Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Bielsko Biała i okolice


  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#21 OFFLINE   szunaj 71

szunaj 71

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 posts
  • LokalizacjaZ nad Wisły

Posted 22 May 2015 - 19:31

Jak mogą być ostrożniejsze skoro biorą na wszystko?

Jakby nie brały to brzeg byłby pusty,a tak to przyjedź i zobacz ilu jest chętnych na łatwe bolki :D Zresztą nie będę się spinał,bo mam za dużo lat żeby się użalać,ale to jest jedyne miejsce gdzie można połowić łatwe bolki.Dobranoc



#22 OFFLINE   Emson

Emson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaBielsko Biała

Posted 22 May 2015 - 19:52

Panowie ja wiem że łatwe bolki to gorący temat, ale miałem na myśli okręg Bielski ;p
 



#23 OFFLINE   radeks

radeks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 posts
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Radek

Posted 22 May 2015 - 21:07

Tak jak pisałem ...do końca maja na spina zostaje Ci Soła i Jez.Międzybrodzkie ...jez. Żywieckie i dopływy wyłączone ze spina do końca maja

Za wiele tam się nie dzieje ...



#24 OFFLINE   Emson

Emson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaBielsko Biała

Posted 22 May 2015 - 23:05

Tak, wiem. Posiadam nawet wykaz łowisk.
Jak ktoś będzie miał jakieś hot newsy to zapraszam do dyskusji.
Sam może w przyszłym tygodniu poszukam kleni nad urokliwą sołą i dam znać jak poszło ;)

 



#25 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,620 posts
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Posted 23 May 2015 - 04:39

Tak jak pisałem ...do końca maja na spina zostaje Ci Soła i Jez.Międzybrodzkie ...jez. Żywieckie i dopływy wyłączone ze spina do końca maja

Za wiele tam się nie dzieje ...

Tu się trochę mylisz bo na jeziorze(Żywieckim) bolki piorą strasznie. To moje łowisko znam je jak własną kieszeń. Byłem z muchówką z pontonu już kilka razy ale niestety wbrew temu co twierdzą niektórzy spece na JB będzie z tego wielkie g...no bo bolki ze stojącej wody na muchę brać nie będą. Kilka dni temu przed burzą prały tak, że woda mi się do pontonu wlewała, rzucałem im po głowach tymi zasranymi muchami i nawet dotknięcia nie miałem. Na spina w tym czasie wyjąłbym pewnie z 10 bolków bo wiem jak i mam swoje sposoby.



#26 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,620 posts
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Posted 23 May 2015 - 04:45

Bolki to się tam fajnie łowiło, zanim na JB zaczęły się masowo pojawiać zdjęcia ze złowionymi tam bolkami. Teraz autorowi fotek pozostało się faktycznie tylko uśmiać.

Autor fotek jednak nadal łowi tam ryby:) Wiem bo się znamy i rozmawiamy. Nie tylko on wrzuca te zdjęcia ostatnio ktoś nawet chyba wstawił bolka złowionego na thrilla. Wiadomo, że tam są i to jest jedyna pewna rzecz bo pisanie ludziom, że są łatwe to mydlenie oczu. W takich miejscach typu progi, elektrownie i im podobne zawsze jest presja i ryby błyskawicznie uodparniają się na większość przynęt.



#27 OFFLINE   radeks

radeks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 posts
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Radek

Posted 23 May 2015 - 19:22

radeks, on 22 May 2015 - 22:07, said:snapback.png

Tak jak pisałem ...do końca maja na spina zostaje Ci Soła i Jez.Międzybrodzkie ...jez. Żywieckie i dopływy wyłączone ze spina do końca maja

Za wiele tam się nie dzieje ...

Tu się trochę mylisz bo na jeziorze(Żywieckim) bolki piorą strasznie. To moje łowisko znam je jak własną kieszeń. Byłem z muchówką z pontonu już kilka razy ale niestety wbrew temu co twierdzą niektórzy spece na JB będzie z tego wielkie g...no bo bolki ze stojącej wody na muchę brać nie będą. Kilka dni temu przed burzą prały tak, że woda mi się do pontonu wlewała, rzucałem im po głowach tymi zasranymi muchami i nawet dotknięcia nie miałem. Na spina w tym czasie wyjąłbym pewnie z 10 bolków bo wiem jak i mam swoje sposoby.

 

 

 Więc mówię ...ze spinem nic teraz nie zrobi na Tresnej

 Dziś pływałem po Międzybrodziu ...oprócz trących się w trawie leszczy , nawet oczek uklejki nie odnotowaliśmy

 Bolków zero, jeden okóń ;)



#28 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,620 posts
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Posted 24 May 2015 - 05:47

Ja tam gdzie pływaliście wczoraj(wiem gdzie te leszcze się trą) byłem kilka dni temu przed burzą. Złowiłem jednego bolka, i miałem kilka brań. Ryby brały bardzo agresywnie ale się spinały. Biły normalnie z wierzchu. Nie były duże więc nawet mi nie szkoda. Przedwczoraj na Międzybrodziu kumpel który siedzi tu na JB namierzył dwa, słownie dwa bolki. Jednego złowił, drugi mu spadł. Przejeżdżałem tam wczoraj więc wstąpiłem na godzinkę. Jeden się nic nie nauczył bo wziął od razu ale spadł. Drugi jak na razie ma przynęty w dupie, chyba go jeszcze paszcza boli. Żenujące żeby dwa bolki na całym jeziorze łowić. 

Pierwszy raz się zająłęm konkretnie obserwacją Międzybrodzia bo na Żywcu jest zakaz. Moim zdaniem na tym zbiorniku jest od cholery drobnego bolka, po zatokach niewielkie ilości lepszych ryb a większość siedzi w kanale z mięsiarzami. Niestety ryby będą tam gdzie wędkarze i to jest stara zasada. Gdzie intensywnie nęcone tam się trzymać będą. Dodatkowo na kanale jeszcze im woda zmielonym mięskiem z turbiny pachnie. Szkoda bo zbiornik jest urokliwy w sumie ładniejszy niż Żywiec a te cholery zamiast po nim pływać to siedzą w mulastym kanale gdzie je czeka zwykle Catch&Reklamówka.



#29 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,309 posts

Posted 24 May 2015 - 07:31

Na Dworach się nie łowi tylko podczepia ryby.



#30 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 posts
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Posted 24 May 2015 - 08:10

Pan z małego sklepiku przy kanale już początkiem marca namawiał wszystkich do kupna kastmasterów!Twierdził iż od kwietnia pięknie biją w nie bolenie.Kiedy zwróciłem mu delikatnie uwagę odnośnie okresu ochronnego momentalnie się poprawił aby nie wyjść na debila przed innymi klientami.Miejscowi i większa część przyjezdnych rzadko stosuje się do zasad C&R. Szkoda że jest takie podejście do tej pięknej ryby.12 lat temu jak zaczynałem swoją przygodę z boleniem można było fajnie połowić na obu zbiornikach oraz na kanale.Niewiele osób ganiało wtedy za bolkiem.Po artykule Roberta w WP który zainspirował mnie do łowienia boleni tworzyliśmy różne wahadłówki wspólnie z kolegą który jest również tu na forum i zaczęły się pierwsze,ciężko wypracowane sukcesy.Piękne czasy:-)

Edited by Łukasz W, 24 May 2015 - 08:16.


#31 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 posts
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Posted 24 May 2015 - 11:41

Wrócę na chwile do tematu Wislano-Oswiecimskich bolków i napisze dość zwięźle, z mojej strony nie wyglada to tak latwo i optymistycznie, o "wynikach" nawet nie wspomnę. Trudno może sie rozkreci.


  • Tomy likes this

#32 OFFLINE   henluk

henluk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 posts
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Henryk

Posted 24 May 2015 - 12:12

Na Dworach się nie łowi tylko podczepia ryby.


napiszesz cos wiecej

#33 OFFLINE   szunaj 71

szunaj 71

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 posts
  • LokalizacjaZ nad Wisły

Posted 24 May 2015 - 15:39

napiszesz cos wiecej

Mogę się domyślić o co koledze chodzi.Leszcz jest na tarle i wiadomo że jest go pelno pod brzegiem.Nagle goście ,ktorzy tylko i wyłącznie sinningują zamieszczają foty leszczy na fejsbukach i różnych forach.Sami pomyślcie.Chyba że te leszcze biorą na paprochy,noooo ale takie bajki to tylko w przedszkolu :)



#34 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,309 posts

Posted 24 May 2015 - 19:19

.


Edited by spy, 26 May 2015 - 19:46.


#35 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 25 May 2015 - 17:44

Jakby na Dworach bolenie brały na wszystko to już dawno by ich nie było. Nie pisz bzdur i nie napuszczaj ludzi. Dwory to miejsce o masakrycznej presji gdzie ryby mogą doktorat z przynęt napisać. Jak trafisz frajera to go złowisz. Jak trafisz dobry moment to złowisz kilka. Ciekawe ile razy tam byłeś, i ile bolków złowiłeś.

 Krisu ogarniemy temat .  ;)


Edited by Tomy, 25 May 2015 - 17:56.


#36 OFFLINE   szunaj 71

szunaj 71

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 posts
  • LokalizacjaZ nad Wisły

Posted 25 May 2015 - 18:16

 Krisu ogarniemy temat .  ;)

A co Tomy?Źle jest z bolkami?.Jedyne miejsce gdzie można takowego zlowić.Reszta Wisły,porazka.Pustelnia.



#37 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6,867 posts
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Posted 25 May 2015 - 18:30

Po ostatnich obfitych opadach Soła będzie podniesiona. Po jutrzejszych opadach (zapowiadają cały dzień deszczu) - tym bardziej. Warto skorygować plany i zamiast za kleniem, pochodzić za pstrągiem, oraz boleniem. Międzybrodzie - "kanał" (boleń, jaź), a poniżej na rozlewiskach i w okolicy "Litery Te" okonie. 



#38 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,620 posts
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Posted 25 May 2015 - 19:00

Za boleniem Janusz możesz chodzić:) Znasz mnie to wiesz ile chodzę. Dzisiaj też trochę sobie pochodziłem wracając z Bielska. Można chodzić, chodzić i póki co na chodzeniu się skończy. Trafienie momentu żerowania graniczy z cudem i raczej bez pływadła jest niemożliwe. W kanale cisza jak makiem zasiał. A woda idzie podniesiona i mętna. Okonia dwa dni temu złowiłem miał 37cm na boleniowy wobler...

Międzybrodzie moim zdaniem później startuje z harcami białego drapieżnika bo to są ryby lubiące ciepłą aurę i wysoką temperaturę wody. Zimna woda z upustów dennych górnego jeziora zdecydowanie im w tym nie pomaga.



#39 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 25 May 2015 - 23:02

A co Tomy?Źle jest z bolkami?.Jedyne miejsce gdzie można takowego zlowić.Reszta Wisły,porazka.Pustelnia.

"jebiom we wszystko jeden po drugim" ELDORADO.


Edited by Tomy, 25 May 2015 - 23:39.


#40 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 25 May 2015 - 23:49

To że jest ogromna presja to doskonale wiem.Faktycznie w weekendy ciężko znaleźć wolne miejsce,ale bolenia jeszcze jest tam sporo.Fajnie że jest coraz więcej wędkarzy wypuszczających rybki,przynajmniej ja nie widziałem żeby ktoś zabijał bolenie.A w maju wiadomo,że kwietniowe pokłute ryby są ostrożniejsze.

 

 

I się wyjaśniło, że na wszystko biorą w kwietniu, a w maju frajerzy próbują skusić te pokłute. 

 

BRAVO!

Niedozobaczenia.

..............jak to mówią "gówno wybiło"  :lol:


Edited by Tomy, 25 May 2015 - 23:51.

  • woblery z Bielska likes this