Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

OSA


  • Please log in to reply
259 replies to this topic

#161 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 03 March 2015 - 20:48

Akcja warta poparcia, ale jak oglądam twarze strażników w kominiarkach z zasłoniętą twarzą, to tak jakby się tego wstydzili (być może pracują w grupach antyterrorystycznych wtedy to będzie zrozumiałe). Dodatkowo większość kłusowników ze zdjęć to jacyś dziadkowie, chłopi małorolni, nie wpływa to dobrze na Wasz "image" Panowie, choć jak wspomniałem na początku akcja warta poparcia.



#162 OFFLINE   Fr0ntliner

Fr0ntliner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 posts
  • LokalizacjaOsaczony przez mięsiarzy >_<

Posted 03 March 2015 - 21:03

Może nie chcą ujawniać swojej tożsamości?No idź paraduj...potem ci opony poprzebijają i rodzinę będą straszyć.

1 złapany chłop...wieść się niesie a nastepnych 10 się zastanowi czy warto iść nad rzekę.

Od grubszych akcji jest PSR.Zorganizowane grupy są niebezpieczne.Zrób coś dla swojego łowiska.Łatwo się ocenia czyjąś pracę,prawda?


  • Kamil Z., Karol Krause and pastowany kaban like this

#163 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 posts
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Posted 03 March 2015 - 22:00

Akcja warta poparcia, ale jak oglądam twarze strażników w kominiarkach z zasłoniętą twarzą, to tak jakby się tego wstydzili (być może pracują w grupach antyterrorystycznych wtedy to będzie zrozumiałe). Dodatkowo większość kłusowników ze zdjęć to jacyś dziadkowie, chłopi małorolni, nie wpływa to dobrze na Wasz "image" Panowie, choć jak wspomniałem na początku akcja warta poparcia.

A nie przyszło Ci do głowy, że strażnicy to też wędkarze których ci sami kłusole mogą łowiących samotnie spotkać na rzekach? Taki kozak jesteś to łap u siebie kłusoli z odkrytą twarzą i gołą klatą.



#164 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Posted 03 March 2015 - 22:38

Akcja warta poparcia, ale jak oglądam twarze strażników w kominiarkach z zasłoniętą twarzą, to tak jakby się tego wstydzili (być może pracują w grupach antyterrorystycznych wtedy to będzie zrozumiałe). Dodatkowo większość kłusowników ze zdjęć to jacyś dziadkowie, chłopi małorolni, nie wpływa to dobrze na Wasz "image" Panowie, choć jak wspomniałem na początku akcja warta poparcia.

Ja bym dodał jeszcze,że kultura osobista i słownictwo strażników (a po h.j ci ..., łap h.ja) w w/w filmikach pozostawia wiele do życzenia co nie zmienia faktu,że akcje takie są jak najbardziej potrzebne. Miałem przyjemność obserwować akcje PSR gdzie profeska i kultura stały na wysokim poziomie.



#165 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 04 March 2015 - 10:39

A nie przyszło Ci do głowy, że strażnicy to też wędkarze których ci sami kłusole mogą łowiących samotnie spotkać na rzekach? Taki kozak jesteś to łap u siebie kłusoli z odkrytą twarzą i gołą klatą.


Widzisz, nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, chodzi o to, że Panowie strażnicy nie wstawiali takich zdjęć, to psuje ich obraz, ma wydźwięk negatywny choć sama akcja jest warta poparcia. Twarze zakryte kominiarką, zdjęcia dziadków w gumowcach, można sądzić, że Ci panowie łapią tylko starych dziadków, a nie porwą się na prawdziwych zorganizowanych kłusoli. Poza tym zdjęcia złapanych dziadków leżących na ziemi, albo siedzących i trzymających w wyciągniętych rękach złowione ryby - to już trochę przesada, trochę naruszenie godności.

Filmików jeszcze nie widziałem, ale jeśli w nich pojawiają się takie słowa jak łapać h... czy coś takiego, to ci Panowie powinni przestać bawić się w strażników.
  • foxy77 likes this

#166 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 04 March 2015 - 10:48

Zdaje się że ktoś nie za bardzo rozumie specyfiki działania w terenie pod presją i w stresie.

Czy wy koledzy myślicie że te ,,dziadki w gumowcach'' z tym ościeniem w dłoni to potulne baranki ???

Nie macie pojęcia jak to wygląda w realu.

Proponuję wstąpić do SSR i popracować troszeczkę w terenie a nie pisać bzdury siedząc za przeproszeniem dupą w ciepłych pieleszach i dbając o dobre samopoczucie kłusola - wstyd !!!


  • godski, bartsiedlce, czocho and 2 others like this

#167 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Posted 04 March 2015 - 10:53

Filmików jeszcze nie widziałem, ale jeśli w nich pojawiają się takie słowa jak łapać h... czy coś takiego, to ci Panowie powinni przestać bawić się w strażników.

12s. filmiku.

Słowa cyt,,dawaj go ku..a h..a.''


Edited by Piokowal, 04 March 2015 - 10:54.

  • Emson likes this

#168 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,000 posts
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Posted 04 March 2015 - 11:01

Brawa za te wszystkie akcje!

Epitety mogą razić, ale dają efekt psychologiczny. Kominiarkom się nie dziwię, jak komuś się nie podobają to może przecież iść na taką akcję bez niej... tylko ciężko d... z fotela ruszyć? ... Ha!



#169 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Posted 04 March 2015 - 11:03

A tu 3s. i 15s. 



#170 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,000 posts
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Posted 04 March 2015 - 11:05

Jak nie powiesz w jego języku to nie zrozumie o co pytasz...



#171 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Posted 04 March 2015 - 11:14

Jeszcze raz powtórzę: akcje jak te powyżej-najbardziej potrzebne ale panowie strażnicy powinni ,,popracować,, nad swoimi emocjami.


  • spy likes this

#172 OFFLINE   Emson

Emson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaBielsko Biała

Posted 04 March 2015 - 11:28

Przecież strażnicy z załączonych nagrań zachowują się adekwatnie do sytuacji, nie widzę problemu.
Gdyby w kominiarach wyzywając od chu%$w glebowali każdego napotkanego wędkarza to byłby faktycznie problem, ale kłusownika buraka w gumofilcach trzeba twardo potraktować, jasna sprawa.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!
Emson


  • pastowany kaban and Hubert_S like this

#173 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 326 posts

Posted 04 March 2015 - 11:29

Jeszcze raz powtórzę: akcje jak te powyżej-najbardziej potrzebne ale panowie strażnicy powinni ,,popracować,, nad swoimi emocjami.

 Może czasami za bardzo gnoją i się znęcają, ale żeby to robić to niestety nie można być grzecznym chłopcem. Ale za nim będziesz uczył ich poprawności to zapamiętaj, że te Twoje wykropkowane wyrazy pisze się przez CH :P   



#174 OFFLINE   lafer

lafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaHolandia
  • Imię:Kamil

Posted 04 March 2015 - 11:31

Ja myślę Piokowal, że jeśli Panowie chodzą do spowiedzi to grzechy zostają im odpuszczone, a tak poważniej to czy w Polsce zawsze musi się znaleźć ktoś, kto marudzi? Mam wrażenie, że narzekanie, zaraz po piciu to nasz sport narodowy :) Na marginesie, wątpię, żeby Ci Panowie dali sie złapać, po grzecznym zaproszeniu na ciepłą herbatke z termosa.


Edited by lafer, 04 March 2015 - 11:59.


#175 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Posted 04 March 2015 - 11:35

 Może czasami za bardzo gnoją i się znęcają, ale żeby to robić to niestety nie można być grzecznym chłopcem. Ale za nim będziesz uczył ich poprawności to zapamiętaj, że te Twoje wykropkowane wyrazy pisze się przez CH :P   

Masz rację,że nie wiem jak się pisze to brzydkie słowo ponieważ nie używam go tak w pisaniu jak i w mowie.



#176 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 04 March 2015 - 11:35

Taaa.... nad emocjami ... jak to ma być ???? proszę niech Pan stanie , niech Pan nie spier....... może Pan usiądzie  :lol:  :lol:  :lol: i tyle go widzieli....  :whistling:

Grzecznie i zachowaniem wszelkich zasad to można kontrolować i poprosić o dokumenty wędkarza  :)  :)  :)

 

A tu pierwszy z brzegu przykład

Czy uważasz że taki ''element'' nie zawaha się użyć wszelkich dostępnych mu metod żeby tylko dać nogę , bo doskonale wie co go czeka.

Więc w bajki sobie włóż historyjki z kulturą itp...

 

http://www.lomza.pol...jonariuszy.html

 

 

Ps. przestańcie bić pianę .... każdy dostępny sposób by wyeliminować taką gnidę jest lepszy niż pierdzenie w stołek !!!


Edited by Karol Krause, 04 March 2015 - 11:42.

  • zybi, siwypike, bartsiedlce and 3 others like this

#177 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,000 posts
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Posted 04 March 2015 - 11:46

"Ps. przestańcie bić pianę .... każdy dostępny sposób by wyeliminować taką gnidę jest lepszy niż pierdzenie w stołek !!!"

 

Dobrze gadasz! O kulturze porozmawiać można w innych okolicznościach.



#178 ONLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 04 March 2015 - 14:15

Panowie, czy cel uświęca środki?

 

Druga sprawa, jeśli ktoś często klnie w sytuacjach stresowych to i tak robi w sytuacjach normalnych. Dobra, to już zostawmy, ja chciałem dać tylko dobrą radę dla kolegów, że powinni selekcjonować trochę zdjęcia zanim wrzucą je do Internetu, nie pokazywać też wszystkie w filmach.

 

Zapytacie dlaczego? Dlatego, że jeśli chcą mieć poparcie społeczne muszą mieć dobry PR. Czy po obejrzeniu tych zdjęć czy filmów ogół społeczeństwa powie "Ci goście robią dobrą robotę, popieramy ich"? Osobiści goście w kominiarkach zasłaniających twarz kojarzą mi się ze zdjęciami z krajów islamskich, a nie tych gdzie jest przestrzegane prawo. Jak obejrzy to jakiś nawiedzony prawnik lub dziennikarz szukający sensacji, jak ktoś spyta się: jaką Ci Panowie mają legitymację do stosowania przymusu, do zatrzymywania osób, czy robią to zgodnie z prawem? Czy gość który szedł z ościeniem a nie miał żadnej ryby to już kłusownik, kto i na jakiej podstawie to ocenił?

 

Tak jak wcześniej napisałem, pomysł dobry, wart naśladowania, tylko trzeba to robić z głową. Jak wszystko zresztą.


  • spy likes this

#179 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 posts
  • LokalizacjaBiałystok

Posted 04 March 2015 - 14:20

Obejrzałem przed chwilą film z "polowania" wszyscy w kominiarkach, dla mnie to jest szok, wygląd jak obława jakiś szaleńców (to jest najbardziej kulturalne porównanie jakie mi się nasuwa), cieszcie się, że ten film nie dotarł do jakiś dziennikarzy czy nawiedzonych adwokatów, bo naprawdę moglibyście mieć kłopoty. 



#180 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 326 posts

Posted 04 March 2015 - 14:38

Davidzie72 zanim zaczniesz zadawać takie głupie pytania i siać zamęt to dokładnie przeczytaj czym jest OSA i na jakiej zasadzie działa i z kim współpracuje. Wiem, że łatwiej się ogląda filmy czy zdjęcia, ale trzeba i czytać. 


  • krakus likes this