Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DO PRZEMYŚLENIA - szczególnie dla młodych i nie tylko.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 16 maj 2017 - 19:48

Jak to czytam to źle mi się robi i nie powiem na co mi się zbiera. Nie warto tu czegokolwiek pisać.

Amen


A konkretnie co powoduje absmak? Co napisalem zle badz nieprawdziwie?

#42 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 16 maj 2017 - 19:57

Film o czym innym, dyskusja o czym innym. Jak zwykle. Rozumiem, że bijecie w kierunku hipokryzji autora bo prowadzi sklep z dość drogimi produktami! Kto ma mówić o spostrzeżeniach w naszym środowisku? Ktoś z poza? Pan egzaminator w kole PZW który powie młody chłopczyku......Wolne żarty. Niech każdy sobie zaczyna łowić gdzie chce i jak chce, Sprzęt też mnie wali bo sam łowię wędkami które mi pasują a nie przebijają nawet średniej pólki cenowej. Mowa o zupełnie czymś innym. Ja to bardziej odbieram jako film pod hasłem "nie tędy droga". I jest to skierowane nie do was wypowiadających się tylko do tych co zaczynają wędkować. Swoje nad wodą trzeba odbębnić, nie ma pójścia na łatwiznę. Tyle i aż tyle.



#43 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 16 maj 2017 - 20:10

Kazdy ma prawo mowic. I kazdy moze sie z mowiacym nie zgadzac. Co w tym zlego badz niesmacznego?

Remek ma swoja droge, swoje zdanie, swoj biznes, wszystko pieknie wokol wedkarstwa. Tylko pozazdroscic. Nic do chlopaka nie mam. A ze troche wyszlo z lekka hipokryzja podszyte? Zdarza sie kazdemu. Mnie takze 😏
  • Artech lubi to

#44 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 16 maj 2017 - 21:02

Film o czym innym, dyskusja o czym innym. Jak zwykle. Rozumiem, że bijecie w kierunku hipokryzji autora bo prowadzi sklep z dość drogimi produktami! Kto ma mówić o spostrzeżeniach w naszym środowisku? Ktoś z poza? Pan egzaminator w kole PZW który powie młody chłopczyku......Wolne żarty. Niech każdy sobie zaczyna łowić gdzie chce i jak chce, Sprzęt też mnie wali bo sam łowię wędkami które mi pasują a nie przebijają nawet średniej pólki cenowej. Mowa o zupełnie czymś innym. Ja to bardziej odbieram jako film pod hasłem "nie tędy droga". I jest to skierowane nie do was wypowiadających się tylko do tych co zaczynają wędkować. Swoje nad wodą trzeba odbębnić, nie ma pójścia na łatwiznę. Tyle i aż tyle.

 

Dokładnie... jest to swego rodzaju prośba o odpowiedź na pytanie mieć czy być... i nie chodzi oczywiście o to czy ktoś ma mniej czy bardziej zasobny portfel i może sobie (lub nie) pozwolić na droższy sprzęt. Chodzi raczej o to by to mieć nie przesłaniało obrazu wędkarstwa jakim być powinno. 

 

Moim zdaniem powinno płynąć z miłości do natury, chęci jej obserwacji, chęci nawet jej (ryb) przechytrzenia, ale nie może ujść uwadze, że technika to tylko odpowiedź na pytanie jak? czym?... to co istotne, to odpowiedź wewnątrz każdego z nas na pytanie dlaczego? Jak to pytanie już jest dla każdego rozwikłane, to reszta to tylko ciągła pogoń za... no właśnie... pogoń... tak, ale nie rozumiana jako konkurencja, walka, wyścig z innymi, pogoń za własnym pragnieniem. Każdy z nas to czuje, każdego z nas to pcha. Ten zew... ta nieokiełznana chęć bycia nad wodą. Tego nie da się chyba opisać. To się czuje. 

 

Jednocześnie to o czym Remek mówi to także potrzeba edukacji i cierpliwość dla młodych adeptów. Nie każdy przedreptał już te setki kilometrów nad wodą, nie każdy rozumie to czym jest cierpliwość, wielu chce na skróty, na szybko. Takie czasy można powiedzieć. Postawą opresyjną się efektu nie uzyska, wyśmiewając błądzącego też nie. Stąd chyba wniosek, że czas na dział wątek: "pytania młodego wędkarza" :) 



#45 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 17 maj 2017 - 15:25

Co to komu przeszkadza że drugi wyda dużo pieniędzy na to czy tamto ?
Co to kogo obchodzi czym i jak ubrany łowi inny wędkarz ?
Czasy mamy takie że do wszystkiego trzeba mieć specjalistyczny ekwipunek ; inny do biegania , inny na rower , jeszcze inny na siłownię czy na wycieczkę.
Większość ludzi nie ma czasu na rekreację czy jakąkolwiek inną aktywność niż praca , więc kupują te sprzęty żeby choć trochę poczuć się tym kim chcieliby być a nie mają szansy się stać.
Mój kumpel np.( bogaty ), który pracuje od rana do nocy wymyślił sobie że chciałby się w wolnych chwilach zająć fotografią.
Zanim zrobił pierwsze zdjęcie zakupił sprzętu za 60tyś.
Fotografia bawiła go pół roku , teraz sprzęt leży w szafie.
Czy mi to przeszkadza że nie zaczął od fotografii otworkowej i laboratorium w łazience ?
No nie , bo niby w czym ?

Daj ty Remek lepiej spokój.
Żyj i daj żyć innym.

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 17 maj 2017 - 15:27


#46 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 maj 2017 - 18:31

Przeczytałem najpierw dyskusję więc z gubsza domyślałem się co jest treścią filmu.

Jednakowoż,takiego festiwalu pierdół i hipokryzji się nie spodziewałem.Nawet nie ma sensu pisać dlaczego.

Komentować poszczególnych błyskotliwych wypowiedzi też nie ma po co.Żeby to chociaż śmieszne było-nie było.

Człowiek wykpiwa to co w zasadzie jest sensem i podstawą jego zawodowego i ekonomicznego istnienia.

Na koniec powinno być-pozdrawiam sprzed pudełek z logo CF.

Nawiasem mówiąc,muszę sprawdzić czy w ofercie CF oprócz drogich wędek i woblerów czy innych ekskluzywności są świeżo nałapane na łące koniki polne i wydłubane spod kory robaczki.Z takimi refleksjami jak przedstawione chyba powinny być?


  • Guzu, wojciiech i jbk lubią to

#47 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 maj 2017 - 18:48

Przeczytałem najpierw dyskusję więc z gubsza domyślałem się co jest treścią filmu.
Jednakowoż,takiego festiwalu pierdół i hipokryzji się nie spodziewałem.Nawet nie ma sensu pisać dlaczego.
Komentować poszczególnych błyskotliwych wypowiedzi też nie ma po co.Żeby to chociaż śmieszne było-nie było.
Człowiek wykpiwa to co w zasadzie jest sensem i podstawą jego zawodowego i ekonomicznego istnienia.
Na koniec powinno być-pozdrawiam sprzed pudełek z logo CF.
Nawiasem mówiąc,muszę sprawdzić czy w ofercie CF oprócz drogich wędek i woblerów czy innych ekskluzywności są świeżo nałapane na łące koniki polne i wydłubane spod kory robaczki.Z takimi refleksjami jak przedstawione chyba powinny być?


A może on cierpi robiąc to co robi?
Handlując sprzętem?
Może robi to pod przymusem rzeczywistości ?

#48 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 maj 2017 - 19:17

A może on cierpi robiąc to co robi?
Handlując sprzętem?
Może robi to pod przymusem rzeczywistości ?

O tym nie pomyślałem.

Cierpienia młodego Remigiusza.

Tytuł tragedii jak znalazł.Akt pierwszy na początku wątku.Idżmy dalej.

Sam jestem ciekaw co z tego może wyniknąć.Powrót do korzeni-znaczy do koników?


  • Guzu lubi to

#49 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 maj 2017 - 19:28

O tym nie pomyślałem.
Cierpienia młodego Remigiusza.
Tytuł tragedii jak znalazł.Akt pierwszy na początku wątku.Idżmy dalej.
Sam jestem ciekaw co z tego może wyniknąć.Powrót do korzeni-znaczy do koników?


Szachowych ? ;)
  • drag lubi to

#50 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 maj 2017 - 20:27

No to konkretnie i na temat  ;)

Filmik widziałem, dyskusję przeczytałem.

Na pewno na plus należy uznać, że osoby biorące udział w tej dyskusji potwierdziły już wcześniej prezentowane (w innych forumowych dyskusjach) poglądy.

To przecież fajnie, wiedzieć jaki ktoś ma "wewnętrzny ustrój",bo w realu rzadko się znamy.

Żeby nie było, że tylko oceniam innych a sam się nie wypowiadam...

Wędkarstwo jest jak każda inna dziedzina życia w której mieszają się sprawy merkantylne z uczuciami,- to dlaczego by nie miało ono mieć takich samych kolorów, kierunków i skrzywień,- przecież podmiotem jest wciąż człowiek ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami...

Żeby się podeprzeć czymś mądrym zacytuję Koheleta do którego czytania ostatnio wróciłem " i nic nowego pod słońcem"...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 18 maj 2017 - 20:27

  • Guzu, Artech i Sławek Oppeln Bronikowski lubią to

#51 OFFLINE   oldziu

oldziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów
  • LokalizacjaSłupca
  • Imię:Olgierd
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 18 maj 2017 - 21:16

Moim zdaniem wszystkie tego typu dyskusje spowodowane są tym, że w naszych wodach nie ma ryb niestety. Gdyby rybostan był inny wszelkie niuanse sprzętu, ubioru itp. miały by tak małe znaczenie, że dyskusja o nich była by pewnie marginalna, niestety mamy smutną rzeczywistość, w której wędkarz ubrany i posługujący się sprzętem za tysiące złotych w wielu łowiskach ma problem ze złowieniem przeciętnej wielkości ryby danego gatunku. Smutne ...



#52 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 maj 2017 - 21:41

Nie da się uchronić fishingu przed konsumpcjonizmem czy galopującym materializmem, albowiem urosły one w naszej cywilizacji do rangi wszechogarniającego uniwersalizmu. Nawet krytycznie monologujący żyje i zarabia w marketingu. Dość nieporadne - ale całkiem sympatyczne są próby odwrócenia degradującego trendu poprzez symboliczny powrót do wyidealizowanej, sielskiej krainy dzieciństwa, pierwszych połączeń i doświadczeń. Zresztą tylko niewielka część naszego hobby dzieję się w materialnym świecie rzeczy - abstrakcyjne sedno jest niezagrożone.. :)



#53 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 18 maj 2017 - 22:57

Remek i Józef zwrócili uwagę na problem. Wnioski niech każdy sam wyciągnie.

 

Dziwne. Z jednej strony rozpatruje się na tym forum, czy siatka podbieraka ma być z elfiego włosia, czy siliconojedwabistej materii. Z drugiej - najpierw misternie wypina się kotwiczki woblera. Bez zadziorów, a jakże. Najpierw jedną, potem drugą. Następnie rozstawia się statyw, potem układa się trofeum na kamieniach (leż głupia, bo zdjęcie wyjdzie nieostre), następnie misternie kładzie się wędkę. Potem chwila zastanowienia, czy priorytetem ma być czas, czy przesłona. Czas... eeee nieeee, bo bokeh wyjdzie ujowy. Po sesji ryba wraca w dobrej kondycji do wody. Na 100 %, przecież ją reanimowałem.

Ale co tam, każdy ma prawo brać ze sobą aparat i kamerę. Grunt to mieć pamiątkę, a i subów na YT przybędzie.

 

A wpis "Ryba wróciła w dobrej kondycji do wody" proponuję, żeby dodawał się z automatu. Przecież to takie oczywiste.


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 18 maj 2017 - 22:57

  • czebaczek1, witeg i SID lubią to

#54 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 19 maj 2017 - 05:44

Remek i Józef zwrócili uwagę na problem. Wnioski niech każdy sam wyciągnie.

 

Dziwne. Z jednej strony rozpatruje się na tym forum, czy siatka podbieraka ma być z elfiego włosia, czy siliconojedwabistej materii. Z drugiej - najpierw misternie wypina się kotwiczki woblera. Bez zadziorów, a jakże. Najpierw jedną, potem drugą. Następnie rozstawia się statyw, potem układa się trofeum na kamieniach (leż głupia, bo zdjęcie wyjdzie nieostre), następnie misternie kładzie się wędkę. Potem chwila zastanowienia, czy priorytetem ma być czas, czy przesłona. Czas... eeee nieeee, bo bokeh wyjdzie ujowy. Po sesji ryba wraca w dobrej kondycji do wody. Na 100 %, przecież ją reanimowałem.

Ale co tam, każdy ma prawo brać ze sobą aparat i kamerę. Grunt to mieć pamiątkę, a i subów na YT przybędzie.

 

A wpis "Ryba wróciła w dobrej kondycji do wody" proponuję, żeby dodawał się z automatu. Przecież to takie oczywiste.

@Młody wędkarzu jeśli jest to Twój sposób na sfotografowanie trofeum to proszę Cię nie rób więcej zdjęć lub zmień metodę fotografowania. Poczytaj na forum jak to można zrobić sprawnie bez większej szkody dla ryby . Obecne "małpki" czy smartfony na ustawieniach automatycznych robią wystarczająco dobrej jakości zdjęcia upamiętniające nasze sukcesy , nawet z efektem bokeh jeśli chcesz wyeksponować rybę lub przynętę. 


  • drag lubi to

#55 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 maj 2017 - 06:02

 - abstrakcyjne sedno jest niezagrożone.. :)

... dodał bym tylko do tego,- jeśli wolno  ;) , że z coraz większym przerażeniem obserwuję jak owo sedno jakkolwiek odczuwane faktycznie przez wielu, w zderzeniu z netem napotyka na ogromną mentalną barierę,- jaką? Jest nią nader wątły sposób wyrażania się :( i precyzowania swoich myśli i odczuć...

 A jak to jeszcze połączymy z parciem na szkło najczęściej przez bluzg to mamy ,- to co mamy...



#56 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 19 maj 2017 - 08:30

@Młody wędkarzu jeśli jest to Twój sposób na sfotografowanie trofeum to proszę Cię nie rób więcej zdjęć lub zmień metodę fotografowania. Poczytaj na forum jak to można zrobić sprawnie bez większej szkody dla ryby . Obecne "małpki" czy smartfony na ustawieniach automatycznych robią wystarczająco dobrej jakości zdjęcia upamiętniające nasze sukcesy , nawet z efektem bokeh jeśli chcesz wyeksponować rybę lub przynętę. 

@jbk Mistrz Yoda by powiedział:  wczytasz się dokładniej - ironię dostrzeżesz.


  • jbk lubi to

#57 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 19 maj 2017 - 16:03

Człowiek ma pewną dysfunkcję. Jeśli rzeczy dzieją się z relatywnie mała częstotliwością nie jest w stanie wyciągać ogólnych wniosków. W tzw dzisiejszym świecie nikt już nie ma 300 godzin w miesiącu na przesiadywanie nad wodą i zgłebiania zachowania ryb (a szkoda). Kazdy chciałby dostać to - natychmiast. Dziś wędkarz nawet jak coś złowił to nie ma bladego pojęcia jak do tego doszło. Nigdy się nad tym nie zastanowi i najpewniej przypisze ten sukces nowo nabytej przynęcie, wędce, echosondzie i plecionce.

 

Remek chciał chyba powiedzieć że dziś już nie ma gdzie porozmawiać o wędkarstwie. Jestem tego samego zdania.



#58 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 19 maj 2017 - 21:09

A tam 😏 Lekkie ceny na lekkie łowienie!

#59 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 maj 2017 - 21:22

Ale i tak Panie Reński, nie bardzo idzie zwerbalizować czy też ubrać w celne, precyzyjne opisowo słowa albo ujęcie to co jest we fishingu najważniejsze. Nie widzę książki, filmu,  clipu potrafiących uchwycić samą istotę tego fascynującego przeżycia. Nawet tym najsłynniejszym dziełom i dziełkom  - ale jakże ich mało, zdaje się bliżej jest do frotteuryzmu. Podobnie nie można opowiedzieć obrazu czy madrygału. To jest przeżycie czysto duchowe, tak więc nie przepada ono bez śladu nawet w najbardziej wypasionych oddychaczach, a także w pobliżu wędki pod pstrąga do 120 złotych, czy plugawym symbolu bezguścia jakim jest całokształt  pojęcia  Catana.. :)

Remikowi zdaje się chodziło o równie trudno dziś osiągalne, ale jednak łatwiejsze do praktycznego przeżycia, bardziej wyraziste,  indywidualne potwierdzenie poczucia przynależności do wspólnoty, wyrażane poprzez tradycyjne, rytualne formy. Proste?! :)          



#60 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 19 maj 2017 - 21:34

A jesli kto nie chce i nie zyczy sobie byc w jakiejs mitycznej wspolnocie? Wedkarstwo warto przezywac w samotnosci. Od wspolnoty jest forum, ewentualnie zebranie kola czy inny sklep 😏
  • Guzu lubi to