Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Dąbek 111 i skutki uzależnienia

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1841 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 18:01

No właśnie to jest najbardziej poszukiwana i istotna wiadomość w jaki sposób jest zbalansowany blank i w zasadzie można spoglądając na taką rękojeść  mieć pewność że jak użycie  korka białego flor będzie się wiązało z wydłużeniem rękojeści lub dodać jeden lub dwa plastry korkogumy otrzymamy zamierzony efekt. Jest to bardzo ważny punkt odniesienia i przystępując do budowy staram się sam ustalić różnymi zabiegami optymalną długość a informacje kolegów mają duże znaczenie do prawidłowego ustalenia tego optimum właśnie .

Artur bez jaj.Przeciesz każdy składacz mając blank w łapie dojdzie do odpowiednich wniosków :huh:  prędzej lub później.Im później tym więcej frajdy,bo to przeciesz frajda ,na równi z dobrabiem spisingu.Omotki i lakiej to jakby zło konieczne ,gdzie ciśnienie prawie opadło :wacko: Przynajmniej ja tak mam.

Dlatego nigdy nie zapisuję spasingów i parametrów o których mowa,zawsze to jakby nowe wyzwanie, nawet przy budowie 6-ej wędki na tym samym blanku.



#602 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 grudzień 2013 - 19:08

Takie dane są tylko informacyjne ale chętnie korzystam z nich aby mieć jakieś wyobrażenie o blanku . Naturalnie zawsze człowiek dojdzie do odpowiednich wniosków ale takie informacje są przydatne . Ja zakładam wszystko na sucho oraz podpinam kołowrotek i wtedy można się zorientować jaka długość rękojeści będzie właściwa :)



#603 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 15 grudzień 2013 - 19:12

Fajne kijki składasz. Podobają mi się Twoje kompozycje korka na rękojeści. Wszystko przemyślane i dobrane ze smakiem. A odnośnie Spacingu to mam podobnie. Nie zapisuję i za każdym razem dobieram indywidualnie do blanku, rękojeści, kołowrotka i zastosowania kijka. Nie robię tego zarobkowo więc czas mnie nie goni anie przyszły właściciel. Mnie to cieszy i choć mam składać po pracy parę tygodni to mam na to czas i dzięki temu mogę przetestować różne kombinacje.



#604 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:34

Mała brzytwa na okonie, od Rafała :)

Jak są okonie to idą pięknie (przyłowów niestety nie było, ani garbusów)

Zdjęcia robione o bieżącej porze - może w wolnej chwili będzie czas zrobić nową sesję w lepszym świetle :D

lrgr.th.jpg

qq3v.th.jpg

cyoo.th.jpg

ococ.th.jpg

n63w.th.jpg

o3wh.th.jpg

f27u.th.jpg


  • salmon1977 lubi to

#605 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 20:14

Dzięki za fotki ,ja niestety nie zdążyłem ich zrobić. :)



#606 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 16 grudzień 2013 - 20:26

a ja miałem zrobić je wcześniej, ale robienie zdjęć w ogóle poszło w odstawkę 



#607 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:58

Witaj Rafał

 

Z FX-a 701 jestem bardzo zadowolony,   ale rozglądam się teraz za castem,   ciut mocniejszym od niego.

Miałby obsługiwać  od 5-7 do 12g, +kopyto, czyli okoń na ciężko, sandacz na lekko.

Czy pasowałby do tej gramatury M1 do10lb ,  opisany na 16 stronie, czy może coś innego?

Sparowany będzie z MGX-em,  długość najlepiej 2-2,13m

 

Pozdrawiam

Slawek.


  • Jacky lubi to

#608 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 22:25

Łowię ostatmio często castem właśnie na tym blanku MXS72L 10lb.Idealny pod zakres który podałeś.Najciężej to 14g+7" smukła guma, jeszcze w miarę komfortowo.Obrotówki 2-4 i wobki .Bardzo przyjemnie rzuca się tym kijkiem ,a t co potrafi zrobić z rybką to szaczka dymi.Przyłowy szczupaczków i sandaczy 60cm stają dęba na krótkim dyszlu i głupieją :)

Blank oryginalnie ma 218cm ,ja swojego skróciłem z dołu o 3cm ,bo się w tubie nie mieścił.



#609 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 19:54

Czy do  5g+2"-3"  lepszy będzie ten MXS72L, bo znalazłem też MXS69L (205cm), 90% to łowienie z łódki,

jakie masz przy swoim przelotki, czy minimy wystarczą?



#610 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 10:33

Czy do  5g+2"-3"  lepszy będzie ten MXS72L, bo znalazłem też MXS69L (205cm), 90% to łowienie z łódki,

jakie masz przy swoim przelotki, czy minimy wystarczą?

Trudno powiedzieć,choć z racji długość 7'2" będzie się lepiej ładował w szczycie.5g+3" już pełen komfort przy rzutach ,przy 5g+2" (najniżej jakich używam) odległości już zadowalające.W klasie lekkich castów raczej nie ma kompromisu i ciężko dopasować blank obsługujący niżej jak 5g ,obsługujący 12g+guma.Są modele obsługujące świetnia gramaturę 3g+2" i niżej ,ale ich maks komfortu będzie w okolicy 10g całej przynęty.

W zasadzie moje casty to raczej L niż UL gdzie jednak w/g mnie lepiej sprawdzi się spin,biorąc szczególnie pod uwagę zmienne warunki atmosferyczne.



#611 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 20:28

Poniżej 5g nie mam zamiaru schodzić bo do tego mam FX-a ,powyżej 12g AvidaMF,  praktycznie będę go używać do do 7 i 10g.  Te 5 i 12 to tak "na wyrost" .

MGX-a już kupiłem, i mam nadzieje że to będzie razem "śmigać".

Jakie są średnice tych blanków  tj. 7'2"  a  6'9" (stopa,szczyt)  i jakie przelotki poleciłbyś do tego blanku (lekkie no i nie zbyt drogie)



#612 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 22:39

Polecam zbrojenie spiralne,gdyż blank fajnie pracuje szczytem i można zejść nisko rozmiarem i jednocześnie wagą zestawu.Polecam przelotki w rozmiarze od 6LN do 4l, Pomijając krańcową ekstrawagancję(fuji tytan :) )w/g ceny Phenix sic , Fuji alconit+sic.Fuji aluoxy +sic.

W te ostanie mam zbrojone większość badyli znacznie mocniejszych :)

Sławek co do średnic MHS69L  dolnik 11,2mm  szczyt 1,8mm

                                  MXS72L dolnik   11,7mm  szczyt 1,8mm


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 18 grudzień 2013 - 22:50


#613 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 23:20

O to zbrojenie spiralne też miałem zapytać ale dzisiaj "zielona noc"-"zakrapiana"

dalej na priva, jutro wracam do kraju

 

Pozdrawiam

Sławek



#614 OFFLINE   wierzba

wierzba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaSZCZECIN
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:W.

Napisano 06 styczeń 2014 - 20:42

Witam gratuluje finezji chyba duszy artysty bo ze strony na stronę widać jak ewoluuje twój sprzęt i podnosi się poprzeczka. Mogę prosić o info odnośnie nitki ( brazik )  jaki  producent i nr koloru bardzo fajnie się komponuje. życzę kolejnych udanych projektów



#615 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 17:35

Zimowa pora sprzyja realizacji projektów :)

Pierwszy w nowym roku jast Phenix Mirage  MF671-1 1-5lb i 1-4g .

Kijek ma służyć do połowu białorybu na jigi ,ale moim zdaniem sprawdzi się znakomicie pod okoniami i kropaskami . Blank bardzo szybki jak na wykałaczkę o tych parametrach w szczycie 1,4mm w dole coś ok 7, waga blanku 24,5g,

 

Wędka miała być jak najlżejsza ,więc na wstepie z Bartkiem  zrezygnowaliśmy z metalowych pierścieni ozdobnych i tipetów na omotkach.

Uchwyt KSKSS z przyciętym o 8mm gwintem i nakręcaną tuleją.

 

Nigdy nie ważyłem swoich badyli ,ale tu z czystej ciekawości wizyta w sklepie pod blokiem.Nie wiem czy to dobry wynik ,waga pokazała 55g.

Załączone pliki


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 14 styczeń 2014 - 18:01


#616 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:06

Dąbek jesteś wstanie wrzucić zdjęcie ugięcia?  



#617 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:15

55g,fiu,fiu,pięknie Rafał :)



#618 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:33

Ładnie chyba masakrycznie mało waży ,jestem ciekaw czy przekroczyłeś 50 g :) aczkolwiek przelotki trzeba było jedwabiem pociągnąć 

Doczytałem teraz te 55 g , super Rafał , czapki z głów :) a pierścienie fabryczne do tych uchwytów są plastikowe ale w korku szlachetniej to wygląda 


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 14 styczeń 2014 - 18:47


#619 OFFLINE   Acho

Acho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:41

Wiedziałem, że będzie dobrze, ale nie sądziłem, że będzie aż tak dobrze :). Rafał wykonałeś zadanie w 110%, wszystko zgodnie z ustaleniami i wyszło dużo lepiej, niż zakładałem. Kijek będzie pięknie współgrał z Soare 2000, łączna waga zestawu to 215gr... :D.



#620 OFFLINE   SilesianPerch

SilesianPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 14 styczeń 2014 - 18:49

Wiedziałem, że będzie dobrze, ale nie sądziłem, że będzie aż tak dobrze :). Rafał wykonałeś zadanie w 110%, wszystko zgodnie z ustaleniami i wyszło dużo lepiej, niż zakładałem. Kijek będzie pięknie współgrał z Soare 2000, łączna waga zestawu to 215gr... :D.

nie dość, że skopiowałeś mój pomysł na SUL (super-ultra-light'a) to jeszcze młynek mój Ci się spodobał?!? :D

 

a tak poważnie to super kijaszek wygląda, Rafał go dopieścił na cacy, mam nadzieję, że dasz chociaż raz sobie rzucić...? :wub:

 

p.s.mój kijek z kołowrotkiem waży...204 gramy :D


  • PiernikTorunski lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych