Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix Elixir

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 20:52

Phenix Elixir FX902-2-B

 

Mam do uzbrojenia blank Phenix Elixer FX902-2-B.Jest pewna koncepcja jeśli chodzi o wybór rodzaju przelotek, ale jestem ciekawy co na ten temat sądzą forumowicze.Jaki typ przelotek zastosowalibyście?



#2 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:35

Tytany albo Rec'oil-e ;)

#3 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:35

A napisz coś o przynętach jakimi będziesz ciskał i z jak dużej maszynki ,plaćką czy żyłką? :D

#4 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:37

Tytany

Taaakkkk <_< :mellow:


#5 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 13 styczeń 2012 - 01:26

RECoile jakoś mi do Phenixa nie pasują(chociaz bardzo je lubię).Tańszym zamiennikiem mogą być jakieś odległościowe HLV(np Pacific Bay) ale trzeba by zjechać na szczycie do #4.

#6 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 06:27

Zależy mi na rzucaniu najlżejszymi przynętami jak mikro woblerki ,smużki w Dunajcu czyli rzece z dużym uciągiem .

#7 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 styczeń 2012 - 07:04

Tylko tytany :D.Innych przelotek jakoś w tym zacnym blanku nie widzę :D.

#8 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 07:40

Jak do małych cukiereczków to tytanowe, bo aby to latało to raczej nie schodzić niżej jak 5.5 na szczycie .Aby wyszło nie tak tragicznie drogo to można oszukać na 2-3 największych i dać ICYSG które są o połowę tańsze.

#9 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 08:39

Na stronie producenta te blanki są zbrojone w przelotki Alps SF S-6.


#10 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 styczeń 2012 - 08:55

Możesz uzbroićw alp-y czy w alconite ale szkoda tego blanku.Jak chcesz mieć dynamiczny kij zbroisz w tytany.
W fishingarcie masz coś takiego może w te jest zbrojony
http://www.fishingar...ki-s6-tytanowe/

#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2012 - 09:16

Tak sobie czytam co Koledzy piszą i odnosze wrażenie że zostali bardzo skutecznie indoktrynowani do kupowanie najdroższych przelotek <_< całkiem słusznie, wszak pracownie muszą na czymś zarabiać.

Gdyby jednak @caen chciał się zachować zgoła egoistycznie i nie dołożyć tych paru złotych do wspólnego wysiłku mającego na celu podtrzymanie koniunktury i wzrostu gospodarczego, to nieśmiało zaproponowałbym opcję trochę odmienną, mianowicie microguides.

skoro będziesz łowił tak maleńskimi przynętami to zakładam że równie mikroskopijnie cienka będzie żyłeczka czy plecioneczka, podejrzewam że przy żyłce mówimy tu o czymś w rodzaju 0,14 a przy plecionce o czym w granicach 5lb.

Otóż, jeśli to założenie co do linki jest słuszne a do tego kupisz dobrą miękką żyłkę np. zielonego OWNERA (plecionka jest miękka niejako z definicji więc o tym nie wspominam) to moim zdaniem spokojnie możesz ucieć z rozmiarówką przelotek w dół. Dodatkowo, przy delikatnych kijkach wystarczą moim zdaniem zwykłe alu-oxy, jako że nie będa one poddawane przeciązeniom rodem z silnika odrzutowego. Taki komplet:

MCAT-4.5 [4.5] Alconite
MKOG-4.5
MKOG-4.5
MKOG-5
L-6
L-7
L-8
YOG-8L
YOG-12
YOG-20

(szczytowa Alconite reszta Alu-Oxy) na Mudhole będzie kosztował podejrzewam w granicach $10, jak Ci wyślą w kopercie do Polski to za zaszczędzone na tytanach pieniądze pojedziesz z tym kijem na niezłe ryby B)

Ale oczywiście to tylko moja subiektywna i niepoprawna politycznie opinia. Oficjalnie jak najbardziej namawiam do zakupu tytanów, najlepiej w Gold Cermecie bo jest jeszcze lżejszy niż SIC !


ps. ew. opcja która poleca @pstrągman bo na wyższej stopce cienka linka będzie mniej kleiła się do blanku




#12 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 13 styczeń 2012 - 09:52

Ja w katalogu Alpsa nie widziałem, żeby mieli jakiekolwiek przelotki w ramce tytanowe.Jedynie kolor może być tytanowy :D

#13 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 styczeń 2012 - 09:58

To trzeba by albo zważyć i porównać albo zapytać Krzysztofa Zielińskiego jak to właściwie jest.Może jak przegląda forum to odpowie na wątpliwości.Z tego co z nim rozmawiałem to nie jest kolor tytanowy tylko z tytanu są robione :D.

#14 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 10:45

Na początku pisałem, że mam koncepcję i są to Alconity w podanych przez @Frico układzie z tym , że prowadząca to BYAG 25.

#15 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 11:09

Podzielam zdanie @Friko. ALU-OX Fuji bądź też bardziej budżetowo PAC-BAY obleci ten kijek, no i przy ewentualnej odsprzedaży stracisz o wiele mniej :unsure: .

#16 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 13 styczeń 2012 - 11:26

W kwestii Mudhole'a/u ...
Koszt przesyłki minimum 20 zielonych :angry:
Ale jeśli przelotki połaczyć innymi rzeczami i zmieścić się w 100$ (do 100 - pocztą, powyżej Fedex, który upierdliwy jest wielce), to to ma sens.

A i można pokombinować, wybór przelotek mają tam przecież duuuży :mellow: , że o uchwytach kołowrotków i innych wynalazkach nie wspomnę :unsure:

Pzdr,
Fatso

#17 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 13 styczeń 2012 - 11:28

Aaa jeszcze
A może zamiast BYAG użyć YAG (albo nawet ów YOG), coby ramki były srebrne, a nie czarnebureponurebanalne ...

Pzdr. ponownie,
Fatso

#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2012 - 12:34

Oj czytaj Michał co zostało napisane, przeca jak wół YOG stoi. Cena tego kompletu wysłanego direct do Polski podejrzewam zmieści się poniżej wartości celnej, wraz z kosztem wysyłki.


#19 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 13 styczeń 2012 - 12:42

A ów Ci umknęło, niecnoto? ;) :lol:
Zauważyłem, zauważyłem, ale autor pisał też że prowadząca to BYAG 25, dlatego - niejako w celu podkreślenia możliwości zmiany koloru, napisałem, com napisał B) :mellow:

Pzdr,
Fatso

P.S. Poniżej wartości VAT'owskiej z pewnością, ale jesli już bulić 20$ za przesyłkę, to warto upchnąć tam, ile wlezie ... uchwyt, winding check, zaczep haczyka i inne takie ... albo w ogóle pojechać w złotym kolorze, tudzież holo :huh: B)

#20 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 13:49

A co sądzisz o tych Alconitach?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych