Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzedam, zamienię, kupię, oddam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
650 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2013 - 21:59

Bana dla Pana wyżej poproszę. Za niecne plany użycia szpady....



#542 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 15 kwiecień 2013 - 22:18

Szpady? A kijem i pałą bym tłukł, a "palenie żywym ogniem" dla mających uczulenie na słownik ortograficzny...

Nie jeden by się przekonał, że Czarna Sotnia, to było małe piwko...



#543 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 22:33

Dobrze że tylko by kopali a nie gryźli przypadkiem bo to by już bolało. Niestety praca ta nie jest taka kolorowa jak niektórym mogłoby się wydawać. Wpis przy avacie Moderator dla niektórych mógłby być dumą ale to na prawdę ciężka tyraninka.



#544 ONLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 15 kwiecień 2013 - 23:08

Tak czytam,i czytam i ........ tu nie jest potrzebny żaden regulamin,a na pewno nie tak rozwinięty w swej formule.Ogłoszenie zawiera towar,opis,zdjęcie,cenę i namiar prywatny(nr.tel,mail,gg i inne temu podobne). Kupujący załatwia sprawę ze sprzedającym tą właśnie drogą,sprzedający ma możliwość jedynie edycji swojego posta(pierwszego i jedynego) celem zmiany statusu ogłoszenia  .Żadnych rezerwacji,bo cały czas nie rozumiem czemu one służą,żadnego podbijania itp. My nie musimy zgłaszać/pouczać sprzedających a moderator ma święty spokój.W miejsce tego pilnuje wątku "nie polecam kontrachenta",który jest bardziej wskazany ,bo dlaczego mogę napisać że Jaxon,Dragon czy malezyjskie Shimano jest do dupy,ale opisać "kolegę" który mnie "przewiózł" to już nie?



#545 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2013 - 23:17

Zgadzam sie z powyższym . Ostatnio modne stało sie podbijanie wątku przez znajomych/kolegów sprzedających. To jest nie do wyłapania.



#546 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 23:29

Oczywiście że te rezerwacje nie są potrzebne. Potencjalny kupujący nie wie czy ma w portfelu/ na koncie te kilkadziesiąt/ kilkaset złotych na zakup? Rezerwacja coś zmieni? Jak ktoś jest zainteresowany na poważnie to kupuje, choćby przez to PW.



#547 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 kwiecień 2013 - 12:59

To ja od siebie z prośbą do modów o zdroworozsądkowe podchodzenie do punktu regulaminu wymagającego zdjęcia przedmiotu.

 

Ostatnio sprzedawałem agrafki i moje ogłoszenie zostało zdjęte jako niezgodne z regulaminem ze względu na brak zdjęcia rzeczonych agrafek. A wydawałoby się, że 'koń jaki jest każdy widzi' ;)



#548 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 kwiecień 2013 - 13:13

a ja myslalem ze REGLUMAMIN JAKI JEST KAZDY WIDZI....



#549 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 kwiecień 2013 - 21:12

W sumie to mi pasuje ten nowy regulamin , odkąd zaistniał to moje ogłoszenia wiiiiiiszą i moderatory kochane sie nie czepiają :D  A na starym dwa dni i nota , że regulamin naruszony został i ogłoszenie usunięte :rolleyes:



#550 OFFLINE   P.Rozbiecki

P.Rozbiecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2013 - 21:23

Zgadzam sie z powyższym . Ostatnio modne stało sie podbijanie wątku przez znajomych/kolegów sprzedających. To jest nie do wyłapania.

 

Witam Kolegów

nawiązując do powyższego - czy jednak nie warto by wrócić do opcji zawartej w starym regulaminie. Mianowicie możliwości podbicia, czy też odświeżenia wątku przez sprzedającego po pewnym czasie: 2 tygodnie / miesiąc. Temat był omawiany, ale do dobrych rozwiązań wracać warto :-)

 

Zakaz, jest jak zauważył Kolega jest fikcyjny, łatwy do ominięcia, jak się ma dużą rodzinę, kompa w pracy i domu, kolegów, wiele tożsamości, etc.

 

Bardziej, patrząc z perspektywy użytkowników (nie tylko sprzedających) - praktyczne było by dopuszczanie takiej możliwości. Teraz sprzedający, ale i kupujący, nie mają możliwości (po)informowania, w przypadku spadku wątku w niebyt dalszych stron, aktualizacji w ofercie, etc. Skłania to m.in. do zakładania wielu wątków na pojedyncze rzeczy, co też na forum widać, czy też innych praktyk niezgodnych z regulaminem.

 

Wiemy (albo możemy poczytać w różnych opracowaniach), ile osób wchodzi na stronę 10 czy 20 forum, nie wspominając już o II stronie tekstu na stronie www - co też przemawia za opcją aktualizacji.

 

Argument, iż użytkownicy mogą korzystać z wyszukiwarki nie jest przekonujący, bo to wymaga zaangażowania, a celem raczej powinno być ułatwienie życia użytkownikom forum. Przynajmniej myśląc optymistycznie ;-)

 

Może rzecz raz jeszcze przemyśleć warto?

 

Pozdrawiam,

Piotr



#551 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 maj 2013 - 23:11

Chyba najprościej (dla użytkowników, bo jak dla moderatorów, to nie wiem) byłoby podzielić giełdę na kilka części, np. przynęty, wędziska, kołowrotki, akcesoria. Wtedy, gdy ktoś szuka np. kołowrotka to zamiast wertować 20 stron z woblerami, blaszkami itp. wejdzie sobie na 2 - 3 strony stricte o kołowrotkach i poczyta / obejrzy to co go faktycznie interesuje. Jeżeli ktoś szuka woblerów, czy gum, to z ciekawością przeczyta i 10 stron, ale jeżeli ja szukam np. konkretnego wędziska, to po trzech stronach oglądania różności dam sobie spokój :(  Wracając do wyszukiwarki, to ma ona jedną "wadę" znajdzie tylko to co sami wpiszemy ;) .... czyli gdy w temacie jest np. "sprzedam sprzęt", " wiosenna wyprzedaż" itp. to żadna wyszukiwarka nie znajdzie mi tam konkretnego woblerka czy plecionki :(     .... jeżeli się mylę, to proszę o konstruktywną krytykę :)



#552 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 maj 2013 - 23:27

Ze względu na podobne spostrzeżenia kilka postów wyżej "postulowałem" to samo ;)



#553 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 maj 2013 - 06:07

Jeżeli ktoś szuka woblerów, czy gum, to z ciekawością przeczyta i 10 stron, ale jeżeli ja szukam np. konkretnego wędziska, to po trzech stronach oglądania różności dam sobie spokój :(

 

Jak ktoś szuka konkretnego przedmiotu to zawsze może skorzystać z opcji "szukaj". :)

 

http://jerkbait.pl/i...h&fromMainBar=1


Użytkownik makamba edytował ten post 03 maj 2013 - 06:08


#554 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 maj 2013 - 09:22

taaaaaa, jeżeli szukam "konkretnego" i znam jego nazwę to ok, ale jeżeli kompletnie się na tym nie znając szukam (i porównuję) wędziska np. na klenia to wyszukiwarka mi nie pomoże. Dodatkowo jeżeli sprzęt będzie opisany w temacie jako "czyszczenie" itp. a nazwa nic mi nie powie, bo jako laik nie będę wiedział, że np. "czarnuch" to szukany przeze mnie kołowrotek to w czym mi pomoże opcja "szukaj"?



#555 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 05 maj 2013 - 21:14

Co fakt to fakt. Przejrzałem sobie ogłoszenia z mijającego parszywego, długiego  weekendu i wniosek mam taki, że dawno nie widziałem, aby przewaliło się w krótkim okresie czasu tyle sprzętu z tzw. wyższej  półki. Większość w stanie "eksponat". Trzeba mieć refleks kungfu pandy, aby wbić rezerwę, a potem cierpliwość mistrza Yody, żeby googlać co to i czy mi potrzebne. 


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 05 maj 2013 - 21:14


#556 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2013 - 07:46

... wniosek z tego Krzyśku że zamiast ślęczeć przy Giełdzie trzeba było iść na ryby, zwłaszcza że pogoda w miniony weekend była iście "wędkarska"  - refleks i cierpliwość można ćwiczyć również przy szczupakach, okoniach i boleniach ;)


  • woblerwz i jbk lubią to

#557 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 08 maj 2013 - 09:31

Hmmm ktoś mi wytłumaczy jak to możliwe, że moje ogłoszenie zamieszczone wczoraj w dziale sprzedam tak nagle dzisiaj zniknęło ? Poprzednie ogłoszenie jakie zamieszczałem zepsułem, bo je edytowałem za co zostałem ukarany zdjęciem ogłoszenia bez wcześniejszego powiadomienia. Ale tym razem dając ogłoszenie dałem [S] w temacie, była cena i link do torby na stronie producenta. Torba jest nowa więc po co miałem robić własne zdjęcia. Przy ogłoszeniu było też info, że ogłoszenie znajduję się również na innym forum. Ktoś mi wytłumaczy jaki paragraf tym razem złamałem ? Nawet nie dostałem info na priva

ps. Ogłoszenie dotyczyło torby spiningowej Dragon z pudłami :unsure:



#558 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 maj 2013 - 09:34

po to, że taki jest regulamin...

 

albo jest REAL foto... 

 

 

 

 

 

albo ogłoszenia nie ma...

 

 

ot i tyle...


  • tofik, fish28 i Wojtek B. lubią to

#559 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 10 maj 2013 - 14:57

Zgadzając się w całości z argumentami @bjpol i @Rheinangler,  podpisuję się pod wnioskiem racjonalizatorskim obejmującym podział "sprzedam" na podkategorie "wędki", "kołowrotki", "przynęty" i np "inne". Mam nadzieję, że jest to technicznie do zrobienia bez jakiejś szczególnej rewolucji a także bez nadwyrężania mięśni Szanownych Moderatorów. Myślę także, że ilość postów pochwalnych, po udanym wprowadzeniu tego projektu w życie, przerośnie najśmielsze oczekiwania.



#560 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 maj 2013 - 18:02

Halllo Moderatorzy,- gdzie jesteście,- a kuku,- a może trzeba parę bluzgów żebyście odpisali ????  :P  :P  :lol:  :lol:  :lol:

A teraz na poważnie.

Te kilka podobnych głosów w sprawie modyfikacji w dziale sprzedam to może za mało żeby coś robić, ale może chociaż parę słów odpowiedzi by się przydało,- tak ze zwykłego szacunku dla kolegów :angry:  ;)  i choćby na zasadzie:

1. Nie bo nie i już,- bez zbędnego tłumaczenia....

lub

2. Być może się zastanowimy nad tym...

lub

3. Myślimy nad tym i niebawem coś się wydarzy...