Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wizytą u Zbigniewa Kawalca

pracownia rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
193 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 sierpień 2012 - 14:51

Wielkie firmy jak Fuji zawsze bedą dążyc do masówki, a Ci kórzy budują wędki pod siebie,- do indywidualizu.
I tak jest fajnie, bo daje to koloryt i kontrast.
Lepszym w sensie bardziej dopracowanym narzędziem i w sobie tylko znanej urodzie po prostu łowi się przyjemniej,- co nie zawsze przeklada sie na ilośc łowinych ryb ale zawsze daje wiecej frajdy i może o to chodzi w całym customiarstwie :mellow:
Odrzucając skrajne formy, jest tak wiele obserwacji w trakcie łowienia które sprawiają radość, ze czasem łatwiej jest przyjąć niepowodzenie w jakimś dniu nad wodą... A zapomniana i niemodna pokora to w gruncie rzeczy fajna sprawa :D Matematyczno-statystyczne łowienie poza niezbędnym kanonem uwstecznia i już.

#22 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 02 sierpień 2012 - 08:29

Super !!! Kiedyś pamiętam parę lat temu wisiałem ze 2h na słuchawce u Pana Zbyszka i gadaliśmy o travelach , ma człowiek wiedzę widziałem 2 kije w zamierzonych 4 kawałkach. rewelka
sam mialem 2 kijki przezbrajanie,zawsze profesjonal i szybko :D

#23 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 02 sierpień 2012 - 09:49

Pamietam jak pod koniec lat 90-tych w Polspingu w Warszawie podziwiałem Lamiglasy by Kawalec. Wyróżniały się wśród innych wędek i wyglądem, wykonaniem, wagą ale głównie i ceną. Zapragnąłem mieć takiego Lamiglaska by Kawalec ale się zeszło i zacząłem takim łowić dopiero w 2008 roku, czyli już piąty sezon nią łowię. Węda bajka! Mi Lamiglas będzie kojarzył się ZAWSZE ze Zbyszkiem Kawalcem.

Cieszę się Friko, że zdecydowałeś się zaprezentować tą pracownię, ale jestem też trochę zaskoczony....... Pamiętam, jak kiedyś poznaliśmy się nad Wisłą (zlot warszawskiego j.pl) to bardzo sceptycznie i nawet z ironią odnosiłeś się do tej pracowni. Odradzałeś mi zbrojenie tam Lamiglasa, polecając FC lub któregoś z młodych rodbulderów na forum. Gdyby nie był to Lamiglas który jak napisałem nieodłącznie kojarzy mi się z pracownią Kawalec to być może bym Cię posłuchał



#24 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 02 sierpień 2012 - 09:59

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 21:50


#25 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 02 sierpień 2012 - 10:13

Dla tego się cieszę, że Friko dojrzał i zmienił zdanie ;) Warto pokazywać produkty tej pracowni :D

#26 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 sierpień 2012 - 11:29

Jak mawia zorro to normalna droga samuraja szukać i zanjdywać właściwe dla siebie rozwiązania :D
Pracownia Zbyszka to od kąd pamietam to nie tylko nowe firmy produkujące blanki, to równiż evergreny od Hardego po Lamiglasa i Seekera.
Pracownie w których zmieniają się tylko nowości, nigdy mnie nie pociągały szczególnie gdy cała reszta pozostawała bez zmian,- sory Irek :lol:


#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2012 - 12:46

No cóż, mówiąc całkiem szczerze w tamtym czasie - było to już ładnych kilka lat temu - sam słyszałem nieciekawe rzeczy o tej pracowni... potem jednak zorientowałem się że to jest tak że w zasadzie można usłyszeć dowolne rzeczy na temat dowolnej pracowni - w zalezności od tego gdzie się ucho przykłada

Dlatego teraz wszystko wolę weryfikować osobiście, tak jak na powyższym przykładzie - i innych również do tego zachęcam.

#28 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 sierpień 2012 - 14:22

No trochę jestem wywołany - do tablicy,- po wpisaniu sorrrry Irek.
Postaram się wyjasnić co miałem na myśli:
Otóż wedki w pracowni KawaleC powstaja zgodnie z intencją indywidualną zamawiającego z naciskiem na maksymalne wciągnięcie z blanku jego zalet i możliwości i to jest priorytet,- podobnie dzieje się jeszcze w kilku renomowanych pracowniach, które bez trudu mogę wymienić. W FC jednak zawsze mam takie wrażenie (być może mylne) że wedki są głównie zbrojone pod kątem,- jak najmniejszej awaryjności, mowiąc krótko, tak aby się przypadkiem nie złamały plus trochę nowoczesnych nie zawsze przydatnych bajerów.
Dla sprawiedliwości musze dodać, że wyroby z FC są zawsze starannie i czysto wykończone,- tak więc same rzemiosło nie pozostawia wiele do życzenia,- chyba, że ktoś szuka śmietany na gównie, to u każdego coś dla siebie znajdzie :lol:
W tych właśnie istotnych niuansach ale i w doradztwie widzę przede wszystkim wyższość wyrobów Zbyszkowych wędek nad Irkowymi.
A ponieważ dla indywidualisty robiącego wedkę dla siebie i pod siebie ma to znaczenie, to dlatego o tym piszę. Absolutnie nie chcę w żaden sposób podważac wysokiego miejsca Irka na rodbuildingowym rynku, tym bardziej, że po ludzku za kilka rzeczy bardzo go lubię i czasem biorę coś z jego pracowni.

  • Rexxx lubi to

#29 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 02 sierpień 2012 - 15:27

No cóż, mówiąc całkiem szczerze w tamtym czasie - było to już ładnych kilka lat temu - sam słyszałem nieciekawe rzeczy o tej pracowni... potem jednak zorientowałem się że to jest tak że w zasadzie można usłyszeć dowolne rzeczy na temat dowolnej pracowni - w zalezności od tego gdzie się ucho przykłada

Dlatego teraz wszystko wolę weryfikować osobiście, tak jak na powyższym przykładzie - i innych również do tego zachęcam.


I to jest gość! Szacun Friko!


#30 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 sierpień 2012 - 15:08

wątek poświęcony reklamacjom w pracowniach rodbuildingowych wydzielony do dalszej dyskusji tu: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=32564&am p;start=0&

#31 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 sierpień 2012 - 09:20

Ponieważ została zgłoszona przez jednego z forumowiczów prośba o relację z pracowni a akurat była okazja bo przjeżdżałem przez Lublin, postanowiłem zajrzeć z aparetem na ul. Wapienną żeby przybliżyć nieco klimat Pracowni Kawalec.



Powiem tak: jak ktoś jest pasjonatem rodbuildingu bądź konserem dobrego sprzętu i będzie w okolicach Lublina - to namawiam na wizytę pracowni przy ul. Wapiennej. Bardzo inspirujące miejsce, jest co obejrzeć i jest z kim porozmawiac :D

Załączone pliki



#32 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 05 sierpień 2012 - 20:36

Oo, widzę, że Panu Zbyszkowi udało już się postawić nową siedzibę :D Super, bo w domu było trochę ciasno, mniej profesjonalnie, ale klimat niepowtarzalny :D

Ja sam też szczerze polecam tą pracownię i samą osobę Pana Zbyszka Kawalca. Za pierwszym razem trzeba się chyba nastawić na kilkunasto-minutowy lód , ale potem dostaniecie zalew wiedzy trudny do ogarnięcia. Nie tylko w zakresie wędek, ale również metod połowu, przynęt itd.
Nigdy nie wyszedłem wcześniej niż po 2h :D
Człowiek miły, niezwykle doświadczony, inteligenty i mimo prawie 40 lat pracy nadal rzemieślnik z najwyższej półki.

To nie fabryczka, która koniecznie musi co miesiąc zarobić na wysoki czynsz ilością wędek ....

ps. jest to chyba pierwsza i jedyna na razie osoba, której udało się w pozytywnym świetle (bardzo praktycznym) pokazać mi cast i pewnie w najbliższej przyszłości jedną lub dwie wędki uzbroję pod casta.

#33 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 sierpień 2012 - 09:34

Zagladając do tego wątku czasem mam wrażenia podobne zapewne do takich jakie ma młody wędkaż, zaczynający łowić sandacze który juz dobrze pooznał technikę opadu potem dochodzi do wleczonej gumy i myśli że już wszystko wie... Po czym,- nagle odkrywa, że i wahadło i wobler to też są przynęty sandaczowo skuteczne :lol:


#34 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 sierpień 2012 - 14:36

Dziś rozmawiałem ze Zbyszkiem który już ma najnowsze szklaki Seekera z S-glasu.
Są lżejsze, szybsze i lepiej zbalansowane od modeli e-glasowych a zachowują ciepło szkła,- jedynie kolor około oliwkowy pozostawia trochę do życzenia... ale to sprawa gustu...

#35 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 sierpień 2012 - 09:49

Dzięki uprzejmości Bartka Kawalca mamy zdjęcia nowych Seekerów z S-glasu

Załączone pliki



#36 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 23 sierpień 2012 - 15:31

Fajowe te seekerki :D
czy coś wiadomo o przybliżonych cenach blanków?

#37 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 sierpień 2012 - 18:33

Arek wypada mi zanabyć takiego sekerka w kolorze oliwki bo kostkę ułożyłem w takim kolorze to dobrze się będzie komponować :lol:
Nogdy jeszcze nie miałem seekera, może nadszedł czas B) .

#38 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 sierpień 2012 - 20:01

Co jest? Fajny kolorek :mellow:

#39 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 23 sierpień 2012 - 20:07

Bez przesady Panowie, ten kolor jest całkiem niezły.

Do tego jakiś zgrabna korkowa rękojeść - pstrągówka jak się patrzy.

A te blanki - w miarę slim czy raczej grube?


#40 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 sierpień 2012 - 23:58

-dość duża srednica na dole i góra normalna czyli ok 2mm, co daje takie pudło rezonansowe jakie wielbicielom rezonansów się nawet nie może przyśnić :lol:

Ceny poniżej 300zł za blank.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych