Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Dąbek 111 i skutki uzależnienia

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1841 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2014 - 06:07

nie bardzo rozumiem sensowność kolejnego z serii pytania o wagę wędy. w temacie jestem mocno, bo z powodu urazu barku czeka mnie niebawem stół, a bardziej od wagi zestawu interesuje mnie jego wyważenie.

Jako propagator odchudzania na forum :) zadam pytanie czy przy takim samym wywazeniu wolalbys kij lzejszy czy ciezszy ?

;)


Bo ja bym wolal lzejszy. Oczywiscie zakladajac porownywalnosc pozostalych parametrow.

Waga wedki to jeden z jej podstawowych parametrow zwlaszcza przy lowieniu 'z reki' - pewnie dlatego ludzie coraz czesciej pytaja o wage.

Aczkolwiek jestem w stanie zrozumiec ze ktos z rozmyslem decyduje sie na ciezszy wariant kija kierujac sie np wzgledami estetycznymi czy po prostu wlasnym widzimisie.

Sam na przyklad poprosilem ostatnio kolege o zrobienie mag bassa w pelnej rekojesci korkowej chociaz wiedzialem ze dokladam extra 30 gr tym sposobem. Zrobilem do w celach poznawczych bo mam bardzo porownywalny blank zrobiony w piance i na splicie - wlasnie 30 gr lzejszy i chce ie oba w tym roku przetestowac nad woda.

#742 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 31 marzec 2014 - 06:40

Jako propagator odchudzania na forum :) zadam pytanie czy przy takim samym wywazeniu wolalbys kij lzejszy czy ciezszy ?

;)


Bo ja bym wolal lzejszy. Oczywiscie zakladajac porownywalnosc pozostalych parametrow.

Waga wedki to jeden z jej podstawowych parametrow zwlaszcza przy lowieniu 'z reki' - pewnie dlatego ludzie coraz czesciej pytaja o wage.

Aczkolwiek jestem w stanie zrozumiec ze ktos z rozmyslem decyduje sie na ciezszy wariant kija kierujac sie np wzgledami estetycznymi czy po prostu wlasnym widzimisie.

Sam na przyklad poprosilem ostatnio kolege o zrobienie mag bassa w pelnej rekojesci korkowej chociaz wiedzialem ze dokladam extra 30 gr tym sposobem. Zrobilem do w celach poznawczych bo mam bardzo porownywalny blank zrobiony w piance i na splicie - wlasnie 30 gr lzejszy i chce ie oba w tym roku przetestowac nad woda.

Podziwiam bo determinacja poznawcza godna uwagi :D :D :D  ja prawdę mówiąc nie umiałbym tak postąpić , jeżeli miałbym zrezygnować ze splita na korzyść pełnej rękojeści to wykonałbym ją chociaż w białym korku aby mimo wszystko nie było aż tak dużej różnicy na wadze . Widzimisię kolegi  trzeba jednak zaakceptować bo każdy inaczej postrzega swoje wędkarstwo ale nie można mieć pretensji że takie zawyżanie wagi wywołuje duże zdziwienie  . :huh:



#743 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 31 marzec 2014 - 06:57

Trzeba być kompletnie nie czułym żeby nie zauważyć oczywistej oczywistości że kij 190 g czy jeszcze lepiej 230 g ma znacznie większe walory użytkowe!!!!!!

Podstawowym walorem jest tu powaga a raczej waga narzędzia połowowego :D  :D  :D  :D  :D  :D inne pomijam bo są mniej istotne :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

No i wyszedłem na nie czułego drania nie dostrzegającego tego waloru użytkowego jakim jest waga oczywiście po przemyśleniu tematu jestem skłonny nawet się zgodzić Arek, bo przecież lepiej mieć czegoś więcej niż mniej no bo '' słowem  przywozicie  do kraju cztery kilogramy obywatela mniej , tak, a jakby tak każdy wracał do kraju ze stratą paru kilo byłoby nas mniej coraz ...Polaków"

:D


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 31 marzec 2014 - 13:14


#744 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2014 - 07:39

Załączony plik  Dieta.jpg   70,38 KB   20 Ilość pobrań

;)

#745 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 31 marzec 2014 - 07:42

Friko prekursor odchudzania - coś mi tu Paweł nie gra  :P  :lol:  :lol:  :lol:

 

Przepraszam Paweł to nic osobistego  ;)  :)  :)  :)

 

Fajnie jest miec mozliwość zbudowania dwóch kijków na tym samym blanku i móc je sobie porównać  :)  :)  :)

Wtedy ma się całkowity obraz i ogląd tematu.


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 31 marzec 2014 - 07:44


#746 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2014 - 07:58

Wszystko sie zgadza, zdjecie potwierdza ze oprocz dogadywania innym wzialem sie i za siebie ;)
  • Fatso i Karol Krause lubią to

#747 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 31 marzec 2014 - 15:23

No i wyszedłem na nie czułego drania nie dostrzegającego tego waloru użytkowego jakim jest waga oczywiście po przemyśleniu tematu jestem skłonny nawet się zgodzić Arek, bo przecież lepiej mieć czegoś więcej niż mniej no bo '' słowem  przywozicie  do kraju cztery kilogramy obywatela mniej , tak, a jakby tak każdy wracał do kraju ze stratą paru kilo byłoby nas mniej coraz ...Polaków"

:D

Luz Artur  ;) umyślnie nie prezentowałem żadnych argumentów (bo rzeczowych nie ma) wiesz to przecież bo gadaliśmy tysiąc razy na ten temat... ;)

Tak jak odchudzanie wędki ma swoje pułapki i ślepe zaułki tak samo jest z tzw solidnością dzięki której waga bardzo rośnie i nie zawsze jest to dobre.

Wypadkowa tych dwóch przeciwstawnych kierunków jest na dodatek obciążona tzw "mojością" o którą przecież tak bardzo chodzi w RB i którą tu chętnie prezentujemy :)  a która również najczęściej odbiega od chłodnego optimum dla danego kija.

Z jednym i drugim kierunkiem problem się zaczyna wówczas gdy ich zwolennicy zaczynają sobie udowadniać wyższość swojej koncepcji co zazwyczaj po wymianie kilku wyświechtanych frazesów zaczerpniętych z prasy, książek i niestety nie z praktyki kończy się niewybrednymi argumentami...

Więc po co?

Może lepiej zaakceptować inność?

Spróbować kiedyś samemu?

I być wyrozumiałym dla różnych eksperymentów  :)

Co do racji czy jak to wielu mówi prawdy to jest to chyba tak jak mawiał mój profesor filozofii:

Generalnie są trzy prawdy: święta prawda, też prawda i gówno prawda.

Oczywiście lepiej brzmi to w oryginale czyli po góralsku ale sens większość jest w stanie wyłowić bez względu czy akceptuje świętość czy ma w tym miejscu, - co innego :rolleyes:


  • kotwitz lubi to

#748 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 31 marzec 2014 - 16:40

Widzę, tak długo to trzymałeś, że aż kiełki puszcza. :lol:  :lol:  :lol:



#749 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 31 marzec 2014 - 17:47

Luz Artur  ;) umyślnie nie prezentowałem żadnych argumentów (bo rzeczowych nie ma) wiesz to przecież bo gadaliśmy tysiąc razy na ten temat... ;)

Tak jak odchudzanie wędki ma swoje pułapki i ślepe zaułki tak samo jest z tzw solidnością dzięki której waga bardzo rośnie i nie zawsze jest to dobre.

Wypadkowa tych dwóch przeciwstawnych kierunków jest na dodatek obciążona tzw "mojością" o którą przecież tak bardzo chodzi w RB i którą tu chętnie prezentujemy :)  a która również najczęściej odbiega od chłodnego optimum dla danego kija.

Z jednym i drugim kierunkiem problem się zaczyna wówczas gdy ich zwolennicy zaczynają sobie udowadniać wyższość swojej koncepcji co zazwyczaj po wymianie kilku wyświechtanych frazesów zaczerpniętych z prasy, książek i niestety nie z praktyki kończy się niewybrednymi argumentami...

Więc po co?

Może lepiej zaakceptować inność?

Spróbować kiedyś samemu?

I być wyrozumiałym dla różnych eksperymentów  :)

Co do racji czy jak to wielu mówi prawdy to jest to chyba tak jak mawiał mój profesor filozofii:

Generalnie są trzy prawdy: święta prawda, też prawda i gówno prawda.

Oczywiście lepiej brzmi to w oryginale czyli po góralsku ale sens większość jest w stanie wyłowić bez względu czy akceptuje świętość czy ma w tym miejscu, - co innego :rolleyes:

Właśnie takie a nie inne stanowisko zaprezentowałem i akceptuje inność a nikomu nic udowadniać nie zamierzam ani prezentować "jedynego słusznego rozwiązania " o czym napisałem w dwóch poprzednich postach . Przeczytaj uważnie a sprawa się wyjaśni. Jestem ponadto całkowicie wyluzowany , więc nie dajmy się zwariować . Ktoś chce ciężko to jego sprawa , komuś to nie leży ,też dobrze. Dopóki właściciel wędki jest zadowolony i traktuje to jako dobre narzędzie to nie ma problemu . Można zrobić lżej, ale zawsze można jeszcze ciężej :) Zaprezentowałem swój pogląd i tyle , ktoś inny ma inny pogląd i mogę się tylko cieszyć że nie będę łowił na jego kije tylko na swoje lżejsze tak jak on może się cieszyć z tego samego powodu że będzie łowił na cięższe :). Rozmawiamy o jednym z wielu parametrów jakim jest waga i każdy ma swoje indywidualne podejście . Uważam że dla mnie lżej jest lepiej ale ja tak uważam a ktoś inny może inaczej uważać i nic mi do tego i tak jak napisałeś każdy ma tą swoją prawdę.

Eksperymentowałem z cięższymi konstrukcjami i mi nie leżą całkowicie . Przyczyną jest dość specyficzne trzymanie kija i nie podpieranie dolnika przedramieniem tylko cała praca odbywa się nadgarstkiem . Ponadto kiedyś miałem dość ciężką kontuzję dłoni i chociaż minęło już sporo czasu to jednak nadgarstek czasami daję o sobie znać, więc konstrukcja musi być lekka . Innym zapewne te 30-40 g więcej nie przeszkadza ale mnie tak .


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 31 marzec 2014 - 17:56


#750 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 31 marzec 2014 - 18:42

Artur,- poza pierwszym zdaniem, które odnosi się personalnie do Ciebie, by pokazać moją niechęć do toczenia jakiegokolwiek sporu i pełną akceptację każdego osobistego pomysłu, pozostałe słowa są ogólnymi moimi spostrzeżeniami i nie należy się tam niczego doszukiwać (aluzji)  :) W końcu każdy musi się męczyć sam ze swoją wędką :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Taką mam zasadę, że mówię wprost nie owijając w bawełnę, więc jakbym chciał by te 'uwagi" dotyczyły kogoś (nie koniecznie Ciebie ;) ) to bym napisał czego i kogo dotyczą :)

Z mojej strony to koniec offtopa, który zaczął się i powinien się skończyć tylko na tym, że ucieszyłem się, że nie łowię sam tymi bardzo ciężkimi 200g kijami  :)

 

PS

Przepraszam Rafał za zaśmiecanie wątku :huh:



#751 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 31 marzec 2014 - 18:50

Artur,- poza pierwszym zdaniem, które odnosi się personalnie do Ciebie, by pokazać moją niechęć do toczenia jakiegokolwiek sporu i pełną akceptację każdego osobistego pomysłu, pozostałe słowa są ogólnymi moimi spostrzeżeniami i nie należy się tam niczego doszukiwać (aluzji)  :) W końcu każdy musi się męczyć sam ze swoją wędką :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Taką mam zasadę, że mówię wprost nie owijając w bawełnę, więc jakbym chciał by te 'uwagi" dotyczyły kogoś (nie koniecznie Ciebie ;) ) to bym napisał czego i kogo dotyczą :)

Z mojej strony to koniec offtopa, który zaczął się i powinien się skończyć tylko na tym, że ucieszyłem się, że nie łowię sam tymi bardzo ciężkimi 200g kijami  :)

 

PS

Przepraszam Rafał za zaśmiecanie wątku :huh:

Zawsze cię podziwiałem właśnie za łowienie tak ciężkimi kijami, które z powodzeniem można zrobić o 25 % - 30 % lżej . Nie poradziłbym sobie wywijać 200 g PST 895 Phenixa skoro można go zrobić w 135 g tak jak właśnie zrobiłem :)

Kapelusz z głowy i brawka i to bez jakichś uszczypliwości czy podtekstów :)



#752 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 31 marzec 2014 - 19:16

Wszystko sie zgadza, zdjecie potwierdza ze oprocz dogadywania innym wzialem sie i za siebie ;)


Friko,do tego trochę ruchu ze spinem/spinami nad wodą a nie z wagą przy kompie i za rok będzie forma rodem z Mr.Olympia ;)

#753 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2014 - 19:29

Wzrusza mnie troska uzytkownikow o moj dobrostan :)

#754 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 19:58

No to krótko .Kij miał być w ciemnym korku,a nie w jasnym i tu fakty mówią za siebie,jasny jest lżejszy od ciemnego :) Pełna rękojeść, też mi jak i właścicielowi wędki bardziej pasuje.


Użytkownik Friko edytował ten post 01 kwiecień 2014 - 07:01


#755 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 21:34

Witam,

Ten jak i inne wątki próbują przychylić na swoją stronę jakże inne rozumienie słowa rodbuilding. Dla jednych wędka to prawdziwa wyscigowka na miare Ducati 1199 Superleggera, ma być jak najlzejsza, najszybsza, z najnowocześniejszych materiałów czy węgla rodem ze sraczy na promach kosmicznych, wysoce wyspecjalizowana w jednym tylko celu. By wygrać z innymi. Dla innych liczy sie cos innego. Chcą ciężkie rodzaje korka, lubią pierscionki, drewniane uchwyty czy elementy rekojesci, nie musi mieć koniecznie największej szpady. Woli cos na miare HD Fatboy czy ci młodsi i odwazniejsi V-Rod.

Ja wole ta druga opcje. Dla mnie wędka musi być po prostu ładna w moim rozumieniu znaczenia tego słowa. Lubię pierscionki, uwielbiam rekojesci rezonansowe bo mi działają, jak juz ma być dzielona to tylko rezonans. Meczylem Romka przez rok zanim zaczął robić sam w drewnie i do tej pory wyglada to super mimo iż od 2008 trochę czasu upłynęło.

Nie probujcie mi wmówić ze tylko WY macie racje. I bądźmy szczerzy, do wedek 3m + czyli moich ulubionych split grip i odciazanie rekojesci ma taki sam sens jak przelotka wyjściowa nr. 16 w wedce karpiowej do połowow na najwiekszych odleglosciach :)

#756 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2014 - 07:05

Do wątku wkradły się niepotrzebne emocje, więc trzeba było zrobić porządki... proponuję powrót do meritum 



#757 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 08:56

Dzięki za wyczyszczenie śmieci :)



#758 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 kwiecień 2014 - 10:58

UDAŁO MI SIĘ !!! namówić Rafała do realizacji pewnego zadania ;)

Oby tylko wszystko poszło dobrze to zaprezentujemy wynik końcowy. Czegoś takiego Rafał jeszcze nie prezentował :)

Tymczasem ... cicho -sza  aby nie zapeszyć :ph34r:  

PS kto zna temat niech zostawi tymczasem to dla siebie :P


Użytkownik BOB1 edytował ten post 02 kwiecień 2014 - 18:29


#759 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 kwiecień 2014 - 17:20

Z tygodniowym pślizgiem  ,kijek który lokci nie wyłamuje  :)

FX701, przelotki PB minima Tich  match 16-3w, waga 63g ,można mniej ,ale te świecidełka.

Załączone pliki


  • ziuta lubi to

#760 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 kwiecień 2014 - 18:31

O ja cię! :)

Chce się mieć coś takiego :wub:

Gratki Rafał







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych