Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ratujmy polskie łosie!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
664 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2017 - 20:57

 

Skoro nie zrozumiałeś powodu, dla jakiego dałem przykład z dziewczynką, która zginęła w Ojcowie, to pewnie też nie załapiesz podobieństwa sytuacji w okolicach Białowieży i tego co się stało w Beskidzie Śląskim i Żywieckim.

http://www.dziennikz...c-lat,id,t.html

Co tutaj jest do załapania? Człowiek nasadził świerków tam gdzie nie powinien ich był sadzić. Konsekwencje wyszły po latach.



#162 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 listopad 2017 - 20:58

Kormorany prawdopodobnie nie czytają Dzikiego Życia, ani egazaltownych wywodów Pana Bzomy - przynajmniej te ciemne ptaszki z Jeziorska. Najbardziej lubiły jeść obsadę stawów hodowlanych,liny, szczupaki i okonie, drobnicę pozostawiając rybitwom i mewom. Nie wszyscy miastowi kupują każdą modną bajerę..



#163 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2017 - 21:00

Artykuł jest:
1. Z 2006 roku co nijak się ma do 2017go...
2. Gazetka jak widać typowo Ekologiczna...
3.Autor tekstu nie jest obiektywny.
Sam pisze że niby szkodnik ale nieszkodliwy szkodnik i tylko rybacy i wędkarze wymyślają.
4. Wszystkie artykuły tej gazetki idą w jednym kierunku....

1. To znaczy że przez 10 lat kormoran przestał obżerać się białorybem i zajął się półmetrowyni szczupakami i okoniami 30-40 cm ???

2. I co z tego?

3. Podaj mi obiektywnego.

 

Pytałeś o zależność. Masz podane jak na tacy. Cóż... . 



#164 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2017 - 21:02

Kormorany prawdopodobnie nie czytają Dzikiego Życia, ani egazaltownych wywodów Pana Bzomy - przynajmniej te ciemne ptaszki z Jeziorska. Najbardziej lubiły jeść obsadę stawów hodowlanych,liny, szczupaki i okonie, drobnicę pozostawiając rybitwom i mewom. Nie wszyscy miastowi kupują każdą modną bajerę..

Co do stawów to pełna racja. Gdybym był kormoranem też bym wolał łatwiejszego linka czy okonka zjeść niż uganiać się za drobnicą w toni. Naturalne.


  • CM Punk lubi to

#165 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 listopad 2017 - 21:03

Tak nie uważam. Podałem tylko przykład mądrej ingerencji człowieka w przyrodę.

 

W przypadku Puszczy Białowieskiej, która z ingerencji byłaby lepsza, pozostawienie chorego lasu typu gospodarczego, czy wycinka chorych drzew i odbudowa drzewostanu, tak jak to zrobiono w Beskidach?  Przypomnę, że to park krajobrazowy, są też rezerwaty przyrody.



#166 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 listopad 2017 - 21:07

Co tutaj jest do załapania? Człowiek nasadził świerków tam gdzie nie powinien ich był sadzić. Konsekwencje wyszły po latach.

 

Doskonale, to samo wydarzyło się w Puszczy Białowieskiej, jeśli doczytałeś link, to są tam takie zdania:

 

"

W rezultacie zginęły setki tysięcy drzew. Tylko przez dwa tygodnie lipca 2006 roku w Beskidzie Śląskim oraz Żywieckim wycięto ich 120 tysięcy (wcześniej, jesienią 2005 r. huragan wywrócił kilkaset tysięcy drzew). Najgorsze przyszło wtedy, gdy drzewa zaatakowały korniki. Świerki zaczęły schnąć, a plaga owadów szybko się rozprzestrzeniała. By ją zatrzymać, konieczna była potężna wycinka. Walka na wszelkie sposoby Walkę z kornikami prowadzi się na kilka sposobów. Najważniejszym jest wycinanie i usuwanie drzew, w których znajdują się owady. W czasie największego nasilenia działań wycinano rocznie blisko 300 tys. drzew. Usuwano także wiatrołomy oraz gałęzie pozostałe po zrębie, gdzie owady chętnie się zagnieżdżają."
 
 
Czy możesz mi pokazać swoje wpisy, w których protestujesz przeciw tym karygodnym działaniom?

  • coma lubi to

#167 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2017 - 21:07

W przypadku Puszczy Białowieskiej, która z ingerencji byłaby lepsza, pozostawienie chorego lasu typu gospodarczego, czy wycinka chorych drzew i odbudowa drzewostanu, tak jak to zrobiono w Beskidach?  Przypomnę, że to park krajobrazowy, są też rezerwaty przyrody.

Ty naprawdę wierzysz że większości leśników tak zależy na drzewostanie niż na własnej kieszeni? Mrzonki.

 

Z ciekawości porównywałem powierzchnię lasów bliskich Warszawy tuż za Jankami na przestrzeni lat.

Włos się jeży na głowie.

A szkółek niewiele.


  • CM Punk lubi to

#168 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 listopad 2017 - 21:12

Nie odpowiedziałeś, oczywiście.

 

Więc mały cytat.

 

"Greenpeace Polska przypomina, że nigdy nie sugerował, by motywacje Lasów Państwowych były ekonomiczne."

 

i drugi

 

"

Greenpeace Polska w swojej odpowiedzi mówi jasno: - Nie protestujemy przeciwko cięciu drzew zagrażających bezpieczeństwu przy szlakach. Tego typu działania odbywają się również na terenie parku narodowego.

GP nie odniosło się jednak do faktu, że przy samych drogach jest aż 214 tys. m3 drzew."

 

 

Jak ktoś chce zobaczyć, jak wyglądają teraz Beskidy, po wycince, malutki fragment https://goo.gl/maps/LfvNNTDqJpN2

 

Gdzie byli wtedy nasi obrońcy przyrody, wiadomej proweniencji? Przecież należało zostawić te drzewa, za 300 lat znowu byłby tam las :)


Użytkownik R0BERT edytował ten post 02 listopad 2017 - 21:17

  • coma lubi to

#169 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 listopad 2017 - 21:16

A widzisz godski, infantylna ludzka ingerencja sprawiła że kormoranów jest o wiele za dużo jak na żywieniowy potencjał okolicznych akwenów. Co ten błąd naprawi? Ludzka ingerencja.. :)

Albowiem homo sapiens jest koroną stworzenia. Prócz zbzikowanych osobników, ekologianckim maltuzjanizmem dotkniętych w głowę..  :) 


  • woblery z Bielska i coma lubią to

#170 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 listopad 2017 - 21:17

1. To znaczy że przez 10 lat kormoran przestał obżerać się białorybem i zajął się półmetrowyni szczupakami i okoniami 30-40 cm ???
2. I co z tego?
3. Podaj mi obiektywnego.
 
Pytałeś o zależność. Masz podane jak na tacy. Cóż... .

Andrzej zauważyłem że masz zupełnie inne poglądy niż ja. Ok. Masz do tego pełne prawo czy mi sie to podoba czy nie.
Linkowanie artykułu z gazety typowo Eko nie jest na miejscu.
To tak jabyś podawał mi wiadomości z np TVN a ja Tobie z TVP.
Pic polega na tym żeby ślepo nie wierzyć jednej stronie i konfrontować to z drugą.
Ta dyskusja zaczyna podjeżdzac mi takim sloganem Shimano vs Daiwa i że Existy i Stelle są do dupy a Nasci i Ninja to ..... :-)
  • R0BERT i coma lubią to

#171 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 listopad 2017 - 21:25

 

Mnie wystarczy wycinanie puszczy tłumaczone bezpieczeństwem publicznym. Nie można wymyślić czegoś głupszego.

 

Jeszcze raz, tak wyglądają drogi w Puszczy Białowieskiej. Naprawdę tylko głupek może pomyśleć, że któreś z tych drzew może się np. przewrócić.

 

maxresdefault.jpg



#172 OFFLINE   LeoAmator

LeoAmator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Adam

Napisano 02 listopad 2017 - 21:33

Z tym iż dla lasu jest to naturalne zjawisko a człowiek uważa iż może poprawiać naturę  :(  


  • CM Punk i uvex lubią to

#173 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 listopad 2017 - 21:34

To nie jest naturalny las.


  • biturbo lubi to

#174 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2017 - 21:35

Andrzej zauważyłem że masz zupełnie inne poglądy niż ja. Ok. Masz do tego pełne prawo czy mi sie to podoba czy nie.
Linkowanie artykułu z gazety typowo Eko nie jest na miejscu.
To tak jabyś podawał mi wiadomości z np TVN a ja Tobie z TVP.
Pic polega na tym żeby ślepo nie wierzyć jednej stronie i konfrontować to z drugą.
Ta dyskusja zaczyna podjeżdzac mi takim sloganem Shimano vs Daiwa i że Existy i Stelle są do dupy a Nasci i Ninja to ..... :-)

Prosze podaj gdzie są przekłamania. Chętnie poczytam.

Podlinkuj inny artykuł.



#175 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2017 - 21:37

Jeszcze raz, tak wyglądają drogi w Puszczy Białowieskiej. Naprawdę tylko głupek może pomyśleć, że któreś z tych drzew może się np. przewrócić.

 

maxresdefault.jpg

 

 

To nie jest naturalny las.

Tak wyglądają drogi w puszczy Białowieskiej - napisałeś. Wszystkie?

 

Tylko przy okazji wycinki chorych świerków duzo innych , starych drzew idzie pod Harvestery.

 

Czyli według Ciebie wycinka podyktowana względami bezpieczeństwa ludzi w puszczy jest słuszna. Według mnie to wymysł.

Owszem, czasem trzeba ciachnąć tu i tam jakieś chore drzewa na często uczęszczanym szlaku ale na pewno nie na taką skalę.


Użytkownik godski edytował ten post 02 listopad 2017 - 21:40

  • CM Punk i uvex lubią to

#176 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 02 listopad 2017 - 21:43

Matko zostało poruszone tyle , rzeczy, że nie wiadomo od czego zacząć.

To, że jedno drzewo, gdzieś w Polsce zabiło kogoś to nie znaczy, że trzeba wyciąć drzewa dla bezpieczeństwa. Bo równie dobrze wykastrujmy wszystkich, bo każdy potencjalnie jest gwałcicielem. Nie tędy droga.

 

Temat Puszczy Białowieskiej to złożony temat. Ściemą jest jakoby zakaz wejścia do lasu i wycinane drzewa dla bezpieczeństwa. To polityczne zagranie usprawiedliwiające wycinkę i nic więcej.

Przez jeden dzień na stronie Ministerstwa Środowiska było zresztą " świerk może zabić". Kurde co za tumany tam siedzą. Równie dobrze można zrobić akcję choćby " uważaj na sąsiada, może zabić". Zresztą zniknęło to szybko.

 

Temat Puszczy Białowieskiej jest bardzo złożony i zależy od czego wyjdziemy. Miałem szczęście biegać po rezerwacie ścisłym przez kilka lat i wiem jaka jest różnica między PUSZCZĄ, a lasem gospodarczym.

Jest to ostatni pierwotny las nizinny naprawdę unikalny. W części gospodarczej, a więc zagospodarowanej jest dużo świerka, co wynika z gospodarki itd. 

I tu się zaczyna dopiero. Co chcemy mieć ??????

Las gospodarczy, czy prawdziwą Puszczę.  Co chcemy zostawić naszym dzieciom i wnukom. Czy mają oglądać Puszczę  i zwierzęta, które wyginęły na obrazkach. Czy potrafimy wybiec w przyszłość tak jak zrobiono, kiedy powstał pierwszy park narodowy na świecie właśnie dla przyszłych pokoleń. Zmiany, które dokonujemy w przyrodzie, przynajmniej niektóre z nich są nieodwracalne. I dlatego na rządzących spoczywa, a przynajmniej powinna świadomość  tego co czynią.

A nie myślenie "Po nas choćby potop"


  • CM Punk, Krzysiek P i LeoAmator lubią to

#177 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 listopad 2017 - 21:51

 

Tylko przy okazji wycinki chorych świerków duzo innych , starych drzew idzie pod Harvestery.

 

Czyli według Ciebie wycinka podyktowana względami bezpieczeństwa ludzi w puszczy jest słuszna. Według mnie to wymysł.

Owszem, czasem trzeba ciachnąć tu i tam jakieś chore drzewa na często uczęszczanym szlaku ale na pewno nie na taką skalę.

 

Byłeś, widziałeś? Czy znajomy powiedział, a może pewna gazeta napisała?

 

Tak, jeśli są drzewa grożące ludziom, a droga jest publiczna, to trzeba je wyciąć, jeśli np. córka godskiego jechałaby tam na rowerze i przywaliłby ją świerk, to pewnie godski zacząłby śpiewać inaczej.

 

Ja chętnie widziałbym tam piękny, zdrowy, naturalny, stary las. Ale go tam nie ma.



#178 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 listopad 2017 - 21:57


 Miałem szczęście biegać po rezerwacie ścisłym przez kilka lat i wiem jaka jest różnica między PUSZCZĄ, a lasem gospodarczym.

 

Jeśli biegałeś po ścisłym, to byłeś  pewnie w Parku a nie w Puszczy, to której piszemy. Więc trudno, żebyś widział tam las gospodarczy. W żadnym rezerwacie ścisłym nie prowadzi się wycinki.



#179 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2017 - 22:05

Byłeś, widziałeś? Czy znajomy powiedział, a może pewna gazeta napisała?

 

Tak, jeśli są drzewa grożące ludziom, a droga jest publiczna, to trzeba je wyciąć, jeśli np. córka godskiego jechałaby tam na rowerze i przywaliłby ją świerk, to pewnie godski zacząłby śpiewać inaczej.

 

Ja chętnie widziałbym tam piękny, zdrowy, naturalny, stary las. Ale go tam nie ma.

Wy to bez tej gazety to już już nie potraficie. Co drugi z tym wyjeżdża.

 

A co do córki Godskiego to mylisz się. Wypadki się zdarzają.

Swoją drogą argument takich lotów że tylko wp... spuścić.


Użytkownik godski edytował ten post 02 listopad 2017 - 22:13

  • radek_u i CM Punk lubią to

#180 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 02 listopad 2017 - 22:08

Człowieku, byłem w właściwie każdym miejscu Puszczy Białowieskiej i tej zagospodarowanej i tam gdzie nikt nie ma wstępu, wiec o czym Ty mi mówisz. Ja wiem o czym piszę, bo wiem co widziałem.

A widziałem wszystkie duże kompleksy leśne w Polsce. 

Obrażasz Andrzeja, a poziom Twojego rozumowania, wybacz jest dziwny. Są przypadki losowe niezależne od nas i takim jest drzewo, które mogło kogoś zabić. 


Użytkownik silurus edytował ten post 02 listopad 2017 - 22:09

  • radek_u i CM Punk lubią to