Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tani sprzet/drogi sprzet, sloma z butow, czarne gumy, czapki z daszkiem itd itp...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
220 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 luty 2017 - 20:03

bicie piany co kogo interesuje na jaki sprzęt ktoś łowi? czy drogi czy tani??? ja jak spotykam kogoś nad wodą to nie patrze na metki



#182 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 luty 2017 - 20:19

No przecież "od zawsze" wiedziałem, że to jest kompletnie zbędna wiedza ludziom gardłującym w dziale ff. Ja tak specjalnie.. :rolleyes:   Kto to widział wiedzieć trochę więcej ? Cóż to za dzikie fanaberie !!

 

Przecież znajomość pana AliExpress wystarczy spoko.. :)  


  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#183 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 21 luty 2017 - 20:26

No przecież "od zawsze" wiedziałem, że to jest kompletnie zbędna wiedza ludziom gardłującym w dziale ff. Ja tak specjalnie.. :rolleyes:   Kto to widział wiedzieć trochę więcej ? Cóż to za dzikie fanaberie !!

 

Przecież znajomość pana AliExpress wystarczy spoko.. :)  

To akurat wiem, to przecież nazwa pociągu tego słynnego boksera.



#184 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 21 luty 2017 - 20:27

Wszędzie gdzie burza Pana Sławka spotkacie ;) A wracając do tematu niech każdy łowi tym czym mu wygodnie. To chyba nie ważne czy kij kosztuje 100 czy 2000 zł . 


  • eRKa lubi to

#185 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 21 luty 2017 - 20:33

No przecież "od zawsze" wiedziałem, że to jest kompletnie zbędna wiedza ludziom gardłującym w dziale ff. Ja tak specjalnie.. :rolleyes:   Kto to widział wiedzieć trochę więcej ? Cóż to za dzikie fanaberie !!

 

Przecież znajomość pana AliExpress wystarczy spoko.. :)  

 

Sławku! Musisz? To już nudne się robi ... :rolleyes:


  • eRKa lubi to

#186 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 21 luty 2017 - 20:39

Niech sobie trzepie,  :rolleyes:  przepraszam bije pianę do woli. Posty się nabijają, sława rośnie.


Użytkownik Hansolo edytował ten post 21 luty 2017 - 20:48

  • Qcyk lubi to

#187 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 luty 2017 - 20:45

Lubię.. :)



#188 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 21 luty 2017 - 21:29

Powiadasz więc Sławku, że do wielkich tego świata (ff, ale to sam w sobie niewielki świat), można zaliczyć dżentelmenów, potrafiących w finezyjny sposób zwinąć matę grafitową na stalowe kopyto? Jeśli już o kopycie mowa, to wyżej cenię dobrego szewca lub hodowcę świnek, bo bez butów nie da się chodzić, a bez świnki nie ma wybornej goloneczki, popitej, a jakże, napitkiem sporządzonym z płodów ziemi.

Wędka czy kołowrotek, choćby najlepsze, odbiegają znacznie (in minus) od, dajmy na to, silnika rakietowego.

 

Polecam, bez nacisku, pisma Arystotelesa. Zaprawdę, był wielki, choć nie wiem, czy łowił ryby na muszkę.


  • albercik2, eRKa i Hansolo lubią to

#189 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 21 luty 2017 - 21:52

Witam.

Nie miałem okazji co prawda porozmawić osobiście z jednym czy drugim Panem Rajeff'em albo li też z Panem Arystotelesem ... ale z tego co się orientuję to z Panami, których wymieniłem - można jak najbardziej. Tudzież spotkać się z nimi jest też rzeczą bezproblemową dla przeciętnego polskiego muszkarza na zakupy do Tesco chadzającego ...  ;)

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 21 luty 2017 - 21:55

  • lafer lubi to

#190 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 21 luty 2017 - 22:15

Witam

 

Temat o muszkarstwie,lecz podobne "kwiatki" rosną w każdej odmianie wędkarstwa.

 

Pierwszego szczupaka złowiłem na Algę wyrzuconą z ręki.Kolega miał Delfina - ho hooo... to było z niego panisko.Jak dał porzucać to człowiek czuł się wyróżniony bardzo.

 

Dzisiejszy sprzęt - nawet najbardziej badziewny to kosmos w stosunku do tego co było wtedy 40 lat czy więcej.To jak epoka kamienna i epoka żelaza...

 

I czy tak naprawdę te różnice kilku gramów w wędzisku robią różnicę???

 

Mimo swoich latek daję rade 7 godzin na łódce machać - ot takim przeciętnym sprzętem."Maślana praca","aksamitna praca" są pewnie jeszcze inne określenia...dla mnie to śmiech.

