Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie
TECH

Przebudowa - odnowienie w臋dki sp艂awikowej match

tech-rb match sp艂awik

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jacho

Jacho

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 post贸w
  • LokalizacjaO艂awa
  • Imi臋:Jacek

Napisano 12 maj 2019 - 10:49

Poniewa偶 jestem zupe艂nie nowym u偶ytkownikiem szacownego forum, witam wszystkich serdecznie.

Nie znalaz艂em podobnego tematu, cho膰 wertuj臋 forum od dw贸ch dni (wiem, jako w臋dkarz powinienem mie膰 nieco wi臋cej cierpliwo艣ci :) ) ale niestety czas mnie goni.

Mo偶e opisz臋 jaki problem mnie nurtuje.

Uwielbiam 艂owi膰 metod膮 bolo艅sk膮, cho膰 wewn臋trznie przeszkadza mi w niej jedna rzecz - w臋dki teleskopowe. Co艣 we mnie w 艣rodku stale krzyczy, 偶e w teleskopach przelotki s膮 tam gdzie ko艅cz膮 si臋 sekcje sk艂ad贸w (no mo偶e poza szczyt贸wk膮 - tam s膮 przelotki dodatkowe) a nie tam gdzie powinny by膰, 偶eby wykorzysta膰 moc blanku. Dodatkowo mam umi艂owanie blank贸w smuk艂ych i d艂ugich.

Wiem, 偶e teraz mo偶na komputerowo zasymulowa膰 prac臋 blanku i odpowiednio wykona膰 poszczeg贸lne rury, pocieniaj膮c, zmieniaj膮c zbie偶no艣膰 itd ale... dla mnie odwracanie kota ogonem. Jako艣 wydaje mi si臋, 偶e powinno dobiera膰 si臋 uzbrojenie do blanku i jego przeznaczenia a nie dopasowywa膰 blank do przelotek...

Chwilowo jestem w UK i tutaj znalaz艂em w臋dki dok艂adane d艂ugo艣ci 20ft - 6 m, nazywane float match (odleg艂o艣ci贸wka sp艂awikowa)i u偶ywane do trotting'u (czyli naszej przep艂ywanki). I w艂a艣nie dlatego czas mnie goni - przed powrotem chc臋 naby膰 lub zrezygnowa膰 z zakupu.

Znalaz艂em kilka modeli:

Browning Aggressor Power Match 18ft - 20ft Milo power bolo 18/20ft MAP Dave Harrell Concept Match 18/20 (LEEDA)

a tak偶e kr贸tsze, jak:

Drennan Acolyte 17ft

oraz, najbardziej mi odpowiadaj膮ce:

Daiwa SPECTRON match 1720

TEAM DAIWA - S  EUROMATCH 1720

 

Daiwy wydaj膮 si臋 r贸偶ni膰 wyko艅czeniem (czasem te same modele maj膮 pe艂ny korek lub p贸艂 na p贸艂 z EVA), blanki wydaj膮 si臋 te same (ale jestem laikiem a zdj臋cia s膮 s艂abe).

Problem polega na tym, 偶e Daiwy s膮 dost臋pne jedynie u偶ywane a ja mam zboczenie, 偶e lubi臋 艣lady u偶ywania ale nanoszone przeze mnie.

 

Wpad艂em na pomys艂, 偶eby kupi膰 taki kij i go odnowi膰 (wiem, 偶e to sporo kosztuje). Mo偶e przy okazji uda艂oby si臋 co艣 poprawi膰?

My艣la艂em o:

oskrobaniu i wypolerowaniu blanku;

wymianie r臋koje艣ci na pe艂ny korek, mo偶e z jakimi艣 stylowymi wstawkami;

uzbrojeniu w nowe przelotki, 偶eby uzyska膰 akcj臋 jak najszybsz膮, szczytow膮 ale pod obci膮偶eniem wi臋kszej ryby, 偶eby pracowa艂 ca艂y blank.

 

I tu zaczynaj膮 si臋 dla mnie pierwsze schody.

Czy te blanki da si臋 oskroba膰?

Ogl膮da艂em wyniki Waszych prac i najlepiej wychodz膮 kije z blankami g艂adkimi, niestety match'贸wki chyba s膮 budowane inaczej, na blankach wida膰 wyra藕n膮 spiral臋. Za艂膮czy艂em foto, jak to wygl膮da - jest to inna w臋dka ale na tym zdj臋ciu dobrze wida膰, o co mi chodzi. Zdj臋膰 blank贸w Daiwy nie posiadam ale pod lakierem wida膰 dok艂adnie to samo - jakby blank by艂 budowany ze sznurka nawijanego na sto偶ek... Mo偶e to tylko oplot wyka艅czaj膮cy, tym niemniej jest on raczej cz臋艣ci膮 blanku. Nie mam poj臋cia jak si臋 to zachowa po skrobaniu. I jak to skroba膰, skoro pod ostrzem nie b臋dzie g艂adkie?

