Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odra- temat rzeka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
242 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 16 październik 2006 - 08:35

Przedtem lgnęły też sandały :( (nawet te sznurowane).

#82 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 październik 2006 - 09:03

A no pojawiły się na Oderce sandacze i szczupaki , dużo szczupaków. takiego wysypu to dawno nie było...szkoda że tybylcy łapia nadkomplety i killem all :angry: :angry: :( .

#83 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 16 październik 2006 - 09:50

Dobrze, że choć u nas komplety (i nad) łapią tylko nokill-owcy :D .

#84 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 październik 2006 - 12:09

starego tubylca cięzko zreformować, wsród tego półświadka panuje przekonanie że co na haku to w plecaku <_< . patrzą się jak na durnia jak człowiek wupuszcza rybki...a w niedziele 5 kaczorków wróciło gdzie ich miejsce

#85 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 16 październik 2006 - 12:42

@ patu
Oczywiście, że masz rację, ale taki jest niestety Polski standard. Mnie już do końca wczoraj dobiło jak wlazłem na główkę, a tam: 102 pudełka po robalach, 3 trupy karasi, 4 puszki po Warka Strong, a na to jeszcze nasr... . Czar Bazylei normalnie i wcale to nie byli tubulcy- raczej tubylcy betonu. A taka kiedyś łowna główka była, teraz jest gówna (tylko końcówka się zgadza). Co najgorsze to to, że byli to całkiem młodzi chłopacy. Ile więc pokoleń musi minąć co by było w miarę normalnie, bo dwa to z pewnością za mało (ja już tego na pewno nie dożyję, choć ze mnie jeszcze junak młody- no, dość młody). Na dodatek miałem okazję zaobserwować jak gostek łowił metodą na trupka (dawno nie widziany, można by rzec arhaiczny, widok) i co mnie zdziwiło, nic nie złapał!! Czyżby szczupaki się czegoś uczyły :huh: ? To dlaczego ludzie się też nie mogą :( ?

#86 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 październik 2006 - 13:10

@Smaczek, wiem że jesteś jeszcze młody junak bo pogadaliśmy sobie troche na zlocie, no i humor masz debeściacki :D, co do zachowania nad woda to szkoda gadać. u nas też zostają tony śmieci po wędkarzach( czyt. grunciarzach), a do C&R trzeba poprostu dorosnąć wędkarsko ... te z załacznika pływaja całe i szczęsliwe... i rosną sobie do słusznych rpzmiarów

Załączone pliki



#87 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 17 październik 2006 - 11:13

Patryk fajne rybki, gdzie teraz łowicie???

#88 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 17 październik 2006 - 12:06

Nooo, Patryk, gratulki!! Fajne zębacze. Widzę, że przy okazji pontonem cigarety na Niemiecką stronę przerzucałeś ;) .

#89 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 październik 2006 - 12:29

@Smaczek nie przerzucałem, u nas często Niemcy patroluja strefę graniczną koło Krajnika z powietrza helikopterem a nie chciałbym aby podziurawili mi burty :lol: :lol: :mellow:, zresztą łowimy tylko i wyłacznie po naszej stronie. niemieckie szczupaki sa brzydkie i mają sfastyki zamiast cętek :lol: :mellow: :unsure:

#90 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 17 październik 2006 - 12:35

Fakt, niemiecki szczupak- Brzydal (podobnie jak Britney :mellow: ).

#91 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 październik 2006 - 12:49

@Artech ostatnio latamy troche za zanderem w rejonie Bielinka :D

#92 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 17 październik 2006 - 13:02

@ patu
I jak u Was z mętnookimi, bo u mnie jakby je gdzieś wymiotło (grupują się na zimę czy jak?). Nawet krociaki nie chcą dłubać :( . Nawet nocą nic nie chce zagryźć.

#93 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 październik 2006 - 13:39

Trafiaja sie coraz częsciej, na Odrze wiecej jest jednak szczupaka. ja teraz skupiam sie na zwirowni połaczonej na stałe z odrą. tam na jesien zaczyna gryzc zander i trafiaja sie przyzwoite szczupaki, akwen jest bardzo ciekawy i głęboki, takiego ukształtowania dna to chyba jeszcze nie widziałes :D. Górki z 2 na 15-20 m to normalka, nie mówiąc juz o stokach, dołach itp. wpadnij kiedys to połowimy :D

#94 OFFLINE   Swet

Swet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 18 październik 2006 - 07:24

Panowie pojawiła się ciekawa opcja łowienia u naszych zachodnich sąsiadów od wiosny przyszłego roku. Chodzi w szczególności o wody leżące na obszarze Brandenburgi (w pasie woj. zach-pom i lubuskiego). Koszta b. przystępne, nie powiem...
Polecam linki:
http://www.glosszczecinski.com.pl/ (w zakładce REGION)
http://www.pzw.org.pl/home/mod.php?dir=wiadomosci&file=c ascade&id_wiadomosci=4023&id_kategorii=1&opcja=w iadomosc&pozycja=0


#95 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 18 październik 2006 - 07:54

Dzięki Patryku za zaproszenie ;) !! Nawet nie wiesz jak bardzo bym chciał pohasać na takiej wodzie, tylko bez samochodu to mi będzie troszkę trudno się wybrać :( . Około 11 listopada bedę w Gryfinie to coś pomyślę (a daleko to stamtąd?).

#96 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 październik 2006 - 18:47

Ciekawa jest ta informacja o udostępnieniu niemieckich wód Brandenburgi dla polskich wędkarzy. Przeczuwam najazd na te wody... :wacko:



#97 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 18 październik 2006 - 18:51

Rognis obawiam się, że możesz mieć rację. W tym roku pracowałem z jedną niemką, której mąż jest wędkarzem. Zmorą (podobno) rzek i jezior w okolicach Berlina są Polacy, ktorzy wyłapują wszystko nie szanując ani limitów ani okresów i wymiarów ochronnych. Smutne to kurna..
jerzy :D

#98 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 18 październik 2006 - 21:01

@jerzy, co o niemców, to nie mam o nich dobrego zdania. Sam widziałem jak na twistera podchaczali świadomie płocie idące na tarło w rzece Uecker. Pnadto ich przepisy nakazujące (nie wprost) zabieranie ryb nie pozwala stoswać C&R - ale to już chyba temat do innego wątku.

@patu, napisz parę słów o żwirowni bielinek, ciekaw jestem jak tam łowicie ( zwłaszcza sandały) i czy można tam również z brzegu liczyć na jakieś efekty czy raczej targać łódke/ponton. Gratuluje pięknych esoxów B)

@smczek, nie widać u was sandaczy bo spłynęły do nas, do Szczecina, czekamy teraz na wasze sumy <_<

Pozdrawiam

#99 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 19 październik 2006 - 06:58

@ziuta
Na Bielinku obowiązuje opad... i jeszcze raz opad, to moim zdaniem najskuteczniejsza metoda na te wody ( i na zandery i szczupaki). Ten w tamtym roku huknął w gume w opadzie az miło, po krótkiej sesjii wrócił szybko cały i zdrowy do wody...mam nadzieje ze nie skończył w sieciach rybaków którzy od x czasu eksploatują nadmiernie ten akwen :( :angry: :angry:
@smaczek
Od Gryfina to moze + - z 50 km. Daj znac to może sie zgadamy na wspólne łowy, jest jeden feler, na żwirowni mozna łowić( wędkarze)tylko w weekendy poniewaz jest to woda kopalni kruszyw ( ale rybacy moga cały tydzień :( )

Załączone pliki



#100 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 październik 2006 - 07:22

Rognis obawiam się, że możesz mieć rację. W tym roku pracowałem z jedną niemką, której mąż jest wędkarzem. Zmorą (podobno) rzek i jezior w okolicach Berlina są Polacy, ktorzy wyłapują wszystko nie szanując ani limitów ani okresów i wymiarów ochronnych. Smutne to kurna..
jerzy :D



Jurku jest takie powiedzenie przyganiał kocioł garnkowi. Niemców to za chwilę nie będą chciwli wpuszczać do Szwecji. W niektórych regionach jak słyszą niemiecki to zamykają drzwi i barykadują domy.

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych