Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DO PRZEMYŚLENIA - szczególnie dla młodych i nie tylko.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 12 maj 2017 - 19:11

 

Cała prawda o współczesnym wędkarstwie.   Pan Remek zapomniał dodać,że niektórzy jadą na ryby z kamerą filmową i nawet podwodną i innymi podobnymi pierdołami. 



#2 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 12 maj 2017 - 19:33

Oj ganialo się po łąkach za konikami, oj ganialo.
A potem stawalo się na kladce ze szpulka jakieś żyłki i lowilo się piękne klenie. ..

#3 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 12 maj 2017 - 20:08

 

Cała prawda o współczesnym wędkarstwie.   Pan Remek zapomniał dodać,że niektórzy jadą na ryby z kamerą filmową i nawet podwodną i innymi podobnymi pierdołami. 

 

A co takiego zdrożnego jest w zabieraniu na ryby kamer i innych podobnych pierdół? Jeśli ktoś chce mieć pamiątki z miło spędzonych chwil nad wodą to dlaczego to piętnować? A jeśli podzieli się pięknymi nagraniami na forum to tylko im należy dziękować.



#4 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 maj 2017 - 20:25

Nooo, kiedyś nie było aparatów cyfrowych, kamer, echosond, hot-shotów, hagane... wiosny normalne, szkoła 8-klasowa, najednieńsza władza, 36 klatek, ortalion, 126p, wódka na kartki... zachodzmy patyną i patosem, a czas wszystko posuwa

Użytkownik Jano edytował ten post 12 maj 2017 - 20:27

  • spinnerman lubi to

#5 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 12 maj 2017 - 20:35

I jeszcze te Stelle je.ane wszędzie :)

#6 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4562 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 12 maj 2017 - 21:50

Miały swój urok czasy sprzed powiedzmy 25 czy 30 lat ... a co kto nad wodę zabiera to mnie osobiście powiewa szczerze pisząc, najważniejsze aby nie walił w łeb ...


  • Guzu i Qcyk lubią to

#7 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 12 maj 2017 - 21:59

A Remek to pewnie na leszczynowej witce końskie włosy wiąże i kulki z chleba nadziewa na szpilkowe haczyki.

#8 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 12 maj 2017 - 23:27

Chyba co poniektórzy nie za bardzo zrozumieli o czym Pan na filmie mówił... A szkoda



#9 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1788 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 12 maj 2017 - 23:39

Analogicznie: ludzie robią sobie dzieci i wrzucają zdjęcia zaraz po narodzinach na fejsa. Czy to oznacza, że płodzili dziecko z myślą o tym, żeby szybko pochwalić się nim na fejsie?
Ktoś lubi samochody to się chwali nowym przed znajomymi, na forach samochodowych itp, jakieś tuningi czy inne tematy. A przecież samochód kupuje się żeby dojechać z punktu A do punktu B, czyż nie?

Złowiłem fajną rybę i jestem szczęśliwy. Robię sobie fotkę z ręki i wysyłam MMS do dobrych znajomych wędkarzy, a dziadkowi relację zdaję po powrocie do domu. Niektórzy swoim szczęściem dzielą się na forum,a inni mówią tylko żonie.
Sprzętem też można się pochwalić, tak jak autem. Jednak jeśli sprzęt przesłania wędkarstwo to już źle, np. fotelowe maślane kręcenie ;)

Trudno to opisać słowami :)

#10 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 13 maj 2017 - 00:12

Ale chodzi o to aby ta chęć pokazania się nie była podstawą. I nie chodzi tylko o wędkarstwo, a o każdą pasję.

Przede wszystkim pasja i radość z wędkowania, a pochwalenie się rybą czy sprzętem przy okazji... Każdy czasami potrzebuje zaspokojenia swojej próżności  



#11 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 13 maj 2017 - 07:46

Ale chodzi o to aby ta chęć pokazania się nie była podstawą. 

 

Z tym się zgadzam ale jak to piętnuje osoba której fotki w sieci są według jednego schematu : pierwszy plan przynęta , później ryba a w tle Remek to wypada to przynajmniej średnio.

Sam nie przepadam za wszelkimi napisami na ciuchach ale nie przeszkadza mi że ktoś się z jaką firmą utożsamia czy reklamuje. Czy te kolorowe ciuchy przeszkadzają w tym oby poczuć zapach rzeki? W czasie jednego pokolenia ludzie stracili zmysł powonienia? 



#12 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 13 maj 2017 - 17:33

Do przemyślenia ciąg dalszy;

 

http://www.corona-fi...ie/157,sort,0,1


  • czebaczek1 lubi to

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2017 - 18:54

Z tym się zgadzam ale jak to piętnuje osoba której fotki w sieci są według jednego schematu : pierwszy plan przynęta , później ryba a w tle Remek to wypada to przynajmniej średnio.

 

 

Celna obserwacja, też nie lubię hipokryzji


  • krzychun i Negra lubią to

#14 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 13 maj 2017 - 20:14

Nic odkrywczego. A ze duzo racji przy okazji? No i chyba pstryczek w jerkbaitowy nosek tez sie pojawil 😏

#15 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 13 maj 2017 - 20:44

Bardzo trafne spostrzeżenia. Tyle że z ust Dupieja czy jak tam go zwą, brzmią conajmniej dziwnie. To tak jakby Hitler mówił o miłosierdziu. Ludzie nie mają za grosz szacunku dla samych siebie a ten typ jest wybitnie zakłamany. Żenua :-(
  • skalka i kubaS 1 lubią to

#16 OFFLINE   balikus

balikus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaNowy Glinnik
  • Imię:Jaroslaw

Napisano 13 maj 2017 - 21:30

Witam,

Przekaz dotyczący idei wędkarstwa jest dla mnie zrozumiały, jednak pozostała część materiału osobiście mnie delikatnie irytuje. Cenie sobie przynęty CF, lubię oglądać "historie..." ale słowa dotyczące plecionek, stroju itp. zajeżdżają mi hipokryzją z ust człowieka który sam prowadzi sprzedaż w/w wyrobów. 

Pozdrawiam


  • Negra i nick lubią to

#17 OFFLINE   LeoAmator

LeoAmator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Adam

Napisano 13 maj 2017 - 21:58

Zgadzam się z Remkiem iż niektórzy z braci wędkarskiej stracili pasję i gonią tylko za wynikiem, chwaląc się gdzie tylko mogą złowionymi okazami, chcąc przy okazji ubierać się w najnowszy szyk wędkarskiej mody za tysiące złotych. Dlatego mam wielki szacunek do wędkarzy starej daty, nie mam na myśli "gumofilców", którzy potrafią obserwować wodę i znają zwyczaje ryb a przy okazji niczym szczególnym nie wyróżniają się z tłumu.Tylko czy teraz młodzież potrafi czerpać z ich wiedzy jak ze skarbnicy wędkarskiej wiedzy żeby nie musieć uczyć się na własnych błędach. 


  • czebaczek1 lubi to

#18 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 maj 2017 - 10:32

Wchodzimy w buciorach w cudze życie i poglądy. Idąc na ryby staram się ubierać wygodne ciuchy, pakuję zwykle cast i muchówkę #5 bo uważam, że to mi będzie potrzebne żeby odpocząć. Tak, ja nad wodą odpoczywam, bez ciśnienia, bez parcia.

Jeżeli jednak ktoś potrzebuje wędek i kołowrotków za wiele tysięcy zł, Nikona, Go Pro Hero i kolorowych koszulek z nadrukami przodujących na rynku producentów sprzętu wędkarskiego to nie mam nić przeciwko. Niech sobie chodzi i świeci Megabassem czy innym Zillionem przyprasowanym na klacie, niech robi zdjęcia rybom, niech je wrzuca na FB. Jego sprawa. Niech się tylko pod moimi nogami nie plącze i nie przeszkadza.

Po prostu niektórzy lubią błyszczeć a nie łowić, bling bling ;)


  • marcin.f, kotwitz i Bartas93 lubią to

#19 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 14 maj 2017 - 13:05

Autor filmu ma wiele racji choć oczywiście mocno przejaskrawia niektóre kwestie. Ja też mam wrażenie, że coś w pewnym momencie w wędkarstwie zaczęło iść w nie zrozumiałym dla mnie kierunku. Kiedyś młody chłopiec zaczynął od bata i łowił ukeljki. Dziś często od ojca dostaje jako pierwszą wędkę spinning i zaczyna od szukania Sandaczy na łódce. Nie twierdzę, że tak nie można ale pewnego etapu wydaje mi się pomijać nie wolno. Od czegoś się zaczyna do czegoś się dojrzewa. Obejście tego jest drogą na skróty.


  • tomek_tp i kubaS 1 lubią to

#20 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 14 maj 2017 - 20:17

No, powinno sie startowac od leszczyny! Bez tego nie powinni dawac karty 😏




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych