Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Hand made ark 70

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1195 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 wrzesień 2012 - 08:02

Piękne kijaszki , szczególnie ten z białymi wstawkami dość oryginalny nowatorski i ciekawy ,słowem bayer absolutny.Super robota.

#102 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 12 wrzesień 2012 - 13:58

[quote title=Wędkarz87 napisał(a) dnia wto, 11 wrzesień 2012 07:48][quote]


Zajebistość! Bardzo ładnie to wyszło!

[/quote]

Eee, nie przesadzajmy zawsze jest coś co mozna poprawić.

@ mrWhite7- nie uważam się za prekursora nowych trendów, raczej zostałem zaszufladkowany jako klepacz masówki :mellow:

a poza tym jestem skromny facet i takie pochlebne opinie mogą mi zaszkodzić...

Dziękuję Panowie :D


#103 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 wrzesień 2012 - 14:00

a poza tym jestem skromny facet i takie pochlebne opinie mogą mi zaszkodzić...




mowisz i masz...

nie no lipa panie. szkarada starszna... brzydkie to to. i nie ma metki z ceną ani nawet loga nie widac...

#104 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 wrzesień 2012 - 15:08

U mnie też mówisz i masz :mellow:
No mnie też brakuje metki z ceną , nalepek Fuji SIC Titanium i KONIECZNIE ale To KONIECZNIE hologramowych świecących się nalepek mieniących się wszystkimi kolorami tęczy , wręcz nawiązujących kolorystyką do błystek wirowych <_< ...jakie to piękne <_<

#105 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 13 wrzesień 2012 - 08:16

mifek,mrWhite7- przyjmuję to na klatę z pokorą...
następny będzie bardziej dopracowany(pozaklejany)
przez te kilka lat sporo naklejek sie uzbierało- mam nadzieję że się zmieszczą na jednego badyla.
Jedyny problem to moja cherlawość- czy zdołam udzwignąć to naklejkowe brzemie??


#106 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 wrzesień 2012 - 09:24

w drodze wyjatku mozesz zrobic splitgrip i cala przestrzen pomiedzy wykleic na kolorowo megabassowo :D

#107 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 22:40

Zrób wyplatankę od dolnika aż po szczyt to trochę odrobisz te straszne niedociągnięcia...

#108 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2071 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 15 wrzesień 2012 - 11:21



Zajebistość! Bardzo ładnie to wyszło!


Eee, nie przesadzajmy zawsze jest coś co mozna poprawić.

@ mrWhite7- nie uważam się za prekursora nowych trendów, raczej zostałem zaszufladkowany jako klepacz masówki :mellow:

a poza tym jestem skromny facet i takie pochlebne opinie mogą mi zaszkodzić...

Dziękuję Panowie :D



Czuje sie wyzwany do tablicy. No masowka jest Trendy, a ty chcesz byc Trendy. Co jakis czas jakas pracownia wyrzuci na Rynek jakies nowe rekojesci (Byla Piana, Korek, korkoguma, Burl etc) i po jakims czasie jest wysyp podobnych na J.pl. Jakosc wykonania Na najwyzszym Poziomie ale ogolnie sam wyglad wogole mi nie podchodzi. Wole Pianke i mam poprostu inny gust. Wtedy sie zle wyrazilem z ta Masowka jednak nie bede Ci slodzil bo mi osobiscie owy styl sie nie podoba, moge miec swoje zdanie czy tu tylko mozna slodzic?

#109 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 16 wrzesień 2012 - 11:31

[quote title=Gugcio napisał(a) dnia sob, 15 wrzesień 2012 12:21][quote]


Zajebistość! Bardzo ładnie to wyszło!

[/quote]

Eee, nie przesadzajmy zawsze jest coś co mozna poprawić.

@ mrWhite7- nie uważam się za prekursora nowych trendów, raczej zostałem zaszufladkowany jako klepacz masówki :mellow:

a poza tym jestem skromny facet i takie pochlebne opinie mogą mi zaszkodzić...

Dziękuję Panowie :D

[/quote]


Czuje sie wyzwany do tablicy. No masowka jest Trendy, a ty chcesz byc Trendy. Co jakis czas jakas pracownia wyrzuci na Rynek jakies nowe rekojesci (Byla Piana, Korek, korkoguma, Burl etc) i po jakims czasie jest wysyp podobnych na J.pl. Jakosc wykonania Na najwyzszym Poziomie ale ogolnie sam wyglad wogole mi nie podchodzi. Wole Pianke i mam poprostu inny gust. Wtedy sie zle wyrazilem z ta Masowka jednak nie bede Ci slodzil bo mi osobiscie owy styl sie nie podoba, moge miec swoje zdanie czy tu tylko mozna slodzic?
[/quote]

Drogi Kolego, oczywiście możesz mieć swoje zdanie. Jednym z dobrodziejstw forum jst możliwość niczym nie skrępowanego wyrażania swoich opinii.
O ile uważnie przeczytasz poprzednie wpisy , z pewnościa zauważysz także krytyczne uwagi i moje do nich odniesienia.
Daleki jestem od popadania w samozachwyt czy megalomanię.
To tyle z mojej strony.

Pozdrawiam.

#110 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 02 styczeń 2013 - 21:38

mifek,mrWhite7- przyjmuję to na klatę z pokorą...
następny będzie bardziej dopracowany(pozaklejany)
przez te kilka lat sporo naklejek sie uzbierało- mam nadzieję że się zmieszczą na jednego badyla.
Jedyny problem to moja cherlawość- czy zdołam udzwignąć to naklejkowe brzemie??

 

 

Z przykrością musze stwierdzić iż nie dotrzymałem słowa , kolejny prezentowany kij miał być "naklejkowy" ;) i taki powstał, ale ponieważ na dzień dzisiejszy nie dysponuję zdjęciami ,a chciałbym nieco szerzej go opisać poproszę o cierpliwość , a z braku laku dobry kit..

 

Ten kit to topowy blank Phenixa TX 684 młodszy brat mojego TX 714 ,blank castingowy zbrojony pod korbę dla forumowego kolegi.

rękojeść dzielona w ciemnej tonacji, delikatne wstawki z tworzywa, przelotki alconit +szczytowy Sic w kombinacji Y i L od 25 do 5 ,omotka Prowarp metalic maxymalnie dobrana pod kolor rękojeści. Opis wykonany ręcznie, tak na marginesie opisywanie stalką blanku o takiej fakturze jest praktycznie awykonalne. Należało tedy położyć pierwszą warstwę lakieru. Pro Kote nie należy do lakierów twardych więc samo opisywanie przysporzyło mi sporo siwych włosów..ale jakoś wyszło.

Załączony plik  003.JPG   37,08 KB   315 Ilość pobrańZałączony plik  006.JPG   34,3 KB   389 Ilość pobrańZałączony plik  005.JPG   34,08 KB   333 Ilość pobrańZałączony plik  008.JPG   64,06 KB   224 Ilość pobrań


Użytkownik ark70 edytował ten post 03 styczeń 2013 - 11:31


#111 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 02 styczeń 2013 - 21:43

 i ciag dalszy.

 Ostatnio normą są zdjęcia robione na szybko, czego niestety ukryć się nie da.. :( Załączony plik  010.JPG   36,89 KB   180 Ilość pobrańZałączony plik  011.JPG   50,58 KB   209 Ilość pobrańZałączony plik  012.JPG   36,71 KB   158 Ilość pobrań



#112 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 02 styczeń 2013 - 21:56

Oj będzie kolega zadowolony,będzie.



#113 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 styczeń 2013 - 22:12

Artur brawissimo ,jak zwykle trzymasz poziom w kwestji wykończenia, i to nie jset zwykłe lizanie jajec kumpla z wedkarskich wypadów :D  :ph34r: Co do opisu, jak wiesz jestem zaopatrzony w stalówki ,więc objasnisz mi tego tipsa ,bo ja swojego jeszcze nie opisałem. :)



#114 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 styczeń 2013 - 23:40

Też nie chcę kadzić bo gdańszczanin i kolega Rafała, ale szczerze przyznaję że kijek bardzo zacnie wykonany i mój imiennik wypracował sobie już swój niepowtarzalny elegancki styl.Napis staranny i mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy lub zalinkować stalówkę którą wykonałeś napis bo ostatnio też miałem problem z napisem.Jednym słowem brawka wielkie. Poza trociarzami nic szczególnego się nie dzieje, więc pewnie na forum zaroi się od wyrobów "hand made" i tak powinno być. 



#115 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 styczeń 2013 - 07:57

Jak zwykle bardzo wysoka estetyka - piękny. Pokusiłem się o konstrukcję rękojeści o bardzo podobnych kolorach. Wstawię po lakierze, ale jak na razie cierpię na chroniczny brak czasu, żeby go położyć...



#116 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 03 styczeń 2013 - 12:08

dzięki panowie za tak pochlebne opinie.ale uważam że zawsze jest coś co można poprawić, o ile przy którymś kiju dojdę do wniosku że nic nie można juz zrobić lepiej to będzie koniec przygody z R.B.

 

@ kogut dzięki za bystre oko ;)

 

@dąbek o ile jakas wróżka zamieni Cię w piękną blondynę to z tym lizaniem się dogadamy :D

 

@ arturze,każdy tusz wymaga innej stalki problem leży w gęstosci tuszu i jakby to ująć w profilu stalki. kiedys dostałem dwie topowe sztuki od Artura Banachowskiego. dzis używam zabytowych slalek skali  doszlifowywanych przez mojego ojca dawno dawno temu.

trudno tu podać jakieś gotowe recepty sprawdza się jedynie metoda prób i pózniejszej eliminacji.

jedyne co pewne ,to należy szukać stalek rysujących możliwie cienko -szukaj stalek do kaligrafii.

tu opis wykonany białym tuszem rothringa.

 

@ krzysiek - z przyjemnością poczekam na efekt końcowy.



#117 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 styczeń 2013 - 14:24

Ad. grubość liter: jeżeli ma być bardzo cienko, warto nabrać ciut tuszu na stalówke i poczekać chwilkę, aż delikatnie zgęstnieje.

 

Załączony plik  DSC_8767.jpg   41,33 KB   238 Ilość pobrań


Użytkownik krzysiek edytował ten post 03 styczeń 2013 - 14:27


#118 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 03 styczeń 2013 - 14:58

 

 

Ad. grubość liter: jeżeli ma być bardzo cienko, warto nabrać ciut tuszu na stalówke i poczekać chwilkę, aż delikatnie zgęstnieje.

 

attachicon.gifDSC_8767.jpg

 

do takiego poziomu opisywania chciałbym kiedyś dojść..

Krzysiek przerabiałem kilka rodzajów nośnika (tusze) i ten trik nie bardzo działa.a  może to moje stalki??



#119 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 styczeń 2013 - 15:55

To biały KOH-I-NOR, stalka bez kulki, raczej ostra. Nabieram, chwilke trzymam, robię króciutki napis próbny na kawałku złomu węglowego, a potem lecę ten właściwy. Chyba nigdy nie wyszło mi za pierwszym razem.


Użytkownik krzysiek edytował ten post 03 styczeń 2013 - 22:01


#120 OFFLINE   MIKUL

MIKUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 03 styczeń 2013 - 20:09

Oj mi też się marzy taki napis. Perfekcyjnie. Ja również używałem kohinora stalowka ostra. Kilkadziesiąt prób- ale i tak daleko od ideału. Choć czy perfekcyjnie czy koślawie- oddaje to naszą cząstkę. Wykonanie- klasa.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb