Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzedam, zamienię, kupię, oddam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
650 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 05 kwiecień 2013 - 18:12

Moze jednak nie :) dobry pomysl to poczatek.Trzeba zcekac na final.



#522 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 09 kwiecień 2013 - 20:40

Zapytam tak, ponieważ czepiłem się Sprzedającego @Irekfish, o łamanie pkt. 2 Regulaminu, ale jak popatrzyłem to w zasadzie nie tylko On łamie zapis:

2. Zamieszczanie ogłoszeń na Giełdzie jest bezpłatne dla Użytkowników dokonujących sprzedaży / zakupu / wymiany towarów na użytek osobisty. Osoby prowadzące działalność zarobkową /gospodarczą w zakresie sprzedaży / skupu sprzętu wędkarskiego przed umieszczeniem ogłoszenia zobowiązane są do kontaktu z moderatorem lub administratorem w celu uzgodnienia indywidualnych warunków korzystania z Giełdy.

Chciałem zapytać po ki c.... ten punkt?

 

 

Moderatorzy monitorują takie przypadki i gdy uznają, że prowadzona na giełdzie działalność jest sprzeczna z tym punktem, wówczas reagują.
Proponuję nie prowadzić prywatnych śledztw, takie posty/ dyskusje będą usuwane.


Użytkownik mario edytował ten post 09 kwiecień 2013 - 20:56


#523 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2013 - 14:15

Co się dzieje w sytuacji kiedy sprzedający sprzedaje dany przedmiot nie zważając na obowiązującą jeszcze rezerwację w wątku ? Tzn ogłasza, ze sprzedal osobie, ktora odezwala sie do niego na Priv i zglosila chec kupna. W ogloszeniu nie bylo mowy o takiej mozliwosci, jedynie o opcj rezerwacji. Pytam, bo chcialbym w przyszlosci uniknac takich nieporozumien.
  • Robas lubi to

#524 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 21:49

Z tymi rezerwacjami to jest smiech, Maticsh- odnosisz się do sprzedaży Dany'ego zapewne. Widziałem jak cisnąłeś mu tam w wątku. Nie dziwię się że sprzedał bo 2 pierwsze rezerwacje wzięły w łeb a miał pewnego kupca więc sprzedał, skąd miał pewność że kolejna osoba w kolejce go kupi a nie przytrzyma kolejne 12/24h?



#525 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2013 - 23:34

To kupiec niech się ustawi w kolejce. Następny był zdecydowany go kupić, ale Dany zachował się niepoważnie i regulamin nie uściśla takich sytuacji... Kolega Dany juz oczywiście nie skomentował tego publicznie... Też bylbys wściekły kiedy stalbys w kolejce i ktoś zgarnąłby ci przedmiot z przed nosa poza kolejnością. Takich gości trzeba tępić, a jak mu się nie podoba motyw rezerwacji na j.pl, to niech sobie sprzedaje gdzie indziej.

#526 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 23:38

Po części masz rację ale... Co w sytucji jeżeli są 3 rezerwacje po 12/24h i wszystki kończą się "zwalniam" i cisza dalej a w międzyczasie jest pewny kupiec i można sprzedać? Nie byłbyś choć trochę zły z takich sytuacji?



#527 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2013 - 08:55

Rezerwacje nie są obowiązkiem i sprzedający może napisać,ze nie ma rezerwacji i po problemie. Jednak jeżeli w wątku z ogłoszeniem sprzedazy jest jasno określone "rezerwacje w wątku", to są one po to żeby mieć czas na ewentualne przemyślenie sprawy i podpytanie sprzedawcy o przedmiot. Sytuacja z kolegą @Dany pokazała, ze regulamin ma braki...

#528 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 11:11

Właśnie, regulamin ma braki które należy uściślić i jasno doprecyzować a nie siadać na sprzedającym i cisnąć mu.



#529 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 11:21

Jeśli do regulaminu zostanie wpisane, że niedotrzymanie rezerwacji jest regulaminu naruszeniem, to skutek będzie taki że skończą się ogłoszenia z rezerwacją w ogóle. Jasne jest że każdy chce opylić graty jak najszybciej.  



#530 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 11:25

Jeśli do regulaminu zostanie wpisane, że niedotrzymanie rezerwacji jest regulaminu naruszeniem, to skutek będzie taki że skończą się ogłoszenia z rezerwacją w ogóle. Jasne jest że każdy chce opylić graty jak najszybciej.  

Zgadza się. Nie ma pewności że którakolwiek "rezerwacja" dojdzie do transakcji. Nie było nic w wątku o chęci zakupu więc z czystym sumieniem sprzedający sprzedał przedmiot pewniakowi.



#531 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3599 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 14 kwiecień 2013 - 11:27

To o czym piszecie, to ta część transakcji - pomiędzy sprzedającym a kupującym - za którą portal nie odpowiada, a wszelkie tego typu spory rozstrzygają użytkownicy między sobą.



#532 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 11:42

To o czym piszecie, to ta część transakcji - pomiędzy sprzedającym a kupującym - za którą portal nie odpowiada, a wszelkie tego typu spory rozstrzygają użytkownicy między sobą.

Mario, ale jak mają rozstrzygnąć jak koledzy  od razu cisnęli sprzedającemu że transakcje jakieś naciągane, na boku itp.

Ja nie widzę w tym nic złego, miał okazję to sprzedał.



#533 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 kwiecień 2013 - 21:20

TO w ajki sposob dany uzytkownik sprzedaje to jego sprawa. JA ostatnimi czasy z zasady nie bawie sie w rezerwacje, i pisze ze tylko oferty tylko w watku. ale to nie jest mus... jesli ktos chce miec i watek i skrzynke zawaloną wiadomosciami to jego sprawa ... i nie jest to naruszenie regulaminu... Jesli ktoś gra nie fer to akcja jest prosta. zamiast zmuszac kogos do zmian, plakac nad zlem regulaminu i moderatorow jego strzegących po prostu nie korzystajcie z ofert danego goscia i tyle... Trzeba też zrozumieć goscia... Jesli wystawi np u nas i nna jakimś jeszcze forum wedkarskim (nie allegro) to w takim przypadku pisanie ze oferty tylko w watku sa nieco bez sensu... bo wiekszosc do tego podejdzie w takim sposob: ogloszenie wisi wiec aktualne, wiec skoro sie zglosze to facet MUSI mi to sprzedac... 

 

a rzeczywistosc jest taka ze jak dziura w portfelu cisnie to czlowiek stawia czasem ogloszenia wiecej niz w jednym miejscu... 



#534 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 kwiecień 2013 - 12:24

Nim sprzedający uruchomi posta ze sprzedażą powinien się przynajmniej chwilę zastanowić, w jaki sposób ma wyglądać ogłoszenie.Jeżeli daje możliwość  rezerwacji, powinien uszanować kolejność rezerwacji a nie takie jaja, rezerwacja tylko w wątku, nagle jest zapis o godz....sprzedane koledze na priva.No koledzy szanujmy się nawzajem.Jeżeli zależy mi na szybkiej sprzedaży przedmiotu to rezerwacje mogą być krótkie, powiedzmy 2 godzinne.Zasada jest jedna, czy dany przedmiot jest mi potrzebny czy kupuję dla interesu, bo często takie wrażenie odnoszę po wielu rezerwacjach, następnie zwalnianiach.No niby jak jest okazja zrobić interes to czemu nie :D ?

Ale ten dział to chyba nie targ :D .

Istotą rzeczy powinno być też szanowanie czasu Moderatorów, bo to nasi koledzy, chyba że nie wszyscy podzielają moje zdanie :rolleyes: .


Użytkownik Jozi edytował ten post 15 kwiecień 2013 - 12:36

  • popper lubi to

#535 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 15 kwiecień 2013 - 13:27

Nim sprzedający uruchomi posta ze sprzedażą powinien się przynajmniej chwilę zastanowić, w jaki sposób ma wyglądać ogłoszenie.Jeżeli daje możliwość  rezerwacji, powinien uszanować kolejność rezerwacji a nie takie jaja, rezerwacja tylko w wątku, nagle jest zapis o godz....sprzedane koledze na priva.No koledzy szanujmy się nawzajem.Jeżeli zależy mi na szybkiej sprzedaży przedmiotu to rezerwacje mogą być krótkie, powiedzmy 2 godzinne.Zasada jest jedna, czy dany przedmiot jest mi potrzebny czy kupuję dla interesu, bo często takie wrażenie odnoszę po wielu rezerwacjach, następnie zwalnianiach.No niby jak jest okazja zrobić interes to czemu nie :D ?

Ale ten dział to chyba nie targ :D .

Istotą rzeczy powinno być też szanowanie czasu Moderatorów, bo to nasi koledzy, chyba że nie wszyscy podzielają moje zdanie :rolleyes: .

Jak najbardziej @Jozi masz rację. 

Moim zdaniem z myślenia nas nikt nie zwalnia... bo jest regulamin on ma załatwić wszystkie kwestie i nie zmuszajmy moderatorów by myśleli za nas. Tyczy się to sprzedających jak i kupujących. Bo : po pierwsze: długą rezerwacją blokuje się innych potencjalnych kupców. A po drugie: sprzedający może dać informacje o max. długości rezerwacji. I wszystko.


Użytkownik misiek116p edytował ten post 15 kwiecień 2013 - 13:30


#536 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2013 - 17:03

Nim sprzedający uruchomi posta ze sprzedażą powinien się przynajmniej chwilę zastanowić, w jaki sposób ma wyglądać ogłoszenie.Jeżeli daje możliwość  rezerwacji, powinien uszanować kolejność rezerwacji a nie takie jaja, rezerwacja tylko w wątku, nagle jest zapis o godz....sprzedane koledze na priva.No koledzy szanujmy się nawzajem.Jeżeli zależy mi na szybkiej sprzedaży przedmiotu to rezerwacje mogą być krótkie, powiedzmy 2 godzinne.Zasada jest jedna, czy dany przedmiot jest mi potrzebny czy kupuję dla interesu, bo często takie wrażenie odnoszę po wielu rezerwacjach, następnie zwalnianiach.No niby jak jest okazja zrobić interes to czemu nie :D ?

Ale ten dział to chyba nie targ :D .

Istotą rzeczy powinno być też szanowanie czasu Moderatorów, bo to nasi koledzy, chyba że nie wszyscy podzielają moje zdanie :rolleyes: .

 

Zgadzam się z Tobą @Jozi w 100%. Tak jak napisałeś, regulamin daje możliwość krótkich rezerwacji, sprzedający umieszcza tylko info w wątku ze sprzedażą i wszystko jest jasne i klarowne :)

Przykre jest to,że ta sytuacja pokazała, że opcja rezerwacji przedmiotu potrafi być w niektórych przypadkach bezużyteczna  <_< 

A czas moderatorów jak najbardziej trzeba szanować :rolleyes:



#537 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 kwiecień 2013 - 18:27

Moderatorzy to nasi koledzy z forum, którzy robią taką ciekawą robotę, pokuszę się o małe porównanie ich pracy.

Idziemy brzegiem powiedzmy we czterech, łowimy ryby przystając co kilkanaście metrów.Przy każdym przystanku, wyrzucamy, to niedopałek, to papier po kanapce, to butelkę po piwie czy napoju a moderator idzie za nami i sprząta śmieci po nas.

Może to zbyt drastyczna przenośnia ale wykonują zbliżoną robotę.

Więc pytam, są chętni do takiego zajęcia?Czasem nim coś się napisze warto się zastanowić absolutnie kryształowy nie mam zamiaru się robić, ale staram się szanować kolegów, którzy poświęcają swój czas dla nas, aby z mojej klawiatury nie wychodziły śmieci :D .


  • aTomek lubi to

#538 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:00

moderator też czlowiek... czasem nerwy mu puszcza i kopnie w... kostke jednego czy drugiego ;)

 

 

 

banan1.jpg



#539 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:27

Mifek czasem trzeba by kopnąć nie tylko w kostkę... :D  :D  :D .



#540 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 15 kwiecień 2013 - 21:46

Więc pytam, są chętni do takiego zajęcia?

Pierwszy!!!

Może nie ugrzałbym miejsca zbyt długo ale piórska by się sypały, a trup słał gęsto... :ph34r:


  • Piotrek Milupa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych