Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FLOAT FISHING


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
549 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 11:13

O tu, jest jakieś promo:

 

 

 

A customy oglądałem kiedyś tu:

 

http://www.rodbuildi...filter=all&st=0

 

, ale trzeba by poszukać. Mnie się nie chce. 

 

 

Ja bym widział taką wędkę w spirali i do tego multi niski profil z wysokim przełożeniem.Długość 3,60m i od "bidy" na smużaki też by można było połowić.  :)

 

I mnie się wydaje, że długa spirala jest stworzona do takiej metody.  :)


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 09 marzec 2014 - 11:13

  • Przemek79 lubi to

#142 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 09 marzec 2014 - 11:53

Przed chwilą przyłożyłem CC 201 DC i Ryoga 1016 HL do mojego kija http://jerkbait.pl/t...-fishing/page-2 i całkiem dobrze to leży w ręce. Jedynie uchwyt, stopka w multikach ma inny profil jak REC SKELETON i młynki nie chcą wchodzić w skuwki, inny profil. Jak dla mnie cały urok w metodzie to centerpin ze swoją specyfiką jako kołowrotek. Ci co lubią multiki na bank pokochają centerpiny. Ja zostaję przy typowym układzie: długi kij do float i centerpin (tak łowią Angole brzany, klenie, inne), natomiast z filmów i info które widziałem na amerykańskich forach i You Tube multiki używają do kijów castingowych, głównie przy połowie steelhead-ów na ikrę.

 

 

 



#143 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 09 marzec 2014 - 23:16

Miałem prozycję multika przełożonego "na lewo" z wędziskiem  castingowyn ale to jednak imo nie to :) Dzisiaj byłem w we w miare ogarniętym wedkarskim - wędzisko pod centerpina powinno mieć dwie szerokie przelotki na dolniku :) Pozostaje jednak pracownia rodbuildngowa, Szkoda że tak trudno przychodzi dzielenie sie doświadczeniami :) Mam nadzieje ze to nie kolejna ślepa uliczka :)

Cóż, w tym tygodniu pozostaje wizyta w fishing art :)

@Adnrzej

Spot na rzece jak ogarnę wędzię

 

Ps: Dzisiaj byłem na Wislez crapiastym Kongerem Carbomaxxx (wiecej wykrzyknikjów na tym chruście się nie dało, wstyd mocowac centerpina do tego crapu) ale rzurty mialy juz sensowny zasięg. Cóż, po sąsiedzku Fishingart w tym tygodniu i poważna rozmopwa z człowiekeim od rozbierania wędziuf :)


Użytkownik Fluffy edytował ten post 09 marzec 2014 - 23:35


#144 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 09 marzec 2014 - 23:41

Szkoda że tak trudno przychodzi dzielenie sie doświadczeniami :) Mam nadzieje ze to nie kolejna ślepa uliczka :)

 

Każdy z nas przeciera własną ścieżkę. Nie myśl, że tutaj są sami wyjadacze od centerpinów. Na przepływankę łowię od dziecka, większość chyba tak zaczynała. Jedyna różnica w metodzie to kołowrotek, reszta jak typowe wędkarstwo spławikowe. Technikę rzutu, prowadzenia każdy musi opanować w własnym zakresie, więc nie wiem czego spodziewasz się uzyskać w odpowiedziach. Temat spławików, haczyków + reszta to standard przepływankowy. Jedyny akcent z nutką tajemniczości to ewentualne zastosowanie nimf lub streamerów zamiast przynęt naturalnych. Będziesz u K. Zielińskiego podpytaj o kije, zapewne nic więcej nie dowiesz się jak to co na forum. Dla niego też jest to temat świeży. Razem drążymy: klient - pracownia...  ;)



#145 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 09 marzec 2014 - 23:51

No jasne ale jakieś podstawy moglibyście zarzucic dla człowieka raczkującego w temacie :) Nie to że mialbym za złe - odkrywanie metody to frajda sama w sobie. Jakoś  w tym tygodniu podjadę do Fishing Artu, pewnioe rzucę temat odległościówki do przekonstruowania :)

Reszta w pm :)

 

Pozdrawiam serdecznie :)

 

Ps: w muchartswie jestem zielony, zresztą temat nimf na spławikach + silikonowy robal chyba umarł - przy interpretacji Rapru ;( Może jak coś się zmieni.. Na razie zostają brzany i klenie, mam nadzieję że lubią żółty serek i inne wisienki...   :rolleyes:


Użytkownik Fluffy edytował ten post 09 marzec 2014 - 23:57


#146 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 marzec 2014 - 07:41

Jeszcze w tamtym roku były długie Wild Rivery , idealne do driftu i pływaka . Na trocie jest to bardzo dobry patent , prócz opadu oczywiście :)



#147 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 07:55

wpisanie trotting fishing lub trotting angling w wujka googla, powinno odwdzieczyc sie spora iloscia informacji w temacie techniki :)  co do sprzetu, to powiem, ze takze w alpach jest to medoda popularna na tyle, ze w ofecie sklepowej jest dosyc duzo sprzetu, np. firma garbolino ma w ofercie kilka wedek do tej metody a firma stucki produkuje (swiss made) tanie i sprawdzone kolowrotki, ktore mozna nawet obrocic o 90° (podczas wyrzutu np.)



#148 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 12 marzec 2014 - 11:47

Temat umiera, trzaby coś potrollować  :rolleyes:

Był już ktoś z c'pinem i wędzią nad wodą w tym roku? Na co Panowie łowicie, na jakich łowiskach? Jakies fajne sukcesy?



#149 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 13 marzec 2014 - 10:23

No i zaczęło mnie wciągać. Kołowrotek idzie ku mnie, rozglądam się za wędziskiem. Z uwagi na to, że zaczął mi się robić wir w kieszeni i pozostają jeszcze resztki trzeźwego myślenia, chciałbym sprawę ogarnąć możliwie budżetowo i bez ściągania z zagranicy. Z doświadczeń Fluffiego wynika, że odległościówka nie jest najlepszym pomysłem, myślałem nad krótką bolonką, ale chyba to też nie to. W polskich sklepach dostępne są wędziska sygnowane float i tu pytanie czy ktoś miał z nimi do czynienia, mam na myśli:

Cormoran PM30 Vario Float

Konger Arcus Float

Daiwa Aqualite Power Float

Daiwa Aqualite Sensor Float

Daiwa Procaster Trout (niby nie do spławika , ale na pierwszy rzut oka na opis i zdjęcie może by i podeszła)

Za opinie, uwagi, inne propozycje byłbym wdzięczny, podejrzewam, że kilku innych użytkowników też.



#150 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 14 marzec 2014 - 00:32

Jakiego c'pina zamówiłeś?  :)

Przymierzałem się do floatów, (o włos padło by własnie na Daiwę Aqualite Sensor Float) ale doszedłem do wniosku że to jednak zbyt "twarde" kije jak dla mnie, zresztą centerpinem łowi się (chyba) w naszych warunkach raczej lekkimi zestawami. I wędzia długość 420-450, wydaje się że będzie lepsiejsza kontrola zestawu. Lekka, bo trzymasz ją non stop w ręce. Do tego zwróć uwage na dolną przelotkę (a najlepiej dwie dolne, ale w naszych warunkach to nierealne) - powinna być dość duża i stosunkowo blisko rękojeści, żeby można było swobodnie rzucać "z pętli". Takie tam bzdurki  ;)

Osobiście szukałem czegoś delikatniejszego.  Na razie żyję nadzieją, że przezbrojona odleglościówka bedzie strzałem w dziesiątkę. Dopóki nie ogarnę odległościówki, posługuję się badziewnym tele floatem 420/25 (tak żeby poćwiczyć rzuty i dowiedzieć się czego chcę) i nie jest to dobre rozwiązanie - wędka "nie leży", przelotki są większe - ale ich rozmieszczenie (dolnych) jest nadal kiepskie, itd. , ale może to tylko moje odczucie. Żadnego zwierza jeszcze nią nie wyciągnąłem, więc nie wiem jak to pracuje pod rybszczakiem. Zasięg rzutu się jednak diametralnie zwiększył  :D Plus jeszcze taki że po krzakach się lepiej z teleskopem chodzi,,

Słyszałem tez że ludzie łowią tą metodą bolonkami, ale nie dotarłem do nikogo takiego bezpośrednio. Ja się przez chwilę zastanawiałem nad długim (tak 3m + coś) spiningiem.. Z kolei w pewnym sklepie wędkarskim sprzedawca proponował mi muchówkę do przezbrojenia.. Jeszcze tylko karpiówki nikt mi chyba nie wciskał :D  

Słowem, ta metoda w Polsce to terra incognita  :rolleyes:

Ale moje doświadczenie w temacie jest znikome więc może ktoś bardziej ogarnięty się wypowie :)


Użytkownik Fluffy edytował ten post 14 marzec 2014 - 00:46


#151 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 14 marzec 2014 - 08:25

Tego Aqualite'a miałeś w ręku, czy oceniasz na podstawie c.w. ?

edyta:

teraz dopiero zauważyłem pytanie, kręciołek z tutejszej giełdy - Theseus elegance


Użytkownik witeg edytował ten post 14 marzec 2014 - 18:19


#152 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 14 marzec 2014 - 18:22

Macałem w sklepie, nawet się przymierzałem ale ostatecznie odpuściłem. Fajne jest w nim mocowanie kołowrotka, można sobie wyważyć ładnie wędzię, ale po prostu znalazłem (wtedy tak uwazałem) coś lepszego :) To tylko moje subiektywne odczucie.



#153 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 18:52

Czy ktoś może potrafi wskazać coś o takich parametrach jak ten młynek:

 

ZenMasters.jpg

 

Google donosi, że był w sprzedaży jakieś 5 lat temu. 100gr wagi i cena na poziomie 30 funtów. Niestety nakład skończony, rynek wtórny też pusty. Coś równie lekkiego w podobnej cenie. 



#154 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 22:08

Też mi się podoba ich forma.Pitt pisał coś o centrepinach Stucki.

 

http://www.akm-angel...rechts-5169.htm


Użytkownik Tomy edytował ten post 14 marzec 2014 - 22:10


#155 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 14 marzec 2014 - 23:58

Z takich tańszych centerpinów wpadl mi w oko ten tutaj:

 

$_12.JPG

Wabi się toto TFGEAR CLASSIC COARSE FISHING CENTREPIN REEL (za jebayem)

 

Cena do ~50 funtów.

 

Ale jeżeli chodzi o tą kategorię to wydaje się że jest to szeroko rebrandowana chińszczyzna. Szczerze mówiąc wolałbym się rozglądnąć za jakimś ciekawym "vintydżem" w dobrym stanie - chodza bardzo przyzwoicie cenowo - niż inwestować w tanie centerpiny. Coś jak to:

http://www.ebay.co.u...=item417df77492]

Ale to tez tylko moja opinia :)


Użytkownik Fluffy edytował ten post 15 marzec 2014 - 00:01


#156 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 02:03

http://www.glardon-s...ml/index.html#I
kolowrotki swiss made i w rozsadnych cenach :)

#157 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 15 marzec 2014 - 06:19

Nawet takie, o jakie pytał Krzysiek_W. :)

Swoją drogą jak ktoś ma tokarkę i i wiedzę to sam mógłby sobie wystrugać, a mając CNC ruszać w produkcją.



#158 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 00:20

Ten mi się podoba bardzo.

Załączony plik  p1651_1.jpg   135,08 KB   8 Ilość pobrań

 



#159 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 marzec 2014 - 09:44

Tutaj trochę więcej, fotki z internetu...

Jak dla mnie nie ten kierunek...

 

 

 

Załączone pliki



#160 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 marzec 2014 - 10:43

Kilka fotek na których lubię zawiesić oko...   z netu

 

 

 

 

 

Załączone pliki