Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Interpretacja obrazu echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1797 odpowiedzi w tym temacie

#1701 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 14 marzec 2022 - 10:34

Dzięki Maćku.
Co dla niektórych to może być spore zaskocznie:)

A na kanale Maćku pojawi się jakiś material z tego porównania ?

Użytkownik adis edytował ten post 14 marzec 2022 - 11:03

  • sucks_one lubi to

#1702 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 14 marzec 2022 - 11:01

Nie śledzę nowinek technologicznych w popularnych brandach ale widzę że Garmin nie próżnował i w dużej części lekcje odrobił.
Oba obrazy dla mnie mocno porównywalne. Kolor w Graminie niebiesko-żółty to efekt odwróconych kolorów w edytorze? Czy nowe urządzenia moją dodane nowe palety kolorystyczne?


Jest dodana nowa paleta kolorystyczna
  • sucks_one lubi to

#1703 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 882 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 14 marzec 2022 - 11:54

Jest dodana nowa paleta kolorystyczna

Echomap również dostał nowe palety ?



#1704 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 14 marzec 2022 - 12:13

Echomap również dostał nowe palety ?


Tak
  • sucks_one lubi to

#1705 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 marzec 2022 - 12:22

Garminowe kolory Vivid bardzo dużo wniosły do detekcji obiektów w toni i nad dnem, są obecnie najlepsze na rynku. Ziarnistość obrazu nieco większa. Niestety, w wyższych modelach ich ech tych suwaków, regulacji jest już zbyt dużo. A mówię to z perspektywy używania praktycznie wszystkiego na rynku z brandów echosond. 



#1706 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4798 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 marzec 2022 - 12:54

No na moje oko HB po prostu obskoczył wpierdziel.


  • adis, sucks_one i Marcin1991 lubią to

#1707 OFFLINE   GalaktycznyWojownik

GalaktycznyWojownik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaPoznań / Koziegłowy
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:N.

Napisano 14 marzec 2022 - 13:09

Garminowe kolory Vivid bardzo dużo wniosły do detekcji obiektów w toni i nad dnem, są obecnie najlepsze na rynku. Ziarnistość obrazu nieco większa. Niestety, w wyższych modelach ich ech tych suwaków, regulacji jest już zbyt dużo. A mówię to z perspektywy używania praktycznie wszystkiego na rynku z brandów echosond. 

 

W Helixie GEN4 mam znacznie więcej tych kolorów (podajrze 19) i równiez te z palety Vivid (Między innymi ten niebiesko-żółty). W Solixie tego nie ma? 


Użytkownik GalaktycznyWojownik edytował ten post 14 marzec 2022 - 13:10


#1708 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 14 marzec 2022 - 14:50

Mysle ze Z Solixa dalo sie więcej wycisnąć. Tylko swoje trzeba wyklikać



No na moje oko HB po prostu obskoczył wpierdziel.


Co masz Ba myśli ?

#1709 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 14 marzec 2022 - 15:50

genrlanie Garmin spokojnie dogonił HB,GT56 to naprawdę kawał dobrego przetwornika,sam pływałem osobiście na jendej lajbie helix vs gt56 na gpsmapie i Garmin ładniej rysował,myślę że jeden jak i drugi ma swoje mocne storny.
A jak widać Maciej zrobił kawał dobrej roboty,rozłożył temat na czynniki pierwsze pokazując screeny 1vs1

Użytkownik IntruZ9 edytował ten post 14 marzec 2022 - 15:52


#1710 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4798 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 marzec 2022 - 16:05

Mysle ze Z Solixa dalo sie więcej wycisnąć. Tylko swoje trzeba wyklikać

Co masz Ba myśli ?

Być może jest to kwestia wyrobienia się Maćka z Solixem, ale na razie wygląda to tak, że jakość SI jest bardzo zbliżona, IMHO - Garmin daje lepsze detale - zwróć uwagę na drzewko, jest dosyć szczegółowe zarówno w SV jak i DV, w HB jest "rozlane". Zasięg Garmina wygląda dużo lepiej, Clear Vu lepsze niż DV HB (patrz drzewko). Sonar 2D lepszy niż w Helixie co widać po separacji - na Garminie masz stos łuków jako reprezentację gałązek, na HB jest hmm kupa kolibra. Zaleta Solixa, to obraz wydaje się gładszy, ale może i dlatego mniej szczegółowy - coś typu funkcja rozmycia w sofcie żeby zniwelować ziarno. No i ryby w HB świecą intensywniej, ale to chyba marna pociecha. Dlatego uważam, że HB wypadł tu słabo, wręcz mam syndrom paryski w stosunku do Solixa. Jak Maciek nie poprawi ustawień, to możliwe, że zrewiduję swoje plany na ten rok.


Użytkownik psulek edytował ten post 14 marzec 2022 - 16:12


#1711 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5493 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 marzec 2022 - 16:38

@Psulek , solix w bocznym obrazuje ladniej od gt54, gt56 niemialem. Widoki są naprawdę ładne w hb. Natomiast menu solixa , tj... "stan umyslu" więcej opcji i zakładek chyba nie dało rady stworzyć do ustawień...po sezonie z solixem dalej nie czuję tego menu... jakoś to wszytsko tam jest od d. Strony. W navico jest proste menu , intuicyjne. W garminach można się szybko połapać, a tu jest kostka Rubika. Wolno się wlacza, mapa ograniczoną obszarowo . Z zalet bardzo fajnie to działa z ich dziobowkami, można mieć cały set z jednego brandu- 360/live/mega/dziobowy + radary i inne wynalazki. Garminy bez różnicy czy to półka średnia czy najwyższa rysuje obraz "ziarnisty" i ani full HD ani gt56 tego nie zmienia, oni poprostu tak maja. Ich force choć nie tani , też nie dokonca pracuje jak.powinien

#1712 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 marzec 2022 - 20:00

Być może jest to kwestia wyrobienia się Maćka z Solixem, ale na razie wygląda to tak, że jakość SI jest bardzo zbliżona, IMHO - Garmin daje lepsze detale - zwróć uwagę na drzewko, jest dosyć szczegółowe zarówno w SV jak i DV, w HB jest "rozlane". Zasięg Garmina wygląda dużo lepiej, Clear Vu lepsze niż DV HB (patrz drzewko). Sonar 2D lepszy niż w Helixie co widać po separacji - na Garminie masz stos łuków jako reprezentację gałązek, na HB jest hmm kupa kolibra. Zaleta Solixa, to obraz wydaje się gładszy, ale może i dlatego mniej szczegółowy - coś typu funkcja rozmycia w sofcie żeby zniwelować ziarno. No i ryby w HB świecą intensywniej, ale to chyba marna pociecha. Dlatego uważam, że HB wypadł tu słabo, wręcz mam syndrom paryski w stosunku do Solixa. Jak Maciek nie poprawi ustawień, to możliwe, że zrewiduję swoje plany na ten rok.

Screeny screenami, ale ja widzę to ze strony praktycznej nieco inaczej- Garmin zaczyna gonić Solixa pod względem skomplikowania obsługi. Mam znajomych, któzy z tego powodu porzucili i jeden ,i drugi brand i poszli w Lowrance. 

Co do screenów- Garmin ma mniejszą kompresję obrazu- drzewo jest większe, przez to detale są lepiej widoczne- dodatkowo Garmin ma bardzo dobre 2 może 3 palety kolorystyczne dwukolorowe. 

Solix lepiej obrazuje z dala od przetwornika, podejrzewam, że wiązki sonaru rozchodzą się pod szerszym kątem niż w Garminie. 

Pojadę tam jeszcze raz i zamienię miejscami przetworniki , by było obiektywie, pomęczę te drzewo testowe jeszcze. Zimna woda póki co mniej służy HB niż Garminowi. Natomiast overall- ja pływam w 455 kHz. Nie robi mu płytko/głęboko, zimno/ciepło- ryby świecą się lepiej i obraz ładniejszy dla oka w całej szerokości skanowania na dużych zasięgach. Fakt, że tu pływam z bestią Navico, czyli SS3d, ale częstotliwość jest właśnie 455.

Załączony plik  Screenshot_2022-03-14_09.12.18.png   587,46 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  Screenshot_2022-03-14_10.24.17.png   703,22 KB   21 Ilość pobrań



#1713 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 14 marzec 2022 - 20:52

Czyli teraz w Garminie tez już zaczyna się klikanie jak w Hb ?
Czekam na zmianę miejsc przetworników i kolejne porównanie bo to jednak dość istotne będzie dla mnie.
Kusi mnie najbardziej mega 360, a jak już bym miał brać HB do tego to i reszte

#1714 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 marzec 2022 - 20:59

Czyli teraz w Garminie tez już zaczyna się klikanie jak w Hb ?
Czekam na zmianę miejsc przetworników i kolejne porównanie bo to jednak dość istotne będzie dla mnie.
Kusi mnie najbardziej mega 360, a jak już bym miał brać HB do tego to i reszte

Niestety, jak chcesz mieć profi obraz- trzeba klikać nieco więcej niż do tej pory. A co do M360 - to też bym chciał popływać sobie z czymś takim...



#1715 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 14 marzec 2022 - 21:23

Decydując się na mega 360 chyba najlepiej już iść w Hb z reszta. Bo live tez można dać od razu z 360.

#1716 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 marzec 2022 - 15:59

Kolejna runda wojen sonarowo - screenowych Solixa  od user @Siarq vs GPSmap 923 i Gt56 od Fishtech-u

Załączony plik  C1.jpg   40,75 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  c2.jpg   39,13 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  c3.jpg   34,16 KB   26 Ilość pobrań

 

 



#1717 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 marzec 2022 - 16:02

Załączony plik  c4.jpg   42,21 KB   25 Ilość pobrań

Załączony plik  C5.jpg   27,42 KB   24 Ilość pobrań

Załączony plik  C6.jpg   37,95 KB   24 Ilość pobrań

Załączony plik  C7.jpg   33,52 KB   24 Ilość pobrań


  • mario, malinabar i Tom Rob lubią to

#1718 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 27 marzec 2022 - 20:21

Jak dla mnie mega zbliżona jakość obrazów.

#1719 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 marzec 2022 - 20:34

Jak dla mnie mega zbliżona jakość obrazów.

Marcin, tak jest a mówimy o HB, które kosztuje o połowę więcej i trzeba naprawdę się naklikać by to wyglądało jakoś. Najbardziej mnie wnerwia brak trybów auto, które by pilnowały nastaw i dopasowywały obraz pod warunki dna/głębokości. To jest duża wada HB wg mnie. 



#1720 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 27 marzec 2022 - 20:50

A jak wyglada to w garminie ? Połowa tego klikania ? Czy auto jest w stanie samo kontrolować i dawać konkretny obraz ?

Alternatywa napewno jest Helix




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych