Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FLOAT FISHING


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
549 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 12 maj 2014 - 12:12

Przed chwilą rozmawiałem z Panem w ZO PZW NS. Pytanie odnośnie interpretacji float i sztucznej przynęty typu nimfa, Pink Worms a możliwość łowienia w Sromowcach N. (woda górska). Według jego opinii łowiąc kijem float + centerpin, żyłka, przypon nie przekraczający dwóch długości kija (ciekawe u mnie 9 metrów ;)) i przynęty j/w nie naruszam RAPR. Jest to istotna informacja co do ewentualnych wyjazdów na ten odcinek Dunajca - BOMBA. Michał @Fluffy - to jest woda do łowienia. Zebrać kilka osób i małe jam session z float i muchówkami. Na miejscu dobry hotel, są kwatery, jest gdzie usiąść przy szklaneczce...



#242 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 12 maj 2014 - 12:26

Na Dunajec zawsze i chętnie :) Idea kilkudniowych wakacji z centerpinem i szklaneczką bardzo do mnie przemawia :) Do Krościenka/Szczawnicy też blisko żeby jakiś wypad na chwilę na spina zrobić..  Wstępnie jakoś czerwiec?  :D

Ale opinię Pana z ZO fajnie by mieć gdzieś na piśmie, bo sądzę że jak muszkarze zobaczą spławikowców z dziwnymi kręciołkami na wodzie to lament podniosą ani chybi..


Użytkownik Fluffy edytował ten post 12 maj 2014 - 12:27


#243 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 12 maj 2014 - 14:01

Jako muszkarz nie będę krzyczał, że w drugiej ręce mam float... ;) Co do "bumagi" niewykonalne. Ryby wypuszczam, koszyka nie noszę, wtopię się w tłum sugerując, że to DH. Widzę duże możliwości dla metody na sromowieckim odcinku...



#244 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 12 maj 2014 - 17:36

Jak powstaje młynek za prawie 800$.

 

http://www1.skysport...trepin-crafting



#245 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 13 maj 2014 - 00:14

    Tak po pracy usiadlem chwilkę przy RAPRze, i może być problem coby się wyłgać. Przy dociekliwym strażniku nie przejdzie, a głupio stracic w ten sposób zestaw c'pina z wędzią o wartości Stadionu Narodowego.  

     Przy metodzie "muchowej" trzeba by mieć chociaż kawałek linki muchowej, (ciekawy patent, do dwóch długości wędziska przypon, do tego ~10 cm plywającego sznura muchowego - RAPR nie precyzuje długości - jako de facto indykator :D i reszta żyłki jako "podkład". Jednakże nie wolno stosować żadnego obciążenia (co w sumie nie przeszkadza), ani kuli wodnej ani żadnych zastepujących jej przedmiotów - wg regulaminu z 2011r np spławik (co przeszkadza bardzo). Aczkolwiek interpretacja drogą "moralności z prawa" średnio mi się podoba. No i przy takim kombinowaniu, jaki jest sens? Toż to lepiej normalnie po krześcijańsku na muchę łapać..

Jeżeli chcemy podciągnąć to pod spining to jest znowu zakaz stosowania spławika/indykatorów.

Przy metodzie spławikowej musi być z kolei przynęta naturalna.. Jak się nie odwrócić, dupa z tylu.

Podejrzewam ze gość z ZO wyraził swoją opinię, i może bedzie to jakis przyczynek do zmian, jednakże w przypadku spotkania z SSR mogą być bęcki :(

Sorry, taki mamy klimat...

 

Ale plus jest taki że (o ile dobrze odczytuję) praktycznie poza doplywami na Dunajcu od zapory w Sromowcach w dól z wyłączeniem OSa i PPN można łowić na roślinne. Potraktować kukurydzę jakimś atraktorem, wymaczać w krwi czy wystrugać ikrę z żółtego sera i będzie niam   :D  Ciekawe czy ktoś próbował łowić tą metodą np na te małe cosie z owoca granatu?

 

Pamiętam jak za smarkacza braliśmy z kolega długie muchówki i łowiliśmy lipienie na Sanie na odcinkach nizinnych na spławiczek i robaczka - uzywając "snuja" mialem ogromne problemy z zacięciem :( Kolega używając kreciołka muchowego radził sobie o wiele lepiej. Cóż, to były czasy kiedy RAPR tego nie zabraniał, ale to se ne wrati...


Użytkownik Fluffy edytował ten post 13 maj 2014 - 00:29


#246 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 19 maj 2014 - 10:18

Float dojechał.Jak rzeka wróci do koryta będą pierwsze próby.Pławik,pławikiem ale na mikro wobki przy opaskach powinno być ciekawie. :)

 

Załączony plik  P1190532.JPG   84,2 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  P1190531.JPG   92,22 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  P1190534.JPG   74,59 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  P1190533.JPG   72,82 KB   8 Ilość pobrańZałączony plik  P1190535.JPG   89,82 KB   8 Ilość pobrań

 

 

 

 



#247 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 19 maj 2014 - 16:08

Gratuluję kija Tomek! Możesz podać jaka moc, długość i pierwsze wrażenia mając zestaw w ręce.



#248 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 19 maj 2014 - 16:38

Andrzeju wrażenia takie jak bym trzymał szybką muchówkę i z resztą tak to miało być.Długość 12 stka.Moc?Nie wiem coś jak muchówka w klasie 7.Ma ogarnąć Brzany ale i mniejsze ryby żeby przy zacięciu nie katapultowało za plecy.Popróbuje też na mikrowobki przy opaskach,a mam takie małe bolenióweczki.Jak na to sieknie 70+ w mocnym uciągu to może być piękna jazda.Jazi i Kleni jestem pewny no ale Rapa na tym zestawie to by było coś.Długość pozwala na zdystansowanie wobka od brzegu,wypuścić go z nurtem,potem trzymać i powoli zwijać z przystankami.No nie ma cudów muszą być ryby.



#249 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 19 maj 2014 - 16:47

Na małe wobki wypuszczane z centerpina łowi Kolega z forum na Wiśle. Jeśli czyta tekst powinien coś napisać, chyba ma zestaw RAVEN-a. Też czekam na opad wody w rzekach, planuję wypad na Dunajec. Czy kołowrotek dobrze wyważa kij czy też leci trochę do przodu. Dolnik znajomy...  ;)



#250 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 19 maj 2014 - 16:54

Trochę leci do przodu no minimalnie ale jak bym dał palec na tej korkogumie z przodu to już kij w poziomie.Jeszcze dojdzie żyłka ale to chyba nie ma znaczenia a jak ma to na plus.Kij znajomy :)  No zgadza się.Powiedziałem P.Krzysztofowi-design taki podobny do Andrzejowego.


Użytkownik Tomy edytował ten post 19 maj 2014 - 17:03


#251 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 19 maj 2014 - 17:04

Pod żyłkę nawiń podkład dacron np. 50 metrów. Tak mi polecono. Kingpin nawija w ramach firmy - reklama, promocja. http://www.centerpin...erpinreels.html



#252 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 20 maj 2014 - 00:22

Po co podkład na c'pinie?

 

Pozdrawiam :)

 

Edit: Śliczny kijek. Pałam zazdrością i żądzą posiadania.


Użytkownik Fluffy edytował ten post 20 maj 2014 - 00:24


#253 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 20 maj 2014 - 08:29

Po co podkład na c'pinie?

 

Pozdrawiam :)

 

Edit: Śliczny kijek. Pałam zazdrością i żądzą posiadania.

Wszystko zweryfikują ryby. :) .Zobaczę czy będzie potrzebna mocniejsza wersja przy Boleniach i Brzanach.Dać rady to on da tylko żeby holu zbytnio nie mulić.


Użytkownik Tomy edytował ten post 20 maj 2014 - 08:30


#254 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 20 maj 2014 - 13:57

Mikrowobki już się robią.Na początek będzie to imitacja narybku ok.2cm.



#255 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 23 maj 2014 - 21:11

Na małe wobki wypuszczane z centerpina łowi Kolega z forum na Wiśle. Jeśli czyta tekst powinien coś napisać, chyba ma zestaw RAVEN-a. Też czekam na opad wody w rzekach, planuję wypad na Dunajec. Czy kołowrotek dobrze wyważa kij czy też leci trochę do przodu. Dolnik znajomy...  ;)

 

Chyba chodzi o mnie:) Mam zestaw Raven, no i łowię nim czasem na małe woblery. Złowiłem na wypuszczanego sporo pięknych jazi i kleni, wśród nich były i pięćdziesiątaki. O technice łowienia nie będę się rozpisywał, doświadczeni z Was wędkarze więc jest to dla Was sprawa naturalna. Jedyne co może zaskoczyć to fakt używania przeze mnie grubych żyłek jak na małe woblery - nawet 0,24, rzecz jasna cienkich też używam gdy wyda mi się to stosowne.

Jeśli chodzi o możliwości wędek do float, to wydają się wystarczające do starcia z brzaną. Za wielką wodą dają sobie radę z wielkimi łososiami, steelheadami, karpiami.


Użytkownik minkof edytował ten post 23 maj 2014 - 21:16


#256 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 23 maj 2014 - 21:23

Przy okazji zapytam - jakie żyłki stosujecie: moc-średnica, kolor, firma. Szukam mono w odcinku 300 metrów 8lb / 0,22 mm, kolor jaskrawy.



#257 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 24 maj 2014 - 08:54

Przy okazji zapytam - jakie żyłki stosujecie: moc-średnica, kolor, firma. Szukam mono w odcinku 300 metrów 8lb / 0,22 mm, kolor jaskrawy.

300metrów!Andrzej,będą karpie z wywózki na centrepina?

Też mnie żyłka interesuje.Do matcha chyba się nie nadaje bo to są tonące.


Użytkownik Tomy edytował ten post 24 maj 2014 - 08:55


#258 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 maj 2014 - 09:57

Po co podkład na c'pinie?

 

Powiększa średnicę szpuli w przypadku głębszych centerpinów, dobrze to wygląda optycznie z kolorowym rantem, miękko układa się mono - jest bufor pomiędzy metalem a żyłką... Podstawa to zmniejszenie głębokości szpuli (większy nawój, szybciej ściągasz).

 

 

300metrów!Andrzej,będą karpie z wywózki na centrepina?

Też mnie żyłka interesuje.Do matcha chyba się nie nadaje bo to są tonące.

 

Tomek - 100 metrów na młynku wielkości Zeppelin lub Twój to prześwit podkładu. Kiepsko to wygląda, lepiej mieć więcej w razie usuwania przetartych, uszkodzonych odcinków mono. Okuma przyjmie 100 metrów podkładu dacron 20 lb + 300 metrów mono 6-10 lb. Ważna sprawa - lepiej wyważy kij!

 

Fajne żyłki są tutaj: http://www.centerpin.../main-line.html



#259 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 26 maj 2014 - 11:00

Tzn o łowieniu na c'pina wobkami się nie znam :) Więc trudno mi się wypowiadać, tym niemniej temat podkładu mnie zdziwił. Na zachodnich forach wyczytałem kiedyś mądrości, że do float fishingu zaleca się nałożenie na nie więcej niż ok 50-70 m żyłki, więcej nie ma potrzeby. I istotnie, przy większej ilości żyłki potrafiła się ona odwijać w lekko szarpany sposób co zakłóca pracę przynęty. Nakręciłem na początku pełne 300 m, teraz mam jedną szóstą z tego i spokojnie wystarcza. Z tym, ze łowię na delikatny spławikowy zestaw, żyłka podstawowa 0,14 bez podkładu. Szybsze ściąganie do mnie przemawia, ale z drugiej strony źle się łowi jak żyłki jest za dużo.

 

Pozdrawiam

 

Ps: 

Do matcha chyba się nie nadaje bo to są tonące.

 

 

Nadają się rewelacyjnie, żyłki do matcha toną jak są nowe albo posmarowane środkiem odtłuszczającym, inaczej pływają aż miło  :) Słyszałem że niektórzy wręcz lekko napuszczają olejem jadalnym.


Użytkownik Fluffy edytował ten post 26 maj 2014 - 11:05


#260 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 26 maj 2014 - 17:04

Byłem z wobkami ale to musiałbym plecionkę nawinąć z 30 metrów na żyłce już guzik czuć mimo że wobler wymiata jak szalony.Montuje zgodnie z przeznaczeniem zestaw spławikowy.Może jutro ruszę.