Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix UMBX

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 29 listopad 2009 - 19:36

Phenix UMBX-700L-B

 

czy ktoś z forumowiczów zna ten blank/kij na nim uzbrojony?
generalnie szukam czegoś do lekkiego łowienia sandaczy (5-10 gram + predator 3)
ważne aby było to nie mniej jak 213 i nie więcej jak 230 cm w jednym kawałku.
w zasadzie bardziej zależy mi na opinii n.t. tytułowego blanku lub podobnego UMBX-700ML-B aniżeli na sugestiach w rodzaju HS9000 Batsona.

pozdrawiam
StCroix



#2 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 29 listopad 2009 - 19:53

Ja do tego celu nabywam Legenda Tournamenta do 3/8, od 15gr wzwyż obsługuje w/w do 5/8. Phenixów nie znam, ale z chęcią poczytam opinie. Ostatnio chyba widziałem blanki tej f-my u Daniela XRods.

#3 OFFLINE   szikakaaa

szikakaaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 08 luty 2012 - 21:46

Phenix UMBX-700L-B

 

 

Witam
Czy ktoś z Was łowił może kijem na blanku Phenix UMBX-700L-B?
Chodzi mi o krótką jego charakterystykę tj. zakres gramatur przynęt, z którymi najlepiej pracuje, ich rodzaj, sposób łowienia i ogólne cechy użytkowe.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Tomek



#4 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 09 luty 2012 - 12:52

Miałem okazje ,połowić modelem z literką S typu dropshot,o akcji XF ,super czuły kijek na duże okoniska i sandacza pod gumy na główkach do 15g. Ten o który pytasz myśle ,że obsłuży podobne spektrum przynęt rozszerzone o obrotówki ,lżejsze wahadłówki i pewnie lotnym wobkiem też ciepnie.A kijki pod obciązeniem cudnie pracują.

A popytaj Artura @Ark70 ,on ma tego dropshota i może miał okazję połowić tytułowym :D

#5 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 11 luty 2012 - 13:24

Mam takie:
1) UMBX-700ML-B - 7 stóp(2,13m), cw 1/4 - 5/8, po ludzku to do 18g
2) UMBX-700MH-B - 7 stóp(2,13m), cw 3/8 - 1, po ludzku to do 28g.

Ciężko mi się wypowiadać na tego drugiego bo mało nim łowiłem - mam go tylko pod koguty.
Natomiast pierwszy służył mi dzielnie na Odrze i podczas łowienia z łódki.
Jak odebrałem go z pracowni i polazłem nad Odrę, żeby potestować to przy pierwszym rzucie już ciąłem bo sadziłem, że to branie :D a to tylko guma przetoczyła się po żwirowym dnie. Najciężej jak łowiłem tym kijkiem to 25g+guma. Poradziłby sobie i z czymś cięższym, ale nie próbowałem bo od tego mam tego mocniejszego. Ten mój nie radzi sobie znowu z małymi przynętami - w moim mniemaniu małe przynęty to ~7g+guma. Choć po namyśle mogę powiedzieć, że to ja sobie nie radze bo oczywiście rzucić się rzuci, przynętę będzie czuć, ale ja wolałbym właśnie czegoś takiego jak to o co pytasz albo jeszcze czegoś delikatniejszego. Kamyczek w ogródku - spadają mi z niego ryby. Jestem przyzwyczajony do wolniejszych kijów i jak mam branie na krótkim dyszlu i zakręconym hamulcu (z założenia mam łowić sandacze) to mi się ryby odbijają od niego. Pierwszego szczupaczka podholowałem pod nogi, wyciągałem aparat, starając się trzymać napięta plecionkę, szczupak był dobrze zapięty, ale machnął łbem i zdjęcia już nie zrobiłem. Miałem też coś (nawet nie wiem co to było) przy samym wyciąganiu przynęty z wody, na szczycie główki, zaje***ło.. poszło do dna na półtorametrowej wodzie dwa razy przymurowało i do tej pory nie wiem co to było.. nawet nie zdążyłem zareagować, jestem przekonany, że na bardziej miękkim kiju bym dociął - tu bylem zbyt przerażony, że coś mi chce z ręki wędkę zabrać i nie zareagowałem. Piękna wiązanka poszła w stronę wody :D.

#6 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 30 czerwiec 2012 - 14:00

Batson IMB784 vs Phenix UMBX-700H-B 10-20 lbs

 

 

Ostatnio przymierzam się do budowy kija sandaczowego wyłącznie kogutowego, do ciężkiej orki kogutami 15-40 gr i waham się w doborze blanku .Chodzą mi po głowie wyżej wymienione modele oraz XSB783-TC też batsona. Może wytrawni łowcy sandaczowi coś doradzą ?



#7 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 20:20

phenix UMBX 790-2H - 2,36m, 10-20lb, 10-30g, fast

 

 

powitać biggrin.png

poszukuję wszelkich informacji na temat tego blanku. w rodmasie aktualnie nie ma, więc se póki co nie pomacam laugh.png

z góry dziękuję wink.png



#8 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:31

UMBX-606M-B

 

 

Szukam następcy dla mhxa i mam kilka pytań dotyczących w/w blanku. Jak kijek będzie sprawował się przy główkach 15g-30g + guma 4", koko 35g ? Może lepszym wyborem będzie UMBX-606H-B ?



#9 OFFLINE   rzuk

rzuk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:42

Posiadam cast na tym blanku i wg mnie 30g+ guma 3'' to max. Łowie nim glownie na koguty do 30g. Rzucałem tekze kogutem 36g ale nie ma mowy o agresywnym podbiciu



#10 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 16 grudzień 2013 - 23:19

Ok, dzięki za odpowiedź. Trzeba będzie w takim razie uzbroić 606M i 606H :)



#11 OFFLINE   siek

siek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 24 styczeń 2014 - 21:40

Mam dwa  UMBX 700 ML  fast  8-18 g  i UMBX  S700 M ekstra fast 4-14 g  , tym pierwszym łowiłem na Wiśle z brzegu nawet główką  35 g +guma i powiem że brania i zacięcie no problem  w moim odczuciu nie jest to kij do przynęt 8-12  g dopiero od 15 g +guma lepiej gra ,drugi kij do 14 g też jest w/g mnie za nisko oszacowany bo spokojnie 20 g+guma pracuje i dobrze zacina .Te kije to takie szpady nie każdemu przypasują  a  SC Awid 213 do 14 g nie lubi przeciążęnia a przy tym jest szybki i ładnie pracuje pod rybą.Wiadomo każdy łowi tak jak lubi.

 

Pozdrawiam 



#12 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 24 styczeń 2014 - 23:47

Mam UMBX-S700L  opisany jako 4-11g wspaniały bardzo szybki i czuły kijek na grube okonie i sandacza na lekko. Wspaniale pracuje pod rybką fajne ugięcie. Dolna granica zgodna z opisem w górze spokojnie daje radę 12 g + 2,5 cala gumki. Tak jak piszą szpada. Mi bardzo pasuje. 



#13 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 10 listopad 2015 - 19:22

Cisza! tyle lat?trza :D  odgrzać! i który kij wybrałeś?szukam info na temat tego ww umbx-a ale oprócz Twojego wątku nic nie znalazłem.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych