Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Interpretacja obrazu echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1797 odpowiedzi w tym temacie

#1741 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 lipiec 2022 - 06:43

Pierwszy zrzut ewidentny drapieżnik ale co to już musisz złowić żeby dowiedzieć się co w wodzie pływa.

Tak czy inaczej miarodajne odczyty są poruszając się. Chociażby 1-2km/h.

 

Pierwszy obraz - to szczupak. Wyraźnie (aż mnie bardzo dziwi)  widać głowę po lewej, ogon po prawej i charakterystyczny kształt tułowia szczupaka. Trochę dziwne te zrzuty ,jak z katalogu reklamowego echosond.



#1742 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 18 lipiec 2022 - 09:35

Pierwszy obraz - to szczupak. Wyraźnie (aż mnie bardzo dziwi)  widać głowę po lewej, ogon po prawej i charakterystyczny kształt tułowia szczupaka. Trochę dziwne te zrzuty ,jak z katalogu reklamowego echosond.

Jak wróż Maciej. ;)

Zerowa predkość i klasyczny zapis szczupaka.

Gratuluję fantazji i dealera  :D  :P


Użytkownik Pietruk edytował ten post 18 lipiec 2022 - 09:36

  • Bartek_C lubi to

#1743 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 lipiec 2022 - 10:32

Jak wróż Maciej. ;)

Zerowa predkość i klasyczny zapis szczupaka.

Gratuluję fantazji i dealera  :D  :P

 

Ironia, cynizm, czy chcesz adres dealera?



#1744 OFFLINE   GalaktycznyWojownik

GalaktycznyWojownik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaPoznań / Koziegłowy
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:N.

Napisano 18 lipiec 2022 - 10:39

Jak wróż Maciej. ;)

Zerowa predkość i klasyczny zapis szczupaka.

Gratuluję fantazji i dealera  :D  :P

 

Gdyby jeszcze to był boczniak.... Na 2D jak kolega wspomina, ekran staję się kryształową kulą.... 

 

Tutaj screen z zerową prędkością i szczupakiem w tle na bocznym, .....

 

Załączony plik  S00039.PNG   661,8 KB   24 Ilość pobrań

 

a drugie sam nie wiem, mi to nawet przypomina człowieka  :D

 

Załączony plik  S00017.PNG   511,86 KB   24 Ilość pobrań


Użytkownik GalaktycznyWojownik edytował ten post 18 lipiec 2022 - 10:41


#1745 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 lipiec 2022 - 10:49

Panowie, po co bić pianę. Dla mnie wszystkie te zrzuty są przynajmniej dziwne. 

Padło pytanie com to za ryba to odpisałem -bardzo przypomina szczupaka. Chyba nie trzeba mieć tyle wyobraźni, aby dostrzec podobieństwo. Inna sprawa, czy na tym obrazowaniu i na postoju taki obraz jest w ogóle możliwy. Dlatego, jak wspomniałem zrzuty są jakby nie z tej planety.

Tyle w temacie i darujmy sobie insynuacje o zażywaniu środków odurzających czy psychotropowych. pozdrawiam  ;)



#1746 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 18 lipiec 2022 - 12:39

Gdyby jeszcze to był boczniak.... Na 2D jak kolega wspomina, ekran staję się kryształową kulą.... 

 

Tutaj screen z zerową prędkością i szczupakiem w tle na bocznym, .....

 

 

Zapis historyczny na bocznym u Ciebie ewidentnie i może to być szupak. 

A u kolegi wygląda na @Jacky X dziwna ta prędkość 0 i trzy takie rzuty. 

Demo szło raczej  ;)

 

@Jacky X -  zacznij od tego 


Użytkownik Pietruk edytował ten post 18 lipiec 2022 - 12:43


#1747 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 18 lipiec 2022 - 12:56

PIWO DLA WSZYSTKICH (już wyjaśniam)

4844.jpg

 

 

Mam echo i pływam z nim już dosyć długo. Szukam ciekawych miejsc, rantów, górek , wiadomo. Ale nie mogę znaleźć drapieżników choć je łowię sporadycznie. Już byłem sfrustrowany , albo złe ustawienia albo ja nie umiem. Ale jak mi napisaliście , że to szczupak to bardzo się ucieszyłem. Z tym konkretnym nie mieliśmy kontaktu innego niż wiązka sonaru ale inny którego mi się wydawało, że widzę na echu wziął.

Jak ktoś napisał , że to wygląda jak z katalogu czy reklamy echa to mnie to "połechtało" a prawie chciałem ustrojstwo wyrzucić  :D

Naprawdę mam wędkarską satysfakcję. Podwójną bo ten 50+ o którym piszę powyżej wrócił do wody.

 

PS. Jesli uda mi się zrobić jakieś ciekawe zapisy to na pewno jeszcze poproszę o pomoc bo "cienki bolek" jestem z echa choć trochę mi się rozjaśnia. Największa trudność to identyfikacja ryb zwłaszcza, że jak pisałem zabogato to w wodzie nie jest.



#1748 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 18 lipiec 2022 - 13:09

Zapis historyczny na bocznym u Ciebie ewidentnie i może to być szupak. 

A u kolegi wygląda na @Jacky X dziwna ta prędkość 0 i trzy takie rzuty. 

Demo szło raczej  ;)

 

@Jacky X -  zacznij od tego 

Witaj. Na pewno nie jest to żart z mojej strony ani żadna prowokacja. Nawet nie wiem , że moje echo ma jakieś demo. Na pewno miałem prędkość zero, godzina, temperatura, głębokość się zgadza i pływałem sobie od rana jak zawsze i nic nie grzebałem w menu. Aż z ciekawości sprawdzę czy moje echo ma demo i jak działa. Acha i mam świadka  ;)


Użytkownik Jacky X edytował ten post 18 lipiec 2022 - 13:10


#1749 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 lipiec 2022 - 19:27

Upały- więc termoklina i oksylina widoczne jak na dłoni. 6,5m termoklina a od 7 praktycznie nie ma życia - tam też nie ma tlenu, co potwierdził doktor miernikiem podczas próbkowania dna- gdy opracowywaliśmy batymetrię Kiekrza jako wstęp do projektu badawczego tego jeziora. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 lipiec 2022 - 19:29


#1750 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 23 lipiec 2022 - 19:57

Ważne.Panowie, nie powinienem być może tego pisać, ale... no właśnie. Dałem ogłoszenie iż kupię silnik elektryczny i na moje ogłoszenie odpowiedział Maciej_K. Podobno na Kiekrzu zapierniczyli mu akumulator. Ten facet robi dla nas mega robotę i nie widzę innej możliwości jak trzeba po prostu mu pomóc. Wyprzedaż którą chce zrobić aby kupić nowy aku moim zdaniem jest wersją ostateczną. Jeżeli ktokolwiek ma jakiś pomysł, a najlepiej administratorzy, to czekam na propozycje. Maćku przepraszam, że tak bez rozmowy z Tobą takie ogłoszenie, ale myślę, że byś się nie zgodził. Najlepiej by było trafić złodzieja, ale pomagamy wielu a tego faceta na wyprzedaży zostawić nie można.
  • Maciek_7 i Sailfish lubią to

#1751 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 lipiec 2022 - 21:31

Akumulator będzie ogarnięty w przyszlym tygodniu , jak dojdą do mnie graty. Dostanie w cenie bez żadnego zarobku z mojej strony

#1752 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 23 lipiec 2022 - 21:38

Ważne.Panowie, nie powinienem być może tego pisać, ale... no właśnie. Dałem ogłoszenie iż kupię silnik elektryczny i na moje ogłoszenie odpowiedział Maciej_K. Podobno na Kiekrzu zapierniczyli mu akumulator. Ten facet robi dla nas mega robotę i nie widzę innej możliwości jak trzeba po prostu mu pomóc. Wyprzedaż którą chce zrobić aby kupić nowy aku moim zdaniem jest wersją ostateczną. Jeżeli ktokolwiek ma jakiś pomysł, a najlepiej administratorzy, to czekam na propozycje. Maćku przepraszam, że tak bez rozmowy z Tobą takie ogłoszenie, ale myślę, że byś się nie zgodził. Najlepiej by było trafić złodzieja, ale pomagamy wielu a tego faceta na wyprzedaży zostawić nie można.

maja gebe gnojka 

https://epoznan.pl/n...iornik_paliwowy


  • Sailfish lubi to

#1753 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 lipiec 2022 - 06:38

Ważne.Panowie, nie powinienem być może tego pisać, ale... no właśnie. Dałem ogłoszenie iż kupię silnik elektryczny i na moje ogłoszenie odpowiedział Maciej_K. Podobno na Kiekrzu zapierniczyli mu akumulator. Ten facet robi dla nas mega robotę i nie widzę innej możliwości jak trzeba po prostu mu pomóc. Wyprzedaż którą chce zrobić aby kupić nowy aku moim zdaniem jest wersją ostateczną. Jeżeli ktokolwiek ma jakiś pomysł, a najlepiej administratorzy, to czekam na propozycje. Maćku przepraszam, że tak bez rozmowy z Tobą takie ogłoszenie, ale myślę, że byś się nie zgodził. Najlepiej by było trafić złodzieja, ale pomagamy wielu a tego faceta na wyprzedaży zostawić nie można.

 

Tak Robercie- nie zgodziłbym się. To moje problemy prywatne. Ale skoro piszesz -nie zaprzeczam. 

Akumulator będzie ogarnięty w przyszlym tygodniu , jak dojdą do mnie graty. Dostanie w cenie bez żadnego zarobku z mojej strony

Dzięki Adam Tobie, tak samo @Cabage, który już w piątek dosłał mi linię paliwową  , która "wyszła" razem  z akusem. 

 

Ja mam nawet film z tego złodziejstwa, przekazałem policji na Jeżycach. 

 

 

Co do zasady- mam z czego żyć, akumulator musze kupić tak czy siak. Problem się nieco skomplikował, bo zachciało mi się i chce nadal pojechać na najgłębszą polską wodę i porobić ją po swojemu- czyli zobaczyć sonarami, ponagrywać obraz i zrobić mapę  SI - co jest 100m pode mną i pokazać to szeroko.   Kupiłem morski przetwornik Garmina  do bocznego , soft do jego otwarcia i wyeksportowania danych, do tego przejazd, bo to 1k km łącznie i....robi się ciężko.

"Projekt" jest mocno "forumowy" bo wypożyczam na akcję  SS3D od @pajczi, GPSmap723 od @ gagacek a Reefmaster od @siarq...

Od dystrybutora Lowrance wypożyczyłem na akcję mocny przetwornik HDI, a dla obrazu przestrzennego i bardzo wąskiej wiązki skanującej- pożyczyłem PS30 od Fishtechu, który wspiera mnie użyczając sprzęt do nagrywek. 

 

Ale dość użalania się, to są moje problemy. 

Także sprawa toczy się i znajdzie rozwiązanie tak czy siak. 

 

A co do Kiekrza, to wygląda na to, że jest tam sporo ryby, pomimo aktywnej "obecności" rybaka, życie koncentruje się przy górkach, których jest tam 6,Załączony plik  górka.png   726,15 KB   28 Ilość pobrań - na mapach navionisca nie ma części z nich. 

W najgłębszej części zbiornika lewitują areatory, które wyglądają nieziemsko w trybie nocnym,  w sonarze 2d. Załączony plik  duch.png   464,34 KB   27 Ilość pobrań


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 24 lipiec 2022 - 06:43


#1754 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 lipiec 2022 - 10:44

Dobrze powiedziane Maciek, głowa do góry i dalej na przód. Złodziejstwo się szerzy wszędzie i jest plaga... nie jeden z nas tego doświadczył. Użalanie się nic nie da , może go nasze służby dorwa w co wątpię ... planuj eskapadę na ta głębinę, zbieraj kwity i sily niezbędne do realizacji zadania. Uda się napewno i przy okazji wniesie wiele informacji użytecznych dla służb i wędkarzy.

#1755 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 sierpień 2022 - 18:05

Coś dla oka. ClearVu z Gt56 jest obecnie best in market. To ciąg dalszy projektu badawczego, tym razem już nie Poznań a inny obiekt- zalane wyrobisko kopalniane. Chore zasięgi na stockowych przetwornikach tam wychodziły na boki, bo twardo a wody prawie 60m, więc 120m na stronę spokojnie czytelne. 

 tutaj sonarowy spacer po zalanym lesie. Nie widziałem dotąd czegoś takiego. 



#1756 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 02 sierpień 2022 - 18:19

Mnóstwo ptaków mieszka w tym lesie :)

#1757 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 02 sierpień 2022 - 19:49

Ptaków i patyków , a gdzie patyki tam i wyniki…

#1758 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 sierpień 2022 - 20:03

Ptaków i patyków , a gdzie patyki tam i wyniki…

Póki co obiekt nie jest udostępniony do wędkowania, trwają prace badawcze, ichtiolodzy się tym zajmują z Uniwersytetu Przyrodniczego, woda póki co bardzo jałowa, ale za to daje bdb odczyty sonarowe- mało fito i zooplanktonu, ryb też  nie ma praktycznie poza tym lasem i strefami przybrzeżnymi. 



#1759 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 sierpień 2022 - 19:39

To już dzieło człowieka. Duża woda. Sprzętowo jak wyżej. 


  • Sławek77 i Rebel64 lubią to

#1760 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 16 październik 2022 - 18:38

To rybki wklejone w dno czy się mylę?
6bb1b1afecb0.jpg
8654c3cae6df.jpg




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych