Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1287 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1424 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 czerwiec 2021 - 08:26

http://jerkbait.pl/t...inie/?p=2913733



#662 OFFLINE   Krystianin

Krystianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:K

Napisano 18 czerwiec 2021 - 05:02

Witam

Czy może ktoś z kolegów ma już nowy model jak sprawuje się funkcja kotwicy w pilocie .Rozważam zakup i chciałbym zaczerpnąć informacji

Od tygodnia mam ten silnik . Narazie tylko jeden dzień pływałem (około 10 godzin). Z rana flauta , po południu troche sie rozwiało. Na tą chwilę wszystko ok , silnik pozycje trzyma , wszystko działa bez zarzutu.


Użytkownik Krystianin edytował ten post 18 czerwiec 2021 - 05:02


#663 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 19 czerwiec 2021 - 14:59

Panowie jakie smartwatch/android , Apple Watch IOS   używacie do sterowania.

 

 

Ma ktoś smartwatch/android,  mogę prosić o foto ekranu głównego.


Użytkownik koyot edytował ten post 19 czerwiec 2021 - 15:07


#664 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 06 lipiec 2021 - 04:56

Silnik elektryczny Minn Kota POWER DRIVE GPS  VS Haswing Cayman 55 GPS

 

Panowie jak w temacie, co wybrać dziobowy 45ah minkota  ok. 5.000zł CZY  55ah haswing ok. 4.000

 

 

Warto dołożyć 1000zł ?

Najbardziej interesuje mnie funkcja kotwicy.

 

 

 



#665 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 06 lipiec 2021 - 05:58

Najtańszy dziobowy powerdrive z i pilotem kosztuje 7.5 k a nie 5...zapewne widziałeś wersję bez ipilota.gdhvy to była kwestia pilota nikt by się nie zastanawiał między haswingiem a minn

Użytkownik IntruZ9 edytował ten post 06 lipiec 2021 - 06:01

  • Lucas 235 lubi to

#666 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 06 lipiec 2021 - 06:45

Jeśli łódka mała/lekka to ja bym kupił mk

Załączone pliki


Użytkownik Radbraw edytował ten post 06 lipiec 2021 - 06:48


#667 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 06 lipiec 2021 - 06:54

@IntruZ9 - POWERDRIVE z pilotem 45A/h   kosztuje 5.000zł  rozumiem że pilot uboższy ?  ale mnie interesuje tylko kotwica :D

 

 

A ogólnie GPS minkoty dokładniejszy od haswinga ?



#668 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 06 lipiec 2021 - 09:06

Pływam z kolega który ma podpięte Powerdrive do sempera 410 sam mam Haswinga podpiedego do RF 390 i z walorów użytkowych dla mnie wyfruwa Haswing.
Powerdrive napewno jest mniejszy i lżejszy ale system blokowania silnika w podniesionej pozycji dramat ten zatrzask jest w Haswingu o wiele lżej się opuszcza. Gps trzyma podobnie praca przekładni według mnie Minnkota pracuje trochę głośniej i częściej szuka pozycji czasem jej się zdarzy seria krótkich obrotów na boki łowiąc przy dziobie troche drażni praca przekładni na dłuższą metę. No i cena tysiac robi różnicę można więc przynęt kupić:)
  • Spigott lubi to

#669 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 06 lipiec 2021 - 10:57

;) podzwoniłem po MC-tuningach i innych specach. Haswing po zmianach robi robotę  :D .

Dzięki.



#670 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 lipiec 2021 - 13:37

;) podzwoniłem po MC-tuningach i innych specach. Haswing po zmianach robi robotę :D .
Dzięki.

Ci, co handlują- na ogół wychwalają towar na swych półkach...

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
  • Biesan, Radbraw i Marcin1991 lubią to

#671 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 07 lipiec 2021 - 04:34

stara prawda - cyt.Ci, co handlują- na ogół wychwalają towar na swych półkach...

 

ale oni mają i haswingi i minkoty.

 

Na łodzi mam jeszcze starego Ospiana 55 MAX 5 lat bezawaryjnej pracy.

Z zebranych info: ludzie strasznie narzekają na system składania minkoty, palenie elektroniki przez akumulatory LiPO, wymiana uszkodzonego maximizera to ponad połowa ceny silnika.



#672 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 lipiec 2021 - 07:33

stara prawda - cyt.Ci, co handlują- na ogół wychwalają towar na swych półkach...

 

ale oni mają i haswingi i minkoty.

 

Na łodzi mam jeszcze starego Ospiana 55 MAX 5 lat bezawaryjnej pracy.

Z zebranych info: ludzie strasznie narzekają na system składania minkoty, palenie elektroniki przez akumulatory LiPO, wymiana uszkodzonego maximizera to ponad połowa ceny silnika.

ja też mam osapiana MAX 55lb i co z tego że bezawaryjny, skoro nie ma płynnej regulacji obrotow od 0?, trzęsie się to na śrubie 3łopatkowej bardzo mocno...znam przypadki usmażenia elektroniki w tym silniku poprzez długotrwałe użycie w pełnym obciążeniu- na akumulatorze lifepo4. Są brandy, które informują, że maksymalna moc może być użyta tylko przez określony okres czasu. 

Cayman jest ok, ale trzeba poczekść jeszcze trochę jak spisuje się ta nowa wersja z zintegrowanym pilotem. 

Co do systemu skladania minkot najdroższych-tak, on potrafi się popsuć, zwłaszcza zimą, w oblodzeniu  - nie na takie warunki był projektowany. Motorguide xi też miały swoje przygody softowe, jest lepiej, ale akcja serwisowa cały czas trwa. 



#673 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 07 lipiec 2021 - 09:58

Mechanizm składania Power drive trzeba czyścić raz na jakiś czas i działa jak należy ale faktycznie wydaje się być mało ergonomiczny.
Pokazano mi jak to należy obsługiwać by działało prawidłowo - trzeba dynamicznie naciskać dźwignię by wyrzuciła silnik z blokady i potraktować jej elementy suchym smarem/teflonem (30 pln w sklepie rowerowym) daje to mniejsze tarcie i płynne działanie. Wyższe modele MK mają fajniejszy system składania.
  • Karol Krause lubi to

#674 OFFLINE   Reeldizast3r

Reeldizast3r

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 lipiec 2021 - 19:48

Hej, mam łódź ok 4,3 m alu, silnik 20 km kawał łajby, cały szpej 2x Aku pełny pokład wyceniam na ok 250 kg nie wiem jaka dziobówka mogła by sobie z nią dać radę ale wydaje mi się iż 50 lbs może mieć problem, druga sprawa iż większość okolicznych wód to strefy ciszy a skuteczne pływanie cały dzień na niedomagajacej dziobówce to nie dla mnie, można oczywiście dać dziobowkę 80lbs i po temacie, sęk w tym iż budżet mam ograniczony, na zagranicznych stronach widziałem silniki elektryczne mocowane do kolumny silnika spalinowego, widziałem nawet konstrukcje DIY, wydaje się nie być skomplikowane przerobienie tego, i powiem szczerze iż przymierzam się do tego, silnik elektryczny zwykły jak do pontonu, opaska siodłowa, dwa kształtowniki i do silnika ktoś próbował coś takiego?? d9e94c488d6d9619351d3082fdd4ec86.jpgccea25109757ad19dd1581b4a900ffc6.jpg

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

#675 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 lipiec 2021 - 21:18

U.mnie.lodka 3.9m że wszytskim waży 500kg+ i 55lbs mg.xi3 beż problemu to trzyma w punkcie
  • Reeldizast3r lubi to

#676 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 15 lipiec 2021 - 05:47

Gdy masz ograniczenia na budżecie taniej wziac dziobowke 12V z duzym aku niz dziobowke 80lb na 24V. Xi5 u kolegi spokojnie daje rade przy łódce 4.6 m na 1.7m alu.

Użytkownik wuran edytował ten post 15 lipiec 2021 - 05:47

  • Reeldizast3r lubi to

#677 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 15 lipiec 2021 - 21:33

Panowie, to temat o caymanie nie o wszystkich silnikach. Zmieńcie temat, bo się śmietnik robi.

#678 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 18 lipiec 2021 - 05:19

Nowy Cayman będzie HITciorem :) Jest tak poszukiwany, że cena jest podbijana do góry 3900, obecnie 4100. Ciężko ugrać parę złoty bo pierwszy rzut był mały ilościowo.

 

Przycisk kotwy zrobił swoje, 5 dni łowienia i koniec walki z rozłączającym się smartfonem. POLECAM



#679 OFFLINE   adiplo

adiplo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 lipiec 2021 - 22:09

Nowy Cayman będzie HITciorem :) Jest tak poszukiwany, że cena jest podbijana do góry 3900, obecnie 4100. Ciężko ugrać parę złoty bo pierwszy rzut był mały ilościowo.

 

Przycisk kotwy zrobił swoje, 5 dni łowienia i koniec walki z rozłączającym się smartfonem. POLECAM

 

Jest już nowa dostawa?



#680 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 21 lipiec 2021 - 16:50

Czy jest gdzieś dostępny ten silnik?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych