Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bielsko Biała i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 25 maj 2015 - 23:55

Boleń - Soła. Nie Międzybrodzie. Soła, gównie dzięki mniejszej presji "smakoszy boleni" (SIC!) potrafi uważnego łowcę hojnie obdarzyć :)



#42 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 26 maj 2015 - 06:13

Ok teraz rozumiem:)



#43 OFFLINE   wojto-ryba

wojto-ryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 26 maj 2015 - 13:14

Pływałem po Międzybrodzkim w tym roku 3 razy od rana do wieczora, nie widziałem ani jednego ataku bolenia. Pogoda była zmienna , słonko, deszczyk, raczej bezwietrznie. Rybki nie wykazują aktywności, widziałem raz bolka pływajacego na płytkiej wodzie, nie atakował niczego, patrolował okolicę. Gdy byłem pierwszy raz (1 maja) woda miała 9 stopni na ostatniej gdy byłem (dwa tyg. temu) miała 14. Brak słońca napewno nie pomaga.


Użytkownik wojto-ryba edytował ten post 26 maj 2015 - 13:16


#44 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 26 maj 2015 - 20:51

Zachęciliście mnie do wyprawy nad Wisłę, ale waham się jaki odc. wybrać w graniach woj. Śląskiego ? Jakieś sugestie, mogą być na priv., zapewniam, że nie jestem smakoszem  ;)

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jakie są brzegi i dostęp do wody na Wiśle w ok. Bierunia - Oświęcimia, warto zabrać wodery ?

 

Pozdrawiam ! 



#45 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 27 maj 2015 - 17:01

Zachęciliście mnie do wyprawy nad Wisłę, ale waham się jaki odc. wybrać w graniach woj. Śląskiego ? Jakieś sugestie, mogą być na priv., zapewniam, że nie jestem smakoszem  ;)

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jakie są brzegi i dostęp do wody na Wiśle w ok. Bierunia - Oświęcimia, warto zabrać wodery ?

 

Pozdrawiam ! 

Wodery zawsze warto mieć ze sobą.Co do ryb to zależy na co liczysz.Na Bolenie.

 

Załączony plik  z dużej wody.jpg   85,09 KB   7 Ilość pobrań

 

...czy na rapki.

 

Załączony plik  bf5a6c4b8d7e99db (1).jpg   108,67 KB   6 Ilość pobrań

 

z tymi pierwszymi nie jest tak kolorowo jak pisze szunaj.Glutów możesz połowić jak dobrze trafisz.

My z Krisu23 pisaliśmy o Boleniach bo na młodzież się nie nastawiamy.Miejscówka koło progu jest bardzo trudna jeśli chodzi o konkretne ryby.Podchodzą tam okresowo.Po za tym ostatnio Wisła na odcinku Oświęcimskim była przytruta,pływały padnięte bobry,jakieś ptactwo.Podobno sytuacja została opanowana. 

 

http://www.gazetakra...t.html?cookie=1


Użytkownik Tomy edytował ten post 27 maj 2015 - 17:05

  • Krisu23 i Woytec lubią to

#46 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 27 maj 2015 - 18:26

Podobno mazut skądś uciekł. Taka głupia maź bez mózgu i uciekła...

 

    Wszystkie progi górnej Wisły są podobne z wyjątkiem Jankowic bo tam nie łowi się na samym przemiale tylko na odcinku wody poniżej. Obojętne czy to Dwory, Łączany, Przewóz, bez znaczenia wszędzie mielą za bolkiem. Dwory są jeszcze o tyle gorsze, że ryby słabo lub wcale nie reagują na chlapaki. Ale można trafić, ja dwa sezony temu pojechałem pierwszy raz w życiu na Przewóz zielony byłem jak trawa w maju. Wytargałem chyba 6 czy 7 rap z czego dwie 70+. Tak się rodzą legendy o bolkach biorących na wszystko. Tylko jak ktoś ma trochę oleju w głowie to wie, że bez bycia nad taką wodą non stop powtarzalnych sukcesów nie będzie raz się może udać i to raczej na tyle jeśli jest to gościnne niedzielne wędkowanie.


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 27 maj 2015 - 18:38

  • ziom7 i Woytec lubią to

#47 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 27 maj 2015 - 18:38

Wszystkie progi górnej Wisły są podobne z wyjątkiem Jankowic bo tam nie łowi się na samym przemiale tylko na odcinku wody poniżej. Obojętne czy to Dwory, Łączany, Przewóz, bez znaczenia wszędzie mielą za bolkiem. Dwory są jeszcze o tyle gorsze, że ryby słabo lub wcale nie reagują na chlapaki. Ale można trafić, ja dwa sezony temu pojechałem pierwszy raz w życiu na Przewóz zielony byłem jak trawa w maju. Wytargałem chyba 6 czy 7 rap z czego dwie 70+. Tak się rodzą legendy o bolkach biorących na wszystko. Tylko jak ktoś ma trochę oleju w głowie to wie, że bez bycia nad taką wodą non stop powtarzalnych sukcesów nie będzie raz się może udać i to raczej na tyle jeśli jest to gościnne niedzielne wędkowanie.



#48 OFFLINE   szunaj 71

szunaj 71

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaZ nad Wisły

Napisano 28 maj 2015 - 08:09

No i tu Tomy strzeliłeś sobie w kolano.Właśnie takich małych bolków jest w  p,,,zdu,natomiast,ten co trzymasz w rękach nie jest arcywielki.Kwestia umiejętnego trzymania  ryby do zdjęcia :D



#49 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 28 maj 2015 - 08:21

ten co trzymasz w rękach nie jest arcywielki

 

60+



#50 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 28 maj 2015 - 13:47

Na pierwszej fotce Tomy jest z rybką 70+.Maluszek to nie jest.

#51 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 maj 2015 - 15:39

....a na drugiej  Szunaj z metrówą.Nieumiejętnie trzymaną do fotki  ;)  . 


Użytkownik Tomy edytował ten post 28 maj 2015 - 16:06

  • spy i szunaj 71 lubią to

#52 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 maj 2015 - 16:41

Na pierwszej fotce Tomy jest z rybką 70+.Maluszek to nie jest.

ok.75 ale wyjątkowo gruby jak na tą wodę.



#53 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 maj 2015 - 17:12

Są gluty i bolenie. Tomy trzyma bolenia, Szunaj gluta. No mniejsza z tym. Szunaj złowił gluta na co bądź(tak zgaduję) i z tego wyciągnął wniosek, że biorą na co bądź. Na Dworach bolenie nie biorą na co bądź mało tego na konkretne wabiki uznane w boleniowym świecie też średnio biorą bo mordy mają obite od tego co im się koło ryja snuje.

Szunaj jak taki jesteś mistrz w łowieniu na tej mecie to pokaż nam konkretną rybę a nie gluta. Przecież potrafisz łowić. Pokaż ludziom których tu napuściłeś, że to nie kit i na prawdę zapraszasz ich na konkretne bolki. Czekam mistrzu...


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 28 maj 2015 - 17:21

  • Tomy i zdzichurybak lubią to

#54 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 28 maj 2015 - 20:34

Pomijając względy rozmiaru, jak tam woda na Wiśle, bo serwis meteo informuje o przybiórce ? Ktoś, coś ?



#55 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 29 maj 2015 - 05:55

Duża.



#56 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 29 maj 2015 - 06:32

Będzie spadać ale nie tak od razu. Soła idzie duża bo z Żywca spuszczają ile wlezie. Pewnie największa była przedwczoraj bo doszła fala z opadów w beskidach. Trzy dni temu w nocy waliło deszczem równo i rzeki konkretnie przybrały. Dzisiaj już jest taki średni stan potoków i to się na Wisełkę przełoży więc w weekend może być już fajnie. Na tamach będą kombinować bo jak mają dużo wody to się non stop bawią w robienie prądu.



#57 OFFLINE   szunaj 71

szunaj 71

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaZ nad Wisły

Napisano 29 maj 2015 - 19:04

Krisu,proszę,glut z ostatniej jesieni :P Zdjęcie kijowe bo robione z wywolanej foty.I proszę, nie nazywaj mnie mistrzem bo nim nie jestem.Dobrze wiesz że chodzę z futrem na ryby,a on niestety nie umie fotografować ;)

 

361f8f3c49f51821m.jpg



#58 OFFLINE   zander58

zander58

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • Lokalizacjatychy

Napisano 30 maj 2015 - 09:25

Szunaj  , fotka może i z ostatniej jesieni , ale na pewno nie z tej miejscówki. Jak się dobrze przyjrzysz  to w prawym górnym rogu widoczna jest linia wysokiego napięcia. Nad tą miejscówką nie ma takiej linii. Ni mieszaj ludziom w głowie.



#59 OFFLINE   Krzysztof W

Krzysztof W

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 30 maj 2015 - 09:31

Witam. Krisu23 kilka postów wcześniej napisałeś że bolki ze stojącej wody brać nie będą, to nie prawda.



#60 OFFLINE   Krzysztof W

Krzysztof W

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 30 maj 2015 - 09:32

chodzi o muchę