Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FLOAT FISHING


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
549 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 22 listopad 2014 - 09:13

Jak do tej pory to tylko ja fotki wstawiłem z jakimiś rybami.Reszta w tym temacie to gawędziarze i onaniści sprzętowi :D  

 

Może "inni" nie koniecznie chcą wstawiać fotki ryb...



#362 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 09:21

Od czasu do czasu jednak by wypadało skoro wątek ma mieć sens. :) A tak po prostu zdechł.


Użytkownik Tomy edytował ten post 22 listopad 2014 - 13:04


#363 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 12:28

A! Ja nie odpuściłem metody ale w zastosowaniu zamiast centrepina będzie multik.Próbowałem i jest to bardziej efektywne,kontrola spływu nieporównywalnie lepsza,kontra przy zacięciu też.Jak dla mnie przy centrepin więcej roboty niż łowienia.

Stosowane przynęty to moje robaki slikonowe które zacząłem robić tzn.wszystko to co żyje pod kamieniami w rzece i ma rozmiar od kiełża w górę.


Użytkownik Tomy edytował ten post 23 listopad 2014 - 12:44


#364 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 23 listopad 2014 - 12:45

Ale łowisz z multikiem u góry, czy u dołu? Jak u góry to jak sprawuje się wędzisko?

Ja parę razy byłem nad wodą ze starym bezkabłąkowcem ABU 506. Zestaw działał, ale jakoś nie zakochałem się w nim.



#365 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 12:55

U góry.Próbowałem z normalną wędką.Teraz będę zbroił pod tą metodę kij w spirali.Multik musi być u góry.Wypinasz szpule jak do rzutu przy spływie,dociskiem szpuli regulujesz oddawanie linki,przy braniu  dociskasz kciukiem szpulę i zacinasz,zakręcasz korbką i zwijasz rybkę.

Jedyna przewaga centrepin to średnica szpuli,żyłka się nie odkształca ale można przy multiku zastosować plecionkę.Cięcie nawet z dużej odległości nie stanowi problemu,jedynie spławik i cały zestaw trzeba zmontować na żyłce.Ja robalami łowię oliwka i hak z gumowym pędrakiem. 

Co do kwestii wstawiania ryb.Jak wątek ma żyć to jest to warunek konieczny.Lubię sprzęt z górnej półki itd.ale ma on służyć przed wszystkim do łowienia a nie pustej bulgoterii i koniobijki.  

Może trochę ostro ale chcę was namówić do wstawiania fotek tylko tak wątek przetrwa.Drogi sprzęt z górnej półki tylko doda smaczku,choć osobiście wolę foty ryb łowionych na zmotana ruską katuszkę niż nic lub fotki samego sprzętu.

Łowienie tą metodą jest po prostu magiczne a przy fotach Andrzeja to już byłby kosmos.


Użytkownik Tomy edytował ten post 23 listopad 2014 - 13:10


#366 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 23 listopad 2014 - 16:01

Hm... znaczy taki spławikowy cast. :)



#367 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 20:47

Hm... znaczy taki spławikowy cast. :)

Coś w tym stylu nie koniecznie ze spławikiem.Długość jak ktoś łowi z wody i plećką to 3,30 max.nie ma sensu się katować 4metrowym masztem. 



#368 OFFLINE   slava

slava

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Sławek

Napisano 23 listopad 2014 - 23:15

A! Ja nie odpuściłem metody ale w zastosowaniu zamiast centrepina będzie multik.Próbowałem i jest to bardziej efektywne,kontrola spływu nieporównywalnie lepsza,kontra przy zacięciu też.Jak dla mnie przy centrepin więcej roboty niż łowienia.

Stosowane przynęty to moje robaki slikonowe które zacząłem robić tzn.wszystko to co żyje pod kamieniami w rzece i ma rozmiar od kiełża w górę.

 

Doszedłem do tych samych przemyśleń i dlatego jak wysłałeś zapytanie pogoniłem swój sprzęt i teraz kombinuję z multkiem w tym temacie. Wypuszczanka jest super, jakby zajmowała większość czasu to można "centerpinować się", jednak jeśli cast dominuje - to można go przysposobić do tej metody ;).

 

Pozdrawiam,

Sławek



#369 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 25 listopad 2014 - 10:58

Centerpin to klasyka, a multik to bardzo praktyczne rozwiazanie, ale zabierajace sporo uroku tej metodzie.



#370 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 11:05

Lukomat tu masz rację.



#371 OFFLINE   Harny

Harny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 21:10

Witam, w tym roku zacząłem przygdę z CP. Łapię okonki, białoryb i poluję nieudolnie na klenie. Sprzętowo poziom niskobudżetowy, ale jakościowo ok, ponieważ wolę łowić, niż pozostać na etapie sprzętowego masturbatora.

Kołowrotek http://www.ebay.co.u...31a8f7#shpCntId

Wędzisko to szczupakowa Shimano Catana (zdecydowanie za krótka, więc do wymiany), a spławiki to gramowe zestawiki z decathlonu.

I focia mieszańca :)

 

Bardzo mi przykro, ale musialem usunac zdjecie, ryba lezala na suchym podlozu. Proponuje zapoznac sie z regulaminem portalu:

http://jerkbait.pl/topic/17989-zasady-umieszczania-zdj%C4%99%C4%87-na-forum-jerkbaitpl/


Użytkownik lukomat edytował ten post 05 grudzień 2014 - 08:37
Zdjecie niezgodne z regulaminu.


#372 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 04 grudzień 2014 - 21:44

Widzę, że kołowrotek mamy taki sam. :)

Z budżetowych wędzisk ciekawi mnie decathlonowy Caperlan Trout Match Classic, a mam Daiwę Lagunę Float 8-28g 3,9m, przez przygody ze sklepem (naprawa, a w zasadzie wymiana gwarancyjna zajęła pół roku) nie połowiłem nią, ale z tego co się nią pobawiłem to mogę powiedzieć, że takiego wędziska szukałem, lekka, nieco sztywniejsza od typowych odległościówek, przelotki  większe, ale nie jest to drąg żywcowo-gruntowy jak u nas chyba większość wędzisk z napisem float. To co mi nie leży to lakier wysoki połysk - refleksy nad wodą.



#373 OFFLINE   Harny

Harny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 22:47

Faktycznie ciekawy ten Caperlan.

Zastanawiałem się też nad pickerami w ostateczności, ale wszystko zależy od wycieczki po sklepach wędkarskich śląska.



#374 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 05 grudzień 2014 - 07:43

Właśnie z pickerem w tym sezonie chodziłem. Jeśli znajdziesz coś lekkiego, dobrze leżącego w ręku, o fajnej akcji a nie lejącą się kluchę to może być. Taki 3-3,3m pickerek przydaje się na małej zakrzaczonej rzeczce, gdzie chodzenie z dłuższym kijem jest udręką, a łowi się na małe odległości. Wadą są małe, bardzo niskie przelotki szczególnie na szczytówce, mokra żyłka lubi kleić się do szczytówki i o swobodnym spływie można zapomnieć, rozwiązaniem byłaby dodatkowa szczytówka z większymi przelotkami. Innym zastępczym rozwiązaniem na małe ciurki mogłyby być spiningi L/UL w okolicach 3m.

W przypadku większych rzek i większych odległości jednak kij dłuższy pozwala na lepszą kontrolę zestawu.



#375 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 08:41

Jak ma być budżetowo i na spławik to wystarczy dobra odległościówka max.3,60.



#376 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 05 grudzień 2014 - 10:03

Przymierzałem się do kilku odległościówek, mnie żadna nie podeszła. Były za delikatne, za miękkie, subtelne wysokie przelotki też mało komponowały mi się z cioraniem po nabrzeżnych habaziach. Łowię z brzegu, więc w krzaki na mały ciurek przydaje się coś 3-3,3 m długości, na większą wodę 3,6 może być mało.



#377 OFFLINE   Fluffy

Fluffy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał

Napisano 17 grudzień 2014 - 01:22

Ale się temat rozruszał...  :D

 

Jak odległościówka nie podchodzi to zawsze mozna popaczać za powermatchem lub floatem, większość tych wędzisk to (jak dla mnie) za sztywne kije, ale może znajdziesz coś dla siebie.. Jezeli chodzi o długość, to po polowieniu troszkę w tym sezonie mnie wychodzi że kij to 4,2 lub 4,5 - daje to lepszą kontrola zestawu. Połowilem nawet troszke bolonką 6m i kontrola rewelacja, ale zestaw przycięzkawy i łapę męczy  :D No, ale lowilem "z wody", więc warunki pozwalały.

Chociaż łazić po krzaczorach z 4,2 a 3,6 to żadna różnica w sumie, i tak i tak sie człowiek umorduje i naku*wi... Jak już trzeba, to może pojechac po bandzie i wziąć - fujfuj - teleskopa?

 

A co do fotek - wstawię jak wyciągnę coś konkretnego, ledwo wymiarowych rybek szkoda mi focić - nie cierpie babrania przy aparacie łapami mokrymi od śluzu.. A niestety nie moge sie pochwalić jakąś większą centerpinową zdobyczą w tym sezonie, wartą wyciągnięcia aparatu.  ;) 


Użytkownik Fluffy edytował ten post 17 grudzień 2014 - 01:32


#378 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 17 kwiecień 2015 - 00:23

Witam, 

tak się naczytałem, naoglądałem, że mi się zachciało spróbować i w związku z tym mam kilka pytań do Tych bardziej obytych w temacie.

A mianowicie czy ten kołowrotek na początek zabawy wystarczy?

 

http://www.anglersne...trepin_mk2.html

 

A drugie moje pytanie to jaki blank ( switch) w jakiej klasie najlepiej by się nadał do takiej wędki? Jako że składam wędki to bym zrobił sobie taką wędkę :) .

Pzdr.

Tarłoś



#379 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 17 kwiecień 2015 - 07:25

Cześć

 

Co do blanków switch i zastosować pod float - można i to z dobrym skutkiem, mam taki i działa. Co prawda wystawiłem go na giełdzie ale taka już moja dola, ciągłe poszukiwania. Obecnie ściągam z NZ CTS Affinity Float 4-8lb 13'. Jest to obecnie jeden z najlepszych blanków predysponowanych do tej metody, mając switch-a na tym samym pręcie mogę jedynie potwierdzić rewelacyjne osiągi. Na Twoim miejscu poszedł bym w tym kierunku. Od razu specjalistyczny blank i zdecydowanie w klasie 4-8 a nie 6-10 chyba, że tylko z nastawieniem na brzany, karpie ewentualnie grube pstrągi jeśli RAPR pozwala. Co do centerpina, tutaj fajna jest Okuma Sheffield S-1002, mam, używam i jest świetna. Kupując bazowałem na opiniach z netu od ludzi którzy zęby... itd. Cena atrakcyjna, pomagał mi w zakupie Kolega z forum. Ten który podajesz z linku jest ładny jednak kłusaki są mi obce więc nic nie dopowiem. Jeśli jednak blank na switch-u to podpytaj Krzyśka Zielińskiego. Ukręci stosowny pod Twoje oczekiwania. Jeśli CTS to mój ma być wysłany z NZ 15-go Maja, masz czas by się podłączyć. Taniej wychodzi przez Kraków jako FishingArt, detal - cena super w USA jednak koszta towarzyszące kładą na łopatki. Załatwiłem się w ten sposób z blankiem innej firmy SC do tej metody 15'. Po naliczeniu opłat + pracownia wyszedł najdroższy float w tej części Europy, ale za to piękny i fajnie się nim łowi.  ;) Tutaj masz mój kijek - http://jerkbait.pl/t...0lb-fishingart/cena bardzo dobra jak na to co zapłaciłem, kij praktycznie jak nówka.



#380 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 17 kwiecień 2015 - 08:20

Witam, 

zaiste kijek piękny no ale nie mam ani jednego kija zbrojonego przez kogoś innego ( źle bym się z tym czuł  ;) ) także dziękuję.

Proszę napisz mi o co chodzi z tymi " kłusakami" wszak to koń zaprzężony w fikuśny wózek do wyścigów?

A co do pstrągów to i owszem posiadam taką wodę, że mogę połowić na float i to na wszystkie przynęty, ale chodzi mi o inne ryby.

Po prostu spodobała mnie się ta metoda i mam ochotę spróbować.

Dzięki za odzew.

Pozdrawiam,

Tarłoś