Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

OSA


  • Please log in to reply
259 replies to this topic

#181 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,322 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Posted 04 March 2015 - 14:56

Dawid... rozmawiajmy dyskutujmy, ale proszę Cię, nie kojarz działań OSY z krajami islamskimi... czy jakimś czarnym PR. Ma iść jasny przekaz, że nie ma żadnej tolerancji dla kłusownictwa, nie ma pobłażania i proszenia. Ręka ma być twarda i koniec. Jeśli przy okazji zatrzymań lecą epitety trudno, gdzie drwa rąbią tam... 

 

Jest w naszej psychice chyba taki mechanizm, że jak widzimy tego, gonionego, tego leżącego, zakutego to jego los nam bliższy, wydaje nam się, że to ofiara. Acz to jest złudne. Ci starsi (i nie tylko co najbardziej boli, bo widać jak ta zaraza się nie kończy) panowie w gumofilcach tłuką setki ryb, na tarliskach, kaleczą drugie tyle... tu nie ma usprawiedliwienia. Poza tym to nie są potulne barany. Kolega pilnował tarlisk w górze Parsęty, jak był raz sam to dwóch takich pijaczków właśnie groziło mu nożem. Musiał uciekać. Kominiarki to nie widzimisię tylko konieczność. Trzeba pamiętać, że to są małe środowiska tam się raczej wszyscy znają i potem faktycznie... dziury w oponach, powybijane szyby i niestety nie tylko. 

 

Miedzy bajki można też włożyć, że w Polsce ktoś z głodu kłusuje. Na wino mieć muszą i tyle, albo mały handelek.  Zorganizowane grupy tu pomijam. 

 

Nie przyzywaj prawników, a tym bardziej adwokatów, bo to moje podwórko i zapewniam Cię, że nawiedzonych raczej nie ma, a nikt rozważny osobiście nie będzie szukał dziury w całym, dla poklasku czy z innej niskiej pobudki. Przeciwnie jest wielu (jak i ja się staram), służyć darmowo radą i pomocą, w tym finansową. Oczywiście nie popieram działań nielegalnych, ale tu o takich nie mówimy i z takimi nie mamy do czynienia. Wiem o dużo bardziej brutalnych działaniach innych służb i to często wobec osób zatrzymanych z głupim skrętem "trawki" lub takich co za dużo wypili. Pierwszy z brzegu przypadek posła Wiplera.  

 

Wreszcie w mojej ocenie jeśli łazi gość z ościeniem przy tarliskach, to usiłuje popełnić przestępstwo. Nie trzeba go zatrzymać z rybą. Usiłowanie karalne jest na równi z przestępstwem dokonanym. 


  • oland, skorupa13, DanekM and 9 others like this

#182 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 04 March 2015 - 16:01

Więcej w tym temacie nie będę się wypowiadał, oni są młodzi, a ja jestem może stary zgred, ale takim zachowaniem mogą sobie narobić sporych kłopotów, a Społecznej Straży Rybackiej czarnego PR.
 
W filmie gdzie jest pościg w kominiarkach jakoś nie zauważyłem aby ktoś miał mundur i napis PSR czy Policja, widziałem po prostu "bandę" ludzi w kominiarkach goniących jakiegoś człowieka. Mogą być wątpliwości czy takie działanie jest legalne, czy ktoś z nich należy do PSR czy Policji? Jeśli tak to gdzie mundur, itp?
 
Też wiem o działaniach innych służb które są bardziej brutalne, też mi się to nie podoba, też chętnie wyeliminowałbym takie praktyki wobec czego jestem też przeciwnikiem takich działań jak na wskazanym filmie, w takiej przynajmniej formie. Wg mnie Policja i inne służby mają i tak za dużo uprawnień w stosowaniu siły czy innych działań, a tą siłę i przymus stosuje nie wiadomo kto - z filmu nie wynika czy to jakaś straż czy goście w kominiarkach pragnący kogoś poganiać. Powinni chociaż sobie na kurtkach zrobić napis Społeczna Straż Rybacka, czy w jakimś innym stopniu to zaznaczyć, powinni współdziałać z Zawodową Strażą Rybacką czy Policją, tak aby wszystko było zgodnie z prawem.
 
Tak jak wspomniałem idea jest słuszna, ale trzeba wszystko robić z głową. 


#183 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Posted 04 March 2015 - 19:24

A mi wręcz przeciwnie - podoba się i to bardzo :)

Kłusol to też PRZESTĘPCA i nie ma tu pobłażania. Niech lecą k... i ch... - mi to nie przeszkadza, liczy się efekt. A efekty, jak widać, są. Myślę, że gdyby chłopaki z OSY klepali takiego "ościennika" po ramieniu, szepcząc mu do uszka "szanowny kolego, proszę uprzejmie oddać mi swoje narzędzie nielegalnego pozyskiwania ryb i łaskawie założyć sobie te kajdaneczki", to efektów by nie było.

 

Pozwólcie że tutaj zacytuję swój wierszyk, który wymyśliłem na potrzeby tego posta:

Kłusol ma się bać, k...a mać !!!


  • skorupa13 and Negra like this

#184 OFFLINE   kamyk30

kamyk30

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 posts
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Daniel

Posted 04 March 2015 - 19:33

Ciekawe czy ktoś z Was  pamieta słynne "kominy"  z nad Parsety? ekipa była dobra a i zęby leciały.... osobiście uważam , że OSA robi to co piwinna robić straz.Metody są na pograniczu prawa i z pewnoscią gdyby postępowanie z kłusownikami były by " drastyczniejsze"każdy kłusol zastanowił bysię czy warto....



#185 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,852 posts
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Posted 04 March 2015 - 19:41

Nie macie pojęcia jak to wygląda w realu.

Proponuję wstąpić do SSR i popracować troszeczkę w terenie a nie pisać bzdury siedząc za przeproszeniem dupą w ciepłych pieleszach i dbając o dobre samopoczucie kłusola - wstyd !!!

 

Zgadzam się z Tobą bo znam to z praktyki.

 

 

Ciekawe czy ktoś z Was  pamieta słynne "kominy"  z nad Parsety? ekipa była dobra a i zęby leciały.... osobiście uważam , że OSA robi to co piwinna robić straz.Metody są na pograniczu prawa i z pewnoscią gdyby postępowanie z kłusownikami były by " drastyczniejsze"każdy kłusol zastanowił bysię czy warto....

 

Póki nie zostaną przekroczone działania z użyciem ŚPB nie ma podstawy by cokolwiek zarzucić strażnikom. Niecenzuralne słownictwo jest czasami konieczne, nie masz kłusoli głaskać po pleckach i gadać do nich jak do bobaska w kołysce.


Edited by CarIvan, 04 March 2015 - 19:44.


#186 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 posts
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Posted 04 March 2015 - 19:46

Kolego Dawidzie miales kiedys do czynienia z klusownikami? To juz nie sa pojedyncze osoby, a raczej zorganizowane grupy przestepcze zdolne do najgorszych czynow. A chlopaki z OSY narazaja zycie za tzw. "usmiech soltysa"

#187 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 posts
  • LokalizacjaKRK

Posted 04 March 2015 - 21:59

Szkoda, że nie ma takich OS w każdym okręgu. Kominiarki - dlaczego mają się afiszowć przed gnojami. Słownictwo - dostosowane do poziomu. Muszą jednak uważać, bo jak przegną to ktoś może się do nich dobrać. Jak zrobią aukcję w tym roku to coś kupię. 



#188 OFFLINE   kamyk30

kamyk30

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 posts
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Daniel

Posted 04 March 2015 - 22:34

Warto coś kupić bo Chłopaki nie mają łatwo z finansami mimo tego , że mają sponsora to wędkarze powinni ich wspierać:)



#189 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,712 posts
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Posted 04 March 2015 - 23:41

David72 zatrzymanie obywatelskie coś Ci mówi??

Np widzisz debila kradnącego w brutalny sposób torebką jakiejś babci ok 80lat i co przepuścisz go mówiąc proszę przejdź tędy.....może cię podwiozę, żebyś się nie zmęczył uciekając? czy może jednak obezwładnisz go i przytrzymasz do przyjazdu policji??? a może odwrócisz głowę i będziesz udawał że nie widziałeś i że nie ma problemu???

Pytam bo nad wodą jest tak samo

 

Ogień zwalczaj ogniem....


  • godski, Nesta, Karol Krause and 4 others like this

#190 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1,245 posts

Posted 05 March 2015 - 07:15

Nanlepszy tekst "Jakież prezęty niesiesz Mikołaju" 😂😂😂

#191 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 posts
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Posted 05 March 2015 - 12:39

Obejrzałem przed chwilą film z "polowania" wszyscy w kominiarkach, dla mnie to jest szok, wygląd jak obława jakiś szaleńców (to jest najbardziej kulturalne porównanie jakie mi się nasuwa), cieszcie się, że ten film nie dotarł do jakiś dziennikarzy czy nawiedzonych adwokatów, bo naprawdę moglibyście mieć kłopoty.

Jak widać dotarł i ma wręcz pozytywny wydżwięk :)

http://www.tvn24.pl/...cji,520530.html

 

Oby się tworzyło jak najwięcej takich formacji,jak OSA.

Tak trzymać!!!


  • Karol Krause likes this

#192 OFFLINE   radrian

radrian

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Relidzyński

Posted 05 March 2015 - 13:39

szok:O mainstreamowe media sie zainteresowały:) ciekaw jestem komentarzy. Im więcej ludzi takie coś obejrzy tym lepiej. Brawo:)



#193 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,906 posts
  • Imię:Robert

Posted 05 March 2015 - 17:20

Popieram takie działanie . Jak napisał kolega powyżej metody -takie jak i oni stosują /kłusownicy/ .



#194 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 posts
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Posted 05 March 2015 - 17:34

Jestem jak najbardziej ZA ! 3xTAK ! Przeleje chłopaką trochę grosza bo naprawdę mi się podoba, jest coś na zasadzie akcja-reakcja. A o słownictwo nie ma co się boczyć czy coś w tym stylu. To sa emocje nikt nie będzie w takich ekstremalnych sytuacjach mówił "Przepraszam, Pan się zatrzyma jak Pan może..."

 

Szacunek chłopaki !



#195 OFFLINE   kamyk30

kamyk30

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 posts
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Daniel

Posted 05 March 2015 - 22:05

Osy mają po to żądła  aby żądlić niech boli.....ścierwo zawsze będzie ścierwem .


  • godski, minecjusz and darks86 like this

#196 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 posts
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Posted 05 March 2015 - 22:45

Ostro...



#197 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 posts
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Posted 05 March 2015 - 22:52

Super, bardzo mi się to podoba. Chciałbym żeby i u mnie coś podobnego działało, powinno to być w każdym okręgu PZW.



#198 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 05 March 2015 - 23:06

założyli to sami wędkarze, więc wiesz - droga otwarta  :)


  • Dagon likes this

#199 OFFLINE   kamyk30

kamyk30

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 posts
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Daniel

Posted 05 March 2015 - 23:09

Tak ale wsród tych ochotników są i strażnicy.Pod względem prawnym jest to konieczność.



#200 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 05 March 2015 - 23:31

Nadal nie widzę przeszkód  :)

Lepiej szukać rozwiązań, niż problemów  - ktoś musi pociągnąć ludzi za sobą i na pewno nie będzie to ten, który mówi: tego się nie da, a bo to potrzeba to czy tamto.

OSA powstała tylko z dobrych chęci kilku osób. Coś jeszcze potrzeba?


Edited by Dano-G, 05 March 2015 - 23:43.