Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Luzy w Shimano Super 4000 GT-RC


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#21 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,615 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 10 May 2013 - 19:29

Zamiast rzeźbić lepiej kupić u Mefiego. Dyszka za 3 sztuki to niewiele. Ja próbowałem rzeźbić w blasze mosiężnej. Ale nic z tego nie wychodzi.



#22 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,360 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 11 May 2013 - 08:13

Do rzeźbienia podkładek też potrzebne są narzędzia typu odpowiednie wiertło lub frezik i dużo cierpliwości przy zewnętrznym wymiarze.... Jak się nie ma takowych to można co najwyżej wydydolić,- jak mawia Zorro :lol:  :lol:  :lol: i wiem co mówię bo tydzień temu dydoliłem i to z plastiku wiec dużo łatwiej a mimo to wyszły jakieś koszmarki...



#23 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 posts
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Posted 11 May 2013 - 09:01

Podkładkę można zrobić z plastiku jak już koledzy wspominali :) Otwór można wywiercić wiertłem albo wytopić np. łebkiem gwoździa :) a kształt to już nożyczkami :P Wole takie zabawy niż płacić 10 zł + przesyłka za 3 kawałki metalu, bo według mnie to nie jest mało jak za takie coś :)



#24 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,360 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 11 May 2013 - 09:10

A i pewnie, że nie mało jak się produkcję tłucze,- ale jak spędzisz na wycinaniu pół dnia i ciągle masz plastikowe podkładki to kalkulacja wygląda trochę inaczej,- przynajmniej dla mnie.... Za pół dnia potrafię trochę więcej zarobić jak 10zł + wysyłka :lol:  :lol:  :lol:



#25 OFFLINE   Michaello

Michaello

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 posts

Posted 04 June 2013 - 12:38

Witam!

 

Pozwolę podłączyć się do tematu, z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu związanego z kołowrotkiem Super 2500 GT-RC.

Mianowicie po rocznym bezproblemowym używaniu do średniego spina, trafiłem przez przypadek (chodziłem za Szczupłymi po Wiśle) na dość sporych rozmiarów Suma, który po prawie godzinnej walce "przyssał" się do dna i nie dał się z niego ruszyć. Niestety po tym przeciąganiu linki kołowrotek przestał ładnie pracować, tzn. lekko chrobocze podczas kręcenia korbą. Czy da się w jakiś sposób wyeliminować tę nieładną pracę i co mogło ulec zniszczeniu? Młynek rozkręciłem już na części, ale niestety nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i na "gołe" oko nie widzę żadnych wytarć, ubytków czy innych uszkodzeń.


Edited by Michaello, 04 June 2013 - 13:23.


#26 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,529 posts
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Posted 04 June 2013 - 14:37

To mogą być minimalne odkształcenia względem siebie w geometrii przekładni i dlatego tak się dzieje,jak nie był podparty gdzie trzeb i byłn rażony na działanie sporych przeciążeń -sum mógł mu zmienić pracę.



#27 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 posts

Posted 09 January 2015 - 22:23

A ja robię z blaszek już od dawno i co i nic ładne jak ze sklepu. Czymś takim. Ale na raz to możesz wziąć z leroya i potem oddać i tyle. A podkładkę zrób z puszki od piwa.

http://allegro.pl/dz...4795580078.html



#28 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,615 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 January 2015 - 23:27

A ja robię z blaszek już od dawno i co i nic ładne jak ze sklepu. Czymś takim. Ale na raz to możesz wziąć z leroya i potem oddać i tyle. A podkładkę zrób z puszki od piwa.

http://allegro.pl/dz...4795580078.html

Mam tego typu wycinaki. I blachę mosiężną 0,05/0,10/0,15 i 0,20 . Tylko wyginają tą blachę i fałduje sie strasznie. Generalnie są przeznaczone do miękkich materiałów. Nawet w opisie jest tylko plastik, drewno i żadnych metali.

Chyba, że te z Leroya to kozaki są....


Edited by godski, 09 January 2015 - 23:30.