Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Travel

blank travel mhx talon

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
329 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   maxtor

maxtor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 19:29

Witam,

 

@maxtor,

 

Dziekuje serdecznie za wyczerpujace informacje. Blanki Sage sa faktycznie drogie ale mamy gwarancje,ze jesli nasza ulubiona wedka zlamie sie za 10 lat to dostaniemy taki sam blank/element, za oplata oczywiscie ale jednak.

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

Cześć,

Sprawdziłem wagę, jest trochę więcej: 204g. Co do gwarancji, to potwierdzam rzetelność firmy Sage. Pierwsza wędka po uzbrojeniu i przy pierwszym wyrzucie pękła (drugi element od szczytówki). Pewnie była to fabryczna wada blanku. Wysłałem złamaną część i dwa sąsiednie elementy do Sage. Po ok. 3 tygodniach otrzymałem nowa część (z karty kredytowej pobrano 50$). Pod koniec pierwszego wyjazdu z wędką na Bornholm wywrotka na skałach i pęka szczytówka. Wysyłka do USA i kolejna wymiana złamanej części na nową (50$ z karty). Oddałem koledze do zbrojenia i wtedy zauważył, że druga część od góry też ma wzdłużne rozwarstwienie (powstałe pewnie w czasie tego samego upadku). Kolejna wysyłka do Sage całej wędki i po 3 tygodniach przychodzi paczka,w której są 3 złamane części (licząc do góry) i 3 zupełnie nowe. Pewnie włożyli wędkę w uchwyt,  napięli solidnie i poleciały wszystkie 3 części od góry. Poza dolnikiem, który się ostał mam prawie nową wędkę. Co najlepsze zrobili to za free, żadnej opłaty. Poniosłem tylko koszty wysyłki do USA. Może dla takich pechowych klientów mają specjalne rabaty :) Szacunek dla firmy Sage! Cieszy mnie to, bo mam ich 8 wędek,w tym 2 muchówki. W tym roku na Bornholmie bez strat w sprzęcie. Przez cały pobyt łowiłem tylko na TCX, pomimo, że miałem ze sobą jeszcze 4 wędki. Łowienie na sbirulino (15g) i błystki wahadłowe do 18g to czysta przyjemność.

pzdr


Użytkownik maxtor edytował ten post 17 czerwiec 2014 - 19:37


#222 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 19:27

w końcu udało mi się poświęcić kilka chwil na testowanie spina zbudowanego dla mnie przez Dąbka na czteroczęściowym muchowym blanku 9` #12 firmy tfo. waga blanku wg katalogu około 95g. niemało, więc dostał długą rękojeść z ciężkiego ciemnego korka. do tego mix przelotek phenixa i mikrotytanów fuji na ostatnim elemencie. waga gotowej wędki to 190g. z kołowrotkiem o wadze 270g balans wypada na sam koniec krótkiego korkowego foregripa.

 

wcześniej nie miałem praktycznie żadnego doświadczenia z blankami muchowymi. po macaniu blankiem na sucho wydawało mi się, że spokojnie wyjdzie z tego okołouncjówa.

 

wędka jest dziwna, ale to na pewno daje znać o sobie muchowy charakter blanku - mocno elastyczna na dwóch górnych składach, poniżej moc okrutnie przyrasta. co dziwne gnie się to bardzo płynnie, żadnych kwadrato-hotszotów.

 

z uwagi na ustępliwy szczyt kij raczej pod twarde przynęty, choć gumkami również pozwoli połowić. komfortowo obsługiwaną gramaturę wabików określiłbym generalnie na 7-20g, choć na krótkim dystansie nieźle ogarnie również paprocha na 4g jigu, a na dalekim wzorowo 20g rapstika i 24g zzrapa10 od @Tomiego.

 

więcej nie chce mi się teraz pisać, zaraz finał :)

 

Załączony plik  110720141141.jpg   121,54 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  110720141143.jpg   124,03 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  110720141145.jpg   128,49 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  110720141146.jpg   153,45 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  110720141147.jpg   114,97 KB   10 Ilość pobrań


Użytkownik jersey edytował ten post 13 lipiec 2014 - 19:29

  • Guzu, Manniek66 i guzik679 lubią to

#223 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 lipiec 2014 - 19:52

Ciekawe, jak Ci się w "praniu" będzie spisywał.



#224 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 lipiec 2014 - 22:38

ja cos takiego tylko ze w 10' ?



#225 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 14:31

Ciekawe, jak Ci się w "praniu" będzie spisywał.

dziś udało się ochrzcić zestaw kilkoma okoniami i szczupakami. ustępliwa szczytówka pewnie trzyma mniejsze ryby, a mocny dół pozwala trzydziestaka podnieść na kiju.

 

Załączony plik  140720141160.jpg   108,33 KB   10 Ilość pobrań


  • popper lubi to

#226 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 04 sierpień 2014 - 22:39

Odświeżę temat, stanęło na mhx'ie? Szukam czegoś na delegacje a biedne te ofert trawelków. Pasowałby mi ten cw 4-14g z TR902-3 8-12lb, jak to realnie wygląda, ktos się orientuje?

 

a blaas XF..

SLXF7310-3  7'3” 3pc 6-10lb 4-16g

 

Ktoś to miał w ręku?


Użytkownik shavt edytował ten post 06 sierpień 2014 - 20:51


#227 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 10 sierpień 2014 - 17:22

tu masz słowo na temat mhx 7`6 12lb

 

http://jerkbait.pl/t...-las/?p=1323306

 

 

ten slxf 7`3 bardzo ładnie wygląda w katalogu, chociaż przy tej cenie blanku (7-8 stówek) nie wiem czy nie drapałbym się po głowie nad tym

 

http://www.mudhole.c.../Bass-II-Series



#228 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 10 sierpień 2014 - 22:18

Wielkie dzięki, tego opisu nie znalazłem. Będzie travelek mhx :)



#229 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 15 sierpień 2014 - 21:09

kojarzy ktoś może 3-4 czteroczęściowy typowo jigowy blank długości około 7`6 i mocy 8-10lb? znalazłem tylko tego blaasa 7`3xf wspomnianego powyżej.



#230 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 10 wrzesień 2014 - 10:08

Szukałem ostatnio za nowościami, a że na travele szczególnie zwracam uwagę, to w oczy wpadły mi nowe Legendy Inshore (SCIV) w wersji travel, 3 części. "Rozmiarówka" pokrywa w zupełności moje oczekiwania lekkiej i cięższej sandaczówki oraz dużo więcej. Fabryczne uzbrojenie w dobre komponenty i najważniejsze "po ludzku", estetyka jak w starych tournamentach.

Dostępność od grudnia 2014, więc w tym sezonie nie potestujemy ale plany zbrojeniowe na wiosnę zostały poważnie zmienione. Blanki pewnie pojawią się niewiele później. Trochę na podstawie kredytu zaufania do producenta zakładam, że będą to bardzo dobre travele.

 

tomaszek11



#231 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 17:46

katalogowe 500$ za gotowca SCIV przy średnio 250$ za avida to sporo. poza walorami użytkowymi ciekaw jestem polskiej ceny tych traveli. pewnie będzie pod 2k. dla mnie cenowy kosmos.



#232 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 10 wrzesień 2014 - 18:21

Nie jest to mało, ale każdym innym travelem z podobnej półki w tytanach można zrobić ten poziom ceny, wliczając nasze pracownie. Poza tym szybko pojawią się blanki więc będzie tańsza alternatywa.
Tomaszek11

#233 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1860 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 październik 2014 - 12:15

Powitać odgrzeję troszkę kotleta, poszukuję dla kolegi kijka pod bardzo konkretne zadanie, travel w czterech składach, moc ok 20 lb, przeznaczenie...można by rzec łososiowate z brzegu. Do obsługi dalekosiężnych przynęt w wadze ok 25g. 

Zastanawiam się nad 4 częściowym travelkiem w klasie #12 z MHX. Jeśli ktoś używał będę wdzięczny za opinię, ewentualnie inne propozycje.

Pozdrawiam 



#234 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 październik 2014 - 17:24

Powitać odgrzeję troszkę kotleta, poszukuję dla kolegi kijka pod bardzo konkretne zadanie, travel w czterech składach, moc ok 20 lb, przeznaczenie...można by rzec łososiowate z brzegu. Do obsługi dalekosiężnych przynęt w wadze ok 25g. 

Zastanawiam się nad 4 częściowym travelkiem w klasie #12 z MHX. Jeśli ktoś używał będę wdzięczny za opinię, ewentualnie inne propozycje.

Pozdrawiam 

http://www.mullocksa...uggler_10’.html



#235 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 06 październik 2014 - 19:27

Powitać odgrzeję troszkę kotleta, poszukuję dla kolegi kijka pod bardzo konkretne zadanie, travel w czterech składach, moc ok 20 lb, przeznaczenie...można by rzec łososiowate z brzegu. Do obsługi dalekosiężnych przynęt w wadze ok 25g. 

Zastanawiam się nad 4 częściowym travelkiem w klasie #12 z MHX. Jeśli ktoś używał będę wdzięczny za opinię, ewentualnie inne propozycje.

Pozdrawiam 

 

w tej mocy rodmas miał ostatnio na stanie mocno szczytowe 9`6 w 4 kawałkach. blank raczej na duże ryby.



#236 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 06 październik 2014 - 20:22

Mam te 9'6" w 4 kawałkach z Rodmasu. To niemal bliźniak dwuczęściowego FX 966, tylko odrobine bardziej sztywnawy. Być może z powodu tych czterech złącz. Ogarnia trocie, te morskie i rzeczne.
Prawdziwym mocarzem jest drugi travel - ten 904M. Mój był z pierwszego wypustu i jest opisany wyżej niż ten w aktualnej ofercie.

#237 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 06 październik 2014 - 20:25

http://www.mullocksa...uggler_10’.html

Waldek,

A ten smuggler to pod żyłkę, czy pod plecionkę? Od dawna ostrzę zęby, ze kiedyś mi go pokażesz ;)

Pzdr

Użytkownik Krab edytował ten post 06 październik 2014 - 20:26


#238 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1860 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 07 październik 2014 - 12:01

Smuggler to troszkę poza budżetem, jakieś inne propozycje ??



#239 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 07 październik 2014 - 12:16

A może Shimano ? http://jerkbait.pl/t...50gr-nowa-cena/

Smuggler to troszkę poza budżetem, jakieś inne propozycje ??



#240 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 07 październik 2014 - 14:37

http://rodmas.pl/?p=1027







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, travel, mhx, talon