Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Hand made ark 70

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1187 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2070 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 24 lipiec 2013 - 23:50

Zle sie wyrazillm, kilku kolegow z de mialo takie same opinie na temat lamara jak ja. Wyszlo to kilka dni temu jak sie jeden z kumpli wkurzal ze cos tam nie wyszlo i weszlismy na temat lakierow. Kazdy mial jakies problemy z lamarem. Mnie denerwowala zbyt wielka gestosc i nawet po delikatnym mieszaniu duza ilosc babli powietrza. Jeden kolega uzywa pacbaya i chwali ja mam aktualnie lakier firmowy od CMW i tez mi bardzo sie spodobal. Rutenbau mozesz czytac dalej ale to nie jedyne forumw de ;) moja opinia nie byla ironiczna czy miala na celu obrazic kolege Artura a podkreslic tylko jak rozne sa upodobania i oczekiwania w sprawach lakieru. Lamar napewno nie jest najlepszym lakierem pod slonce m ale jak widac jedni sobie chwala inni nie a troche go przerobilem wiec moge sobie pozwolic na taka opinie a nie inna. Zeby nie bylo to mialem Lamara, Flex coata i Cmw z tej trojki cmw wypadl dla mnie jak najlepiej. Flex coat to juz wogole cienizna byl i tu wolalbym jednak lamara bo znalazlem na niego sposob i na koncu pare kijkow bylo.

Użytkownik Gugcio edytował ten post 24 lipiec 2013 - 23:55

  • versicolor lubi to

#142 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 lipiec 2013 - 06:06

Zle sie wyrazillm, kilku kolegow z de mialo takie same opinie na temat lamara jak ja. Wyszlo to kilka dni temu jak sie jeden z kumpli wkurzal ze cos tam nie wyszlo i weszlismy na temat lakierow. Kazdy mial jakies problemy z lamarem. Mnie denerwowala zbyt wielka gestosc i nawet po delikatnym mieszaniu duza ilosc babli powietrza. Jeden kolega uzywa pacbaya i chwali ja mam aktualnie lakier firmowy od CMW i tez mi bardzo sie spodobal. Rutenbau mozesz czytac dalej ale to nie jedyne forumw de ;) moja opinia nie byla ironiczna czy miala na celu obrazic kolege Artura a podkreslic tylko jak rozne sa upodobania i oczekiwania w sprawach lakieru. Lamar napewno nie jest najlepszym lakierem pod slonce m ale jak widac jedni sobie chwala inni nie a troche go przerobilem wiec moge sobie pozwolic na taka opinie a nie inna. Zeby nie bylo to mialem Lamara, Flex coata i Cmw z tej trojki cmw wypadl dla mnie jak najlepiej. Flex coat to juz wogole cienizna byl i tu wolalbym jednak lamara bo znalazlem na niego sposob i na koncu pare kijkow bylo.

Jeżeli masz problemy z bąblami w mieszaniu Lamara to zalecam ci używanie miksera PacBay Epoxy Mixer 220V dostaniesz go w Tackle24.de ,umożliwia mieszanie bezbąbelkowe nawet małych ilości lakieru.Często jest do poprawki tylko jedna ,dwie przelotki więc mieszam 0,5+0,5 ml lakieru a taką żelazną wręcz dawką umożliwiającą polakierowanie całej wędki jest 1 ml+1 ml  i mikser PacBaya robi to doskonale.Też robiłem lakierem CMW i jest to dobry i też łatwy lakier ale bardzo brązowieje i da się to po jakimś czasie zauważyć .Wędki po roku tracą blask oraz przelotki ciemnieją a lakier staje się brązowy co w Lamarze praktycznie nie występuje. CMW ma troszkę tendencję do śliwek ale można przecież zebrać kawałkiem plastiku nadmiar. Bardzo dużą zaletą CMW jest dość długi czas wiązania co jest z kolei  wadą Lamara i trochę szybki czas wiązania powoduje   że  przy lakierowaniu całego kijaszka trzeba się pospieszyć. Lepiej  lakierować jeden segment kija a wtedy wszystko jest pod kontrolą .Jakością Lakieru nie można nikogo obrazić bo Artur tego lakieru nie produkuje i po to jest to forum abyśmy wymieniali swoje opinie o różnych produktach i robili to w sposób uczciwy i rzetelny.

Dla porównania zrobiłem zdjęcie obu lakierów .Półroczny CMW który nawet się skrystalizował i trzeba będzie go potraktować ciepłą wodą oraz czteromiesięczny Lamar w zielonych strzykawkach .Doskonale widać różnicę ,jeden jest prawie brązowy a drugi przezroczysty i tak to wygląda także na wędkach

cvr0.jpg

 

Na bąble polecam mixer PacBay , jeżeli za drogi to tańszą opcją będzie wykonanie takiego "sprzętu" z silniczka oraz przymocowania jakiegoś kubeczka do którego można wstawiać zakupione plastikowe kubeczki PacBay służące do rozrabiania lakieru. Jeżeli za drogo i umiejętności w majsterkowaniu skromne to zawsze można użyć "Bubble Bustera"firmy CRB

a jak lakier za gęsty jak piszesz to radzę przed lakierowaniem spojrzeć na termometr bo przy tych temperaturach jakie teraz panują to Lamar ma konsystencję wody i trzeba czekać do nocy aby kijek polakierować ,ewentualnie jak lubisz lakierować bardzo płynnym lakierem to go lekko podgrzej

Czy masz jeszcze jakieś zastrzeżenia do Lamara poza tym że koledze "coś tam nie wyszło" ?

2mmv.jpg

 

Poczekam także na opinię Krzyśka bo to będzie jakąś miarodajną opinią.  Prace Krzyśka znamy i wiemy że jeżeli chodzi o lakierowanie jest w tym temacie guru. Opinię Piotra Matusiaka oraz innych kolegów pracujących z tym lakierem znam i jest bardzo pozytywna więc twoje "zarzuty" nie przekonują mnie w żadnym procencie.  


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 25 lipiec 2013 - 07:15


#143 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 lipiec 2013 - 08:13

Poczułem się wywołany do tablicy ;)  - kolejne moje wędzisko zrobię Lamarem. Póki co dołożę łyżkę dziegciu do tej ProKotowskiej beczki miodu: lakier, szczególnie tuż po rozmieszaniu, jest bardzo wodnisty, ma tendencję do podciekania pod zgięcie stopki, co da się zauważyć w wyrobach pracowni, które lakierują na raz. Łatwo też zrobić za szeroką krawędź poza omotką – trzeba na to uważać. IMO do takiego lakieru dobre są miękkie i bardzo miękkie pędzle. Nakładając takim pędzelkiem można zrobić krawędź dosłownie 0,5mm. Gęstnieje dopiero po ok. 30-45 minutach i po tym czasie może być wygodniej przejść na twardszy pędzel. Ale coś za coś: zrobienie np. dwudziestu omotek z jednego rozrobienia lakieru, bez pośpiechu, poziewując i pogryzając orzeszki to pryszcz. Gładzenie omotek – w zależności od temperatury – robię po 2h 45min do 3h. Lakier jest IMO stabilny w żelowaniu, nie jest jakoś specjalnie wrażliwy na ruchy temperatury w zakresie 20-25 st. C. Dużych powierzchni nie gładzę: po nałożeniu lakieru wyrównuję kawałkiem plastiku i zapominam o sprawie. Ale musi być dość gruba warstwa.

 

Podsumowując: wymaga techniki, ale daje spore możliwości zróżnicowania grubości, kształtu i wyrównania lakieru na omotce. Daje też sporą swobodę (czasową) obróbki. Jak to się ma do Lamara – opiszę wkrótce.



#144 OFFLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 25 lipiec 2013 - 10:42

Na bąble polecam mixer PacBay , jeżeli za drogi to tańszą opcją będzie wykonanie takiego "sprzętu" z silniczka oraz przymocowania jakiegoś kubeczka do którego można wstawiać zakupione plastikowe kubeczki PacBay służące do rozrabiania lakieru. 

Artur zerknij proszę na tego mixera PacBaya jakie ma obroty ?

dzięki  :)



#145 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 10:51

Co do Lamara zgodzę się z Arturami ,lakier bardzo łatwy w użyciu i formowanie go na omotce jest bajecznie proste.W zasadzie jedyną niedogodnością jest szybkie żelowanie(8sztuk omotek castingowych)czyli dość szybka robótka dla w miarę wprawionego to maksimum.Nie wycieka za stopkę,jak w przypadku większości lakierów ,tworzy gładką twardą powłokę po kilkunastu godzinach ,ale nie tak twardą i ceramiczną jak np. Trondak ,co często kończy się pęknięciem lakieru na omotce  lub cykaniem przelotek.

ProKote ma zalety ale też wady ,ukręciłem na nim sporo kijków i to że nie popęka na omotce nawey pod ekstremalnymi obciążeniami to fakt ,lecz bardzo często pozostawia wrażenie lepkości i moim zdaniem jest dość wrażliwy na temp. powietrza .Ostatnio podczas pierwszej fali upałów lakierowałem opis przy temp 25-26 wew, mieszkania,efekt masakryczny,firany jak u babci w salonie.Po godzinie ,gdy już wiedziałem ,że może być tylko gorzej zdjąłem go odtłuściłem blank,a wieczorkiem ok 21godz. ,temp. 23 st. drugie podejście i powłoka lustro.

Na chwilę obecną dwa badyle wykańczane Lamarem i same plusy.


  • Robas lubi to

#146 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 lipiec 2013 - 11:19

bardzo często pozostawia wrażenie lepkości...

 

Nie odnotowałem, szczerze mówiąc, a mieszam ilości po 0,5ml. Długo żeluje i długo pozostaje plastyczny - to fakt.



#147 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 lipiec 2013 - 11:27

Artur zerknij proszę na tego mixera PacBaya jakie ma obroty ?

dzięki  :)

Orginalny silniczek PacBay ma 24 R.M.P  czyli do dostania na Allegro czy eBayu. Konstrukcja bajecznie prosta ale trzeba dotoczyć stalowy walec , jest to mieszadełko o średnicy 15 mm i wysokości 16 mm z dospawanym zgrzewarką drutem umożliwiającym wyjęcie mieszadła z lakieru bez brudzenia sobie palców :)


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 25 lipiec 2013 - 11:29


#148 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2070 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 25 lipiec 2013 - 12:19

Tak ja pracuje chetniej z rzadkimi lakierami. Koledzy rowniez narzekali na gestosc i szybkie wiazanie bo 97% to kije jednoczesciowe. Ja radzilem sobie z gestoscia ze wstawialem kubeczek z lakierem do cieplej wody i wtedy mieszalem. Po takim zabiegu bylo nawet ok ale na jednoczesciowym kiju trzeba bylo sie niezle streszczac. Po wyschniecie dawal ladna powloke ale raz musialem szlifowac i dawac druga warstwe na Decal. Jeden z kolegow wstawil fotki kija wykonczonego lamarem ktory wygladal jak fale dunaju. Lamar niestety jest bardzo czulu na zmiany temperatury i wilgotnosci intu wielu polega. Kupilem 2 x 50ml tego CMW i na dniach bede konczyl projekt kolegi. Zostalem ze tak powiem nadwornym omotaczem i lakiernikiem, reszte robia sami :-) Z tym mikserem pomysle bo to swietne rozwiazanie a zima pewnie bede wiecej krecil jak teraz to sie przyda, dzieki.

#149 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 lipiec 2013 - 12:28

A tu już konkretne info.

Ostatnio motam same długie casty, mogę mieć z tym problem.



#150 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 12:56

Krzysiek właśnie szczególną uwagę przywiązuję do prawidłowych proporcji,ale być morze przyczyną była zbyt wysoka temp. otoczenia(oba kije kręcone zeszłego lata i na szczęście oba moje. Firan po Lamarze jeszcze nie odnotowałem, może dlatego że starałem się unikać lakierowania większych powierzchni w samo południe ,na przelotkach wychodzi OK ,choć przy 25st. można nie wyrobić się z całym setsm.

Z castami nie powinieneś mieć problemu jedna porcyjka na opis i druga na ringi ,powinieneś się wyrobić,bo mniej uwagi poświęcasz na kosmetykę(okolice zgięcia stopki i i rant omotki na jej początku). Ja polecam , przynajmniej na chwilę obecną.

Aha mimo iż jest gęstszy od ProKote i tak kładę mniej ale dwie warstwy, przy opisie można spokojnie pokusić się o jedną.



#151 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 lipiec 2013 - 15:08

Znając skrupulatność Krzyśka to opisze cały przebieg procesu lakierowania Lamarem z odstępami czasowymi na kolejne fazy tak jak to zrobił przy ProKote za co wielu będzie bardzo wdzięcznych :) oczywiście ja także :)

Myślę że ze wysoka temperatura jest niewskazana dla wszystkich lakierów i ten akurat wyjątkiem nie jest .Ostatnio lakierowałem przy 26 st C i efekt nie bardzo zadowalający aczkolwiek poprawie to wygląda ale lepiej lakierować przy 21-22 st C


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 25 lipiec 2013 - 15:11


#152 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 lipiec 2013 - 18:11

Tak ja pracuje chetniej z rzadkimi lakierami. Koledzy rowniez narzekali na gestosc i szybkie wiazanie bo 97% to kije jednoczesciowe. Ja radzilem sobie z gestoscia ze wstawialem kubeczek z lakierem do cieplej wody i wtedy mieszalem. Po takim zabiegu bylo nawet ok ale na jednoczesciowym kiju trzeba bylo sie niezle streszczac. Po wyschniecie dawal ladna powloke ale raz musialem szlifowac i dawac druga warstwe na Decal. Jeden z kolegow wstawil fotki kija wykonczonego lamarem ktory wygladal jak fale dunaju. Lamar niestety jest bardzo czulu na zmiany temperatury i wilgotnosci intu wielu polega. Kupilem 2 x 50ml tego CMW i na dniach bede konczyl projekt kolegi. Zostalem ze tak powiem nadwornym omotaczem i lakiernikiem, reszte robia sami :-) Z tym mikserem pomysle bo to swietne rozwiazanie a zima pewnie bede wiecej krecil jak teraz to sie przyda, dzieki.

rz4x.jpg

 

Lakier położony przy sporej wilgotności powietrza oraz temperaturze otoczenia 28 St C chyba jakimś innym lakierem posługiwali się twoi koledzy i nie zauważyłem aby " Lamar niestety jest bardzo czulu na zmiany temperatury i wilgotnosci intu wielu polega." Kładłem także przy 19 st C i wszystko było ok więc proszę nie pisz co ci się wydaje ale co jest prawdą.



#153 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2070 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 lipiec 2013 - 18:25

Sorry mistrzu Arturze ze ktos ma inne zdanie jak ty. Jak moglem urazic przeciez Guru polskiego RB. Wiecej nie bede zabieral glosu i tylko czytal z pokora. Bo chyba o to Ci chodzi? Ja maminne doswiadczenia i tyle. Moi koledzy rowniez a buduja naprawde swietne kijki. Mam takie wrazenie ze uwazas sie za nie wiadomo kogo a szkoda bo wymiana doswiadczen nawet tych odmiennych moze pomoc nie jednemu. Dla tego klaniam sie gleboko i robie kolejne omotki bo to mi wiecej frajdy sprawia jak klotnie na forum.

Użytkownik Gugcio edytował ten post 27 lipiec 2013 - 18:31


#154 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 lipiec 2013 - 18:50

Kolego szanowny nie jestem guru RB oraz nie uraziłeś mnie w żadnym stopniu , po to jest forum aby wymieniać informacje , robimy to rzetelnie, więc wymieniaj informację też w sposób rzetelny i właśnie tylko rzetelne informacje mogą komuś pomóc . Jednak nie dostosowałeś się to tego a teraz usiłujesz zaciemniać sprawę .Nie znam twoich kolegów i ich prac i tego nie neguję zresztą nie ma to nic do rzeczy .Wymiana odmiennych doświadczeń jak piszesz chyba nikomu pomóc nie może bo skoro są odmienne w sprawach zasadniczych to ktoś mija się z prawdą ,poza tym ty wywołałeś ten temat podając nierzetelne informacje więc do siebie miej pretensje i chyba nie jest to dziwne że ktoś te informacje chce wyprostować w sposób rzetelny i uczciwy



#155 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2070 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 lipiec 2013 - 18:56

Ty z gory zakladasz ze racja lerzy po twojej stronie a ja tylko napisalem swoje spostrzezenia ktore mialem pracujac z tym lakierem. Podparlem to opinia swoich kolegow ktorzy mieli podobne uwagi jak ja. Problem w tym ze ty probujesz udowodnic cos na sile a ja niesmiale stwierdzilem ze nie bylem zadowolony z tego lakieru. Najwidoczniej mamy inne techniki lakierowania i tyle. Przeciez jak jezdze BMW a ty Mercedesem to chyba nie bedziesz mi narzucal mietka bo ty masz i jest git? Probujesz na sile ukazac moja niekompentecje ktorej sie nie doszukasz, bo ja nie mam takiego parcia na szklo jak ty.

Użytkownik Gugcio edytował ten post 27 lipiec 2013 - 18:57


#156 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 lipiec 2013 - 18:59

Zaczyna być mało ciekawie :wacko:



#157 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2070 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 lipiec 2013 - 20:11

Nie bede juz dolewal oliwy do ognia. Przepraszam kolege (chyba moge tak napisac) Artura ze wyrazilem swoja opinie na temat ww. Produktu, mimo ze nikt o mome zdanie nie pytal. Za ton czy sposob moich powyzszych wypowiedzi rowniez przepraszam i obiecuje nie zasmiecac tego wysmienitego watku bardzo zdolnego RB, aczkolwiek zdania na temat produktu nie zmienie z ww. Doswiadczen moich jak i kolegow. Niechcialem wszczynac zadnej dyskusji a nawet przyznam sie bez bicia ze wszesniej sie nie zastanowilem jakie moze miec skutki moj szczery ale moze nie do konca przemyslany komentarz. Tym akcentem koncza ta niepotrzebna dyskusje i zycze koledze Arturowi wszystkiego dobrego. Zdr Kamil

#158 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 27 lipiec 2013 - 20:25

Zaczyna być mało ciekawie :wacko:

chyba przypadkowo rozpętałem mała burzę...i do tego na" swoim podwórku".. :wacko:

a miała być tylko opinia o nowym lakierze - panowie proszę odrobinę więcej tolerancji.



#159 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 29 lipiec 2013 - 19:00

i kolejny projekt : blank znany i lubiany FX 701-1 Phenixa .

jako ze kijek ma zasilić moje prywatne zasoby popuściłem wodze fantazji..

 

Załączony plik  IMG_1304.JPG   33,25 KB   127 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_1305.JPG   33,85 KB   147 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_1317.JPG   23,12 KB   143 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_1318.JPG   25,94 KB   147 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_1311.JPG   22,71 KB   144 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_1319.JPG   37,18 KB   21 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_1308.JPG   42,73 KB   190 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_1319.JPG   37,18 KB   21 Ilość pobrań

 

kształt rękojeści  nieco kosmiczny jednak wbrew pozorom bardzo wygodny, materiały - wsio rattan i stal, tylko na dolniku tłumiąca korkoguma

 

Załączony plik  IMG_1307.JPG   29,79 KB   215 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_1320.JPG   30,12 KB   237 Ilość pobrań

 

lakierowanie w temperaturze 30 stopni ma swoja cenę , mogło być lepiej.. :blink:

 

Załączony plik  IMG_1312.JPG   22,95 KB   229 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_1315.JPG   20,41 KB   193 Ilość pobrań


  • Del Toro lubi to

#160 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 29 lipiec 2013 - 19:17

No to to juz istny czad :D







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb