Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikatory Abu Garcia Ambassadeur


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
390 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2019 - 08:36

Chryste Panie! Nie ma co się usprawiedliwiać wczesną porą, troską o zdrowie Forumowicza czy wspomnieniami z bliskiej mi stadniny w Janowie Podlaskim. Oczywiście pacjentem powinien zająć się neurochirurg. Przyznaję sobie punkt ostrzeżenia. P.S. Koledzy chyba też jeszcze śpią, bo czytają a byka nie zauważyli...


Użytkownik Maciej W. edytował ten post 22 luty 2019 - 08:37

  • Jake 6, BOB i bob74 lubią to

#102 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 luty 2019 - 09:30

 Ja zauważyłem i dlatego ...klepnąłem lubię to! :P  :D :good:


Użytkownik BOB edytował ten post 22 luty 2019 - 10:16


#103 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2019 - 10:25

Zaczaję się na Ciebie, zauważę i też polubię. Założę się, że mi się uda. 


  • BOB lubi to

#104 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 luty 2019 - 14:39

Marz to jak w banku ... :P


Użytkownik BOB edytował ten post 22 luty 2019 - 14:40


#105 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2019 - 17:16

Może powrućmy do tematu wątku. Czy macie wiedzę na temat produkcji okrąglaków ABU w Szwecji? Pytam, bo to odosobniony przypadek, by w Europie produkowano sprzęt z, jakby nie patrzeć, nie najwyższej półki cenowej. Czy Szwedzi nie posłużyli się fortelem np. DAM-a, który dumnie wybił na stopce Quicka: Germany, produkując go w Chinach. Słowo made zastąpiono tam designed & engineered. Ciekawi mnie czy multiplikatory made in Sweden są od początku do końca robione w Szwecji, czy tylko składane. Bo to, że ten napis wywiera wrażenie na kupujących jest chyba oczywiste.

#106 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 22 luty 2019 - 20:18

Pamiętaj, że Abu Sweden zaczyna się od C3, więc katalogowo 119,95$, a to dość prosta konstrukcja.

#107 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2019 - 21:47

Pamiętam, pamiętam. Ale chyba odzwyczailiśmy się ostatnimi czasy od produktów europejskich. A tu jeszcze Szwecja. Przy dysproporcjach w kosztach pracy między Skandynawią a Azją nie dziwiłoby, gdyby ABU wypuszczało powiedzmy dwa, trzy flagowe modele produkowane w Europie za stosunkowo duże pieniądze (patrz sprzęt JDM). Stąd nachodzi mnie myśl, czy części nie przypływają z Azji, a Szwedzi składają je do kupy i mają marketingowo przewagę nad konkurencją.

#108 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 23 luty 2019 - 16:08

 
Witam,
zdecydowanie nie klasyczny jest brak grooved rims, chyba też połącznie skręcane paneli bocznych na mniej jak 4 śruby, na pewno pojedyncza korbka czy brak sterczącego pokrętła prawego docisku. Profilowane w C panele boczne można oczywiście poprawnie łączyć skręcając je tylko 2 śrubami, pojedynczą korbkę dodatkowo wyważyć, a pokrętło docisku może sterczeć po drugiej, nawet prawej stronie, ale od oblepienia paneli lepiej chyba wygląda wszystko inne. Poza tym niektóre naklejki z czasem odpadają, nawet w młynkach z dożywotnią gwarancją.
Nawiasem komunijnego składaka lakier metalik okleiłem swego czasu totalnie jak bolid Formuły 1 :D  :D  :D Niektóre wlepki wyblakły, postrzępiły się, ale żadna nie odpadła, musiałbym zobaczyć.
 
Rzeczywiście SmallAmbass 2501C Red/Black, rocznik 1998 to nie old Ambassadeur, a piękny dwudziestoletni :) , dzięki.
Dostępne wcześniej, od 1995 roku projektowane CAD i obrabiane CNC beki Morrum jednak chyba nie przebiły Ambassa 2500C 1974-1982, może nie o to chodziło ;)
 
Nie mam zdjęcia ABU Ambassadeur 5000 1966-1967 czarny, ale jeśli jest to 4-śruba to mogło tak być, że jego części pochodziły z wcześniej rozpoczętej produkcji 5000DL w 1963 roku. No chyba nie z produkcji Record Ambassadeurów 5000 1953-1958 czy Ambassadeurów 5000 dostępnych od 1959 roku bez Record lub ABU, ponieważ była ona poprzedzająca ale jednak ukończona do tego roku. Także chyba nie z produkcji Ambassadeurów 5000C 1967-1977, ponieważ była ona następna po czarnym 1966-1967. No, ale ten 5000C miał już połączenie skręcane na 3 śruby. Jeśli czarny 1966-1967 był 3-śrubą to mógł być niestety składany z części serii 5000C, ale bez łożysk kulkowych. I wtedy nie jest taki fajny, a jedyną 4-śrubą toczącą się na kulkach jest również niestety pozłacany DL. Ostatecznie złocenia detali młynków są chyba bardziej użytkowe i przez to do przyjęcia jak np. nabijanie ćwieków z kamieni szlachetnych. Anodowanie może się ładnie starzeć razem z właścicielem, ale...ale o gustach się chyba nie dyskutuje.
Rozważania mogą być też oczywiście, delikatnie powtarzając, od czapy :D
 
Pisałem już o tym, że RecordA 1940-1946 wykańczany był nabijaniem ćwieków z kamieni szlachetnych np. rubinów czy szafirów, a wałki przekładni i szpuli obracały się w precyzyjnych pierścieniach z półszlachetnego agatu. Najwięcej modeli A, w różnych wariantach, fabryka zegarków i tachometrów AB Urfabriken z neutralnej podczas II wojny światowej Szwecji wyprodukowała w okresie 1943-1946 roku, a więc w czasie kiedy ceny również rubinów, szafirów i agatów były niskie. Standardem była wtedy legalizacja kamieni szlachetnych najwyżej przez geologa ale tragiczne skutki wojny 1939-1945 roku mogą skłaniać chyba przynajmniej do refleksji.
 
Klasyczny, nostalgiczny, kolorowy, rowkowany, oblepiany, grawerowany, pozłacany, nabijany ćwiekami z kamyków, stary czy młody to chyba tylko przymiotniki i wydaje się, że w malutkich Ambassach 2500C/2501C najważniejsza jest najmniejsza średnica szpulki 30 mm i swobodne zawieszenie jej wałka w czasie rzutów.
 
Poniżej wszystkie sysaki 2019 :)
Pozdrawiam

Użytkownik king edytował ten post 23 luty 2019 - 16:11


#109 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2019 - 16:42

Zanim odezwą się ponownie dwaj załamani wielbiciele okrąglaków ABU, uprzedzam że nic to nie da. Trzeba dzwonić po Tommy'ego Lee Jonesa i Willa Smitha. Sztuczna inteligencja zawitała nad Wisłę i dokazuje. Pomocy!!!

#110 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 23 luty 2019 - 16:49

2500C i Morrum to dwa młynki, których totalnie pod żadnym względem nie da się porównać. Jakby były wyprodukowane przez dwie różne firmy. I takich 'innych' konstrukcji wypuścili trochę. Morrum akurat doczekał się dwóch reedycji, bo był mały, lekki, zgrabny, a jednak round. Stał się kultowy. Naprawdę niezwykłą konstrukcją był Abu Ambassadeur Eon. Planetarna przekładnia była naprawdę interesującym rozwiązaniem. Niestety, według mnie, zamknęli ja w wyjątkowo brzydką i niepraktyczną, choć małą budę.

#111 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 23 luty 2019 - 16:55

Morrum był mały ale szpulkę miał chyba 36 mm,

pokaż zdjęcie przekładni tego Eona, te obecne, obiegowe są chyba najlepsze do multika


Użytkownik king edytował ten post 23 luty 2019 - 17:10


#112 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 luty 2019 - 17:17

Zanim odezwą się ponownie dwaj załamani wielbiciele okrąglaków ABU, uprzedzam że nic to nie da. Trzeba dzwonić po Tommy'ego Lee Jonesa i Willa Smitha. Sztuczna inteligencja zawitała nad Wisłę i dokazuje. Pomocy!!!

Maćku, muszę! i nie obiecuję, że następnym razem wytrzymam i odpuszczę.

Kingu!

Kiedyś twierdziłeś, że A w nazwie Recorda pochodzi od agatu. Teraz uknułeś nową odkrywczą teorię ..."RecordA 1940-1946 wykańczany był nabijaniem ćwieków z kamieni szlachetnych np. rubinów czy szafirów, a wałki przekładni i szpuli obracały się w precyzyjnych pierścieniach z półszlachetnego agatu" ... co za bzdura! o tego te "nabijane ćwieki" ... brzmi to dzięki tobie jak tandetne ozdupki godne odpustowo- jarmarcznych precjozów. Czy możesz wreszcie pojąć i nie wprowadzać czytelników w błąd. Ile razy mam ci powtarzać, że kamienie szlachetne i półszlachetne miały znaczenie czysto użytkowe (jak ślizgi rubinowe w zegarkach). Zapewne zastosowany kamień miał wpływ na cenę multiplikatora i jakość jego pracy (jak bym wiedział jak wstawić film w tym wątku to bym ci pokazał jak się kręci szpulka Rekora na rubinowym ślizgu ... jeszcze nie było osoby, której to zaprezentowałem u mnie w domu aby jej kopara nie opadła! Tobie raczej nie zaprezentuję...)

​Ciebie nie przekonam, ale niech inni zobaczą i wyciągną wnioski:

Oś szpuli w brązowej panewce (jakie agatowe pierścienie?)

Załączony plik  P1120208a.jpg   53,61 KB   7 Ilość pobrań

 

A tutaj "nabijany ćwiek" ( :P  :D ) rubinowy. Opierała się na nim ośka szpuli. Jej docisk był regulowany nakrętkami z jednej i drugiej strony polików. We wnętrzu nakrętki, widać krążek filcowy (jeszcze oryginalny), który nasączany był oliwką

Załączony plik  P1120205a.jpg   54,2 KB   8 Ilość pobrań

Załączony plik  P1120207a.jpg   57,74 KB   7 Ilość pobrań

 

Szanowny ... przestań robić nas w konia !!! :P  :D  :D  :D


  • Jake 6, Maciej W. i Basss lubią to

#113 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 23 luty 2019 - 17:18

Morrum był mały ale szpulkę miał chyba 36 mm

Chyba o rozmiarze 6600 piszesz teraz...

#114 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 23 luty 2019 - 17:24

pokaż zdjęcie przekładni tego Eona, te obecne, obiegowe są chyba najlepsze do multika


Se zgooglaj, jesteś w tym królem.

#115 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2019 - 19:18

No to Cię dopadłem Robercie...Masz obiecanego lajka
  • BOB lubi to

#116 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 luty 2019 - 19:55

...gdzie zaliczyłem wpadkę?! :blink:  :(  :D



#117 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2019 - 20:10

"tandetne ..... godne odpustowo- jarmarcznych precjozów."
  • BOB lubi to

#118 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 luty 2019 - 21:01

Wiedziałem, że długo nie będziesz czekał ;)  :D  :D  :D


  • drag lubi to

#119 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 luty 2019 - 21:13

Wiedziałem, że długo nie będziesz czekał ;)  :D  :D  :D

Robert,te "ozdupki" maja wszelkie szanse stac się klasykiem :D :D :P


  • BOB lubi to

#120 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 luty 2019 - 21:15

Oj tam oj tam. Miało być ... o z dupki... i OK ;)  :D


  • drag i Bułka lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych