Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

MHX P904 - zbrojenie

blank spacing mhx

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lopez77m

lopez77m

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 styczeń 2013 - 18:30

Witam . Mam zagwozdkę , mam uzbrojonego MHX P904-2  przez pracownie..... w przelotki (4 x Y + 4 x L + SiC)

 

A tu cytat z pracowni Fishing Center:

 

P844-2-MHX to specyficzny blank dość trudny do prawidłowego zbrojenia. Trzeba wiedzieć, że przy tak szczytowych blankach w czasie rzutu może powstawać problem przechodzenia linki poza oś blanku. Tak jest w tym przypadku. Pamiętam, jak ustalaliśmy typ i rozmieszczenie przelotek. Koncepcja Y nie sprawdziła się, ponieważ trzeba było zastosować 9 przelotek plus szczytowa. Zdecydowalem się na przelotki V aby podnieść linkę nieco wyżej od osi blanku. Idealne zbrojenie dla tego blanku to FST6, L06, LV06, 07,08, 10, 12, 20, 30….

 

 

 

PS. nie wiem co mam o tym myslec :huh:

       Mam się tym martwic czy luz 

 

 

                                                                                                                                                     Pozdrawiam


  • rybak109 lubi to

#2 OFFLINE   Pyzdra

Pyzdra

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 styczeń 2013 - 19:04

Kij masz zbrojony przez fachowców a przy rzucie każdy blank się skręca i linka wychodzi poza oś.



#3 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 18 styczeń 2013 - 19:29

Zgodnie ze Spacingiem Mud Hole dla tej wędki powinna ona być uzbrojona w 9 przelotek (8+szczytowa) dotyczy to ramki V jak i Y.

Więc blank Kolegi powinien być dobrze uzbrojony.  Wydaje mi się że producent/projektant blanku/wędki wie lepiej jak ją poprawnie uzbroić niż monter wędek.



#4 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 18 styczeń 2013 - 19:45

Wędkowałem MHX P844-2 uzbrojonym w Y a na szczycie w L i nie było z nim żadnych problemów ale uzbrojony był w 9 przelotek



#5 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 18 styczeń 2013 - 19:48

  Wydaje mi się że producent/projektant blanku/wędki wie lepiej jak ją poprawnie uzbroić niż monter wędek.

Oj, to niebezpieczne stwierdzenie :P



#6 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 18 styczeń 2013 - 21:26

Ja uzbroiłem mojego w KR i śmiga że aż miło .Nic nigdzie nie przechodzi ,przelotki prowadzące nie mają niekorzystnych kątów i ładnie prowadzą sznur .Przy zbrojeniu YVL były problemy bo kij ma bardzo spolegliwą szczytówkę , prawie jak wklejka i tworzyły się szkodliwe kąty .Kija przezbroiłem , rzuty są dalsze ,celniejsze ,kij jest szybszy ,bardziej cięty i mina od razu mi się poprawiła



#7 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 styczeń 2013 - 09:19

Oj, to niebezpieczne stwierdzenie :P

 

Powiedziałbym, że wręcz rewolucyjne. Voldemort, uważasz, że istnieje wyłącznie jeden poprawny sposób zbrojenia blanku? To co, blanki Batsona zbroimy na LV-ka Forecasta, a koncepcje Y i KR możemy wyrzucić do kosza?

 

Osobiście rzadko kieruję się zbrojeniem fabrycznym, a jak ewentualnie sprawdzę, jak się ma do mojego, to okazuje się, że daję jedną przelotkę więcej, a i tak zbroję lżej. Kije zyskują wtedy na szybkości i operatywności, a bardziej równomiernie pracują pod obciążeniem

 

P844 zbroiłem w 8+szczyt i w żaden sposób nie chciało wyjść mniej. P904 zbroiłbym mega lekko, ale z pewnością w 9+szczyt. I nie dusiłbym go FST6 oraz L6. L4,5 to pewnie byłoby optimum, a L5,5 to max. De gustibus.



#8 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 22 styczeń 2013 - 10:28

Ja napisałem tylko:

 

Zgodnie ze Spacingiem Mud Hole dla tej wędki powinna ona być uzbrojona w 9 przelotek (8+szczytowa) dotyczy to ramki V jak i Y.

Więc blank Kolegi powinien być dobrze uzbrojony.  Wydaje mi się że producent/projektant blanku/wędki wie lepiej jak ją poprawnie uzbroić niż monter wędek.

 

nie podważam innych sposobów zbrojenia, nie chciałem nikogo urazić słowami "Wydaje mi się że producent/projektant blanku/wędki wie lepiej jak ją poprawnie uzbroić niż monter wędek".

 

Sam uzbroję następną P904-2MHX w systemie KR-H zgodnie ze Spacingiem Kolegi mrWhite7, a jest on znacząco różny od Spacingu producenta blanku.

 

Są na pewno i inne sposoby zbrojenia zarówno lepsze i gorsze, ale twierdzenie że prawidłowe zbrojenie to "Koncepcja Y nie sprawdziła się, ponieważ trzeba było zastosować 9 przelotek plus szczytowa. Zdecydowałem się na przelotki V aby podnieść linkę nieco wyżej od osi blanku. Idealne zbrojenie dla tego blanku to FST6, L06, LV06, 07,08, 10, 12, 20, 30…."  jest według mnie dużo większym przegięciem.

Pzdr.



#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:10

Ja się nie odnoszę do konkretnego rozwiązania, tylko do „wynalazków” producentów blanków w ogólności. Zbrojenia fabryczne lub koncepcje fabryczne to częstokroć porażka. Renomowanym też się zdarza. Zauważalna tendencją jest np. jak najmniej relatywnie dużych przelotek. Do tego dorabia się teorie o konieczności stosowania ringów o odpowiedniej wielkości w celu satysfakcjonującego odprowadzania ciepła, co ma szczególne znaczenie przy połowie jazi i kleni na mikroprzynęty, etc.

 

Dla mnie podejście z głową do zbrojenia oznacza osiągnięcie kompromisu między lekkością zbrojenia, liczbą przelotek w celu wyciągnięcia jak najwięcej z blanku, a warunkami, w jakich będziemy łowić (miejsca, metody, pory roku, ryby, przynęty). Mam wrażenie, że producenci się tak nie pitolą – ale może to subiektywne…



#10 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:49

Dla mnie podejście z głową do zbrojenia oznacza osiągnięcie kompromisu między lekkością zbrojenia, liczbą przelotek w celu wyciągnięcia jak najwięcej z blanku, a warunkami, w jakich będziemy łowić (miejsca, metody, pory roku, ryby, przynęty). Mam wrażenie, że producenci się tak nie pitolą – ale może to subiektywne…

Krzysiek dla mnie to nie dziwne jak blank uzbrojony  mniej komfortowo tzn ma mniejszy zakres obsługiwania przynęt, to jest wymóg zbrojenia drugieko kija a to dla producenta wzrost popytu i kasa :) .



#11 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:55

No, a jak sie oszczędzi po 1-2 przelotki na kilkunastu - kilkudziesieciu, albo kilkuset tysiącach wędzisk, to też zostaje w kieszeni parę $



#12 OFFLINE   lopez77m

lopez77m

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 styczeń 2013 - 20:23

Dzięki! Nadal jednak nie wiem czy jest poprawnie uzbrojony.... ale przestaję wnikać i po prostu będę się cieszył z tego co mam :) 



#13 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 16 maj 2013 - 09:19

Witam .

Właśnie dzisiaj zabieram się za zbrojenie P 904 MHX i zastanawiam się czy idę dobrą drogą jeżeli chodzi o przelotki . Zależy mi aby wędka była maksymalnie lekka i jak to szpada na sandacza  miała maksymalne  cięcie . Chcę użyć PAC BAY MINIMA TICH   9 + szczyt

 

CSV4CG     25 - 12 - 7 - 6 - 6 - 6 - 6- 6 - 6     szczyt CP4CT06   

 

odległości   25 - 21 -17-15 -13 -12 -11,5 -11 - 11cm  przynajmniej na początek .

 

Proszę o radę czy będzie ok . Dzięki



#14 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 maj 2013 - 09:25

Kolega MrWhite zbroił go ostatnio w fuji KR-H i wyszła szpada fajna :) Podpytaj go co i jak :)

#15 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 16 maj 2013 - 09:55

KR nie pasują mi wizualnie interesuje mnie uzbrojenie w minimy . Dodam iż  kołowrotek to Spro RedArc 10300 + plecionka 0,12 .



#16 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 16 maj 2013 - 10:40

KR wydaje się optymalnym zbrojeniem do tego typu blanku,ale jeśli jesteś zdecydowany na PB minima to zaproponuję Ci abyś zaczął od 25 i obojętnie czy zdecydujesz się na stożek w ramkach match czy V, a kończyłbym maks na 5L a wręcz na 4L .Podejrzewam ,że kijek pod gumy?



#17 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 16 maj 2013 - 10:49

Tak pod gumy z opadu ewentualnie lekkie koguty . Martwi mnie czy stożek  25-12-7-6 nie będzie za ostry i czy 6 nie będzie za duża ( jeżeli chodzi o wymiar wew. 5,3 mm ) 5 ma już 4 mm a to wydaje się mało .



#18 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 16 maj 2013 - 10:57

@krzysiek

"P844 zbroiłem w 8+szczyt i w żaden sposób nie chciało wyjść mniej"

 

Rozumiem , że blank zbroiłeś w ten sposób na "kręgosłupie" ?

 

Mam ten sam blank tez mi wyszło idealnie 8+ top :)

 

Pzdr Paweł



#19 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 16 maj 2013 - 11:10

Tak pod gumy z opadu ewentualnie lekkie koguty . Martwi mnie czy stożek  25-12-7-6 nie będzie za ostry i czy 6 nie będzie za duża ( jeżeli chodzi o wymiar wew. 5,3 mm ) 5 ma już 4 mm a to wydaje się mało .

A jak myslisz ile wew ma 4,5KT Fuji? Zapewniam ,że będzie latać.No ale sam musisz się przekonać.W  PB minima4  w rozmiarze 5L kończę kije klenio-jaziowe a tam w użyciu jednak inny i dużo mniej lotny kaliber przynęt.



#20 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 16 maj 2013 - 11:11

 Jeszcze nic nie zrobiłem zaczynam od rękojeści . Wytłumacz mi to " wyszło idealnie 8+ top"  - jaki stożek , jakie przelotki , Guide Spacing Mud Hole , jaka odległość do kołowrotka .

Pozdrawiam .







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, spacing, mhx

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych