Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Travel

blank travel mhx talon

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
329 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 04 październik 2016 - 16:25

Witam serdecznie kolegę, a rozpatrywałeś zakup jakiegoś gotowca dobrej klasy np. Konger palladin steel arm 2.7 m 7-28 g.ładude się pięknie, dobre czucie nawet na gumach 3 g plus przynęta, można już wyhaczyć za ok. 700 pln. oczywiście osprzęt fuji sic titanium, Ja gorąco polecam, poławiam na niego sandacze i sum 28 kg jako przyłów nie sponiewierał sprzętu. pozdro, Jaro

 

To palladyny sa w wersji travel?



#282 OFFLINE   Jaro zander

Jaro zander

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:fish

Napisano 05 październik 2016 - 21:15

przepraszam bardzo,pomyłkowy wpis,tak to jest jak się robi kilka rzeczy na raz, to nie na ten post miało pójść, pozdrawiam  i sorry jeszcze raz, nie było tematu.


  • Del Toro lubi to

#283 OFFLINE   mar233

mar233

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 09 październik 2016 - 20:57

Kupisz 2 szczytowki przytniesz dotniesz i wyjdzie travel z 2,7 to będzie pewnie 2,2 zależy jak grobe scianki, wiem ze to prymitywne ale ja mam już tak dwie wedki travel.



#284 OFFLINE   mar233

mar233

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 09 październik 2016 - 20:58

To palladyny sa w wersji travel?

Kupisz 2 szczytowki przytniesz dotniesz i wyjdzie travel z 2,7 to będzie pewnie 2,2 zależy jak grobe scianki, wiem ze to prymitywne ale ja mam już tak dwie wedki travel.



#285 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 październik 2016 - 22:24

Kupisz 2 szczytowki przytniesz dotniesz i wyjdzie travel z 2,7 to będzie pewnie 2,2 zależy jak grobe scianki, wiem ze to prymitywne ale ja mam już tak dwie wedki travel.

 

Tak z ciekawosci sie pytalem, blanku takiego nie szukam ;) 



#286 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 11 kwiecień 2017 - 14:44

Jako, ze temat wedek typu travel zawsze jest mi bliski postanowielm wystartowac z tematem gdzie forumowicze mogli by dzielic sie opiniami i doswiadczeniami na ich temat. Tak zeby nie trzeabylo skakac po roznych tematach i zbierac informacje kawalek po kawalku.

 

A teraz do konkretow. Na ta chwile chodzi mi po glowie blank okoniowo-pstragowy ktory jak trzeba da rade szczupakowi 70-80cm. Cos ok 8lb, dlugosci 7' do 7'3" i CW ok 2-12g. Dlaczego akurat taki? Lowie najwiecej na kanale gdzie mam okonia oraz szczupaka. Zauwazylem, ze np ripperki 5-8 cm na glowkach 3-7g sa zarowno aktrakcyjne dla malego okonia jak i duzego szczupaka. Tak wiec chcialbym "obskoczyc" je jedna wedka. W lecie lowie zwykle na male wobki i wirowki 1-2 a reszte sezonu zwykle na roznego rodzaju gumki, jaskolki czyli kij tez pasowaloby miec w miare uniwersalny. Dodam, ze nie lubie kijow suchych ktore nie maja glebszego ugiecia. Jesli chodzi o dlugosc to wydaje mi sie ze trudniej jest animowac przynete jesli kij jest za dlugi czyli w moim przypadku ma wiecej niz 7'3". Wspomnialem tez pstraga. Tu dopiero raczkuje w temacie ale bede na pewno jezdzil nad srednie, szybko plynace rzeki pstragowe przynajmniej kilka razy w roku gdzie ryby 50+ nie sa zadkoscia. Przynety jak wyzej.

 

Przerylem forum i na ta chwile mam tylko dwoch kandydatow, moze trzech:

 

- Angler's Workshop TSP70L3   http://www.anglerswo...-Casting-Blanks

 

- FishingArt SLXF7310-3N czy moze SLF7310-3? http://www.fishingar.../44-Blaas-F.htm

 

- Batson BASB8413 tylko ten blank moze byc ciut za masywny (6-12lb) http://www.anglerswo...-4-Piece-Blanks

 

Prosze kolegow o uwagi i moze jakies inne propozycje. Z gory dziekuje :)

 

Ps Budzet ma znaczenie :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 11 kwiecień 2017 - 14:44


#287 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 11 kwiecień 2017 - 18:25

Może mhx http://www.mudhole.c...ries-Rod-Blanks  :)



#288 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 11 kwiecień 2017 - 21:24

Z tego co chlopaki pisza na forum to ten najlzejszy model 6-12lb bedzie juz za ciezki do moich zastosowan.



#289 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 12 kwiecień 2017 - 06:53

Też szukałem długi czas czegoś w trzech kawałkach i podobnych parametrach - nie znalazłem.

 

Jak fundusze nie ograniczają to kup sobie w 1 kawałku suzuki i wstaw spigoty w dobrej pracowni.. już miałem tak zrobić.. i zwyczjnie zmieniłem walizkę/torbę na dłuższą bo tak znacznie łatwiej.

 

Teraz zabieram w każdą podróż kijek do 2m w dwuskładzie.



#290 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 12 kwiecień 2017 - 08:51

No wlasnie widze, ze jest ciezko w temacie. Ja jezdze na ryby rowerem i dwusklad w plecaku bedzie zbyt narazony na uszkodzenia a do tuby go nie wloze bo bede musial potem ja wlec za soba. Podrozuje tez coraz czesciej na ryby i czasem zdaza sie, ze mam czas zeby przed lub po rybach powloczyc sie po okolicy. W takim wypadku dwusklad bedzie mi kula u nogi. Najfajniej to by bylo miec kij zrobiony z 4/5 kawalkow. Taki po prostu znika w plecaku :)

 

Aprops krojenia jednoskladu na 3 kawalki. Ktos ma doswiadczenia z pierwszej reki?


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 12 kwiecień 2017 - 08:53

  • mar233 lubi to

#291 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 12 kwiecień 2017 - 17:22

Jako rowerzysta używam kija o składzie 38cm (shimano stc 3 - 14 g).Zadziwiająco lekka 100gr i szybka.Nic innego nie znalazłem.A

może spro mobile stick ? ;)



#292 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 12 kwiecień 2017 - 17:54

Jako rowerzysta używam kija o składzie 38cm (shimano stc 3 - 14 g).Zadziwiająco lekka 100gr i szybka.Nic innego nie znalazłem.A

może spro mobile stick ? ;)

Mam wlasnie tego Spro Mobile Stick 2.4m i jest to fajna wedeczka ale chcialbym cos szytwniejszego i bardziej wyrafinowanego :) Pluje sobie teraz w brode bo kiedys byl na ebay'u Beastmaster STC wlasnie o takim malym CW 3-14g. Unikat. Tyle, ze chcialbym zejsc z 8'. Po prostu bardziej komfortowo podbija mi sie przyneta kiedy kij jest krotszy o te 20-30 cm. 



#293 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 24 maj 2017 - 08:01

Zrodził mi się w głowie pomysł zbudowania casta w travelu, który obsłuży przynęty do max. 45-50gr. Musi oczywiście spełniać kilka wymogów ☺
1. Długość, 7'-7'6"( lepiej 7'6")
2. Akcja, mam m1 swimbait 25 lb i idealna byłaby taka sama lub zbliżona akcja.
3. C.W.mam też x12 w spinie, który z równą łatwością miota 10g wahadełko i gumę o masie całkowitej 50 gr. Tego samego oczekuję od travela.
Macie jakieś pomysły, sugestie, rady ?

#294 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 24 maj 2017 - 09:02

http://www.cmw-angel...Rainshadow-B-I/

ISP844-3 moc 17 lb,ugiecie pelne crankbaitowe, ostatnio robilem w spinie, jeden jeszcze u mnie w kolejce, niemcy opisuja do 50g, fabryka do 21g, moim zadaniem max 40
Ale pracuje cudnie gleboko.
  • adasio lubi to

#295 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 24 maj 2017 - 10:51

http://www.cmw-angel...Rainshadow-B-I/

ISP844-3 moc 17 lb,ugiecie pelne crankbaitowe, ostatnio robilem w spinie, jeden jeszcze u mnie w kolejce, niemcy opisuja do 50g, fabryka do 21g, moim zadaniem max 40
Ale pracuje cudnie gleboko.


Czy to będzie coś w stylu batsonowego IP844 ?

#296 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 24 maj 2017 - 11:16

Tak, podobnie jak IP844 i jak CB70MH

#297 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 24 maj 2017 - 12:32

Tak, podobnie jak IP844 i jak CB70MH

Znam obydwa blanki, mają świetną akcję 😉
Dzięki za pomoc.

Użytkownik adasio edytował ten post 24 maj 2017 - 12:32


#298 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 11 październik 2017 - 18:41

Witam , odświeżam temat szukam blanku 4-częściowego travel o długości 2,70m  c.w 7-30g lub o podobnym cieżarze wyrzutowym Co jest obecnie ciekawego wartego uwagi by zmontować kijka ?



#299 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 12 październik 2017 - 00:14

W długości 8'6" mogę polecić Blaasa SLXF 8615-4N



#300 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 24 listopad 2017 - 18:26

No i stało sie, dzis dotarł do mnie ostatni z 7stopowych traveli ATC ... czyli:


AT842-3 7' 8-14 1/4 - 5/8 3 pc. FAST MED-LT 5 0.515 2.3

Po złozeniu, zabezpieczeniu złaczy i podpięciu pod butle z wodą, po podwieszeniu przynet..... wychodzi ze bedzie z tego uniwersalny spin na łodke, pomimo fabrycznego opisu... znowu niedoszacowany, na moje czucie kijek bedzie obsługiwał przynety w zakresie 10-30gr, pod butla wchodzi w głebokie ugiecie z niemal nieruchomym dolnikiem czyli trzecia czescią składową...
 

Miales ten blank nad woda? Jakie realne CW i czy bedzie lepszy pod gumy czy pod twarde przynety?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, travel, mhx, talon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych