Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

FLOAT FISHING


  • Please log in to reply
549 replies to this topic

#341 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 06 August 2014 - 20:12

Paweł zobacz na cenę to Ci przejdzie  :D



#342 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 06 August 2014 - 20:25

Tutaj jest wersja "mikro" http://www.ebay.com/...=item1c43a4939d - totalna nowość, mniejszy brat Zeppelin-a. Wiedzą jak dobić człowieka...



#343 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 06 August 2014 - 20:37

Andrzej no to jak już masz tego większego to grzech nie wziąć do kompletu :)



#344 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 06 August 2014 - 21:58

Czasy ciężkie, może się uda - myślę o nim. Obecnie kompletuję sprzęt pod ..... tu jest jeden z elementów układanki http://freeforumzone...spx?idd=9278585. Są tacy na forum co mają i sobie chwalą. Można nawet kij do DH postawić nad brzegiem rzeki... ;)  :D   



#345 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 06 August 2014 - 22:01

Piękna rzecz..



#346 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,133 posts
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Posted 07 August 2014 - 05:12

Oj tam Tomku czepiasz się. Metoda żyłkowa już wkroczyła na salony i jest tak samo elitarna jak połów sznurem ;)



#347 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 07 August 2014 - 06:45

Oj tam Tomku czepiasz się. Metoda żyłkowa już wkroczyła na salony i jest tak samo elitarna jak połów sznurem ;)

 

Dokładnie... :D Człowiek szuka nowych wyzwań w tym przypadku powrót do starych. Ciekaw jestem ilu z Was grzeszy łowiąc inaczej. Ten rok nie jednego do białej gorączki doprowadził stojąc na brzegu Dunajca, Sanu... Mam włączone kamerki na Przystań Flisaków, Szczawnicę i jakoś trudno sięgnąć po muchówkę... ;) Nadzieja, że na Puchar Głowatki będzie normalnie...



#348 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 07 August 2014 - 08:03

Ja tam do karpiowania nic nie mam.Też kiedyś łowiłem i chętnie bym powalczył z miśkami jakbym miał trochę więcej czasu.Ryba ma power.Krzysztof robi blanki,może,może.Na łowiska mam rzut beretem.Jedno jest z potężnymi Amurami.Można by je karmić mirabelką a łowić na kulki w kształcie tego owocu,a co to za problem zrobić  :)



#349 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Posted 11 September 2014 - 10:25

Jaka cisza w temacie.. Łowi coś, ktoś?

Ostatnio wybrałem się na Rabę obrzydzać życie brzanom i kleniom, woda w kolorze kawy z mlekiem, brak znaków życia, do tego w wodzie straszny syf..



#350 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 12 September 2014 - 06:50

:)

 

Attached File  P1220216.JPG   76.38KB   14 downloadsAttached File  P1220196.JPG   97.43KB   11 downloadsAttached File  P1220143.JPG   62.82KB   11 downloadsAttached File  P1220204.JPG   110.05KB   11 downloadsAttached File  P1220206.JPG   74.51KB   9 downloadsAttached File  P1220369.JPG   115.54KB   11 downloads


Edited by Tomy, 12 September 2014 - 06:56.


#351 OFFLINE   rogaty666

rogaty666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 posts
  • LokalizacjaWyszków

Posted 12 September 2014 - 09:03

Tłuste klenie, ładne fotki aż miło popatrzeć.

Graty.



#352 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 13 September 2014 - 09:38

Jak by co to zestaw jest do wzięcia za tysiaka czyli pół ceny.Niestety brak czasu na tą metodę choć ryb się łowi w 1 dzień tyle co na casta przez rok  :)



#353 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 posts
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Posted 14 September 2014 - 14:12

Chyba się przełamne i wezmę moją mucholapke i wypróbuję ją na klenichach, bo widac ze to alternatywa na popstragowy sezon.

#354 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 14 September 2014 - 15:08

Jak by co to zestaw jest do wzięcia za tysiaka czyli pół ceny.Niestety brak czasu na tą metodę choć ryb się łowi w 1 dzień tyle co na casta przez rok  :)

 

Tomek - "tysiak" Cię nie "obali" a zestawu szkoda. Kilka razy w roku wyjść nad rzekę i dobrze połowić to już bonus z posiadania. Są przecież chwile zastoju dla casta. Daj float szansę, pierwsza gruba brzana powinna rozwiać Twoje wątpliwości. Dwa - wyprzedaż za pół darmo??? Nie kupisz podobnego combo w chwili słabości, to nie żubr by stał na każdym rogu...



#355 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 14 September 2014 - 19:23

ani nie obali ani nie ocali  :) .To nie o to chodzi.Brak czasu.Ledwo na casta mi go starcza.Pracownia to dla mnie nie tylko jakaś tam kasa ale i hobby a to pochłania czasem więcej funduszy niż się zarobi.Czasu też dużo pożera.Teraz postanowiłem pójść mocno do przodu.Nie będzie czasu na nic innego.Lurebuilding i casting.Inne interesy robią się w zasadzie same.no chyba że ktoś tam nie przeleje 10ntego za lokal pieniążków to muszę się pofatygować ale są to sporadyczne i jednorazowe przypadki.



#356 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2,738 posts
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Posted 19 November 2014 - 11:45

Podczas wizyty w BC zauwazylem, ze wiekszosc wedek splawikowych miala troche inna budowe niz te prezentowane na waszych fotkach. Mianowicie uchwyt kolowrotka byl umiejscowiony prawie w polowie rekojesci. Gorna czesc rekojesci byla tylko nieznacznie krotsza od dolnej. Czy to kwestia indywidualnych preferencji, czy jest jednak jakas zaleta takiego uchwytu?



#357 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 19 November 2014 - 19:06

Te co widziałeś to głównie pod Steelhead-y, sposób mocowania kołowrotka wymusza ergonomia, sposób wypuszczania zestawu, upodobania. Przy długim kiju jak mój 15' umiejscowienie kołowrotka w miejscu które sugerujesz spowoduje opadnięcie kija i wędkarza na pysk... :D Ja mam maksymalnie długi dolnik  :ph34r:. Dobrze balansuje zestaw centerpin przesunięty do przodu tuż za foregrip. Gdybym miał budować trzeci kij (co zrobić z obecnymi) na pewno byłby to CTS Affinity X - chyba najlepsze blanki w temacie...



#358 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2,738 posts
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Posted 19 November 2014 - 20:25

Widzialem kilka holi i to wszystko mialo sens. Dolnik oparty o brzuch, jedna reka na gornej czesci uchwytu, druga operowala kolowrotkiem. Prawie jak przy dwurecznej muchowce. Hmm, widze zastosowanie dla takiego zestawu na moich wodach. Musze sie w koncu na cos zdecydowac.



#359 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 22 November 2014 - 08:12

Widzialem kilka holi i to wszystko mialo sens. Dolnik oparty o brzuch, jedna reka na gornej czesci uchwytu, druga operowala kolowrotkiem. Prawie jak przy dwurecznej muchowce. Hmm, widze zastosowanie dla takiego zestawu na moich wodach. Musze sie w koncu na cos zdecydowac.

 

Jak się zarazisz a masz piękny dostęp do rzek to popłynąłeś... ;) Przynęty podobne jak przy flyfishing-u tyle, że inaczej podane.



#360 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 22 November 2014 - 08:57

Jak do tej pory to tylko ja fotki wstawiłem z jakimiś rybami.Reszta w tym temacie to gawędziarze i onaniści sprzętowi :D  


  • sloniu likes this