 

 

Brak jakiejkolwiek unifikacji powoduje,że sprzęt markowy jest kilkukrotnie droższy.Bez zasadnie.Często robiony tam gdzie produkty lokalnych dystrybutorów.

 

Szybkie wędzisko - żeby nie być gołosłownym....co to jest szybkie wędzisko?????

 

Szybki może być samochód,szybki jest wędkarz,lecz do groma nie wędzisko.

 

Postawmy "najszybsze" wędzisko w kącie pokoju i czekajmy aż się poruszy...z dużą szybkością hahahahaha

 

Za dużo umownych,za dużo emocjonalnych,za dużo subiektywnych określeń sprzętu wędkarskiego.

 

Wygląda,że niektórzy daleko ,bardzo daleko odeszli od tego co jest celem wędkarza.Od łowienia ryb.

 

Na rzecz kolekcjonerstwa,na rzecz fascynacji nowinkami z katalogów...Jak można swobodnie posługiwać się sprzętem,jeśli ciągle siedzi nam w głowie,żeby przypadkiem "ryska na dupce" się nie zrobiła????

 

Dla mnie normalnym jest wędkarz który cieszy się z łowienia ryb,a nie z posiadania sprzętu.Bez względu ile on kosztuje.

 

Pozdrawiam Romek 


  • albercik2 i oldziu lubią to

#191 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 21 luty 2017 - 22:20

"Wygląda,że niektórzy daleko ,bardzo daleko odeszli od tego co jest celem wędkarza.Od łowienia ryb.

 

Na rzecz kolekcjonerstwa,na rzecz fascynacji nowinkami z katalogów..."

 

Tutaj zgadzam się w 100% :)



#192 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 21 luty 2017 - 22:37

Jednym " niebieska tabletka " innym Winston, Orvis etc.  Nie WSZYSTKIM, ale obawiam się że zbyt wielu .

 

Myśliwi mają to samo, też licytują się kto za więcej PLN sobie przedłużył.


Użytkownik Hansolo edytował ten post 21 luty 2017 - 22:41


#193 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 21 luty 2017 - 22:43

Nie zabiorę już zdania w tej dyskusji, ale wkleję film. Być może komuś się przyda.

 


  • eRKa i Hansolo lubią to

#194 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 luty 2017 - 22:44

Najbliżej archetypicznego łowienia ryb bezdyskusyjnie są rybacy. My jesteśmy dalej i chyba trochę wyżej.. :)

 

Nie dziwi mnie prawie nic. Co i kto zatem składa się na kulturotwórczy wymiar fishingu ? Czy w kraju raczej jesteśmy wolni od tego rodzaju dylematów, praktykując ludowe motto wełna nie wełna, wielbiąc bezimienny market ?

Nie wszędzie tak jest.. :)



#195 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 22 luty 2017 - 00:08

Kuźwa jak mam przepraszać że stać mnie na mercedesa i loomisa to przepraszam że jestem tym ciemnogrodem i sobie na nie zarobiłem.

Za simmsy nie przepraszam bo nie posiadam :D


  • Jozi, Marszal i Tom@son lubią to

#196 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 luty 2017 - 00:42

Przeprosiny przyjęte:)

Wiadomo,że ciężką pracą ludzie się bogacą:)

 

"wędkarz który cieszy się z łowienia ryb,a nie z posiadania sprzętu.Bez względu ile on kosztuje"

 

Społeczeństwa zachodu które posiadają więcej zazwyczaj(pomijam podboje kolonialne) doszły do tego właśnie ciężką pracą.Nic w tym nagannego.Bardziej godne naśladowania.

 

Ważne,żeby zachować rozsądne proporcje między mieć i być.

 

Żeby przysłowiowa ryska na dupce kołowrotka nie przysłoniła bajkowego świtu nad jeziorem.



#197 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 22 luty 2017 - 01:32

Jest jeszcze coś dużo dla mnie ważniejszego od logo albo ceny. To są wielcy ludzie ze świata ff o nieprzeciętnych zdolnościach kreatorskich,  łączących w jedno wiedzę, doświadczenie i wysoki standard, stojący za każdą świetną marką. Podobno jest to wiedza zbędna albo rozłączna albo nawet vintage, ale zwyczajnie wypada jest wiedzieć kto to jest Rajeff albo Zieliński. U nas jeden chooy.. z przewagą kultowej strefy Wei Hai.. Tu są teletubisie..

 

Sławku OB – „zwyczajnie wypada” to tak do bólu snobistyczne stwierdzenie, że aż do Ciebie nie pasuje. Pisałeś to baldym świtem o siódmej rano więc może tu trzeba szukać przyczyny. Ja o tak wczesnej porze też słabo kontaktuję.. ;)

Wypada pojechać na imieniny do nielubianej – ale jednak ciotki; wypada pójść w niedzielę do kościoła nawet jak masz w doopie departament boga ale mieszkasz na wsi; wypada o mieszkańcu Afryki mówić – alternatywnie biały, zamiast murzyn, czy nawet wypada odwrócić głowę jak uchodźca z Azji ubogaca Twoją kobietę. Ale to wszystko „wypada” rodem z Pudelka, Na dobre i na złe czy fotościanki gdzie gibają się blond Ciele-brytki. Dno i niżówa.

 

Wygrałem kiedyś bardzo ważne zawody spinningowe. Wygrałem w cuglach jedynkując wszystkie tury. Łowiłem pstrągi starym Jaxonem – w pokoju mając wiązkę wędek z absolutnie najwyższej półki. Wiocha? Prostactwo? Poza? Nie. Stuprocentowa świadomość potrzeb. Tak się wtedy po prostu złożyło.

Dziś też czasem używam taniego sprzętu. Ale jednocześnie mentalnie onanizuję się nad historią Jimmy Grandta czy Gary Loomisa. Bo wypada? Nie. Bo mam taką potrzebę.

Czasem nad wodą ktoś mi zerka na sprzęt. A na pytanie – co to jest? – niezależnie czy zadane z zachwytem i egzaltacją czy obrzydzeniem, odpowiadam niezmiennie tym samym słowem – określającym mało wonny przedmiot w przenośni oznaczającym nicość.

Luzu więcej Sławku, luzu. Czego i Tobie i sobie i wszystkim dyskutantom życzę. :P


  • Zielony, Negra i eRKa lubią to

#198 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 luty 2017 - 06:44

Cześciowo się zgodzę.. :)

 

Jest wiochą i bezdyskusyjnym prostactwem przerzucaniem ryb na na związkowy gwizdek. Nie tylko niewymiarowych lipieni i pstrążków. 

 

Wypada wiedzieć to jest  naturalna powinność entuzjasty. Tak samo jak wiedzieć kto nakręcił film, kto jest autentycznym liderem, albo skonstruował łódkę. Teletubisiom to zbędne. Logo może być anonimowe - jest wystarczająco dobre.. bo tanie.. Jest tu gdzieś nawet sztandarowy teletubiś -  nasz trudny przyjaciel Krzysiek.. :)

Za trudne, no nie ?



#199 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 22 luty 2017 - 09:06

"Wypada wiedzieć to jest  naturalna powinność entuzjasty. Tak samo jak wiedzieć kto nakręcił film, kto jest autentycznym liderem, albo skonstruował łódkę."

 

Nie ma czegoś takiego, jak "naturalna powinność entuzjasty" :blink: . Entuzjastą wędkarstwa mogę sobie być, podobnie jak i budowania na swój użytek wędek, ale absolutnie nie muszę wiedzieć, czy dany blank jest autorska konstrukcją Johna Smitha, czy też jedynie bazował na genialnym pierwowzorze legendarnego Boba Browna. Nie muszę też wiedzieć, że ów Bob Brown w ogóle istniał/istnieje. Kalafiorem mi to zwisa i powiewa :rolleyes: . Ważne, że blank jest świetny do moich oczekiwań i zastosowań. Ważne, że mam sprecyzowane oczekiwania i jestem w stanie określić, jaki blank i kij na nim będzie pasować. Że potrafię dobrać komponenty, złożyć to wszystko do kupy i umiejętnie wykorzystać nad wodą. Wiedza o Bobie Brownie, czy Johnie Smith'sie nie jest do tego potrzebna i "bracia i siostry w entuzjazmie onym" nie będą jej ode mnie oczekiwać (ze Sławka wyjątkiem :P ). CBDU


Użytkownik Fatso edytował ten post 22 luty 2017 - 09:26


#200 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 22 luty 2017 - 09:33

...Wypada wiedzieć to jest  naturalna powinność entuzjasty...

 

Wypada, powinność - Ty naprawdę masz w swoim wędkarskim życiu tak wiele przymusów? Tak wiele rzeczy musieć - to musi strasznie boleć? Nie lepiej zwyczajnie chcieć?

 

Jest wiochą i bezdyskusyjnym prostactwem przerzucaniem ryb na na związkowy gwizdek. Nie tylko niewymiarowych lipieni i pstrążków.

 

Wątek już się ciągnie jak brazylijski serial i wolta w kierunku zawodów pociągnie go o kolejne porcje ubijania ideologicznej piany. Temat śliski jak wiślany leszcz. Ja tam byłem i wieśniakiem i prostakiem naście lat. I dobrze mi z tym.

Masz niesamowitą zdolność formułowania tez jedynych, absolutnych i bezdyskusyjnych. Może to robić tylko wielki mędrzec lub równie wielki głupiec. Chcę wierzyć że w Twoim wypadku w grę wchodzi ta pierwsza możliwość ;)