Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ratujmy polskie łosie!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
664 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 03 listopad 2017 - 10:20

Po wejściu do Unii sieć drogowa rozrosła nam strasznie , i nie chodzi tylko o autostrady i drogi szybkiego ruchu  . Ilość samochodów wzrosła niemiłosiernie i jeździmy drogą asfaltową tam gdzie jeszcze 15 lat temu mógł przejechać tylko traktor. Zasiedlamy co raz bardziej odludne tereny. I do tego chcemy aby zwierzaki siedziały w lesie i nie wchodziły nam w drogę .

Tak  myślę że najlepiej by było żeby żeby zwierzaki chodziły sobie w środku lasu ( które mocno ograniczamy) i pokazywały się jak zechce nam się spaceru po lesie. A jak łajza wyjdzie i będzie wypadek  to trzeba odstrzelić 200 takich samych , a co odstrzelmy bo pozwoliły sobie przejść po naszej asfaltówce.  K.... Chcemy zwierzaków ale tylko takich które przyzwyczają się do naszych zasad.

Po cholerę  odradzać populację żeby ją później   zabijać jak stwierdzimy  że nam przeszkadza

Dla naszej wygody jest więcej np dróg i coraz częściej chcemy mieszkać pięknym cichym miejscu, najlepiej przy lasku czy wodzie, z widokiem na sarenki... Ot sielanki się nam chce. I tu wchodzimy z butami w środowisko naturalne. Człowiek aby sprostać swojemu trybowi życia i zachcianek ponad to co mu potrzebne tylko do przeżycia, musi swoją ręką regulować środowisko, szeroko pojęte. Jeśli tego nie chce robić ze względów ideologicznych o nieskażonym świecie przyrody do której przypomnę też jako ludzie się zaliczamy, musi sam siebie "zredukować" do ilości w jakieś żyliśmy tysiące lat temu, i kiedy to przyroda nas regulowała. Kwestia który model wybieramy jako ludzkość ?


  • coma lubi to

#202 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 03 listopad 2017 - 11:09

Przy okazji tej całej "dyskusji" zastanawia mnie tylko jedno - dlaczego całkiem nie tak dawny "skok na kasę" z OFE nie spowodował takiej fali krytyki i oburzenia jak wycinka drzew czy planowany odstrzał łosi ? Czy na prawdę aż takimi "łosiami" jesteśmy ???



#203 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 listopad 2017 - 11:52

Janusz z prostej przyczyny. Media ( te wg niektórych najbardziej opiniotwórcze i jedyne poprawne) miały przeciwstawiać się tym których popierają?
Tylko jeden raz muszę delikatnie "dotknąć " nas wszystkich i niech nikt się nie obaża.
Otóż zauważyłem że wyborcy obecnego rządu nazywani są mocherami, głupkami, katolami itp...natomiast wyborcy poprzedniego to jak widać cała masa płaczków i jęczków, ludzi którzy nie potrafią zaakceptować demokratycznych wyborów.
I tak naprawdę to chyba chodzi tylko o to by wyciągać coraz to nowe tematy zastępcze gdy nie ma się pomysłu co zrobić...
Nie chciałem nikogo urazić. Jeżeli mój wpis znacząco łamie regulamin to proszę go skasować...
  • Del Toro, R0BERT i coma lubią to

#204 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 listopad 2017 - 12:17

Janusz z prostej przyczyny. Media ( te wg niektórych najbardziej opiniotwórcze i jedyne poprawne) miały przeciwstawiać się tym których popierają?
Tylko jeden raz muszę delikatnie "dotknąć " nas wszystkich i niech nikt się nie obaża.
Otóż zauważyłem że wyborcy obecnego rządu nazywani są mocherami, głupkami, katolami itp...natomiast wyborcy poprzedniego to jak widać cała masa płaczków i jęczków, ludzi którzy nie potrafią zaakceptować demokratycznych wyborów.
I tak naprawdę to chyba chodzi tylko o to by wyciągać coraz to nowe tematy zastępcze gdy nie ma się pomysłu co zrobić...
Nie chciałem nikogo urazić. Jeżeli mój wpis znacząco łamie regulamin to proszę go skasować...

Według Ciebie druga strona nie używa inwektyw???

Chyba masz klapki na oczach. Jedyna słuszna telewizja robi swoje. Niedługa tylko ona na rynku zostanie ku uciesze niektórych.


  • CM Punk i uvex lubią to

#205 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 03 listopad 2017 - 12:36

Przy okazji tej całej "dyskusji" zastanawia mnie tylko jedno - dlaczego całkiem nie tak dawny "skok na kasę" z OFE nie spowodował takiej fali krytyki i oburzenia jak wycinka drzew czy planowany odstrzał łosi ? Czy na prawdę aż takimi "łosiami" jesteśmy ???

 

Ja tam pamiętam, że w mediach wszystko było przedstawione i wyłożone na stół, w każdej, podkreślam każdej stacji telewizyjnej. Czy dzisiejsza władza pozwoliła by sobie na to??? Zobaczymy, bo w OFE zostało jeszcze troszkę grosza, na które minister właściwy już spogląda swoim okiem.


Użytkownik uvex edytował ten post 03 listopad 2017 - 12:38

  • CM Punk lubi to

#206 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 listopad 2017 - 12:40

Czas zamknac ten watek, zaczelo sie od losi, skonczylo na jakims kodziarskim mambo jambo...  :D  :D  :D


  • R0BERT i coma lubią to

#207 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 listopad 2017 - 12:42

Według Ciebie druga strona nie używa inwektyw???
Chyba masz klapki na oczach. Jedyna słuszna telewizja robi swoje. Niedługa tylko ona na rynku zostanie ku uciesze niektórych.

Używa. Nigdzie nie napisłem że jest inaczej.
W wielkim uproszczeniu . Nikt mnie nie przekona że ludzie którzy znaja sie 30-40 lat. Przeżyli razem bardzo ciężkie czasy naszego kraju i razem o ten kraj walczyli....Wywodzą się z jednej partii.... teraz nagle skaczą sobie do gardeł!
Dla mnie to jest największa farsa! Bo w TV opluwają się a wieczorem siadają razem do butelki i śmieją się z nas wszystkich...
Andrzej w przeciwieństwie do Ciebie nie cisne cały czas po TVP, Pisie, Trwam itd bo mam to gdzieś. Każdy robi co uważa za słuszne, ogląda co zechce, wierzy w co tylko mu się podoba. Wara mi od tego. Natomiast nienawidzę jak ktoś próbuje mi w nieudolny sposób narzucić swoje racje i mówić mi co jest dla mnie lepsze!
  • Panek i coma lubią to

#208 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 listopad 2017 - 12:48

Szkoda pisania. Zgłaszam kilka  ostatnich postów do usunięcia. Nie ma tu nic co by cokolwiek wniosło do tematu wątku.



#209 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 03 listopad 2017 - 13:17

Szanowni koledzy. I koleżanki, jeśli nas czytają ;) 

 

Nie mam zamiaru Was cenzurować. Narzucać, co macie myśleć, dyktować, co wolno pisać, a czego nie. Proszę jedynie o szacunek. Dla rozmówców, dla ich poglądów. Dla naszego regulaminu. 

 

 

Są dwie możliwości. Jedna, to "kłódki" na potencjalnie niebezpiecznych tematach, knebel zakładany prewencyjnie, czyszczenie z "niewłaściwych" (czytaj - naruszających regulamin) postów. Druga możliwość to brak działań prewencyjnych, pozostawienie całkowitej wolności wypowiedzi, ale też i pociąganie do odpowiedzialności za złamanie regulaminu. Czyli albo trzymanie za rączkę i traktowanie jak dzieci, albo też traktowanie jak dorosłych. Połączone z egzekwowaniem naruszeń regulaminu.

 

Wpłynęło sporo zgłoszeń, gdyż temat niebezpiecznie skręcił w rejony bieżącej polityki. A to, jak wielokrotnie wspominałem, jest temat służący podziałom, czyli dokładnie przeciwny naszym ideom. Portal jerkbait.pl ma łączyć ludzi o wspólnej pasji. Tematy polityczne czy religijne temu łączeniu nie służą. Jak wspomniałem na początku, nie mam zamiaru cenzurować Waszych wypowiedzi. Jednak za brak szacunku dla innych forumowiczów, ich poglądów, czy dla naszych prostych reguł (polityka i religia) będę "nagradzał". Bo wolność, to również odpowiedzialność.

Zostaliście poinformowani. Temat otwieram.


  • Paweł nizinny, bartsiedlce, Tomek88 i 1 inna osoba lubią to

#210 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 14:42

O trofeistyce i nęciskach pisałem wcześniej jak i stosunku przypadków postrzelenia człowieka do kolizji ze zwierzyną. 
Odnośnie obaw przed wyjściem na grzyby, ile znasz przypadków postrzelenia grzybiarza przez myśliwego ?


Jeżeli rowerzysta został zastrzelony przez myśliwego (ponoć kierownicę miał z rogami), to masz jakieś wątpliwości, że grzybiarz może tak samo zakończyć swój żywot? Coś co może się zdarzyć, zdarzy się na pewno. Niekoniecznie mi zależy aby przejść do historii jako pierwsza tego typu ofiara. Bo potem jest jak z tym ostatnim nieszczęśnikiem, że on jakoś tak dziwnie na czworakach po lesie zapierdzielał klucząc i chrząkając wg słów króla tamtego polowania.
  • CM Punk lubi to

#211 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 03 listopad 2017 - 15:29

Jeżeli rowerzysta został zastrzelony przez myśliwego (ponoć kierownicę miał z rogami), to masz jakieś wątpliwości, że grzybiarz może tak samo zakończyć swój żywot? Coś co może się zdarzyć, zdarzy się na pewno. Niekoniecznie mi zależy aby przejść do historii jako pierwsza tego typu ofiara. Bo potem jest jak z tym ostatnim nieszczęśnikiem, że on jakoś tak dziwnie na czworakach po lesie zapierdzielał klucząc i chrząkając wg słów króla tamtego polowania.

Myśliwy nie może strzelać do nierozpoznanego celu.

Jeśli by to odemnie zależało, z pierdla by nie wyszedł do końca życia. Takie tłumaczenia, że pomylił z dzikiem, tylko pier....ty sędzia mógł wziąć po uwagę, skazując go przy tym na tak śmieszny wyrok.

Nie znam tego przypadku z rowerzystą z rogami zamiast kierownicy.... 



#212 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6302 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 listopad 2017 - 15:43

Może sędzia też myśliwy?  :D B)


  • CM Punk lubi to

#213 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 03 listopad 2017 - 15:50

"Z ustaleń śledczych wynika, że myśliwy wystrzelił kulę, która przeszyła sarnę, a następnie dosięgnęła również rowerzystę."
Całość tutaj: http://plus.gloswiel...rzyste,10909041

Kolega godny swego nicku koloryzuje na swoją potrzebę z tym rowerzystą. Facet nie był celem myśliwego. To straszne co się stało ale wypadki się zdarzają i będą zdarzać, nic nie poradzimy. Bo niby co by trzeba było zrobić żeby ich uniknąć? Zakazać myślistwa? Idąc tym tokiem rozumowania i podpierając podobnymi "argumentami" powinno się zakazać używania aut. Ilu by ludzi wtedy nie zginęło...
Nagonka na myśliwych jest zwyczajnie głupia i pozbawiona zdrowego rozsądku.

Użytkownik coma edytował ten post 03 listopad 2017 - 15:51

  • Paweł nizinny, R0BERT, Raffaello i 1 inna osoba lubią to

#214 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 03 listopad 2017 - 15:57

Dobrze, że nikt nie jeździ rowerem z głową szczupaka na kierownicy, bo by go czasem wahadłówka z kotwicą trafiła.


  • Paweł nizinny, tibhar i przemo_w lubią to

#215 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 03 listopad 2017 - 16:02

Nie ma to jak naklepać 200 postów i dojść do wniosku że to nie ma żadnego sensu :D


Użytkownik Bander edytował ten post 03 listopad 2017 - 16:03

  • R0BERT lubi to

#216 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 03 listopad 2017 - 16:05

Kłódka to jednak było najlepsze rozwiązanie dla tego wątku.

#217 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 996 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 listopad 2017 - 16:10

Kumpel opowiadał jak o mały włos babki nie ustrzelił. Babka w nocy kradła ziemniaki, a kumpel myślał że to dzik, uratowało ją to, że wstała z kolan. :) ;) 


  • coma lubi to

#218 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 listopad 2017 - 16:11

Kumpel opowiadał jak o mały włos babki nie ustrzelił. Babka w nocy kradła ziemniaki, a kumpel myślał że to dzik, uratowało ją to, że wstała z kolan. :) ;)

A może dzik wstał, bo chciał się rozejrzeć... ? :lol:

 

PS. Janusz ma dużo cierpliwości, ja tyle nie mam... czytam, czytam i palce moje coraz bardziej niespokojne


  • bartsiedlce lubi to

#219 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 03 listopad 2017 - 16:19

PS. Janusz ma dużo cierpliwości, ja tyle nie mam... czytam, czytam i palce moje coraz bardziej niespokojne


Kłódkuj Waść, nie ma na co czekać.

Użytkownik coma edytował ten post 03 listopad 2017 - 16:42


#220 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 listopad 2017 - 16:35

Kłudkuj Waść, nie ma na co czekać.


Kłódkuj. Jest zdecydowanie za.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych