Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Okoniówka


  • Please log in to reply
1601 replies to this topic

#1521 ONLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 posts
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Posted 06 February 2023 - 15:52

To jeszcze jest model wyższy od Sky Dream?

Kendo Shine jest najwyższa wersja Mikado. Sky Dream ale tylko niektóre modele wyposażone w Torzite są nijako następna wersja tego modelu. Seria Cazador Pro od Mikado jest równoważna z Kendo Shine.

#1522 ONLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 posts
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Posted 06 February 2023 - 15:54

Wow, szczyt poniżej milimetra i nie wklejka? To musi być naprawdę ciekawa wędka i te 6g cw pewnie okaże się całkiem prawdziwe, a nie "cw 6g, ale 10 w komforcie rzuca" :P

No właśnie szukałem wędki pomiędzy 4 a 6 lb w kontekście Suzuki. I ten model jest najbardziej odpowiedni pod jiga

Edited by scOOtt, 06 February 2023 - 15:55.

  • Andżej likes this

#1523 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 06 February 2023 - 17:09

O najlżejszych blankach F.A. Noctiss jest już trochę informacji na forum.

Przy czym SNT645-2N podobno pociągnie minimalnie więcej niż 6g:

http://jerkbait.pl/t...47#entry2995578

http://jerkbait.pl/t...47#entry3001233

A jeśli chodzi o pracujące na całej długości blanki tubular z cienkim szczytem, to warto zastanowić się jeszcze nad tymi:

https://pl.fishingar...owe-trout-area/

 

Piękne są te blanki trout area jeśli chodzi o parametry (ja właśnie takim sprzętem najbardziej lubię łowić na gumy, gdzie przy lekkich główkach i tak chodzi sam szczyt, ale pod rybą wędka działa jak wspaniale amortyzująca sprężyna, zapewniając komfortowy, pewnym hol nawet przy mocniej skręconym hamulcu), ale widać, że za wędkę, co tak dużo potrafi, trzeba też odpowiednio zapłacić, ale to w sumie logiczne.



#1524 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 posts
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Posted 06 February 2023 - 19:35

Na targach rękodzieła była możliwość obejrzenia wędek na tych blankach u Wojtka Grocholi. Szczególnie przypadł mi do gustu model TA601-2N, którego chyba nie ma jeszcze na stronie. Z tego co się wydaje to najszybszy i najdelikatniejszy tubular dostępny na rynku. Takiej wędki nie miałem w ręku nigdy wcześniej. Były też modele 2 lb ale one już bardziej środkiem pracowały i mniej dynamiczne.
  • Krzysiek Rogalski and Andżej like this

#1525 ONLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 886 posts
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Posted 06 February 2023 - 19:51

Na targach rękodzieła była możliwość obejrzenia wędek na tych blankach u Wojtka Grocholi. Szczególnie przypadł mi do gustu model TA601-2N, którego chyba nie ma jeszcze na stronie. Z tego co się wydaje to najszybszy i najdelikatniejszy tubular dostępny na rynku. Takiej wędki nie miałem w ręku nigdy wcześniej. Były też modele 2 lb ale one już bardziej środkiem pracowały i mniej dynamiczne.

ja miałem wrażenie, że ten 1lb jest mocniejszy od tego 2lb :D


  • Krzysiek Rogalski likes this

#1526 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 posts
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Posted 06 February 2023 - 19:57

Dla mnie to była idealna okoniowka+białoryb xul, dołem mógł być może i mocniejszy od tych 2lb 🙂 aj fajny kijek. Wojtek miał nim dopiero łowić ale Górą to tak w okolicy 2g-2.5g myślę.
  • Krzysiek Rogalski likes this

#1527 ONLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 886 posts
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Posted 06 February 2023 - 20:02

Dla mnie to była idealna okoniowka+białoryb xul, dołem mógł być może i mocniejszy od tych 2lb aj fajny kijek. Wojtek miał nim dopiero łowić ale Górą to tak w okolicy 2g-2.5g myślę.

myśle że 4g plus mała gumka też by opędził :D



#1528 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 posts
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Posted 06 February 2023 - 20:05

Na wleczonego 🤣

Nie no śmieje się, ale kijek zacny. Miałem kiedyś matagi super big pond to w porównaniu do w/w to była klucha.
  • Krzysiek Rogalski and Karpiu95 like this

#1529 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 08 February 2023 - 20:46

A ja mam pytanie z innej beczki - czemu ludzie szukają XXX-fastów na okonia?
Co takiego ten X-fast robi, jakie numery wywija, co daje przewagę nad blankiem wolniejszym? Tu chodzi wyłącznie o czułość? Szczególnie, że większość X-fastów na rynku (nie mówię tu o kijach za grubą kasę, raczej o tym segmencie "do 300-400zł") usztywnia się bardzo szybko, co wcale nie pomaga przy holu.

 


Edited by Andżej, 08 February 2023 - 20:47.


#1530 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • Imię:Krzysiek

Posted 08 February 2023 - 20:53

Ja lubie x-fast ze względu na inne przenoszenie brań. Szybszy, sztywniejszy kij to mocniejsze "puki" w łapie ;> Btw. przyszedł sky dream 1,5-9g. KOSA. polecam :) Na sucho turbo-szybki. Wklejka, zachowuje się jak tubular. naprawdę mega pierwsze wrażenia na sucho. Zobaczymy z gumami :> 

A ja mam pytanie z innej beczki - czemu ludzie szukają XXX-fastów na okonia?
Co takiego ten X-fast robi, jakie numery wywija, co daje przewagę nad blankiem wolniejszym? Tu chodzi wyłącznie o czułość? Szczególnie, że większość X-fastów na rynku (nie mówię tu o kijach za grubą kasę, raczej o tym segmencie "do 300-400zł") usztywnia się bardzo szybko, co wcale nie pomaga przy holu.

 


  • homax likes this

#1531 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • Imię:Krzysiek

Posted 11 February 2023 - 20:49

Sky dream 1,5-9g 224cm

Pierwsza sprawa, kij zaczyna fajnie ładować od 2,5-3g. Podane przez producenta 1,5g to chyba pomyłka. Jeżeli chodzi o rzuty? masterclass. Precyzyjne i długie. Finezyjne wręcz. I teraz praca kija. Niech nikogo nie zmyli „wklejka”, kij jest ostry. Piekielnie szybki, DIABELNIE czuły. Okoni nie miałem na kiju, ale szczupaki 20-35cm wcięte na „wargach”, przy bardzo leniwych braniach stuknięcia były BARDZO wyczuwalne, wręcz jakby kijem uderzyć o słup. Sam jestem w szoku. Ktoś wcześniej pisał o SG2. Miałem kij z tej serii UL, który kompletnie się nie nadaje do porównania z SD MIKADO, bo to inna liga. Znałem brania na tamtym kiju, i na tym. Porównanie Łady do powiedzmy BMW.

Gorąco polecam kij. Mimo ciężkich czasów warto odłożyć na ten patyk. Jedynie ciut za krótki jest dolnik, ale to kwestia indywidualna. Mimo tego dolnika kij bym ocenił na 10/10

Edited by smk111, 11 February 2023 - 20:50.

  • Karpiu95 likes this

#1532 OFFLINE   hozel79

hozel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 12 February 2023 - 17:32

A górna granica to 9 g łącznej masy przynęty czy raczej trochę więcej można założyć na wędkę?
  • Matss87 likes this

#1533 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,182 posts
  • Imię:Wojtek

Posted 14 February 2023 - 20:21

Byłem już bliski zamówienia w ciemno Sky Dreama do 7 gram ale po przeczytaniu paru opinii w sieci na temat wykonania kija odpuściłem. Pomimo dobrej jakości wykorzystanych elementów wykończenie wędek pozostawia wiele do życzenia. Podobno.

#1534 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 18 February 2023 - 10:43

Byłem już bliski zamówienia w ciemno Sky Dreama do 7 gram ale po przeczytaniu paru opinii w sieci na temat wykonania kija odpuściłem. Pomimo dobrej jakości wykorzystanych elementów wykończenie wędek pozostawia wiele do życzenia. Podobno.


Jak odesłanie nie jest dla ciebie problemem, to można było zaryzykować, jakby był źle wykonany, to byś był co najwyżej koszt wysyłki w plecy.

#1535 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1,456 posts
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Posted 20 February 2023 - 13:22

Cześć, miał może ktoś przyjemność łowić kijem shimano soare xr s76ul-s? Miałbym kilka pytań.


  • md30 likes this

#1536 OFFLINE   Butch23

Butch23

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 posts
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Daniel

Posted 11 March 2023 - 19:16

Cześć, miał może ktoś przyjemność łowić kijem shimano soare xr s76ul-s? Miałbym kilka pytań.


Pisz priv, mogę kanapowe wrażenia opisać bo jeszcze kij nie wodowany.

#1537 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1,456 posts
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Posted 13 March 2023 - 00:03

Pisz priv, mogę kanapowe wrażenia opisać bo jeszcze kij nie wodowany.

Dzięki, ja już mogę Ci napisać jak nad wodą się nim macha ;) Ale na razie bez kontaktu z rybą niestety :(



#1538 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,936 posts

Posted 13 March 2023 - 09:12

No dawaj swoje wrażenia.....


  • md30 and Andżej like this

#1539 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 posts
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Posted 13 March 2023 - 15:33

Poszukiwany patyczek długości okolo dwoóh metrów pod twitche okoniowe 4cm - 6.5cm, jakieś popperki 4 - 5cm. Na co zwracać uwagę przy wędkach do tej metody. Miłe widziane wasze propozycje seryjniak lub pracownia. W zasadzie budżet otwarty.

Edited by Bass-74, 13 March 2023 - 15:34.


#1540 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 posts
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Posted 14 March 2023 - 07:25

Pod twitcha i popperka to raczej tubular i szybka akcja. Mi pod takie łowienie pasuje Teton do 10g i Major Craft Crostage do 10,5g