Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Polaroidy dla okularnika

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   iksmen

iksmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 19 luty 2013 - 17:46

Koledzy jakie polaroidy polecicie dla wędkującego w okularach korekcyjnych. Do tej pory ratowałem się polaroidami Rapali, zakładałem je na okulary korekcyjne. Średnio to wygodne niestety. I stąd moje pytanie, czy istnieją na rynku polaroidy z powiększonymi ramkami przeznaczone dla okularników. Ewentualnie jak wy sobie z tym radzicie? W moim przypadku soczewki kontaktowe nie mają zastosowania.



#2 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 19 luty 2013 - 17:52

tutaj zobacz,może coś się przyda http://www.wedkuje.p...-polaroid,43805 albo tu http://fishing-test....olover-polaroid pzdr Jak jeszcze mogę coś doradzić to zainwestuj Kolego w operację na oczy,z autopsji wiem,że to rozwiązanie jest najlepsze(w moim przypadku tak bynajmniej było) :)


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 19 luty 2013 - 18:08


#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 luty 2013 - 18:03

Koledzy jakie polaroidy polecicie dla wędkującego w okularach korekcyjnych. Do tej pory ratowałem się polaroidami Rapali, zakładałem je na okulary korekcyjne. Średnio to wygodne niestety. I stąd moje pytanie, czy istnieją na rynku polaroidy z powiększonymi ramkami przeznaczone dla okularników. Ewentualnie jak wy sobie z tym radzicie? W moim przypadku soczewki kontaktowe nie mają zastosowania.

Prosił,prosił i uprosił :) .

http://www.okularypo...id_produktu=281



#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 19 luty 2013 - 18:06

Witam,

 

Idziemy do okulisty i zamawiamy szkla korekcyjne z filtrem. Generalnie zabieg dosc drogi, u mnie wychodzi ok 500 zl. Mysle, ze warto nawet ze wzgledu na wygode.

 

Bujo



#5 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 luty 2013 - 18:25

Koledzy jakie polaroidy polecicie dla wędkującego w okularach korekcyjnych. Do tej pory ratowałem się polaroidami Rapali, zakładałem je na okulary korekcyjne. Średnio to wygodne niestety. I stąd moje pytanie, czy istnieją na rynku polaroidy z powiększonymi ramkami przeznaczone dla okularników. Ewentualnie jak wy sobie z tym radzicie? W moim przypadku soczewki kontaktowe nie mają zastosowania.

kup sobie duze oprawki (ja mam jakies solano) i zamow szkla korekcyjne polaroid i z dyni. wszystko inne paruje etc..



#6 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 19 luty 2013 - 18:29

Ja posiadam takie coś 

 

http://www.flyhouse....yewear-cocoons 

 

szkła bursztynowe. Polecam naprawdę daja radę. Ja akurat mam te Wideline.  :)

 

http://www.flyhouse....eyewear-vistana

 

Jeszcze takie cos znalazłem może coś wybierzesz. Te Cocoons maja fajny neoprenowy pokrowiec i szmatke która bardzo dobrze czyści szkiełka. 


Użytkownik Riqelme edytował ten post 19 luty 2013 - 18:33


#7 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 19 luty 2013 - 19:43

Wszystko to już sprawdzałem, okulary na okulary to po prostu mordęga. Łowienie to ma być przyjemność a nie zmaganie się z dwoma parami okularów.

O kilku lat noszę okulary z nakładkami mocowanymi na magnesy. Oprawki z nakładkami kupisz już w okolicach 200 - 300 zł. No i do tego szkła odpowiednie do korekcji.

Moje pierwsze to solano, obecne to Bergman. Idziesz do optyka i przebierasz. Nakładki polaryzacyjne do wyboru szare lub brązowe. Polaryzacja lepsza niż w zwykłych wędkarskich.

Na co dzień w tych okularach chodzę do pracy. W lato tych nakładek używam też na co dzień jako przeciwsłoneczne. 

Ryzyko zgubienia nakładek - jest. Ale trzeba się postarać. Same nie spadną. Jedne straciłem na łodzi, moja wina, zapomniałem o okularach i chciałem otrzeć czoło  ;) . Dokupiłem same nakładki - i po problemie, no może nie do końca bo jednak kasa. Uwaga dodatkowe nakładki to około połowy ceny oprawek.

Niby nie mają zasłoniętych boków - można do tego przywyknąć, a jak nosisz kapelusz to problem w większości rozwiązany. Zaleta to - nie pocisz się tak pod nimi i w konsekwencji nie zaparowywują.

Polecam. sprawdzone na sobie a nie na kolegach.  :D  :D  :D  :D



#8 OFFLINE   rzewo

rzewo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:wojtek

Napisano 19 luty 2013 - 20:01

sam noszę okulary korekcyjne, łowię na muchę, więc stosowane dawniej polaroy, to byldy czy to na klipsy czy okulary na okulary
to był koszmar. Od trzech lat stosuję zakupione w flyhousie nakładki cocons , z szklanymi soczewkami których centralny łącznik-
sprężynka /ponad noskiem/ plus zaczepy=haczyki po bokach, powodują iż jakość obrazu-szkło oraz minimalny ciężar, a także dopasowanie do oprawek noszonych aktualnie - jest nie do pobicia. Nakładki są w komplecie z skórzanym etui do transportu na łowisko, aczkolwiek w lecie stosuję je stale przy dużym nasłonecznieniu. Radzę skontaktować się z Flyhausem z p.Talmą

#9 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2013 - 21:58

Ja polecam, podobnie jak Jozi coś z tego: http://www.okularypo...?id_kategorii=8

Niedrogie, nie ważą zbyt wiele i nie są ogromniaste jak moje byłe Dragona. Jak Gucio w nich wyglądałem.

Tylko jak ktoś ma pingle ala Wojewódzki to raczej nie podejdą.

Stosuje też czasem szkła kontaktowe ale coraz rzadziej.



#10 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 20 luty 2013 - 17:31

rzewo czy chodzi o te nakładki?

 

http://www.flyhouse....eyewear-clipons

 

I jeśli wiesz co znaczą te wersje 48,50 itd to napisz. Ciekawy jestem jak wygladają te nakładki na normalnych okularach. Wiesz gdzie jakieś zdjęcia są takich "zestawów". 



#11 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 luty 2013 - 18:20

Zainwestuj w oczy i zamów sobie szkła polaryzacyjne korekcyjne. Poczytaj przemyśl: http://www.optometri...?go=polaryzacja Każde inne rozwiązanie dla okularnika to półśrodek i mordęga. Raz zapłacisz i po sprawie. Polecam. Moje mają naście lat, robiłem je w czasach gdy nasi optyce mówili niemożliwe by polaryzacyjne miały korekcję. Pomógł mi Kumpel, miał roczny bonus jako przedstawiciel firmy optycznej na szkła i oprawy bez ograniczeń finansowych. Temat dograliśmy, po 2-3 tygodniach szkła były w Polsce. Wszelkie wynalazki: okulary na okulary, noski na okulary wylądowały w koszu. Było warto. Dzisiejsze szkła poza polaryzacją można napylać powłokami przeciwodblaskowymi, UV i diabli wiedzą co jeszcze. Lepiej zaoszczędzić i zrobić to raz a porządnie jak kombinować półśrodkami. Jedyny minus to cena i ewentualne zmiany w dioptriach lub samej wady wzroku. Ja mam minusy, potem doszedł cylinder. Wyrabiam na minusach już kilkanaście lat. Nie wiem jak to jest w przypadku "plusowców". Przejdź do punktu VISION EXPRESS, na ogół mili ludzie powinni ci wszystko wytłumaczyć, pomóc.

 

Powodzenia



#12 OFFLINE   Duch

Duch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Robert

Napisano 20 luty 2013 - 18:51

Zainwestuj w oczy i zamów sobie szkła polaryzacyjne korekcyjne.

Popieram, przeszedłem przez nakładki, soczewki i inne rózności, w ubiegłum roku zamówiłem szkła korekcyjno-polaryzacyje Hoya optyka i POPROSTU REWELACJA



#13 OFFLINE   iksmen

iksmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 20 luty 2013 - 18:53

Zrobię tak jak pisze Andrzej Stanek, wezmę stare bryle Dragona, pójdę z nimi do optyka niech załaduje mi do nich szkła korekcyjne z polaryzacją i antyrefleksem.

Koszt będzie trochę większy od innych okularów na okulary ale nie będzie takiej mordęgi.



#14 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 luty 2013 - 19:59

Do takich szkieł trudno dobrać sportowe oprawy, kwestia profilu, obłości szkieł i coś tam jeszcze. Na pewno zaproponują Ci oprawy które zaakceptujesz i będą pasowały do Twoich wymagań. Potraktuj temat na luzie i raczej duże firmy optyczne, mają większe możliwości... Dragona z całym szacunkiem dla firmy zostaw jako ciekawostkę w domu, nie ta jakość opraw - kwestie techniczne oszlifowania szkieł i dopasowania do opraw, krzywki, szablony i inne bajery. Pozdrawiam.



#15 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 20 luty 2013 - 20:07

22 marca ide do okulisty okulary korekcyjne nosze juz chyba 5 lat oczy dostały po dupie od monitorów lcd + choroba zobaczymy co mi moja pani okulistka powie nie ukrywam ze nakładanie na korekcyjne polaroidow to jakas masakra oprawki mam ok mi leżą ile będę musiał zapłacić za same szkła ??


Użytkownik szpiegu edytował ten post 20 luty 2013 - 20:07


#16 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2013 - 20:25

Ja rozumiem dobre okulary- bo to w końcu nasze oczy, które nie zęby- nie wyrosną drugie, lub nie wstawimy kolejnych..

Ale zrezygnowałem z tego rozwiązania min. dlatego, że w pewnych sytuacjach są po prostu niewygodne i niepraktyczne. Fakt, można się przyzwyczajać do ściągania podczas ubierania się, wycierania podczas deszczu, przecierania, bo zawsze jakiś paproch wpadnie, że nie wspomnę o sporcie, czy innych aktywnych formach spędzania czasu itd itd...Nosiłem okulary jakiś czas, więc nie jest mi to obce. A nakładki polaryzacyjne na to, to niezbyt praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza, przy lekkich oprawkach.

 

Polecam soczewki kontaktowe+dowolnie wybrane(tutaj ogranicza już nas tylko fantazja i grubość portfela) okulary polaryzacyjne. Soczewki(o ile ktoś może nosić) są po prostu wygodniejsze, nawet w takim zwykłym, codziennym życiu....

 

 

Pozdrówka

Kamil



#17 OFFLINE   RobbyG

RobbyG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 21 luty 2013 - 08:46

<...>

 

Polecam soczewki kontaktowe+dowolnie wybrane(tutaj ogranicza już nas tylko fantazja i grubość portfela) okulary polaryzacyjne. Soczewki(o ile ktoś może nosić) są po prostu wygodniejsze, nawet w takim zwykłym, codziennym życiu....

 

 

Pozdrówka

Kamil

 

 

Podłączę się do tej porady. Jestem okularnikiem z "długoletnim stażem". Poza wyprawami wędkarskimi uwielbiam wycieczki górskie i rowerowe i na własnej skórze przekonałem się, że kontakty są dla mnie optymalnym rozwiązaniem.

Pozdro

Robert


Użytkownik RobbyG edytował ten post 21 luty 2013 - 08:46


#18 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 luty 2013 - 08:57

Zainwestuj w oczy i zamów sobie szkła polaryzacyjne korekcyjne. Poczytaj przemyśl: http://www.optometri...?go=polaryzacja Każde inne rozwiązanie dla okularnika to półśrodek i mordęga. Raz zapłacisz i po sprawie. Polecam. Moje mają naście lat, robiłem je w czasach gdy nasi optyce mówili niemożliwe by polaryzacyjne miały korekcję. Pomógł mi Kumpel, miał roczny bonus jako przedstawiciel firmy optycznej na szkła i oprawy bez ograniczeń finansowych. Temat dograliśmy, po 2-3 tygodniach szkła były w Polsce. Wszelkie wynalazki: okulary na okulary, noski na okulary wylądowały w koszu. Było warto. Dzisiejsze szkła poza polaryzacją można napylać powłokami przeciwodblaskowymi, UV i diabli wiedzą co jeszcze. Lepiej zaoszczędzić i zrobić to raz a porządnie jak kombinować półśrodkami. Jedyny minus to cena i ewentualne zmiany w dioptriach lub samej wady wzroku. Ja mam minusy, potem doszedł cylinder. Wyrabiam na minusach już kilkanaście lat. Nie wiem jak to jest w przypadku "plusowców". Przejdź do punktu VISION EXPRESS, na ogół mili ludzie powinni ci wszystko wytłumaczyć, pomóc.

 

Powodzenia

Andrzeju a jak cenowo to wygląda? +/-



#19 OFFLINE   mig3d

mig3d

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2013 - 09:31

Witam, ja mogę polecić coś takiego http://www.drivewear...p?flashchange=8

Moim zdaniem nie ma lepszego rozwiązania. Minusem jest to że można zastosować tylko oprawki o bardzo małym wygięciu, czyli mało sportowe, no i cena. 



#20 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 21 luty 2013 - 09:34

W moim przypadku kontakty nie wchodzą w rachubę, muszę mieć osłonięte oczy okularami. Jakaś podłapana wrażliwość na pyłki i inne świństwa w powietrzu. Przez to przechodziłem kilka zabiegów (gradówki) z cięciem od wewnątrz powieki i czyszczeniem. Robiłem kiedyś serwis fot na międzynarodowej wystawie gołębi i ptaków egzotycznych, podłapałem "G" w oczy i męczę się co jakiś czas odwiedzając chirurga. Szkła mimo wszystko ochraniają oczy przed mechanicznymi pyłkami (klima w aucie, wiatr z drobinami pyłu, piasku, ciecze, inne). Istotne - warstwy UV, przeciwodblaskowe, Blue Box. Co do cen za polaryzacyjne - tanie to nie jest. Swoje robiłem dawno i nie pamiętam kasy, poza tym miałem koleżeński układ. Wiem jedno, było drogo... Dwa lata temu pytałem o szkła z moją korekcją - cena za full opcję polary + jakieś tam warstwy, utwardzenie sięgała tysia za same szkła. W tej dziedzinie sporo się zmieniło, na pewno dzisiaj będzie taniej...







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych