Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe echosondy Raymarine Element


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
414 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 wrzesień 2020 - 14:37

taki jaki jest w zestawie do echosondy , badz zgodnyh z instrukcja...



#282 OFFLINE   Jaro1569

Jaro1569

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Jarosław

Napisano 01 styczeń 2021 - 01:13

Witam wszystkich, mam pytanie trochę złożone pro po raymarine element, chodzi mi o obrazowanie 3D co ogólnie ono pokazuje? Czy tylko ukształtowanie dna? Czy może coś więcej, bo z tego co się zorientowałem to jakieś tam kropki widać niby ryby ale...? Te kropki to co to jest?? Ryby? Krzaki?? Inne przeszkody?? Jeśli ryby to jakie? duże? małe? Chcę zakupić element 9 chociażby z tego bajeru co obrazowanie 3d, czy ktoś z was mi coś napiszę dość wyczerpująco na moje pytania? bardzo bym prosił kolegów którzy już mają ten sprzęt co mogą o tym obrazowaniu więcej powiedzieć.

#283 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 styczeń 2021 - 14:28

Witam wszystkich, mam pytanie trochę złożone pro po raymarine element, chodzi mi o obrazowanie 3D co ogólnie ono pokazuje? Czy tylko ukształtowanie dna? Czy może coś więcej, bo z tego co się zorientowałem to jakieś tam kropki widać niby ryby ale...? Te kropki to co to jest?? Ryby? Krzaki?? Inne przeszkody?? Jeśli ryby to jakie? duże? małe? Chcę zakupić element 9 chociażby z tego bajeru co obrazowanie 3d, czy ktoś z was mi coś napiszę dość wyczerpująco na moje pytania? bardzo bym prosił kolegów którzy już mają ten sprzęt co mogą o tym obrazowaniu więcej powiedzieć.

Marcin Kotowski ma na swoim kanale yt materiał o tej sprawie. 

Mam 3d od innego brandu, ale to nie jest to- w sensie wydajności graficznej. Nie używam. 



#284 OFFLINE   Jaro1569

Jaro1569

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Jarosław

Napisano 01 styczeń 2021 - 15:14

Tak widziałem jego filmiki ale nic istotnego nie wnoszą poza pokazaniem że są jakieś kropki jako ryby i że może obraz przestawiać z prawo na lewo i że górki podwodne lepiej widać, a mi chodzi o to jak widać na obrazowaniu 3d np. Rosliność, czy można odróżnić ją od ryb, jak duże są ryby, czy kolorowe kropki mają znaczenie i jakie oraz czy przyczajone ryby nap. Sumy czy sandacze wymiarowanie 3d nie wbudowuje je w dno i pokazuje jakieś tam zakrzywienie dna itp. A u niego na tych filmikach takich żeczy niema, dlatego pytam się was użytkowników tych sond, jeśli komuś się chce trochę poklikać na ten temat to bym chętnie poczytał rad jak i doświadczeń z tej materii obrazowania 3d.

#285 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 styczeń 2021 - 15:36

Tak widziałem jego filmiki ale nic istotnego nie wnoszą poza pokazaniem że są jakieś kropki jako ryby i że może obraz przestawiać z prawo na lewo i że górki podwodne lepiej widać, a mi chodzi o to jak widać na obrazowaniu 3d np. Rosliność, czy można odróżnić ją od ryb, jak duże są ryby, czy kolorowe kropki mają znaczenie i jakie oraz czy przyczajone ryby nap. Sumy czy sandacze wymiarowanie 3d nie wbudowuje je w dno i pokazuje jakieś tam zakrzywienie dna itp. A u niego na tych filmikach takich żeczy niema, dlatego pytam się was użytkowników tych sond, jeśli komuś się chce trochę poklikać na ten temat to bym chętnie poczytał rad jak i doświadczeń z tej materii obrazowania 3d.

Przez chwilę pływałem z elementem dla testów, nie spodziewaj się szału z tego 3d, on pokazuje spad brzegowy, jakieś istotniejsze zmiany głębokości, ale nie da ci rozróżnienia wielkości ryb i ich separacji od dna. Od tego jest SI. Gdyby ten tryb wnosił coś realnego w elemencie- byłby obecny na yt, a tak sam widzisz, jak jest.



#286 OFFLINE   Jaro1569

Jaro1569

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Jarosław

Napisano 01 styczeń 2021 - 16:43

Czyli po 20 latach jak humminbird wdrożył 3d a później się z niego wycofał bo obrazowanie 3d przekłamywało to tak nic się rewolucyjnego nie zmieniło poza tym że mamy większy ekran, kolorowy i że możemy obracać ekran w każdej płaszczyźnie, niby fajny bajer a ryb jako ryb to nie rozpoznaje 🤔☹️ fajnie jak by SI wdrożyć w 3D to już by było coś 🙂 mała rewolucja w obrazowaniu i w wyszukiwaniu ryb a tak dalej trzeba główkować, ktoś powie no tak nic na łatwiznę no ale po to są echosondy żeby jak najmniej główkować tylko szukać.

#287 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 styczeń 2021 - 16:50

Sa tryby live, 360 które wnoszą wiecej. Czas pokaże czy 3d jeszcze wroci, choć pewnie systemy live beda wiodły prym

#288 OFFLINE   Jaro1569

Jaro1569

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Jarosław

Napisano 01 styczeń 2021 - 16:58

No tak tylko cena jest za ten sprzęt zaporowa, mało kogo na ten sprzęt stać, tylko i tak pokazuje jakieś ryby 😂😉 a powiedzmy sobie szczerze że nawet najlepsza sonda na dzień dzisiejszy nie na łapie nam ryb 😉 sami musimy je z prowokować i złapać, a na dodatek nie zabardzo rozpoznaje gatunki.

#289 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 styczeń 2021 - 17:08

Czyli po 20 latach jak humminbird wdrożył 3d a później się z niego wycofał bo obrazowanie 3d przekłamywało to tak nic się rewolucyjnego nie zmieniło poza tym że mamy większy ekran, kolorowy i że możemy obracać ekran w każdej płaszczyźnie, niby fajny bajer a ryb jako ryb to nie rozpoznaje ☹ fajnie jak by SI wdrożyć w 3D to już by było coś mała rewolucja w obrazowaniu i w wyszukiwaniu ryb a tak dalej trzeba główkować, ktoś powie no tak nic na łatwiznę no ale po to są echosondy żeby jak najmniej główkować tylko szukać.

Tak. 

Realnie to marketingowy dodatek- zwłaszcza w Raymarine. 



#290 OFFLINE   Jaro1569

Jaro1569

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Jarosław

Napisano 01 styczeń 2021 - 17:46

Powiem szczerze napaliłem się trochę na to 3d, w sumie jak by podzielił ekran na 3d i SI to można by było coś pokombinować w poszukiwaniach, ale samo 3d to tylko bajer w oglądaniu ukształtowania dna.

#291 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 styczeń 2021 - 18:06

Powiem szczerze napaliłem się trochę na to 3d, w sumie jak by podzielił ekran na 3d i SI to można by było coś pokombinować w poszukiwaniach, ale samo 3d to tylko bajer w oglądaniu ukształtowania dna.

Przy obecnej wydajności sprzętowej - nie ma sensu w to iść. Potrzebujesz  i tak jednocześnie SI dla ocenienia wielkości ryby i szczegółów na dnie. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 01 styczeń 2021 - 18:06


#292 OFFLINE   Jaro1569

Jaro1569

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Jarosław

Napisano 03 styczeń 2021 - 11:17

Masz rację ale myślę że 3D ewouluje i jak będzie w wysokiej rozdzielczości pokazywało to co pokazuje SI tzw. 2w1 to będzie to 😉 wszelakie live scope itp. są super ale do łapania verticalnego albo spod lodu takie stacjonarne łapanie a nie aktywne skanowanie przestrzeni wodnej. Myślę że potencjał 3D jest ogromny bo jeśli zdołają to producenci połączyć te dwa obrazowania z ilością danych SI to wtedy nie musimy już czaszkować gdzie, jak, ile, co to i mamy piękny obraz ukształtowania w czasie zevzywistym podczas płynięcia i szukania tego co nam potrzeba czyli ryb. Lowerance połączył DI z standardowym obrazowaniem, poczekamy jak DI połonczą z SI z 3D i to myślę będzie strzał w dziesiątkę z większą ilością kHz. To tak tylko moje spostrzeżenia na temat 3D.

#293 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 styczeń 2021 - 11:38

Masz rację ale myślę że 3D ewouluje i jak będzie w wysokiej rozdzielczości pokazywało to co pokazuje SI tzw. 2w1 to będzie to wszelakie live scope itp. są super ale do łapania verticalnego albo spod lodu takie stacjonarne łapanie a nie aktywne skanowanie przestrzeni wodnej. Myślę że potencjał 3D jest ogromny bo jeśli zdołają to producenci połączyć te dwa obrazowania z ilością danych SI to wtedy nie musimy już czaszkować gdzie, jak, ile, co to i mamy piękny obraz ukształtowania w czasie zevzywistym podczas płynięcia i szukania tego co nam potrzeba czyli ryb. Lowerance połączył DI z standardowym obrazowaniem, poczekamy jak DI połonczą z SI z 3D i to myślę będzie strzał w dziesiątkę z większą ilością kHz. To tak tylko moje spostrzeżenia na temat 3D.

Jest kilka systemów 3d, które na rynku funkcjonują- Element/Axiom, Garminowski PS30/31- jedna z opcji daje widok 3d oraz SS3d. Żaden z nich nie ma wielkiego znaczenia, dobre SI daje to samo a nawet więcej. Wiesz odnośnie przyszłości systemów obrazowania, to live jest tym kierunkiem- moim i nie tylko moim zdaniem. Jeżeli sprawdzi się to, co zgłosił do patentu Garmin, to będzie połączenie live z 3d. Natomiast w materii Si raczej wszystko się już dokonało- dalszy wzrost częstotliwości nie wniesie wiele, bo potrzeba mocy i odpowiednich kryształów piezo,by to obsłużyć. A to jest kasa, na nieakceptowalnym poziomie w wędkarstwie rekreacyjnym. Zobacz ile kosztują profi sonary holowane- towfish sonar. To inny rząd wielkości, mocy i wydajności. A co do połączenia SI z3d od lat o tym marzymy, bo to byłoby fajne upgrade obrazowania. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 03 styczeń 2021 - 11:55


#294 OFFLINE   Jaro1569

Jaro1569

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Jarosław

Napisano 03 styczeń 2021 - 12:03

To już by była bajka połączyć tzw. live scop z 3D tylko niewiem bo za dużo nie widziałem ale ten live scop garmina to trochę ten obraz jest zaśnieżony dużo szumów brak wyrazistości taki tam śnieg, może z czasem będzie to poprawiane aby obraz był przybliżony do obrazu kamery pokaże czas,tylko czy dożyjemy tego hahaha 😉

#295 OFFLINE   grzesiu

grzesiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 04 marzec 2021 - 07:29

Mam pytanie odnośnie wyboru języka menu w Elemencie. Czy kupując urządzenie za granicą ale na terenie Europy będzie polski do wyboru czy tylko język danego kraju?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#296 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 04 marzec 2021 - 09:29

Raymarine nie blokuje pakietów językowych.


  • grzesiu lubi to

#297 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 04 marzec 2021 - 23:20

Mam pytanie odnośnie wyboru języka menu w Elemencie. Czy kupując urządzenie za granicą ale na terenie Europy będzie polski do wyboru czy tylko język danego kraju?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miałem wersje z USA i był do wyboru polski na liście


  • grzesiu lubi to

#298 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 27 marzec 2021 - 22:28

Chłopaki... "odpaliłem" dzisiaj pierwszy raz na wodzie Elementa -wszystko cacy.

Nie mogę się dogrzebać (chyba w ustawieniach) aby na ekranie wyświetlała się wartość prędkości... -co to trzeba naklikać?



#299 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 27 marzec 2021 - 23:26

musiał ktos klikac i wyłaczyc

przywróc ustawienia fabryczne i powinno sie pokazac

ja tak miałem  z temperatura wody

nie pokazywało jak dostałem ze sklepu



#300 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 29 marzec 2021 - 11:34

Chłopaki... "odpaliłem" dzisiaj pierwszy raz na wodzie Elementa -wszystko cacy.
Nie mogę się dogrzebać (chyba w ustawieniach) aby na ekranie wyświetlała się wartość prędkości... -co to trzeba naklikać?

Tak jak kolega wyżej, najszybciej będzie Ci przejść do ustawień fabrycznych póki jeszcze go sobie nie ustawiałeś po swojemu. Ja w moim miałem wszystko od początku widoczne jedynie co musiałem zmienić to jednostki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Google (1)