Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Ultegra (2017 & 2021)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   RybkaWoleju

RybkaWoleju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaZ nad Wody.
  • Imię:Włodek

Napisano 15 marzec 2022 - 07:20

Może nie pękła ale była blisko, lakier i zewnętrzna powierzchnia były już spękane.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1234.jpeg   43,12 KB   29 Ilość pobrań

Użytkownik RybkaWoleju edytował ten post 15 marzec 2022 - 07:20


#502 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 15 marzec 2022 - 07:25

https://www.fishings...ra-FC-4000.html
Ok. Mój błąd bo zasugererwałem się opisem sklepu. Co nie zmienia faktu że wszystkie tego typu uszkodzenia są winą użytkownika. Są setki kołowrotków platikowych i jakoś dają radę. Przy przewrotce z wędką to i alu stopki pękają.


W wątku o Vanfordzie był przypadek jak uszkodzenie nastąpiło podczas ściągania przynęty, więc tak do końca nic nie jest pewne.
Oby takich przypadków nie było, bo tez jestem użytkownikiem kołowrotka z CI4+ i dlatego śledzę takie przygody.

#503 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 15 marzec 2022 - 07:42

Jaka jest gwarancja że to była prawda? Żadna. Napisać to wszystko można. Tak samo jak samoczynnie pękająca szczytówka 2 cm od przelotki szczytowej.
Też sama pęka podczas wyrzutu.
Ps. Tobie, jako świadomemu użytkownikowi, na pewno się taka sytuacja nie wydarzy :-) i tego jestem pewny.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 15 marzec 2022 - 07:44


#504 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 15 marzec 2022 - 07:50

Mam nadzieję, bo póki co jeszcze nic nie zepsulem :)

#505 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 marzec 2022 - 18:27

Dałeś się podpuścić stary byku, bo te Wasze aluminium to po naszemu "plastik" się nazywa :)

Eee tam, mój biomaster przeżył moje wypierdolenie na Turawie :)  :) .

Body wyprostowałem delikatnie w imadle i do dziś kręci.

XT 7 to czarnuchy z nich robiono, tylko pewnie ten plastik był lepszy.


  • Profil_Nieaktywny lubi to

#506 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 marzec 2022 - 19:41

Na pewno grubszy. Kto bebeszył czarnuchy to wie. To była produkcja z czasów sprzed wojny o gramy. Ze współczesnych młynków podobnie twardą plastikową budę widziałem w 09 TP SW.
Swoją drogą Ultegra wydaje mi się masywniejsza niż Vanford. Choć wytrzymałość tworzywa może być inna. Przekonałem się już, że CI4+ nie jest takie samo np. w rotorze 16 Vanquisha i 16 Stradica CI4+. Wg mnie na razie te przypadki złamań to incydenty nie robiące jeszcze żadnej reguły zważywszy na tysiące tych młynków trzymających się dzielnie.
  • Jozi i przemo_w lubią to

#507 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 marzec 2022 - 20:06

Na pewno grubszy. Kto bebeszył czarnuchy to wie. To była produkcja z czasów sprzed wojny o gramy. Ze współczesnych młynków podobnie twardą plastikową budę widziałem w 09 TP SW.
Swoją drogą Ultegra wydaje mi się masywniejsza niż Vanford. Choć wytrzymałość tworzywa może być inna. Przekonałem się już, że CI4+ nie jest takie samo np. w rotorze 16 Vanquisha i 16 Stradica CI4+. Wg mnie na razie te przypadki złamań to incydenty nie robiące jeszcze żadnej reguły zważywszy na tysiące tych młynków trzymających się dzielnie.

To fakt TP SW 4000 z 2009 roku można gwoździe wbijać. Główki 50g + chodaki 4-6 " wciąga nosem :)  :) .



#508 OFFLINE   bullet81

bullet81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Przemek

Napisano 07 kwiecień 2022 - 16:40

Dzisiaj odebrałem paczuszkę z Shimano Ultegra C2000s i zadowolony otworzyłem, korbkę skręciłem no i zaczynam kręcić. Po chwili wielkie zdziwienie z okolic rotora dochodziło szumienie wraz z ocieraniem i delikatnym stukaniem tak jakby był źle spasowany no chyba że komuś wcześniej spadł ale żadnych śladów nie miał. Do tego kabłąk się zacinał podczas delikatnego zbijania trzeba było użyć mocniejszego momentu żeby się zamykał. Nie sądzę żeby tak miało większość tym bardziej że mam ten sam model tylko 4000 i kręci i zbija bez zarzutu. W każdym bądź razie spakowałem go i wysłałem spowrotem do sklepu.



#509 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 kwiecień 2022 - 17:19

Ząbkowana gumka pod rotorem się podwinęła. Nic strasznego. Pewnie małe rączki za szybko składały młynek :-)

#510 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 kwiecień 2022 - 00:35

Dzisiaj odebrałem paczuszkę z Shimano Ultegra C2000s i zadowolony otworzyłem, korbkę skręciłem no i zaczynam kręcić. Po chwili wielkie zdziwienie z okolic rotora dochodziło szumienie wraz z ocieraniem i delikatnym stukaniem tak jakby był źle spasowany no chyba że komuś wcześniej spadł ale żadnych śladów nie miał. Do tego kabłąk się zacinał podczas delikatnego zbijania trzeba było użyć mocniejszego momentu żeby się zamykał. Nie sądzę żeby tak miało większość tym bardziej że mam ten sam model tylko 4000 i kręci i zbija bez zarzutu. W każdym bądź razie spakowałem go i wysłałem spowrotem do sklepu.

Bo to nowa technologia wymyślona przez shimano: "świst power" 😁

#511 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 08 kwiecień 2022 - 01:54

Wtrace swoje 5 groszy. Pracuje od prawie 19 lat w "Plastikach" i powiem Wam ze wszedzie w dzisiejszych czasach sie oszczedza ile sie da. XT7 to nazwa handlowa a tak naprawde to jakis polimer wzmocniony wloknem weglowym. Stawiam ze moze to byc PBT. Sprawa wyglada nastepujaco pracujac w 100% z polimerem z "pierwszego tloczenia" takie rzeczy raczej nie mialy by miejsca lub z pewnoscia rzadziej. Im czestsza obrobka cieplna i mechaniczna tym slabsza struktura. Mimo ubogacania stabilizatorami predzej czy pozniej owy produkt traci na stabilnosci. Wiekszosc z Was wie co to sa tolerancje bledu i jak to wyglada podczas kontroli jakosci. Zazwyczaj sa punkty od ... do ..... i jesli owy produkt jest w dolnej granicy i miesci sie w tolerancji to jest dalej wykorzystywane als sila rzeczy jego wlasciwosci beda sie roznic od produktu w gornej granicy tolerancji. Dlatego jestem pewien ze dlatego wystepuja takie rozbierznosci w jakosci. 



#512 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 kwiecień 2022 - 12:09

Jaka jest różnica ultegra vs stradic? Czym oba młynki się różnią.

Taka, że jak masz Stradica i zamówisz sobie Ultegre to i tak oddasz Ultegre i zamówisz Stradica;) na sucho kręcą tak samo, nawet z przewagą Ultegry w moim przypadku, ale pod obciązeniem Stradic wygrywa. Zresztą dla mnie każdy Shimano inaczej kręci. Chyba brak im powtarzalności.



#513 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 15 kwiecień 2022 - 08:39

.... Zresztą dla mnie każdy Shimano inaczej kręci. Chyba brak im powtarzalności.

Mam podobne odczucia. Dotyczy to pracy bez i pod obciążeniem. Przy czym "inaczej" nie zawsze oznacza gorzej:).



#514 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 czerwiec 2022 - 12:41

Jaką Ultegre do okoniówki do 10g polecacie w rozmiarze 2000 czy 2500?

#515 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 15 czerwiec 2022 - 12:54

Jaką Ultegre do okoniówki do 10g polecacie w rozmiarze 2000 czy 2500?

Długość kija, zbrojenie. Wszystko trzeba wziąć pod uwagę. Jeśli kij krótki, super lekki to pewnie brałbym mniejszy. W niedzielę zechce przetestować 2000s z matagi tr 78. Jeśli się sprawdzi takie połączenie to dam znać. Do tej pory była stella 2500 lub daiwa 2500. Oba ok.



#516 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 czerwiec 2022 - 12:59

Kijek major craft 208 cm dosyć lekki i 20 gramów różnicy pomiędzy 2000 i 2500. Z drugiej strony zapewne dłuższa żywotność 2500 i niestety bawienie się w podkłady. Zbrojenie to głównie pewnie chodzi o przelotkę startową ale myślę że rzuty będą podobnej odległości. Jakoś minimalnie bardziej skłaniam się do 2500.

#517 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 15 czerwiec 2022 - 13:25

Te podkłady też mnie denerwują. Jest też 2500 z płytszą szpulą ale też i "szybsza". Można jeszcze ewentualnie kupić drugą szpulę. Nawet jeśli byś jechał cały czas z przynęta 10 gram to myślę, że jeden jak i drugi rozmiar będzie tak samo trwały, z kolei jeśli przynęty będą  lżejsze to przyjemniej jest łowić mniejszym kołowrotkiem . Jeśli podbijasz to wybierasz głównie luz linki a nie podbijasz kołowrotkiem( no to może i to szybsze przełożenie było by ok??) 2500 to też i do mocniejszego kija można przypiąć i odwrotnie jeśli chodzi o rozmiar 2000. Też to możesz wziąć pod uwagę.


  • wicher_dziki_koń lubi to

#518 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 15 czerwiec 2022 - 13:30

Szpula od sahary 2500s pasuje do ultegry 2500.
  • szydłoś lubi to

#519 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 czerwiec 2022 - 13:37

Z większą szybkością mam BG2500 i o ile mi tam nie przeszkadza to w poprzedniej wersji Ultegry od razu odesłałem gdyż za duży opór był ściąganej przynęty. W sumie kołowrotki w rozmiarze 2500 mam 2 a kijek ma być do małych gumeczkami i główek max 4 gramy wiec ten 2000s wezmę i w podkłady nie będę musiał się za bardzo bawić. Dzięki za radę. ;)
  • Andru77 lubi to

#520 OFFLINE   Polspin

Polspin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 16 czerwiec 2022 - 17:32

Szpula od sahary 2500s pasuje do ultegry 2500.


Posiadam oba te kołowrotki i szpule pasują zamiennie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych