Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FLOAT FISHING


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
549 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 06:18

Oraz Wielkiej Brytanii i Australii.



#182 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 11:31

Ja już wędkę zamówiłem u Krzysztofa i kurde oglądam te młynki i u mnie się skończy chyba też na Zeppelinie choć na Wisłę ciut go żal.Materiał na spławiki zamówiony.Na początek zrobię typy-Stick i Avon.


Użytkownik Tomy edytował ten post 29 marzec 2014 - 11:39


#183 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 29 marzec 2014 - 11:56

Jeśli mogę podpowiedzieć. Dzięki uprzejmości Kolegi z forum kupiłem Okuma Sheffield S-1002. Młynek przyleciał z Anglii. Bardzo ładnie wykonany, prosty w obsłudze, dobrze kręci, dźwięk terkotki rewelacyjny, muchowe kręciołki takich nie mają... :D Słowem dobry produkt za rozsądne pieniądze. Co ważne można go rozkręcić samemu bez zbędnych specjalistycznych narzędzi. Łatwy dostęp do łożysk. Kupiłem go z myślą o zapasie dla Zeppelina a widzę, że będzie często użytkowany. Nie jest to Kingpin, jednak biorąc jakość surowca, wykonanie, design, samo kręcenie, bardzo dobra alternatywa dla drogich centerpinów. Tomek - młynek do wglądu, możesz zobaczyć obydwa w realu (Zeppelin, Sheffield) ... Pod opisywany centerpin powstaje kij na blanku 15'.



#184 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 16:50

Ok.a ta Okuma chyba też ma dobre opinie.

....i nie proś się tego całego Andrewsa o pławiki.Nie to nie.My mu pokażemy.Nie wiem czy mi wyjdzie ale będę próbował.Materiał na antenki już mam,gęsie pióra,korek,balsa w drodze.Po nici uśmiechnę się do P.Krzysztofa.Nie ma takiej opcji żebym tego nie ogarnął,ale muszę też łowić tą metodą bo dla samej kasy to mi się nie będzie chciało tego robić.

Załączony plik  P1180525.JPG   75,36 KB   6 Ilość pobrań

 

 


Użytkownik Tomy edytował ten post 29 marzec 2014 - 17:43


#185 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 29 marzec 2014 - 20:18

...i nie proś się tego całego Andrewsa o pławiki.Nie to nie.My mu pokażemy.Nie wiem czy mi wyjdzie ale będę próbował.Materiał na antenki już mam,gęsie pióra,korek,balsa w drodze.Po nici uśmiechnę się do P.Krzysztofa.Nie ma takiej opcji żebym tego nie ogarnął,ale muszę też łowić tą metodą bo dla samej kasy to mi się nie będzie chciało tego robić.

 

Jeśli to było do mnie to zaręczam - "nie proszę się o spławiki" Andrew Field jak i nikogo innego... :D  Natomiast przyklasnę temu kto zmierzy się z tematem. Field robi to perfekcyjnie, trudno będzie się zbliżyć. Razem z centerpinem dostałem spławiki Drennan, ładnie wykonane, praktyczne. Te ze strony Andrew Field są niepowtarzalne, wręcz kolekcjonerskie... http://handmadefloats.blogspot.com/.



#186 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 30 marzec 2014 - 14:08

Też się przymierzam do robienia spławiczków, korek, balsa, piórka i pióra już są, farb od groma, knuje nad lakierami. Ale teraz za oknem taaka pogoda, żal w domu siedzieć i dlubać w korku i drewnie..  :D



#187 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 30 marzec 2014 - 15:42

 Te ze strony Andrew Field są niepowtarzalne, wręcz kolekcjonerskie... http://handmadefloats.blogspot.com/.

 

Są,.... takie przecudne cacuszka do gablotki. Natomiast ja bym ich nie założył na żyłkę. Po pierwsze kolorowe niczym rajskie ptaki, może i są teorie, że rybom to nie przeszkadza, ja jednak nie chodzę na ryby w kolorach oczojebnych i sprzęt wolę też mniej odblaskowy, druga sprawa wiele z kształtów prezentowanych spławików, może i jest pięknych, ale niepraktycznych, zaś część posądzam o bycie samołówkami. :unsure:  Jednak hołduję zasadzie , że na rzekę to avon, stick, i kropla okrągłym do dołu, a kolory - biały i podobne do naturalnych rzeczy pływających w wodzie, czyli zielenie, brązy, czarny.



#188 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 17:14

Andrzej ten Design Twojego patyka chyba skopiuje na moim :D .



#189 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 30 marzec 2014 - 20:28

Jeśli ten sam blank co mój to przesuń kołowrotek mocno do przodu i długi dolnik...

 

Duże fotki Okuma Sheffield S-1002 pod linkiem: http://www.andrzejstanek.pl/post/41

 

 

 

Załączone pliki



#190 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 20:43

Coś delikatniejszego Krzysztof myśli.Tzn.ja mu powiedziałem-Panie Krzysztofie taki żebym płotki mógł łowić ale i żeby Brzanie na 8 dych dał radę.Niech główkuje :D



#191 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 11:57

Jeśli to było do mnie to zaręczam - "nie proszę się o spławiki" Andrew Field jak i nikogo innego... :D  Natomiast przyklasnę temu kto zmierzy się z tematem. 

Dla samych oklasków to mogę wypierdzieć-"wlazł kotek na płotek"  :D



#192 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 31 marzec 2014 - 14:34

Dla samych oklasków to mogę wypierdzieć-"wlazł kotek na płotek"  :D

 

Napisałem o przyklaśnięciu a to nie to samo co owacja na stojąco...



#193 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 14:50

Hehe.Dobra pławiki robię i tak dla siebie.Tak samo zaczęło się z woblerami.Jak się spodobają to będą w sprzedaży ale to raczej długa droga.Tym czasem chłonę wiedzę i zbieram materiały.



#194 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 10:45

Młynek w drodze.



#195 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 18:29

Pierwszy pławik hehe  :lol: .Tym czasem patrzę gdzie można popełnić błąd.

 

Załączony plik  P1180670.JPG   43,46 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  P1180673.JPG   41,63 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  P1180674.JPG   47,41 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  P1180675.JPG   33,01 KB   4 Ilość pobrań

 

 

 


  • Marcys1973 lubi to

#196 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 18:53

Zapowiadają się ciekawie.



#197 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 19:48

Zapowiadają się ciekawie.

Caen to jest tak jakbym robił pierwszy wobler w swoim życiu.Może mnie wciągnie to będą pławiki.Ten będzie dla mnie :)

 

Załączony plik  P1180678.JPG   39,2 KB   3 Ilość pobrań

 

Po nici uśmiechnę się do P.Krzysztofa z FA.


  • krokop lubi to

#198 OFFLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 04 kwiecień 2014 - 07:12

Tomy pomysłową tokarkę wykombinowałeś (wałek+imadło) :)

najważniejsze, że działa i pławiki toczy



#199 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 07:24

Tomy pomysłową tokarkę wykombinowałeś (wałek+imadło) :)

najważniejsze, że działa i pławiki toczy

No nie!To bardziej skomplikowana maszyna,Po drugiej stronie jest stara szuflada z wywierconą dziurką która podpiera antenkę :D

Taki będzie podpalaaany! haha :lol:

 

Załączony plik  P1180680.JPG   84,82 KB   5 Ilość pobrań

 

Tylko dla siebie.Trochę się pozmieniało.Rusza jednak biuro notarialne i już więcej czasu będę poświęcał na łowienie niż struganie/odlewanie itd.


Użytkownik Tomy edytował ten post 04 kwiecień 2014 - 17:30


#200 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 08 kwiecień 2014 - 13:46

No nie!To bardziej skomplikowana maszyna,Po drugiej stronie jest stara szuflada z wywierconą dziurką która podpiera antenkę :D

:rockon: szacun, można kopiować, czy pomysł opatentowany?

 

Wracając do wędzisk, zastanawiałem się czy pisać, czy nie, bo w kwestiach sprzętowych w wątku dominuje raczej opcja customowa, ja natomiast jestem z  opcji budżetowej, ale może komuś się przyda, więc....wczoraj odebrałem Daiwę Lagunę 3,9m 8-28gr.

Wrażenia mieszane, a mianowicie pierwsze wrażenie całkiem ok, wygląda na przyzwoicie zrobiony kij, cienka szczytówka, bez obciążenia pracuje w 1/3 długości, z założonym centerpinem Theseus środek ciężkości około 30cm od uchwytu kołowrotka, nie "leje się" pod własnym ciężarem. Nie jest to wędzisko na ukleje, powinno umożliwiać hol ryb w okolicach 2kg bez specjalnych środków ostrożności, kombinacji, z pełną kontrolą, jednocześnie dość delikatna szczytówka zapewni amortyzacje przy mniejszych sztukach. Od biedy można się przyczepić wagi - całkiem piórko to nie jest, jednak nie ma dramatu, a grubsze ścianki blanku dają nadzieję, że po puknięciu w gałąź wędka nie będzie do naprawy.

Teraz łyżka dziegciu - w moim egzemplarzu jest luz na łączeniu dolnika z drugim segmentem. Wchodzi dość ciasno jednak czuć, że w środku się telepie, jakby część żeńska złącza wewnątrz się rozszerzała. Skutkiem tego wędzisko niby fajne, ale już wraca do sklepu.