Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

FLOAT FISHING


  • Please log in to reply
549 replies to this topic

#301 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 posts
  • Imię:Witek

Posted 11 June 2014 - 12:51

Bambusówkę mam jeszcze na strychu. Chcesz?

Choć gdzieś widziałem ofertę sprzedaży klejonki, chyba 3,6m do uzbrojenia.....



#302 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Posted 11 June 2014 - 12:53

Bambusówkę mam jeszcze na strychu. Chcesz?

 

Pewnie :) Móglbyś zrobić jakieś zdjęcie? Jak się spodoba to jakoś się dogadamy :)



#303 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 posts
  • Imię:Witek

Posted 11 June 2014 - 13:15

Bambus jak bambus, taki najzwyklejszy komunistyczny, 3,6m, ciut wygięta szczytówka, bez uchwytu kołowrotka, przelotki pewnie do wymiany, reszta powinna być ok, ale parę lat jej w ręku nie miałem. Jak poważnie jesteś zainteresowany to daj maila na pw. Choć osobiście to naprawdę bym zapolował na jakąś klejonkę, jak już oldschool to z klasą.



#304 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Posted 11 June 2014 - 13:34

Dlatego wlasnie chciałem zobaczyć zdjęcia.

 

Wędzia bambusowa np taka => http://allegro.pl/an...4301564754.html. Cud, miód i orzeszki.

Tylko odrestaurować. Krzysiek z FA by się załamał  :D



#305 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 11 June 2014 - 20:14

Połowiłem sobie na Mikrowobki dzisiaj.Drób tak do 30cm ale sporo.Może jutro spróbuje na innej miejscówce żeby wstawić jakąś konkretną rybkę.Tym razem Jazia lub Klenia.Świetnie się prowadzi smużaki na floacie.Linka cały czas na kciuku i odciągam między 1-2 przelotką.Branie super po paluchu daje.Nawinąłem VEP 10lb i jest spoko.Nic się nie plącze,fajnie leci,dobrze czuć brania i ryby siedzą po braniu.Najlepiej wobki uzbroić w Owner UL.Bolki jak tylko trafię miejscówkę która nie będzie wymagała dalekich rzutów też będą miały ciepło na mikro stickbaita.

 

 

Attached File  P1200111.JPG   89.32KB   16 downloadsAttached File  P1200108.JPG   139.82KB   16 downloadsAttached File  P1200109.JPG   104.65KB   13 downloads

 

Będziecie też wstawiać jakieś z łowienia? 


Edited by Tomy, 12 June 2014 - 14:41.


#306 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Posted 11 June 2014 - 23:20

Będziecie też wstawiać jakieś z łowienia? 

W weekend wybieram się na Rabę lub Sołę coś połowić, jak się uda i będą efekty to nie omieszkam się pochwalić :D



#307 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 12 June 2014 - 14:42

Dzisiaj drapieżne ukleje.Od Lipca metoda idzie w odstawkę.Sezon na wąsa i ogólnie na duże drapieżniki.

 

Attached File  P1200137.JPG   28.94KB   11 downloads

 

Na casta byłem rano.Wynik jest jaki jest.Mały wobek-mała ryba.Duży wobek-duża ryba.

 

Attached File  P1200117.JPG   50.57KB   11 downloads


Edited by Tomy, 12 June 2014 - 14:44.

  • Maciek_7 likes this

#308 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 12 June 2014 - 20:55

Będziecie też wstawiać jakieś z łowienia? 

 

Nie mam co wstawiać bo pływam po Dziećkach - drążę temat sandacz na muchę. Zamiast nich wchodzą...  ;)

Attached Files



#309 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 12 June 2014 - 21:01

E! no super.A nie widziałeś tam czasem Bolków przy bulgocie?



#310 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 12 June 2014 - 21:12

Widuję czasami bardzo duże klenie. Oceniam je na 70-80 cm, wygrzewają się w słońcu, spłoszone kręcą potężne wiry. Płynąc cichutko na flaucie w porze popołudniowej można rozjechać gościa dziobem, spław jest z zaskoczenia, przyprawia o zawał.



#311 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 12 June 2014 - 21:14

Ile czasu tam trzeba na wiosłach mielić?Daleko od rybaczówki?Odmieniłbym sobie może coś. :)



#312 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 12 June 2014 - 21:21

Pod przepompownię (niebieski obiekt) i "bulgot" jest na wiosełkach około 1,8 km. Zajmie Ci to do 30 minut spacerkiem...



#313 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 20 June 2014 - 12:37

Super ale to pozbieram chyba na silnik i wtedy się wybiorę.Do katowania się wolę siłownię. :D

Temat odpuszczam ale będę wam kibicował.Jak coś jest zestaw na giełdzie.


Edited by Tomy, 20 June 2014 - 12:38.


#314 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Posted 20 June 2014 - 22:48

Szkoda :(



#315 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 21 June 2014 - 07:02

Tzn.Nie gniecie mnie ten sprzęt.Wystawiłem jak pójdzie to ok. ale jak się nie sprzeda to też płakał nie będę.



#316 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 05 July 2014 - 13:48

łowi ktoś,coś. 


Edited by Tomy, 05 July 2014 - 15:46.


#317 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 06 July 2014 - 09:07

Tzn.Nie gniecie mnie ten sprzęt.Wystawiłem jak pójdzie to ok. ale jak się nie sprzeda to też płakał nie będę.

 

Ta metoda ma przyszłość, szczególnie w Twoim rejonie... Mój pierwszy kij idzie do przezbrojenia, dostanie nowe przelotki. Obecnie zbieram na coś takiego, mniejszy brat/siostra dla Zeppelin-a. http://www.kingpinre.../30/here-she-is



#318 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Posted 06 July 2014 - 12:38

Łowi, ale kiepsko z rybą. Tydzien temu na Skawince dwa kleniki po ok 30 cm i 40cm+ brzana, ale jeszcze w okresie. Trochę zabawy na stawach (a co, radość z holu się należy się) głównie liny i wzdręgi, też 99% niewymiarowa ryba. Wczoraj na wiśle sandacz, tez oczywiście przedszkolak, ale trzeba było uciekać bo komary wykazały się szczególną motywacją i bezkompromisowością. Dzisiaj znowu parę linów. Oczywiście ledwo wymiarowe. Nawet szkoda aparatu wyciągać. Wszystko oczywiście splawiczek, białe, czerwone, pszenica. Pod katem brany zabieram się za konopie.

Jakoś w lipcu planuję małe polowanie na brzany na Sanie pod Sanokiem, jak coś się podzieje to może wreszcie coś wrzucę  :D

Ciekawostka - założyłem c'pina do 6m bolonki i przyznam ze na małych siurach (Skawinka) sprawdza się rewelacyjnie.

Ps@Andrzej, fajny ten mini zeppelin. Do jakiejś lekkiej odległościóweczki jak znalazł..


Edited by Fluffy, 06 July 2014 - 12:46.


#319 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 06 July 2014 - 16:53

Ta metoda ma przyszłość, szczególnie w Twoim rejonie... Mój pierwszy kij idzie do przezbrojenia, dostanie nowe przelotki. Obecnie zbieram na coś takiego, mniejszy brat/siostra dla Zeppelin-a. http://www.kingpinre.../30/here-she-is

No nie wiem.Jeśli chodzi o spławik ja jednak odpadam.Jak dam ręce w zanętę to się czuję jak bym cały był w tym wiadrze.Jeszcze upał do tego.Dla mnie to horror.Szukam zastosowania dla tej metody.Wykombinowałem fajne włosianki i Bolenie mi do tego skaczą ale do tego by była lepsza muchówka-normalna[nie switch]. 



#320 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Posted 06 July 2014 - 17:45

Jak dam ręce w zanętę to się czuję jak bym cały był w tym wiadrze

 

Od wiadra sio. Gotowane ziarna w zupełności wystarczą. Pszenica, pęczak, groch, kukurydza. Kupić, wycisnąć, troszkę przesuszyć żeby były wilgotne ale nie zawierały wody. Przed co którymś rzutem zanęcić małą garstką. Babrania - zero. Tak samo przy połowie np na białe. Kilkanaście sztuk do wody przed łowieniem, potem kilka sztuk co któreś przepuszczenie zestawu. Jak dalej be to wisienki. Akurat sezon się zaczyna. Bardziej sterylnie sie juz nie da  :D Do tego samemu można przynętę podskubać dla smaku  :D

Wiadra i zanęty zostaw wyczynowcom - tyczkowcom  :D

Jeszcze upał do tego

 

Nie spodziewałbym się, żeby zmianą metody miała spowodować obniżenie temperatury  :D


Edited by Fluffy, 06 July 2014 - 17:46.

  • witeg likes this