Z r臋koje艣ci膮 sobie poradz臋, w sprawie spacingu zdam si臋 na do艣wiadczon膮 pracowni臋 (na sta艂e mieszkam we Wroc艂awiu, tylko chwilowo jestem w UK).

Skrobaniem chcia艂em si臋 zaj膮膰 osobi艣cie ale czy to ma sens?

Ma kto艣 z Was do艣wiadczenie z takimi blankami?

Choruj臋 na dok艂adan膮 bolonk臋 / match贸wk臋 ale na idea艂 - pi臋kny, smuk艂y, szybki, ci臋ty, lekki.

Bardzo prosz臋 o porady.

Je艣li narobi艂em ba艂aganu zaczynaj膮c ten temat, to prosz臋 o przeniesienie, przeklejenie do odpowiedniego w膮tku.

Pozdrawiam wszystkich wkr臋conych w budow臋 w臋dzisk.

Za艂膮czone pliki


U偶ytkownik Del Toro edytowa艂 ten post 22 maj 2019 - 09:18


#2 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 post贸w

Napisano 12 maj 2019 - 12:13

https://www.harrison....uk/prolist.htm

Pobie偶nie pogooglowalem...maj膮 w ofercie blanki 20ft. Mo偶e lepiej zaj艣膰 spraw臋 od tej strony?

#3 OFFLINE   aero

aero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 post贸w
  • LokalizacjaBorne Sulinowo, Berlin

Napisano 12 maj 2019 - 12:35

Mozna taki blank szlifowa膰 bez obaw. Oczywi艣cie nie papierem 艣ciernym 80  ;)

Ta spiralka na blankach powstaje bodaj na skutek owijania foli膮 przed wypalaniem blank贸w.



#4 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 post贸w
  • Lokalizacja艢roda Wlkp.

Napisano 12 maj 2019 - 13:30

Taka sam膮 spiral臋 maja blanki Xzoga i Gawas tych nie skroba艂em ale spotka艂em si臋 te偶 z takim czym艣 w cz臋艣ci szczytowej do bata takiej z wklejk膮. Pod palcem czu膰 t膮 spiral臋 jakby na go艂y blank co艣 nawini臋to i dopiero polakierowano po oskrobaniu blank jest g艂adki.

#5 OFFLINE   Jacho

Jacho

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 post贸w
  • LokalizacjaO艂awa
  • Imi臋:Jacek

Napisano 12 maj 2019 - 13:37

Dzi臋ki za b艂yskawiczne odpowiedzi. Rozwa偶臋 zakup blanku i mo偶e kupi臋 te偶 u偶ywk臋 - cho膰by dla por贸wnania i ewentualnych 膰wicze艅.

Mam pytanie - w opisie blank贸w wyst臋puj膮 dwa okre艣lenia:

hollow - to akurat nie stanowi problemu, rozumiem, 偶e jest pusty w 艣rodku

natomiast:

spliced... tu mam problem, znaczenie jakie znam to "splatany" ale ju偶 przywyk艂em, 偶e angielskiego nie da si臋 tak wprost t艂umaczy膰...

Po pierwsze - splatany nic mi nie wyja艣nia, czy to oznacza pe艂ny blank?

Po drugie, mo偶e to znaczy co艣 innego?

 

Wys艂a艂em zapytanie o ceny i dost臋pno艣膰 tych blank贸w. A偶 mnie nosi, 偶eby je ju偶 pomaca膰.


U偶ytkownik Jacho edytowa艂 ten post 12 maj 2019 - 13:48


#6 OFFLINE   Jacho

Jacho

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 post贸w
  • LokalizacjaO艂awa
  • Imi臋:Jacek

Napisano 12 maj 2019 - 13:47

Kompletnie nie mam poj臋cia czy te blanki s膮 lepsze do budowy czy lepiej u偶y膰 zastosowanych przez Daiw臋...


U偶ytkownik Jacho edytowa艂 ten post 12 maj 2019 - 13:51


#7 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 post贸w
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 12 maj 2019 - 14:08

http://jerkbait.pl/t...ldera-pracowni/

#8 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 post贸w
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 12 maj 2019 - 14:09

http://jerkbait.pl/t...zebudowa-w臋dki/

Nie wiem czemu nie mog臋 ze smarka wklei膰 linka pod linkiem ... ?

U偶ytkownik S艂awek Nikt edytowa艂 ten post 12 maj 2019 - 14:10


#9 OFFLINE   aero

aero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 post贸w
  • LokalizacjaBorne Sulinowo, Berlin

Napisano 12 maj 2019 - 14:31

Spliced w w臋dkach matchowych oznacza pe艂n膮 wklejon膮 szczytowk臋. Przynajmniej wszystkie z jakimi mia艂em styczno艣膰 z takim opisem tak mia艂y.


  • Night_Walker lubi to





R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: tech, tech-rb, match, sp艂awik

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych