koło zębate + pinion.

Czemu nowe koło+pinion ? Kiedyś rozkręciłem z ciekawości i pewnie źle przekładnia się ułożyła !!!

Koło+pinion u mefisto tanio ponad 100zł :)

W korpusie mam zmienione 2 śruby bo gwinty się uszkodził.To samo w osłonce co trzyma górne łożysko na rolkach od antyreversu 3 nowe śruby.Jak pech to pech :( Mimo wymiany koła zębatego oraz piniona kołowrotek chodzi prawie idealnie nie jak nowy.

Kołowrotek w zasadzie jak dla mnie wszystko pociągnie  ? Łowie głównie gdańsk Motława oraz zbiorniki retencyjne.

Blachy po 30 gr max,Guma 12 cm 10 gr max.Obrotówki 4,5 maksymalnie i Ultegra C 5000 XG FC daje radę i nić nie trzeszczy że środka:)

 

Obecnie zastanawiam się od dawna nad Daiwa BG 3000-4000,Stradic FL 4000 MHG oraz nowa Ultegra 2021 :)

 

Faworytem jest chyba Ultegra 2021 jednak.Tylko pytanie czy wersja 4000 lub 5000 która wygląda w zasadzie jak 4000 i nie jest duża !! Nie wiem tylko czy brać znowu wysokie przełożenie z powodu mniejszej żywotności.Ultegra 4000 FC raczej starczy.Jak ponownie kupie Ultegrę to raczej nie będę jej rozbierał sam !! Filmiki w necie z naprawy to nie to samo.Chyba tylko bez zdejmowanie przekładni aby nie zmienić trybów inaczej:)

ps.Rok temu napisałem do gościa z allegro co serwisuje kołowrotki że mam ultegrę mało używaną ale czuje przekładnie bo pewnie źle ustawiłem i czy gościu jest wstanie mi pomóc i podregulować,Kołowrotek wysłałem facet mi dzwoni po 2 dniach i mówi że wszystkie łożyska na śmietnik , kołowrotek jest  dojechany jak po 3 latach a był tylko z 15 razy na rybach ze mną :)  Czy podejmuje się naprawy ? Mówię tak naprawiaj PAN.Kołowrotek wrócił do mnie łożyska nowe a kołowrotek chodzi tak samo jak przed naprawą jak betoniarka:) Nie miał na miejscu piniona i koła zębatego.Cena za cały gear set ponad 300 zł to skasował tylko za łożyska z robotą prawie 312 zł a smaru było tyle co kot napłakał.Jaki morał z tego ? Samemu nie grzebać :) Kupiłem u Mefisto za 99zł a nie 300 nowy pinion+koło zębate i kołowrotek chodzi o niebo lepiej.Ultegra zmęczona grzebaniem ale pochodzi jeszcze ze 2 lata spoko,byle nie rozbierać co kilka miesięcy:) W Shimano fajne jest  to że części można zamówić u mefisto np.


Użytkownik x-games edytował ten post 05 kwiecień 2021 - 20:30

  • salmon1977 lubi to

#357 ONLINE   RybkaWoleju

RybkaWoleju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaZ nad Wody.
  • Imię:Włodek

Napisano 06 kwiecień 2021 - 00:03

Do tego gościa z alle gdybyś wysłał kołowrotek z nowymi łożyskami to i tak zawsze słyszę od kumpli że łożyska shit i trzeba wymieniać.

#358 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1563 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 25 kwiecień 2021 - 06:45

Co byście polecili w rozmiarze 5000 do łowienia w morzu(spinning troc belona ,może boleń) -ultegre czy może stradic fl?

#359 ONLINE   RybkaWoleju

RybkaWoleju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaZ nad Wody.
  • Imię:Włodek

Napisano 25 kwiecień 2021 - 08:33

Jeśli to ma być wielkość 5000 to tylko kolowrotki SW, na belony i bolenie to trochę duży kołowrotek.
Jeśli to musi być kolowrotek słodkowodny typu Stradic, Ultegra to wybrałbym Ultegre, trochę mniej szkoda jak się uszkodzi łożyska czy napęd słoną wodą. ;-)

Użytkownik RybkaWoleju edytował ten post 25 kwiecień 2021 - 08:36

  • przemo_w lubi to

#360 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 25 kwiecień 2021 - 08:38

Tutaj to prędzej Sapheros a najlepiej Saragossa. Chociaż z tego co widzę to nowa ultegra jest też wrzucona do kolowrotków salt water
  • TOFIX99 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych