Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak Wam się podoba - blanki custom

blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 29 wrzesień 2011 - 19:11

Może i ten pierdyknie w trzecim rzucie, kto to wie <_< jakiś crash-test trzeba będzie zrobić B)



Na crash-testy to do Buja, on sprawdzi czy 200gr z niego pójdzie <_<
<_< Jak przetrzyma jego łowienie to tylko czołgiem je połamiesz :lol:

#62 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 wrzesień 2011 - 20:37

Myślałem raczej że jak przyjdą to się jakieś wspólne spotkanie zrobić i razem spróbujemy je połamać :D

#63 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 29 wrzesień 2011 - 21:55

to ja obiecuję wygospodarować czas i pomóc w łamaniu travela B)

#64 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 wrzesień 2011 - 10:09

oficjalnie też pisze się na tego kota jak będzie natrę go żywicą <_< ,jak widzę te parametry to mi się zapowiada jednak ładny kotek z pazurem B)

Pablom sie nie sprzedają bo ich niema :lol: w sprzedaży


Święta racja Hasior!

Strasznie ułatwia życie taki travelek, wiem z autopsji bo mam klenio-jaziowego.

Dobrze to wygląda, fajne ugięcie :D Nic dziwnego, że się lista chętnych zrobiła <_<

#65 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2011 - 11:19

the eagle has landed :lol: innymi słowy kot wyszedł z worka dla osób zainteresowanych customami postaram sie zorganizować jakieś spotkanie w najbliższym czasie...

#66 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 07 listopad 2011 - 11:26

the eagle has landed :lol: innymi słowy kot wyszedł z worka dla osób zainteresowanych customami postaram sie zorganizować jakieś spotkanie w najbliższym czasie...


Zbrój szybko i przesyłaj do testów. Mam takie miejsce na sandacze gdzie trzeba używać główek 50 gram :D :D :D


#67 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2011 - 12:35

Nic nie trzeba zbroic w pospiechu, na to co mowisz mam juz odpowiedni kaliber w gotowosci

#68 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 listopad 2011 - 13:21

Otóż to, co nagle to po diable

#69 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2012 - 15:44

Zgodnie z zapowiedzią, zapraszam na pokaz blanków / wędek 24 marca, szczegóły tu:

http://www.jerkbait....2&am p;start=0

 

ps. gotowe wędki na blankach można obejrzeć w galerii rodbuildingowej @krzyśka tutaj:

 

http://jerkbait.pl/t...ustomy-krzyśka/

 

 

... fotka "grupowa" na zachętę:

 

Załączony plik  calosc.jpg   142,72 KB   3 Ilość pobrań



#70 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 09 marzec 2012 - 21:06

Poczytałem i dech mi zaparło :D. Zdałem sobie też sprawę jak mało wymagający jestem. Dopiero od roku mam wędki składane na zamówienie, a Ty sobie blanki zamawiasz, bo oferta ogólna jakoś Ci nie odpowiada :D
mandrel (ang.) - trzpień (pol.)
Friko, a powiedz chociaż w jakim kraju zamawiałeś blanki :D.


#71 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2012 - 22:22

Faktycznie, blankow takich jak te trudno uswiadczyc w ogolnodostepnej ofercie. Blanki nie sa 'mainstremowe' totez i nie sa robione w kraju 'mainstreamowym' jesli chodzi o rodbuilding/produkcje wedek :o ale w jakim to nie powiem, a co - musze zostawic cos dla siebie B)



#72 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2012 - 21:25

Dobra, ponieważ kilka osób pytało mnie o to na spotkaniu i na priv także odchodzi molestowanie powiem krótko:

jest możliwośc zamówienia traveli

rozumiem to w ten sposób, że jak ktoś chce na własny koszt i ryzyko wziąć udział w testowaniu blanków, to pomogę mu się pozbyć kilku dolarów i zyskać nowe doświadczenie

osoby zainteresowane proszę o kontakt wyłącznie na adres mailowy: friko77@wp.pl w tym wątku chciałbym żeby się pojawiły wyniki z testów i żeby temu głównie był poświęcony :unsure:


żeby zaoszczędzić czasu podam jednak warunki brzegowe zamówienia, są następujące:

1. Konfiguracje blanków:

- 7'0 w trzech kawałkach
- 7'6 w trzech kawałkach
- 8'6 w czterech kawałkach

[edit] po konsultacji z fabryką ograniczam liczbę modeli

2. Pozostałe parametry ( średnica szczytówki i dolnika, moc, c.w itp ) do uzgodnienia na priv - w końcu to custom mile widziany projekt

3. Realizacja zamówień: przyjęcie do realizacji przez fabrykę: koniec kwietnia, realizacja 4-6 tygodni

4. Złożenie zamówienia wyłącznie po wniesieniu przedpłaty

5. Jako modele testowe blanki nie są objęte jakąkolwiek gwarancją, cała zabawa jest na koszt i ryzyko testującego.

6. Ilość zamówień ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają uczestnicy spotkania z 24 marca br.

Pozdrawiam


#73 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 12:56

Witam ,

nie tak nachalnie , co z jednoskładami , jest tego chyba trochę ? :wacko:

Wędki wieloczęściowe , dzielone z myślą o podróżowaniu powinny być jednocześnie uniwersalne . Szczególnie pod względem długości po rozłożeniu jak też po złożeniu . Do bagażnika samochodu spokojnie wejdzie każda złożona do jednego metra . Jako bagaż podręczny w samolocie do pół metra . Nie każdy przewoźnik pozwala też wnosić wędki na pokład samolotu . Bagaż rejestrowany w samolocie przeważnie może mieć długość do jednego metra i siedemdziesięciu centymetrów . Chyba nie pokręciłem ?

Z powyższego wynika , że mając na uwadze uniwersalność spinningu/castingu także po złożeniu , długość transportowa powinna mieć do 1,00 m . Stąd długość po rozłożeniu to 1,90 m , 2,85 m , itd .

Praktyka dowodzi , że po rozłożeniu uniwersalna długość z brzegu i jednocześnie na łódkę to 2,65 m ~ 8 stóp i 9 cali . Równomierne ugięcie wędki rekompensuje niedobory długości ale smaczki poza długością tą po złożeniu w transporcie i rozłożeniu podczas wędkowania to kwestia upodobań .

Pozdrawiam


#74 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 marzec 2012 - 14:03

Praktyka dowodzi , że po rozłożeniu uniwersalna długość z brzegu i jednocześnie na łódkę to 2,65 m ~ 8 stóp i 9 cali . Równomierne ugięcie wędki rekompensuje niedobory długości ale smaczki poza długością tą po złożeniu w transporcie i rozłożeniu podczas wędkowania to kwestia upodobań .



Czyja praktyka? bo dla mnie taka wędka na łódkę na wodę stojącą do ręki może i jest szalenie uniwersalna, ale do niczego się nie nadaje... Nie bardzo sobie wyobrażam taki mix, że coś jest jednocześnie przeznaczone z brzegu na rzekę i na łódkę na jezioro, szczerze mówiąc.

#75 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2012 - 21:21

Update:

pierwotnie zamawiałem blanki bez lakieru i szlifowane ( które w niektórych przypadkach @krzysiek tylko spolerował) żeby wyżyłować parametry, bo nie bardzo wiedziałem czego się spodziewać. Ponieważ blanki wyszły bardzo szybkie, tym razem będę zamawiał blanki w innym wykończeniu:

(a) nieszlifowane ( z charakterystycznymi żeberkami po celofanie ) - w przypadku blanków lżejszych ( o cieńszej ściance )

(B) lakierowane na kolor w przypadku blanków o większych mocach ( dostępne są praktycznie wszystkie podstawowe kolory ) - mała próbka z kolorów jakie są dostępne na zdjęciu poniżej:

Załączone pliki



#76 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2012 - 10:45

Update:

ponieważ skrzynka z prywatnymi wiadomościami na jerkbait.pl ma ograniczoną pojemność, proszę osoby zainteresowane testowaniem traveli o kontakt na mój adres mailowy: friko77@wp.pl

Tym sposobem będe miał pewność że korespondencja nie ulegnie skasowaniu przy czyszczeniu skrzynki :D

Pozdrawiam

EDIT: TEMAT ZAMÓWIEŃ NIEAKTUALNY - DO ODWOŁANIA





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank