Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1287 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 13 maj 2021 - 12:54

"Nie będzie takiej możliwości,pilot nie działa wstecz" Dlaczego ? to kwestia tylko wysłania sygnału KOTWICA jak obecnie jest z telefonu.

Pewnie prosty temat ale czy zrobią ?


Nie zrobią

#622 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 13 maj 2021 - 13:00

Szanowni,

w wersji silnika bez kotwicy w pilocie wszystkie polecenia z appki "przechodzą przez pilota" (bez niego appka nie obsłuży silnika). Ona nie realizuje niczego poza tym, co potrafi pilot, którym to bez aplikacji można obsługiwać silnik, no oczywiście poza funkcją "kotwica". Stąd moje przypuszczenie jest takie, że nawet te starsze piloty obsługują "kotwice", jedynie brakuje mapowania tego "bitu" do przycisku. Ciekaw jestem, czy da się sparować pilot z kotwicą ze starszym silnikiem? Ale bym sie uśmiał, gdyby to było możliwe, próbował ktoś? :P A jeżeli nie da się, to myślę, że kwestia przekonfigurowania starego pilota i np. pod przycisk "rakietu!" podmapować bit sterujący "kotwica!" :)  Tak to sobie wydumałem :)

ps. inna kwestia to soft do dłubania w urządzeniach, w sensie jego brak, ale kto wie... :P


Użytkownik PiECIA edytował ten post 13 maj 2021 - 13:02


#623 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 13 maj 2021 - 22:39

Haswing zmienił główkę w nowym modelu, wydaje mi się, że i elektronika troszkę się zmieniła i może być jak z pilotami do tv, z nowego modelu nie obsługuje starego.

#624 OFFLINE   RobsonAL

RobsonAL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 13 maj 2021 - 23:11

Panowie, wiecie może czy gdzieś w Europie nie zapodziała się jakaś sztuka, albo kiedy silnik będzie dostępny w PL.



#625 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 14 maj 2021 - 06:56

https://www.echolotz...er-modell-2019/
https://www.technik-...ducts/50736-137
https://www.pecheur....gps-151675.html

Użytkownik mepps edytował ten post 14 maj 2021 - 07:00


#626 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 14 maj 2021 - 08:09

Szanowni,

w wersji silnika bez kotwicy w pilocie wszystkie polecenia z appki "przechodzą przez pilota" (bez niego appka nie obsłuży silnika). Ona nie realizuje niczego poza tym, co potrafi pilot, którym to bez aplikacji można obsługiwać silnik, no oczywiście poza funkcją "kotwica". Stąd moje przypuszczenie jest takie, że nawet te starsze piloty obsługują "kotwice", jedynie brakuje mapowania tego "bitu" do przycisku. Ciekaw jestem, czy da się sparować pilot z kotwicą ze starszym silnikiem? Ale bym sie uśmiał, gdyby to było możliwe, próbował ktoś? :P A jeżeli nie da się, to myślę, że kwestia przekonfigurowania starego pilota i np. pod przycisk "rakietu!" podmapować bit sterujący "kotwica!" :)  Tak to sobie wydumałem :)

ps. inna kwestia to soft do dłubania w urządzeniach, w sensie jego brak, ale kto wie... :P

Nie ma możliwości połączenia nowego pilota do "starszej" wersji silnika. Nie łączy się w ogole, nie ma możliwości sparowania, sprawdzałem to dzisiaj. 


  • PiECIA lubi to

#627 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 14 maj 2021 - 10:07

Sprawdzaliście już ten nowy model na roboczo, jak się zachowuje? Swojego jeszcze nie zainstalowałem, kończę oklejać łódkę 😎

#628 OFFLINE   RobsonAL

RobsonAL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 14 maj 2021 - 10:55

Dzięki, ale to chyba stare modele, bez kotwicy w pilocie. 



#629 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 14 maj 2021 - 12:54

Pierwszy to na 100% nowy model

#630 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 14 maj 2021 - 15:16

Sprawdzaliście już ten nowy model na roboczo, jak się zachowuje? Swojego jeszcze nie zainstalowałem, kończę oklejać łódkę 😎


Cześć u mnie już zainstalowany na łodzi po pierwszych testach, a więc przekładnia na pierwszym pływaniu pracowała naprawdę cicho mam wrażenie że powerdrive 45lbs pracuje głośniej. Pilot działa bardzo dobrze, kotwiczenie również trzyma dobrze w miejscu ( fakt ze był mały wiatr) . Jedyny mankament nie przeszkadzający mi w sumie tak bardzo to po naduszeniu funkcji kotwicy silnik potrafi cofnąć łódź o 2/3 metry, potem już trzyma bez zarzutu. Po całym dniu pływania kotwiczenie i trochę przemieszczania nie zjadł nawet pół pojemności akumulatora (115ah). Za te pieniądze jestem na plus zaskoczony. A podpięty jest do riverfoxa 390.
Pozdrawiam

#631 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 14 maj 2021 - 20:17

Wygląda na to, że mamy z tej samej dostawy, więc może i mój będzie sprawny 😎

#632 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 15 maj 2021 - 08:12

Dzięki, ale to chyba stare modele, bez kotwicy w pilocie.

Ja uważam inaczej ale być może się mylę i w 2021 r wyszedł jeszcze inny model z gps i pilotem, w co wątpię. Można napisać lub zadzwonić choćby do sklepu z pierwszego linku, kupowałem u nich echo, naprawdę fachowa obsługa klienta.

Użytkownik mepps edytował ten post 15 maj 2021 - 08:14


#633 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 16 maj 2021 - 09:19

Panie Haswing czy coś się dzieje w celu udostępnienia takiego pilota dla poprzedniej wersji ?

 

Pilot 500zł i chętnych będzie sporo ;-)



#634 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 16 maj 2021 - 09:26

Pytanie dla dociekliwych, podobno jest taka możliwość ale w instrukcjach tego nie widziałem:

 

 

Sterowanie zegarkiem Smartwatch - taki zegarek musi myc sparowany z telefonem  apple czy może funkcjonować samodzielnie po zainstalowaniu Helsmana ?

 

Interesuje mnie tylko kotwica :D


Użytkownik koyot edytował ten post 16 maj 2021 - 09:40


#635 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 16 maj 2021 - 09:36

Film: https://www.youtube....h?v=soe3tavDjbg



#636 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 16 maj 2021 - 11:34

Przecież to byłby strzał w kolano gdyby haswing zrobił pilot działający wstecz,(a na pewno są w stanie to zrobić,tylko po co?) Lepiej sprzedać nowy silnik z pilotem niż sam pilot... bolesne dla użytkowników starszych wersji silników,ale niestety takie są realia

#637 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Napisano 16 maj 2021 - 12:50

A ja mam takie pytanko do przedstawiciela marki Haswing:

mam silnik 80 lb i mam podstawę szybkiego montażu...i tu rodzą się moje wątpliwości....element podstawy przeznaczony do skręcenia z silnikiem ma osiem otworów z gwintami, natomiast w silniku jest sześć otworów montażowych, już tu są rozbieżności, ale żeby było weselej to tylko cztery otwory dla postawy i sinika są wspólne! w takim razie po co w podstawie 8? i skoro producent przewidział w silniku sześć otworów do przykręcenia silnika do łodzi?, i czy skręcenie silnika z plastikową (jak by nie było) podstawą na czterech szósteczkach wytrzyma? i nie spowoduje pęknięcia podstawy?. A może jest przewidziana jakaś inna podstawa szybkiego montażu do silnika 80 lb ???

Bardzo proszę przedstawiciela marki o szybką odpowiedz na moje wątpliwości bo chciałbym w poniedziałek wziąć się za montaż silnika do łodzi.


Użytkownik dalton edytował ten post 16 maj 2021 - 12:51


#638 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 16 maj 2021 - 21:07

hej, niedawno nabyłem Cayman'a z opcja kotwicy w pilocie i mam problem ze zrywaniem połączenia z aplikacja helmsman a po zerwaniu na pełnych obrotach silnik chce wracać na miejsce. Wifi mam wyłączone w iPhone i wyłączałem także w Apple Watch. Ktoś z podobnym problemem miał odczynienia ?


Użytkownik horac edytował ten post 16 maj 2021 - 21:07


#639 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 17 maj 2021 - 08:02

To nie musi być wina silnika.

#640 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 17 maj 2021 - 08:07

A ja mam takie pytanko do przedstawiciela marki Haswing:

mam silnik 80 lb i mam podstawę szybkiego montażu...i tu rodzą się moje wątpliwości....element podstawy przeznaczony do skręcenia z silnikiem ma osiem otworów z gwintami, natomiast w silniku jest sześć otworów montażowych, już tu są rozbieżności, ale żeby było weselej to tylko cztery otwory dla postawy i sinika są wspólne! w takim razie po co w podstawie 8? i skoro producent przewidział w silniku sześć otworów do przykręcenia silnika do łodzi?, i czy skręcenie silnika z plastikową (jak by nie było) podstawą na czterech szósteczkach wytrzyma? i nie spowoduje pęknięcia podstawy?. A może jest przewidziana jakaś inna podstawa szybkiego montażu do silnika 80 lb ???

Bardzo proszę przedstawiciela marki o szybką odpowiedz na moje wątpliwości bo chciałbym w poniedziałek wziąć się za montaż silnika do łodzi.

Jest jedna podstawa do wszystkich modeli Cayman B.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)