Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FLOAT FISHING


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
549 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 27 maj 2014 - 21:01

http://gorek-gliny.pl/?p=9299



#262 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 27 maj 2014 - 22:37

Fajne, ale będę marudził :D . C'pin z wypuszczanką to jednak IMO metoda wędrowna, jak dla mnie to niemal jak spining. Caly majdan z kombajnem, siatkami, glinami zanętami i dwoma dziesiątkami wiader do mieszania to nie to :)

Ale fajnie że metoda się przebija do wędkarskiego mainstreamu. W sierpniu w moim kole będa zawody - dwubój spining spławik na górskich (z charakteru) rzekach, jak nie cierpię wyczynu to będę może próbował ;)



#263 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 maj 2014 - 05:40

C'pin z wypuszczanką to jednak IMO metoda wędrowna, jak dla mnie to niemal jak spining. Caly majdan z kombajnem, siatkami, glinami zanętami i dwoma dziesiątkami wiader do mieszania to nie to :)

Ale fajnie że metoda się przebija do wędkarskiego mainstreamu. W sierpniu w moim kole będa zawody - dwubój spining spławik na górskich (z charakteru) rzekach, jak nie cierpię wyczynu to będę może próbował ;)

 

Też tak myślę, że w ruchu cała idea, tropimy ryby niczym Stalker.



#264 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 28 maj 2014 - 13:36

Też tak myślę, że w ruchu cała idea, tropimy ryby niczym Stalker.

No ja dzisiaj tropiłem,tropiłem i wytropiłem wzdręgi.Panowie wjeżdżam z rybami jak pisałem  :lol:  :lol:  :lol: .

Załączony plik  P1190796.JPG   88,47 KB   8 Ilość pobrań

Przemyślałem też temat łowienia na małe woblery.Żyłka jak dla mnie nie nadaje się.Może zbyt się przyzwyczaiłem do plecionek i nic na niej nie czuje.Plecionka i centrepin nie przemawia.Ale!Nanofil może zadziałać świetnie na takim zestawie.Niedługo zdam relacje.  


Użytkownik Tomy edytował ten post 28 maj 2014 - 13:37

  • Andrzej Stanek lubi to

#265 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 28 maj 2014 - 15:19

Panowie wjeżdżam z rybami jak pisałem

 

 

Kija nie połamała przy walce?  :D



#266 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 28 maj 2014 - 15:40

Kija nie połamała przy walce?  :D

Nie ale chciała odbić w zawady.Na szczęście dałem radę w porę zatrzymać. :lol:


  • Predatorhunter lubi to

#267 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 28 maj 2014 - 15:50

Nie ma co, zazdroszczę wypadu. Też bym poszedł gdzieś tropić i gromić rybszczaki ale woda marna, kawa z mlekiem wszędzie w okolicy :/



#268 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 28 maj 2014 - 15:54

U mnie też nie wesoło.Na starorzeczu łowiłem.Nawinąłem właśnie nanofil+przypon VEP i spróbuje na wobki jak się woda ustabilizuje.Robię sobie takie maluchy 2,5cm pływające żeby można było wypuścić z nurtem i kusić przy opasce.

Dzisiaj byłem na spławik+zanęta+pinka itd.Kurna nigdy więcej.Tobołów!!!Jeszcze fotel sobie wziąłem.Zobaczymy jak z wobkami pójdzie przy tej lince. 


Użytkownik Tomy edytował ten post 28 maj 2014 - 15:59


#269 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 maj 2014 - 16:58

Nimfy i spacerkiem na upatrzonego. Za moment na wisienki klenie można połowić. Z ręki lub "turlanego". Przed Andrychowem jest taka rzeczka. Odbijając w lewo od głównej na Wadowice pięknie się wije, po brzegach porośnięta. Jeździłem tam swego czasu z wisienkami. Po drodze idąc mijałem stawy hodowlane. Duże klenie podchodziły ze Skawy. Ostatni raz jakieś 8-9 lat temu. Nie wiesz jak dzisiaj tam wygląda... A ten "smok" na fotce faktycznie groźny.  ;)  :D



#270 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 28 maj 2014 - 17:21

Po wisienkach sobie wiele w tym roku obiecuję. Mam upatrzone miejsce na Sanie gdzie siedzą brzany, klenie, świnki, certy.. Co niektóre smoki dochodzą do ~80 cm. Są doskonale widoczne.. I są niewyjmowalne. Cóż, tym większe wyzwanie  :D



#271 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 28 maj 2014 - 18:00

Nimfy i spacerkiem na upatrzonego. Za moment na wisienki klenie można połowić. Z ręki lub "turlanego". Przed Andrychowem jest taka rzeczka. Odbijając w lewo od głównej na Wadowice pięknie się wije, po brzegach porośnięta. Jeździłem tam swego czasu z wisienkami. Po drodze idąc mijałem stawy hodowlane. Duże klenie podchodziły ze Skawy. Ostatni raz jakieś 8-9 lat temu. Nie wiesz jak dzisiaj tam wygląda... A ten "smok" na fotce faktycznie groźny.  ;)  :D

Na upatrzonego na Wiśle to za wiele nie powalczy.Tej rzeczki chyba nie znam ale jak duże klenie podchodziły ze Skawy to teraz chyba nie będzie miodu bo Skawa to prawie trup.Liczę raczej na Wisłę i czesanie wobkami rynien i opasek.Celem są Jazie i Klenie ale przyłów w postaci Bolenia to kwestia czasu.Holu centrepinem takiego 70+ jestem bardzo ciekawy. 


Użytkownik Tomy edytował ten post 28 maj 2014 - 18:04


#272 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 maj 2014 - 18:50

Pisząc na upatrzonego miałem na myśli potencjalne stanowisko gdzie ryby mogą przebywać: warkocze, cofki, rynny, rafki. Stanie na dołku jak dla mnie jest zbyt nudne, chociaż dobry dołek wiele wart...



#273 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 28 maj 2014 - 19:31

Andrzej zobaczę jak będzie po zejściu wody.Jak będzie się działo ciekawie to dam znać.Wezmę wobki i porzeźbimy coś na Wiśle.



#274 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 31 maj 2014 - 11:53

Polecam artykuł, max wiedzy o centerpinach, doborze, użytkowaniu.

 

http://www.barbel.co...in_bfwstyle.htm



#275 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 12:44

Artykuły,artykułami a praktyka,praktyką.Konkret na Floata.Kij cały.Praca super,bez problemu na żyłkę 0,22 mm ale z dużymi emocjami bo Rapa jakaś taka nerwowa była.Palce lekko przyszlifowane od hamowania szpuli. 

 

Załączony plik  P1190987.JPG   59,67 KB   7 Ilość pobrań


Użytkownik Tomy edytował ten post 07 czerwiec 2014 - 13:01

  • Tomek.M i Andrzej Stanek lubią to

#276 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 07 czerwiec 2014 - 13:06

TOMEK TO JEST TO

 

G R A T U L U J Ę !



#277 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 13:11

Spróbuje jeszcze nawinąć VEP bo tak ten nanofil plącze się,żyłka słabo czuć brania.VEP powinien być dobry.Próbowałem wcześnie na pławik ale to zdecydowanie nie dla mnie,bez nęcenia słabo z braniami a z nęceniem no są ale ta papranina odpada.



#278 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 07 czerwiec 2014 - 13:18

bez nęcenia słabo z braniami a z nęceniem no są ale ta papranina odpada.

 

Też nie moja bajka. Nimfa lub streamer to jest właściwy kierunek + owoce. Dostałeś go na małego wobka spławiając?



#279 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 13:36

Tak na małego wobka spławiłem i trzymałem w warkoczu trochę go podciągałem odpuszczałem itd.

Załączony plik  post-46714-0-63394800-1401175667.jpg   46,93 KB   6 Ilość pobrańZałączony plik  post-46714-0-95190300-1399560322.jpg   36,66 KB   6 Ilość pobrań

 

Teraz chcę zrobic takiego małego bezsterowca wygiętego.Taki mini dead fish do spławiania.


Użytkownik Tomy edytował ten post 07 czerwiec 2014 - 14:00


#280 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 07 czerwiec 2014 - 14:18

Jedna z wielu możliwości co można takim zestawem robić (float, centerpin). Ryba jak na fotce musiała dać sporo frajdy w holu i o to właśnie chodzi. Nie trzeba wchodzić po "jajca" by sięgnąć ciekawych miejsc. Wczoraj umoczyłem "tyłek" - puszczają śpiochy. Przy kiju do float który posiadam (15') wchodzę max do kolan. Akurat miałem muchówkę #8 stąd "potop", może uda się podkleić...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych