Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Dąbek 111 i skutki uzależnienia

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1841 odpowiedzi w tym temacie

#1361 ONLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 27 styczeń 2015 - 18:32

no nie powiem ze chcialbym zeby cos fajne sie trafilo w celu rozpoznania mozliwosci i pracy kija :) jakis garbik kolo 40 albo jakis przylow zeby pogial troche kijek :) Rafał zapewniał ze w porownaniu do fx 701-1 jest odczuwalnie mocniejszy i troszke szybszy :) jutro wszystko sie sprawdzi :) co do fotek nie wiem czy sie uda ale na pewno opisze swoje wrazenia :)



#1362 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 27 styczeń 2015 - 19:45

Ja również posiadam 713-S, (blank wybierany troszkę na szybko) i powiem szczerze, że łowiłem na niego okonie, z niezłym skutkiem (chociaż blank miał być docelowe pod jeziorka i zedy).

 

Załączony plik  DSC_0123.JPG   52,28 KB   31 Ilość pobrań

 

713-S, powiedzmy że można nim połowić 5 gram główka, ale na większe przynęty 3calowe w górę, tak to powinno się zakładać troszkę cięższe główki aby poczuć komfort..

 a wspomniany 682-C będzie jeszcze delikatniejszy, będzie miał fajniejsze okoniowe ugięcie ; ) ale sandacza też przytniesz. fajny blank pod lżejsze łowienie.

 

ten cięższy odpowiednik też myślę że dobry wybór, będą się uzupełniać.

 

Ogólnie te wersje C, są castingowe, ale można je śmiało zbroić pod spin. Mają po prostu cieplejsze ugięcie (pod multika blank musi się bardziej ładować), a przy tym bardziej kołowatą szczytówkę. Wersje S, mają delikatniejszą szczytówkę, jak nazwa wskazuję dropshot, a przy tym sztywny dół. Na dzień dzisiejszy, chyba też bym zaczął od np. 682-C i do tego dobrał coś mocniejszego.. Ta lżejsza wersja S 682, czy 712 to już bardziej typowe narzędzie pod okonia.



#1363 OFFLINE   Tomasz.B

Tomasz.B

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 styczeń 2015 - 19:51

kolego Bartku a mógłbyś powiedzieć dokładnie jaka jest to długość blanku i cw wg. polskich wyliczeń?Nie chce mi się już wchodzić na strone Rod-Mas i szukać.Z góry dzięki i pozdrawiam



#1364 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 27 styczeń 2015 - 19:59

No to 713-S ma 2,15 (wszystkie tx z początkiem w nazwie "71" mają taką długość) cw. 5 - 15.

 

682-C ma 2,03 ( i wszystkei z początkiem 6, mają tyle samo) cw. 4-14.



#1365 OFFLINE   Tomasz.B

Tomasz.B

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:10

też tak podejrzewałem.wiem ,że początki powiedzmy 13,15 ,18 to nie chce mi się patrzeć ile wynosi 0,18 stopy?



#1366 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:21

Dwie pierwsze cyfry to długość w stopach i calach,3 cyfra odnosi się do mocy blanku,im większa cyfra tym mocniejszy blank.



#1367 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:27

Ja również posiadam 713-S, (blank wybierany troszkę na szybko) i powiem szczerze, że łowiłem na niego okonie, z niezłym skutkiem (chociaż blank miał być docelowe pod jeziorka i zedy).

 

attachicon.gifDSC_0123.JPG

 

713-S, powiedzmy że można nim połowić 5 gram główka, ale na większe przynęty 3calowe w górę, tak to powinno się zakładać troszkę cięższe główki aby poczuć komfort..

 a wspomniany 682-C będzie jeszcze delikatniejszy, będzie miał fajniejsze okoniowe ugięcie ; ) ale sandacza też przytniesz. fajny blank pod lżejsze łowienie.

 

ten cięższy odpowiednik też myślę że dobry wybór, będą się uzupełniać.

 

Ogólnie te wersje C, są castingowe, ale można je śmiało zbroić pod spin. Mają po prostu cieplejsze ugięcie (pod multika blank musi się bardziej ładować), a przy tym bardziej kołowatą szczytówkę. Wersje S, mają delikatniejszą szczytówkę, jak nazwa wskazuję dropshot, a przy tym sztywny dół. Na dzień dzisiejszy, chyba też bym zaczął od np. 682-C i do tego dobrał coś mocniejszego.. Ta lżejsza wersja S 682, czy 712 to już bardziej typowe narzędzie pod okonia.

Fajny pasiaczek :) jaki kijek sie sprawował?

Fajnie że masz blank Tx 713S :) Powiedz od ilu gram + guma 6,5 -7,5cm reaguje ten kijek. Jakie jest komfortowe łowienie do górnej granicy c.w. z takimi gumami?

Napisałeś, że wersje Txów C czyli castingowe mają cieplejsze ugięcie i bardziej kołowatą szczytówkę. A wersje Txów S czyli spinningowe mają sztywny dół i bardziej delikatniejszą szczytówkę. Ja blanki chcę uzbroić spinningowo. Nie pod casting. Wolę delikatniejszą szczytówkę a nie bardziej pałowatą.

Jeśli chodzi o kij na lekkiego sandacza to co byś bardziej polecił,  Tx 713S,  4-12lb, c.w. 4-15g

czy Tx 682C, 3-10lb, c.w. 4-14g. Parametry mają podobne. Czy aż tak duża jest różnica między wersją S i C?

Nigdy nie miałem blanku castingowego. Na cięższego sandacza wybrałem blank Tx 684C bo spinningowych nie ma wersji obsługujących cięższe gramatury.

Dzięki za podjęcie tematu Txów :)

Pozdrawiam



#1368 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:37

Pamiętać też należy, że np 713S i 713C to dwa różne blanki. 713C jest dużo mocniejszy niż S, spokojnie obsługuje nawet 18-20g główki, gdzie S-ka powyżej 15g już klęka. Zaskoczony byłem, gdy obejrzałem gotowy kij na blanku C w Rodmasie i porównałem go z moją S-ką.

Mnie osobiście do delikatniejszych łowów bardziej pasują wersje S.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 27 styczeń 2015 - 20:40


#1369 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:48

Pamiętać też należy, że np 713S i 713C to dwa różne blanki. 713C jest dużo mocniejszy niż S, spokojnie obsługuje nawet 18-20g główki, gdzie S-ka powyżej 15g już klęka. Zaskoczony byłem, gdy obejrzałem gotowy kij na blanku C w Rodmasie i porównałem go z moją S-ką.

Mnie osobiście do delikatniejszych łowów bardziej pasują wersje S.

Czy wersje C Txów faktycznie mają tak bardzo pałowate szczytówki?

Do lekkiego sandacza poleciłbyś bardziej wersje S? Czyli Tx 713S.

Gdybyś miał wybrać pomiędzy dwoma blankami na lekkiego sandacza Tx 682C i Tx 713S, to który polecasz?

Pozdrawiam



#1370 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:50

Powiem tak, ja tym kijem łowiłem głównie na płytkim, mulistym łowisku do 2 - 2,5 metra. I na taką wodę wolałbym 682C.

 

Tam, czułem coś dopiero przy główce 5g. i gumie 9,5cm. Analogicznie mniejsze gumy, to myślę że główki 8-9 gram w górę. Mniej to patrzenie bardziej na plecionkę niż szczytówkę; oczywiście branie czuć bardzo dobrze, ale opad przy miękkim dnie słabo. 

 

Jeśli chodzi o te wersje C i S to odpowiedniki się różnia, dlatego lepiej porównywać mocniejszy model S do słabszego C. Tym, że blank jest castingowy to bym się do końca nie sugerował, bo ludzie z powodzeniem kręcą blanki castingowe pod spin, jak i na odwrót ;)

Nie wyobrażaj sobie, że C będzie miało jakąś mega grubą szczytówkę, tylko po prostu S ma delikatniejszą. Multikiem rzuca się trudniej, dlatego blanki castingowe muszą mieć mniejszą zbieżność żeby się lepiej ładowały, dlatego też będą bardziej mięsiste, będą lepiej trzymały rybę, niż typowy kij o dużej zbieżności ze szczytową akcją. Ale txy są o tyle fajne, że nawet wersje castingowe są szyyybkie ; )

 

ja bym brał na Twoim miejscu 682-C, czy jak chcesz dłuższy to 712-C pod lżejsze łowienie. 



#1371 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:56

A i warto dodać, że grubsza szczytówka dla wielu jest zaletą, bo wtedy więcej rzeczy można zrobić szczytówką przy jiggu ; )



#1372 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 21:07

Powiem tak, ja tym kijem łowiłem głównie na płytkim, mulistym łowisku do 2 - 2,5 metra. I na taką wodę wolałbym 682C.

 

Tam, czułem coś dopiero przy główce 5g. i gumie 9,5cm. Analogicznie mniejsze gumy, to myślę że główki 8-9 gram w górę. Mniej to patrzenie bardziej na plecionkę niż szczytówkę; oczywiście branie czuć bardzo dobrze, ale opad przy miękkim dnie słabo. 

 

Jeśli chodzi o te wersje C i S to odpowiedniki się różnia, dlatego lepiej porównywać mocniejszy model S do słabszego C. Tym, że blank jest castingowy to bym się do końca nie sugerował, bo ludzie z powodzeniem kręcą blanki castingowe pod spin, jak i na odwrót ;)

Nie wyobrażaj sobie, że C będzie miało jakąś mega grubą szczytówkę, tylko po prostu S ma delikatniejszą. Multikiem rzuca się trudniej, dlatego blanki castingowe muszą mieć mniejszą zbieżność żeby się lepiej ładowały, dlatego też będą bardziej mięsiste, będą lepiej trzymały rybę, niż typowy kij o dużej zbieżności ze szczytową akcją. Ale txy są o tyle fajne, że nawet wersje castingowe są szyyybkie ; )

 

ja bym brał na Twoim miejscu 682-C, czy jak chcesz dłuższy to 712-C pod lżejsze łowienie. 

Ja nie łowię na duże gumy. Raczej na  takie 6,5 cm, albo 7,5cm. Skoro piszesz że Tx  682C (którym łowisz) na podane wielkości gum reaguje dopiero przy głowkach 8-9gram w górę, to dla mnie jest on troszkę za sztywny. Chciałbym kijek który przy tych wielkościach gumek jaki podałem wyżej będzie obsługiwał główki od tak przynajmniej 5-6g. Dlatego chyba wersja Tx 713S c.w.4-15g, 4-12lb,  z delikatniejszą szczytówką będzie lepsza. Najwyżej kijek się przytnie u dołu do dł.1,98cm.

A na cięższego sandacza będzie kijek Tx 684C.

Pozdrawiam



#1373 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 27 styczeń 2015 - 21:08

Nie, nie. Ja pisałem wrażenia odnośnie 713-S !

 

W sensie, że 713-S gorzej reaguję na mniejsze gumy, dlatego lepszy byłby 682C ; )

712-S z kolei byłby za słaby.

 

Ja bym brał 682C, ale wybór należy do Ciebie.

 

Pozdrawiam ;)


Użytkownik Bartas93 edytował ten post 27 styczeń 2015 - 21:10


#1374 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 27 styczeń 2015 - 21:42

też tak podejrzewałem.wiem ,że początki powiedzmy 13,15 ,18 to nie chce mi się patrzeć ile wynosi 0,18 stopy?

 

 

ale leń. czy wszystko trzeba podawać na tacy...



#1375 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 21:44

Nie, nie. Ja pisałem wrażenia odnośnie 713-S !

 

W sensie, że 713-S gorzej reaguję na mniejsze gumy, dlatego lepszy byłby 682C ; )

712-S z kolei byłby za słaby.

 

Ja bym brał 682C, ale wybór należy do Ciebie.

 

Pozdrawiam

Aha rozumiem :) Czyli chodziło ci,  że Tx 713S gorzej reaguje na mniejsze gramatury i gumy. Lepiej od niego reaguje według ciebie na mniejsze gramatury Tx 682C. No dobrze.

Źbiku napisał wyżej, że Tx 713S reaguje dobrze na gramatury do 15g. A powyżej szczytówka już klęka.

Mi taki górny zakres bardzo pasuje, bo do wyższych gramatur planuję Tx 684C.

Pytanie teraz od ilu dolnych c.w. chodzi kijek Tx 713S.

Chciłabym taki do lekkiego sandacza na Odrę. Głebokości od 3m-6-7m, zbiornik zaporowy 3m-14m. łowie głownie na gumki 6,5cm, 7,5cm. Czy bardziej do lekkiego sandacza polecasz Tx 713S z delikatniejszą szczytówką czy wersję Tx 682C ?

Pozdrawiam.



#1376 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 27 styczeń 2015 - 22:02

Dąbek powiedz basta bo już zmulony jestem .
  • Norbert 78 lubi to

#1377 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3554 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 27 styczeń 2015 - 22:05

Rafał ma anielską wprost cierpliwość...


  • Norbert 78 lubi to

#1378 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 22:38

Sorki Dąbek :) Dzieki za wyrozumiałość. Przepraszam, że tyle nawijałem o tym. Mam nadzieje, że sie nie gniewasz i mnie rozumiesz. Zalezało mi bardzo. I dziekuję tez za twoją pomoc.

Jestes naprawdę spoko gość i wielki fachowiec. I masz klasę.

pozdrawiam



#1379 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 12:22

Co by za wiele nie pitolić , więc jak krowie na rowie.blank TX713S i TX682-C obsłużą podobny zakres  c/w .C ma pełniejsze i bardziej równomierne ugięcie.Grubośc szczytówki praktycznie ta sama ,różnice w zbieżności i tym samym w grubości maty na konkretnych odcinkach.Ja preferuję te Castingowe.Spiningowe są sztywniejsze na dośc długim odcinku, mi ti nie pasi.

Więc można wybrać pod siebie ,jeden woli blondynki ,drugi rude :)



#1380 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 13:37

Dziekuję Dąbek za pomoc, rady, cierpliwość i podzielenie się fachową wiedzą. :) krótko, treściwie i zarazem wyczerpująco. :)

Pozdrawiam







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb