Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FLOAT FISHING


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
549 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 08 kwiecień 2014 - 15:20

Fajnie ze piszesz, bo bardzo się przyda. Co prawda tez idę w customa, ale rozglądam się cały czas za alternatywą. Ostatnio poszukiwałem długiego spina, padło na Okumę Black Rock 3,06. Uwagę moją na ten kijek zwróciła niska waga. Do tego wygląda na mocny, CW 5-25, ale wygląda na zaniżone. I chociaż kupiony pod spining, to centerpin fajnie na nim siedzi i nieźle to lezy w ręce. Sądze że będzie fajną alternatywą dla odleglościówki, szczególnie przy łowieniu z nurtu (tak, wiem, herezja)  :bighair:  


Użytkownik Fluffy edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 15:31


#202 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 08 kwiecień 2014 - 18:41

Z doświadczenie mojego, to wszystkie wędki opisywane jako "Float" (poza wyższymi modelami np. Daiw) na naszym rynku to bardzo mocne odległościówki, nie mające nic wspólnego z rzeczonym "float fishingiem"  z pierwszego postu. Są to potężne, niezgrabne,  pały, nie warte złamanego grosza.

Kilka lat temu, szukając kija do przepływanki przeleciałem chyba wszystkie "floaty" z polskiej dystrybucji i nie nadają się do niczego, poza lekkim "żywcowaniem". Jedynym rozwiązaniem, poza budową w pracowni, to szukanie wędek produkowanych na rynek angielski, np Daiw opisanych jako P lub XP (ostatnie symbole w nazwie), a unikać W (od waggler - są zbyt kluskowate).

 

 

Np Daiwa Theroy Float, to potężny kij, którego aż nie chce się trzymać w łapskach. Dagon SE Float po pół godziny powoduje totalne wykończenie rąk, a miota i 60g obciążeniem.


Użytkownik krzychun edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 18:43


#203 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 kwiecień 2014 - 22:43

Jedynym rozwiązaniem, poza budową w pracowni, to szukanie wędek produkowanych na rynek angielski, np Daiw opisanych jako P lub XP (ostatnie symbole w nazwie), a unikać W (od waggler - są zbyt kluskowate).

 

Budowa w pracowni wymaga blanku, a to nie jest takie proste. Blanków specjalistycznych w pracowniach brak, temat nowy by nie rzec niszowy, nikt tego nie sprowadzał na stan magazynowy. Obecnie mam w budowie kij na St. Croix 3CP150MLM3 Centrum Pin Rod Blank - pod duże ryby. Blank kupiony w Mud Hole, od chwili zamówienia czekałem kilka tygodni aż trafił do moich rąk. Po wszystkich naliczeniach (zakup, kurier, cło, VAT) zrobiło się drogo a to dopiero 1/2 zabawy, drugie tyle z ogonkiem zostaje w pracowni. Jak ktoś nie jest zdeterminowany na kij według własnego widzi mi się gotowiec będzie mniej bolesny... Dobrą opcją wydaje się przebudowa używki match na kij do float. Na allegro tego pełno, można coś wydłubać do przezbrojenia, renowacji. A może w sektorze kijów DH z flyfishing-u (używki), fajne blanki i w dobrej kasie...



#204 OFFLINE   PiotrR

PiotrR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaNew York
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Rembas

Napisano 11 kwiecień 2014 - 01:57

http://www.ctsfishin...finityfloat.php Najlepsze blanki do metody centrepin 30 modeli do wyboru.

                                                                                                                                                

                                                                                                                                                            Piotr.



#205 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 kwiecień 2014 - 05:58

http://www.ctsfishin...finityfloat.php Najlepsze blanki do metody centrepin 30 modeli do wyboru.

                                                                                                                                                

                                                                                                                                                            Piotr.

 

Wszystko się zgadza tylko z dostępnością w Polsce jest problem. Czas oczekiwania na blank od zamówienia to kilka miesięcy według krajowego przedstawiciela. Mam siedem kijów zbudowanych na CTS (różne metody) i bardzo sobie chwalę. Pierwotnie miał być CTS Affinity X jako blank wyjściowy do kija jednak czas oczekiwania skutecznie mnie wystraszył. Mam na tym blanku (CTS Affinity X) switch-a 11' #7, piękne łowienie. Mogę sobie tylko wyobrazić jak to działa z centerpinem. Nic straconego, świat się kurczy, może "jutro" zamówię... ;)  :D Pozdrawiam Andrzej.

 

Tak na marginesie i raczej z sympatii jak dla skarcenia zajrzyj tutaj: http://jerkbait.pl/t...-na-jerkbaitpl/  :)



#206 OFFLINE   PiotrR

PiotrR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaNew York
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Rembas

Napisano 11 kwiecień 2014 - 10:53

Zamawiajac bezposrednio w CTS nigdy nie czekalem dluzej jak trzy tygodnie.

                                                                                                                                   Pozdrawiam Piotr.



#207 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 kwiecień 2014 - 11:15

Zerknąłem na Twój profil - mamy "fachurę" od float. Super, bądź użyteczny, dziel się wiedzą... ;) Co do CTS, te trzy tygodnie to w ramach dystrybucji w USA czy też NZ + USA. U nas tak dobrze nie ma, muszę nadepnąć na odcisk K.Z. :D Napisz coś o sobie, gdzie łowisz, jakie ryby, przynęty, sprzęt szczególnie centerpiny, kije. Czekam niecierpliwie. Andrzej. :)



#208 OFFLINE   PiotrR

PiotrR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaNew York
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Rembas

Napisano 12 kwiecień 2014 - 22:06

Pare zdec mojich zabawek.

                                              Pozdrawiam Piotr.

Załączone pliki

  • Załączony plik  002.JPG   74,24 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  012.JPG   70,3 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  039.JPG   56,28 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  018.JPG   54,93 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  009.JPG   73,07 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  036.JPG   42,56 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  034.JPG   47,64 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  038.JPG   42,36 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  035.JPG   44,03 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  040.JPG   42,47 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  041.JPG   58,13 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  042.JPG   57,02 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  048.JPG   49,51 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  044.JPG   56,53 KB   2 Ilość pobrań

  • Andrzej Stanek lubi to

#209 OFFLINE   PiotrR

PiotrR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaNew York
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Rembas

Napisano 12 kwiecień 2014 - 22:28

Andzej zapmnij o distrybucji CTS sprzedaje tez  besposrednio zobacz muj pierwszy link Buy now!

                                                                                                                                            Pozdrawiam Piotr.



#210 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 22:59

A ja mam pytanie (pewnie do Modów/Adminów) dlaczego float fishing jest w wątku fly fishing, kiedy to są dwie, zupełnie różne bajki?


  • peresada, krzychun i PiotrR lubią to

#211 OFFLINE   PiotrR

PiotrR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaNew York
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Rembas

Napisano 12 kwiecień 2014 - 23:38

 Teraz jest 2114 rok nie epoka polodowcowa  bajki byly I beda dla dzieci jak zawsz

                                                                                             Pozdrawiam Piotr.



#212 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 kwiecień 2014 - 07:21

Piotr - PIĘKNA KOLEKCJA. Ja mam jak na razie dwa centerpiny, marzy mi się trzeci spod ręki CHRIS LYTHE. Może w przyszłości. Z kijami podobnie drugi będzie na koniec kwietnia i jak na razie stop. Na bank będę kombinował z CTS.

 

 

@Mari - zakładając wątek pisałem, będę łowił m.in. na nimfy, streamer-y. Przed oczyma miałem sposób (float) w jaki łowi się łososiowate w USA, lipienie czy brzany w Anglii. To może ja zapytam - co ma wspólnego spidolino ze spiningiem gdzie łowi się na muchy i odwrotnie, lub jak zaliczyć Kolegów łowiących zestawami float na małe woblerki - spining? Dzisiaj metody wędkarskie mocno wzajemnie przenikają się w zakresie przynęt i sprzętu. Jak dla mnie miejsce osadzenia float w dziale flyfishing jest bardzo akuratne biorąc chociażby tradycję i pochodzenie obydwu metod - Anglia... ;)

Załączone pliki



#213 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 kwiecień 2014 - 08:47

Dopoki osoby biorace udzial w dyskusji deklaruja chec stosowania much na koncu zestawu, nie widze problemu. Oczywiscie nie jest to metoda muchowa, ale mysle, ze blizej jej do flyfishingu niz do spinningu.



#214 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 13 kwiecień 2014 - 16:05

Hej Piotrek

piękna kolekcja zwijadełek :D 


  • Andrzej Stanek lubi to

#215 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 13 kwiecień 2014 - 18:32

@Mari - zakładając wątek pisałem, będę łowił m.in. na nimfy, streamer-y. Przed oczyma miałem sposób (float) w jaki łowi się łososiowate w USA, lipienie czy brzany w Anglii. To może ja zapytam - co ma wspólnego spidolino ze spiningiem gdzie łowi się na muchy i odwrotnie, lub jak zaliczyć Kolegów łowiących zestawami float na małe woblerki - spining? Dzisiaj metody wędkarskie mocno wzajemnie przenikają się w zakresie przynęt i sprzętu. Jak dla mnie miejsce osadzenia float w dziale flyfishing jest bardzo akuratne biorąc chociażby tradycję i pochodzenie obydwu metod - Anglia... ;)

W sumie dobrze piszesz Andrzeju: "obydwu metod" ;) A czy Anglia, czy Japonia, jakie to ma znaczenie? Różne metody i to miałem na myśli



#216 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 kwiecień 2014 - 19:42

@Mari - pisałem kiedyś o łowieniu odległościówką Shimano Power Loop i GT1010 na nimfy z indykatorem w postaci kulki styropianu. Podobnie łowią dzisiaj zawodnicy z "licencją" - długa muchówka prawie jak match lub przerobiony match, żyłka + indykator. Łowiłem tak w latach '80-tych kiedy w RAPR nie było zapisu o kołowrotku z ruchomą szpulą a koledzy "sprinterzy" obecnie... Float z nimfami, Pink Worms to nic innego jak łowienie na nimfy, glajchy przydługą muchówkoodległościówką... ;) Jak by nie było metoda muchowa... :D



#217 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 13 kwiecień 2014 - 23:54

@Mari

 

A jakiż dział byłby odpowiedniejszy? Zresztą, forum jest dla ludzi, a skoro temat ma 11 stron to pewnie jest potrzebny, więc po co mieszać?

 

Pozdrawiam :)



#218 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 14 kwiecień 2014 - 06:58

Odpowiedniejszy byłby oczywiście dział Float fishing. :)  Tylko chyba to byłby jeszcze przerost formy nad treścią.



#219 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 10:30

"Chycili" na cle i trzymali.Wczoraj zadzwoniłem.Przedstawiłem się ładnie.Major Tomasz Cz....i i nawijam o młynku.No i dzisiaj jest na miejscu.

 

Załączony plik  P1180838.JPG   52 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  P1180840.JPG   47,05 KB   3 Ilość pobrań

 

Spasowanie mnie zaskoczyło na mocny plus.Sztywne to to.Pięknie się kręci.Teraz wędula i zacznę się bawić. 

 

 

 

 

 

 

 


Użytkownik Tomy edytował ten post 15 kwiecień 2014 - 10:33


#220 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 kwiecień 2014 - 10:44

Gratulacje! Innymi słowy popularyzujemy metodę... ;)