Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1287 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 04 październik 2021 - 12:43

Silnik dziobowy ma jedną dość dużą wadę. Przy silnym wietrze, na zawodach, osoba stojąca na przodzie łódki ma cholernie trudne zadanie i łapie praktycznie pod wiatr, gdy silnik stoi na kotwicy.


A na normalnej kotwicy jak jest ? Dokładnie tak samo, łódka zawsze się ustawia dziobem do wiatru

#762 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 04 październik 2021 - 12:43

@Matteoo ale taka sama sytuacja jest stojąc na jednej kotwicy- przy wietrze łódka zawsze ustawi się dziobem do kierunku z którego wieje
  • Mateusz458 lubi to

#763 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 04 październik 2021 - 15:05

@Matteo,wiem mam aku .115Ah jak wróciłem z ryb miał 12,8v ale   mi  chodzi  wagę ,to ma 30kg ,lifepo4 przy tej pojemności waży około 12kg,a mnie interesuje czy lifepo4  80Ah wystarczy na powiedzmy 6- 8 godzin pracy.


Użytkownik perch22 edytował ten post 04 październik 2021 - 15:06


#764 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2021 - 16:09

@Matteo,wiem mam aku .115Ah jak wróciłem z ryb miał 12,8v ale   mi  chodzi  wagę ,to ma 30kg ,lifepo4 przy tej pojemności waży około 12kg,a mnie interesuje czy lifepo4  80Ah wystarczy na powiedzmy 6- 8 godzin pracy.

Lifepo4 i li-ion spokojnie wystarcza na 16 h pracy przy normalnych warunkach wietrznych na wodzie bez uciągu. 



#765 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 04 październik 2021 - 18:46

Macie wątek o lifepo4 , tu jest o haswingach

#766 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 04 październik 2021 - 20:51

@perch22, spokojnie wystarczy, kolega ma dużą tangiri i przynajmniej na dwa dni mu starcza pływania z lifepo 80ah.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 04 październik 2021 - 20:52


#767 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 10 październik 2021 - 08:09

Witam ,zagłębiał się ktoś w wykorzystanie  funkcji z aplikacji helmsman  trasa ,tempomat .


Użytkownik perch22 edytował ten post 10 październik 2021 - 08:10


#768 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 12 październik 2021 - 09:49

witam właśnie zamontowałem Haswinga  Caymana  55lbs  GPS z kotwicą w pilocie ,co prawda parę godzin pływania ,nie pływałem na MK, MG ,praca Caymana podoba mi się ,jestem głównie zadowolony z funkcji kotwicy w pilocie ,krótki filmik z pracy silnika.

 

 

Zostało jaszcze tylko sparowanie silnika z telefonem ,nie przyjmuje hasła do WI-FI a może coś źle robię ,chętni skorzystam a podpowiedzi tych którzy już to opanowali

z góry dziękuję . 

 

PS. a zarzekałem się dziobówki  jak żaba mułu , ale wygoda wzięła górę.

Standardowe hasło jest 0123456789, można je zrezertować przytrzymując kilka sek. przycisk kłódki na górnej obudowie silnika. 



#769 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 12 październik 2021 - 09:51

Witam ,zagłębiał się ktoś w wykorzystanie  funkcji z aplikacji helmsman  trasa ,tempomat .

Co dokładnie o tych funkcjach? Trasa - wyznaczamy waypointy najlepiej nie dalej niż co 2km, silnik prowadzi nas sam i w ostatnim rzuca kotwicę (można taką trasę zapisać) Tempomat działa podobnie jak w aucie. 



#770 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 12 październik 2021 - 18:52

@Haswing- czy udało się ustalić co zrobić w przypadku występowania problemow z stabilnością połączenia telefon- silnik?

#771 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 13 październik 2021 - 07:59

@Haswing- czy udało się ustalić co zrobić w przypadku występowania problemow z stabilnością połączenia telefon- silnik?

Występuje to na jednym urządzeniu czy było sprawdzane na innych telefonach/tabletach? 



#772 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 14 październik 2021 - 08:19

Na ta chwile sprawdzałem przy iPhone 11 pro- kilka prób połączenia, zawsze zrywało. Postaram się sprawdzic z innym tel.

#773 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 17 październik 2021 - 13:30

Na realme 7 pro też zrywa i w dodatku po włączeniu śruby włącza wibracje i już nie wyłącza nawet jak zatrzymany śrubę aplikacją, trzeba całkiem wyłączyć aplikacje.

#774 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 18 październik 2021 - 10:17

Kolejny raz sprawdzałem silnik na wodzie. Wg połączenie z tel zrywane jest w momencie w którym inna aplikacja- komunikator, telefon cokolwiek wyrzuca powiadomienie. Tel w trybie samolotowym działa Ok. Dwa- jeśli np zostawiajac tel na rufie, przejdę na przód łódki majac pilot przy sobie- tez zrywa połączenie. Jeśli pilot leżał obok
tel który był w trybie samolotowym- działało bez zarzutu. Na ta chwile odpuszczam kombinacje z apka, za dużo zachodu.

#775 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 19 październik 2021 - 23:08

Poustawiaj sobie uprawnienia aplikacji i bedzie ok, najczęściej używane aplikacje mają często najwyższy priorytet.

#776 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 25 październik 2021 - 00:21

Kolejny raz sprawdzałem silnik na wodzie. Wg połączenie z tel zrywane jest w momencie w którym inna aplikacja- komunikator, telefon cokolwiek wyrzuca powiadomienie. Tel w trybie samolotowym działa Ok. Dwa- jeśli np zostawiajac tel na rufie, przejdę na przód łódki majac pilot przy sobie- tez zrywa połączenie. Jeśli pilot leżał obok
tel który był w trybie samolotowym- działało bez zarzutu. Na ta chwile odpuszczam kombinacje z apka, za dużo zachodu.

A opcje baterii jak masz ustawione, tzn optymalizację ? Dodaj aplikację helsman do wyjątków - bez optymalizacji

#777 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 grudzień 2021 - 22:40

Czołem. Czy Haswing Cayman Helmsman ma funkcję w pilocie przesunięcia łodzi o 1,5 m ?

#778 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 grudzień 2021 - 23:06

Ma

#779 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 grudzień 2021 - 23:41

Ma

Czyli jak stoisz na kotwicy i chcesz się przesunąć 1,5 albo 3m w prawo to co robisz?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#780 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 17 grudzień 2021 - 00:18

Wyłączam kotwicę, przestawiam łódkę i to w kierunku jakim chcę, włączam kotwicę. I to wszystko za pomocą pilota. Czadowo. 🤪🙃

Użytkownik Matteoo edytował ten post 17 grudzień 2021 - 00:19





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych