Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikatory Abu Garcia Ambassadeur


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
390 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 28 styczeń 2020 - 14:32

już sobie poradziłem wystarczyło wyregulować dociskiem szpuli i jest prima. Teraz poszukiwania i polowania na twin ball bearing idler gear, level Wind ball bearings worm shaft housing i ultra light level wind kit i może coś z tego będzie ;)



#262 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 styczeń 2020 - 16:07

...a bellum plum ?



#263 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 styczeń 2020 - 17:13

Ja tylko wymieniłem łożyska na ceramiki i woblery 2g śmigają aż miło nawet szpuli nie wymieniam bo sobie radzi :)

#264 OFFLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 28 styczeń 2020 - 18:20

wiesz choroba postępuje, zawsze jest jakiś cel.

BOB możesz mnie oświecić, bo nic nie caman.


  • BOB lubi to

#265 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 styczeń 2020 - 18:39

Poważnie nie wiesz co to jest?! :o Szczerze mówiąc ja też nie wiem, ale jak przeczytałem Twój wpis to jakoś tak mi się wymyśliło :P  :D  :D  :D


  • Apisfisha lubi to

#266 OFFLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 28 styczeń 2020 - 19:28

spoko ja i tak zamiast śliwki zwyczajnej wolę isweet peach and sour cucumber :)


  • BOB lubi to

#267 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 styczeń 2020 - 20:07

Ja wolę z kolei standardowe odchudzenie zestawu połączone z wymianą części elementów na takie z górnej półki jakościowej w celu maksymalnego zwiększenia jego wydajności w dolnym zakresie ciężaru wyrzutowego oraz bardziej atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego.

Aaa i zamiast śliwki wolę kawę lub cytrynę 😉

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 28 styczeń 2020 - 20:08

  • Apisfisha lubi to

#268 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 28 styczeń 2020 - 20:22

już sobie poradziłem wystarczyło wyregulować dociskiem szpuli i jest prima. Teraz poszukiwania i polowania na twin ball bearing idler gear, level Wind ball bearings worm shaft housing i ultra light level wind kit i może coś z tego będzie ;)

Podlicz po wszelkich zmianach koszty i się pochwal.  ;)



#269 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 styczeń 2020 - 20:24

Bellum plum to chyba ta szybka przekładnia 6:1 w kolorze granatowym dostępna tylko na rynku BDM
  • BOB lubi to

#270 OFFLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 30 styczeń 2020 - 15:29

Podlicz po wszelkich zmianach koszty i się pochwal.  ;)

koszty, koszty, kasa,,, myślę że w życiu trzeba się umieć cieszyć ze swojej pasji. Jeśli zajmowałbym się podliczaniem nie miałbym swojej perełki, a tak mam coś co jest vintage, klasyczne a funkcjonalne Miałem taka fanaberię no cóż....życie. A chwalić się nie lubię. ;)



#271 OFFLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 30 styczeń 2020 - 15:31

Bellum plum to chyba ta szybka przekładnia 6:1 w kolorze granatowym dostępna tylko na rynku BDM

:)



#272 OFFLINE   Błachu

Błachu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaZajączkowo
  • Imię:Błażej
  • Nazwisko:D

Napisano 19 marzec 2020 - 17:41

Witam Kolegów, przewertowałem forum w poszukiwaniu informacji na temat przeznaczenia młynka : ABU GARCIA AMBASSADEUR C4 5601 CLASSIC 6.3:1 LH , pytałem znajomych wędkarzy którzy coś tam mieli do czynienia z castingiem, pytałem też  w sklepach wędkarskich i gdzie nie spytałem to reakcja na multiplikator o wysokim profilu kierowała rozmowę na wędkarstwo morskie i do takiego castingu jak mi trzeba  (jerki i gumy 40-100 g )każdy z napotkanych gości  polecał mi niskoprofilowe multiplikatory.  A tu na forum widzę że multiki o takiej konstrukcji mają zastosowanie wszechstronne

Castingiem zaraziłem się w tamtym sezonie zeszło-roczny sprzęt ( dragon flasch xc40p jerk 90 /198 i multik shimano slx 151 hg ) ale by mieć większą frajdę z czasu spędzonego nad wodą w tym roku wymieniłem kijek na nieco mniej sztywny (dragon pro guide x series cast 198 / 40-90) i tak planuje do niego założyć Abu jak w pytaniu . Spoko zestaw ? chętnie przyjmę każdą radę i konstruktywną krytykę   :) 



#273 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 19 marzec 2020 - 20:38

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy to "spoko zestaw". Na pewno C4 i inne podobne są solidne i warte rozważenia do ciężkich zastosowań. Ich największą przewagą nad większością multiplikatorów niskoprofilowych jest sprzężony na stałe ze szpulą wodzik. Ułatwia rzuty (średnich i cięższych przynęt), a nade wszystko lepiej oddaje linkę w czasie walki. Przy połowie szczupaków może nie jest to cecha kluczowa, ale już przy spotkaniu z sumem widać ogromną przewagę tego systemu. W mojej ocenie - na rzeczne sumowanie tak (wówczas czasem lepiej wybrać wielkość 6500), na jeziora do jerków, niekoniecznie, ale też nie mówię nie. Trzeba spróbować, gdyż inaczej leży w ręce - nie wszyscy mogą specyficzny kształt zaakceptować.
  • kmr1 i Przemek_M lubią to

#274 OFFLINE   Błachu

Błachu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaZajączkowo
  • Imię:Błażej
  • Nazwisko:D

Napisano 19 marzec 2020 - 20:58

Dzięki za odpowiedź, tak jak piszesz głównie łowię castingiem na jeziorowych łąkach podwodnych, kusi mnie także jego inność (konstrukcja) chciałbym spróbować być może będzie super a jak nie to na aukcje i poszukam jakiegoś niskoprofilowego. PS. bardzo lubię klasyczne mocne rozwiązania, a jak wertowałem forum w poszukiwaniu czegoś z zacną renomą na niskim profilu to jedyne co zapamiętałem to shimano curado 201e7 ale raczej nie do kupienia nowe. 



#275 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 19 marzec 2020 - 21:13

Jeśli możesz sobie pozwolić, to jak najbardziej warto spróbować, tym bardziej, że przez Toruń płynie piękna Wisełka...
Sam, używam, choć już nieco rzadziej, stareńkiego Ambassadeura 650 i nie wyobrażam sobie że mógłbym go sprzedać. Z nieco mniejszych, także równie starego, Mitchella 6630Z, który choć klasycznym okrąglakiem nie jest, to profil ma także wysoki. Ich wielkość, kształt i wiek w niczym mi nie przeszkadzają. Powiem więcej, dają się lubić.
Edycja: Ambassadeura 650

Użytkownik RBTS edytował ten post 19 marzec 2020 - 21:33

  • kmr1, HaDe i Przemek_M lubią to

#276 OFFLINE   Błachu

Błachu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaZajączkowo
  • Imię:Błażej
  • Nazwisko:D

Napisano 19 marzec 2020 - 21:25

Dzięki RBTS, Twój post utwierdza mnie w przekonaniu że w tych konstrukcjach coś drzemie, i grzechem byłoby nie sprawdzić  :)


  • Przemek_M lubi to

#277 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 19 marzec 2020 - 21:39

Nie wszyscy czują tę delikatną, ledwie uchwytną aurę od nich płynącą. Dlatego też, u jednych zostają takie maszynki na zawsze, a inni szybko się ich pozbywają. Stany pośrednie w przyrodzie raczej nie występują.

#278 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 23 marzec 2020 - 20:50

 

Lejesz miód na moje serce, że chcesz (a nie tylko ja) łowić Ambassauderem 5001!  :) To taki powrót do przeszłości i szansa zaznania sprzętowo wędkarstwa z lat 70-tych  :clappinghands:   :highfive: Niby tylko dwa bloczki a maszyna działa, nie "brodzi" i przynęty latają ... no i terkotka, która obecnie występuje w modelach wypasionych  :D   :D   :D

Odpowiem tu bo chyba lepsze miejsce. W sumnie 5001C kupiony tu na forum trochę przypadkiem i był moim pierwszym multikiem. Po opanowniu sprzęta okazało się że ma niestety dużo defektów: oś szpulki od strony polika bez korby mocno skrzywiona i  w tym samym miejscu łożysko trup. Ale kwestia regulacji hamulca odśrodkowego zaleźnie od materiału-rewelacja. Teraz z chęcią bym przytulił taką szpulkę. A wracającdo ambassaderów to bardzo mnie ciekawi pro rocket w szczególności za przycisk na poliku a nie spust standardowy, no i masa od c4 też wyższa...



#279 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 23 marzec 2020 - 21:06

Kochasz to, czego ja nie zaakceptuję nigdy. Przycisk na obudowie polika. Moja dłoń tego nie ogarnie. Ale tak miały stare Abulce.

Co nie oznacza nic, dla Tych, którym to nie przeszkadza.


Użytkownik Novis edytował ten post 23 marzec 2020 - 21:08


#280 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 marzec 2020 - 21:12

Tak miały nie bez powodu. Inny typ uchwytu, inne proporcje uchwytu/dolnika, inny sposób trzymania wędki. Obie ręce były zamknięte na multiku przy zwalnianiu tego spustu i rzutu. Wtedy miało to sens i naturalną ergonomię






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych